sadece desteğinize ihtiyacım var kızlar Allah rızası için biseyler soyleyin

Selamun aleykum kızlar evliyim 2 yılın bitecek yani bitecekti ama nasip olmayacak heralde evlendiğinden beri eşimin ailesi yüzünden bir çok kavganız oldu konuştum nolur kocamın yaninda kotu biseyler demeyin çok kafaya takıyor sonra bana çatıyor diye ama aldırmadılar yeni evliyken hamileyken çocuğum doğduğunda bile o kadar çok kavga ettik ki kocam tek sorunumuz bu beni seviyordu ben de onu seviyorum ama ailesi söz konusu olunca öyle bi degisiyorki onu taniyamiyorum dun yine aile mevzusundan kavga çıktı o an sinirler seni bosuyorum dedi bosol dedi 3 kere ..1 yaşında bir oğlum var şuan kucağımda herseyden habersiz ben agliyorum o gülerek bana bakiyo yuvam yikiliyor aileme söyleyemedim şuan o kadar yalnızım ki konuşacak birine çok ihtiyacım var kızlar nolur bir iki kelime edin kafayı yicem yoksa Rabbim kimsenin başına vermesin çok zor hele bide bebeginiz varsa dusmanim dahi yasamasin :"(
Boşol demek bir şey ifade etmiyor. Kocanın seni tek taraflı boşayabilme gibi bir hakkı yok. Çok şükür medeni kanun denilen bir şey var. İsterse boş bir tahtaya beş yüz defa boş ol yazsın tek ayak üstünde anca kendini yorar. Ama böyle bir kocan varsa en kısa zamanda sen ona boş ol de ve bunu mahkemeye giderek yap. Eğer bahsettiğin gibi eften püften meseleler yüzünden lafta bile olsa seni boşayabilecek bir adamsa hiç değmen emin ol. Kendini de bebeğini de kurtar boşanarak.

Canım ben
Sanırım her ne olursa olsun , ayrılık olmasın istiyorsun .

Eşinin aile tutumu hiç değişmeyecek olsa bile ??

Hayır , madem aman değişmesin , öyle kalsın ama ayrılmayalım diye düşünüyorsan neden bu konuda bu kadar kavga ettin ?

Karşılıklı geçin konuşun , aman ne olursa olsun yuvamıza dönsün diye ne derse he deme .

Sende yıprandığın , üzüldüğün , kırıldığın şeyleri say .

Baktın taviz vermiyor , ya böyle kabul et ya bitsin diyor . O zaman gitmeyi seçersen , hakkında hayırlısı olsun ama kalmayı seçersen ; lütfen sonunda yine barışmak isteyeceğin kavgalar çıkartma , kabullen o zaman ailesini de eşini de olduğu gibi .

Canım ben öyle taviz veren kadınlardan değildim bastan beri tam tersi haksızlık yapılan bi konu varsa sonuna kadar direnirdim hakliligimi ortaya koyana dek diyorum da eşimde normalde iyidir tam hic sorunsuz demiyorum evlilikte illaki sorunlar olur ama bizim sorunlarımızın %90 i ailesi oldu %10 luk kısımda bizim aile için iste kiskancliktir fikir ayrılığı vs. Sadece şuan öyle bi durumun icindeyimki benim için oğlum için ailem için esim için ne doğru ne yanlış karar veremiyorum

İnternet
yani iyice araştırdın mı?aslında cezasını çekmeli ,boşanmalısın diyecem ama ama si var

İnternetten baktım ama hep farklı şeyler yazıyor ailem durumu daha bilmiyor onlara da soramıyorum etrafimdaki insanlara sorsam biri duydumu herkese söyler ailemin kulağına gider diye soraniyorum

Selamun aleykum kızlar evliyim 2 yılın bitecek yani bitecekti ama nasip olmayacak heralde evlendiğinden beri eşimin ailesi yüzünden bir çok kavganız oldu konuştum nolur kocamın yaninda kotu biseyler demeyin çok kafaya takıyor sonra bana çatıyor diye ama aldırmadılar yeni evliyken hamileyken çocuğum doğduğunda bile o kadar çok kavga ettik ki kocam tek sorunumuz bu beni seviyordu ben de onu seviyorum ama ailesi söz konusu olunca öyle bi degisiyorki onu taniyamiyorum dun yine aile mevzusundan kavga çıktı o an sinirler seni bosuyorum dedi bosol dedi 3 kere ..1 yaşında bir oğlum var şuan kucağımda herseyden habersiz ben agliyorum o gülerek bana bakiyo yuvam yikiliyor aileme söyleyemedim şuan o kadar yalnızım ki konuşacak birine çok ihtiyacım var kızlar nolur bir iki kelime edin kafayı yicem yoksa Rabbim kimsenin başına vermesin çok zor hele bide bebeginiz varsa dusmanim dahi yasamasin :"(
Arkadaşım nikahın düştü.artık senin esin değil.birdaha nikah da olmaz.kendini kandirirsin bidaha yenilemenin falan olmuyor öyle sakasida ciddidir bu işin.resmi olarakta boşanıp hayatına bak çok zor ama olan olmuş böyle dewam edemezsin o kişi sana haram artık.aeo

Hicbirsey olmamis gibi o evde durma yoksa duzelcegi varsada duzelmez ailenin yanina don bir sure ikinizde kafanizu dinleyin esinde yoklugunda hatasini daha iyi anlar..ailenede ister konuyu acarsin istersen zamana birakirsin..
Bilip bilmeden bosanma konusunda yorum yapanlara aldiris etme

işte susup oturmuşsu8n ya sadece ağlıyorsun ya adam da haliyle gülüyor ..ama şu an seni gıyabında boşadı bu adam bir yabancıyla aynı evdesin..madem seni boşadı çık git.

Erkeklerin hepsi mükemmel nedense aile söz konusu olunca canavara dönüşüyorlar
Ben çok tecrübeli değilim evlilik konusunda ama şunu anladım ailesini sevmiyorsanız bile seviyormuş gibi yapın ailesi ona bir şey yetiştirdiğinde eşiniz size söylediğin de de sert dille söylemek yerine daha yumuşak dille söyleyin ne söylicekseniz
Sinirlenmeyin aldırmayın kafaya kesinlikle takmayın siz biliyorsunuz kendinizi başkalarının yanında ve onların yanında aman canım ailem cicim ailem diyin başka yapcak bişey yok

Ailesine onun yaninda iyi davranıyorum o yokken de iyi davranıyorum ama nedense sanki yaptığım şeylerde bi şey arıyor.. hayırlısı diyorum artik nolur sizde duanızı eksik etmeyin en azından hic bişeyde habersiz şu masum yavrum için .

Bizi de bilgilendir. Bu nikah ve boşanma çok önemli dinen. Kadın başka erkekle evlenip birlikte olup boşanmalı ve öyle evlenmeli ilk eşiyle. Bu işin sonu bu. Bunu düşünmeli ve midesi kaldırıyor ise boşol demeliydi. 3 kere demiş 3 talakda boşanmış senden. Bu iş bitti gibi..

Ne kadar erken evlilik yapmışsınız aslında ona takıldım
Keşke bu kadar erken evlenmeyip bu kadar sorumluluk yüklemeseydiniz omzlarınıza

Eşiniz boş ol diyerek dinen boşansada bu babayiğitliği ile aklınca ,madem istemiyor mahkeme kapılarına gitsin bu cesur hali ile..
Ama yukarıda ki anlattığınız olayda çok büyütülecek mesele yok aslında
bu aile yi siz eşinizden fazlaca düşünüyorsunuz bırakın o düşünsüz sizsizliği
Bir şekilde çocuğunuz alışır merak etmeyin,ama evliliğin devam etmesini istiyorum çocuğumda üzülmesin diyorsanız bu erkeklerin ailelerine verdikleri para pul işlerine karışmamanızı tavsiye ederim.Bırakın ne yaparsa yapsın.

Hicbirsey olmamis gibi o evde durma yoksa duzelcegi varsada duzelmez ailenin yanina don bir sure ikinizde kafanizu dinleyin esinde yoklugunda hatasini daha iyi anlar..ailenede ister konuyu acarsin istersen zamana birakirsin..
Bilip bilmeden bosanma konusunda yorum yapanlara aldiris etme

Saolun her yorumunuz için.. :"(

Oyle bosol denmekmekle nikah dusseydi kimbilir neler olurdu!!!
Bir cok sarti var hepsi biraraya geldiginde bosanma olur...uc
farkli yer ve zamanda uc meclis ve her mecliste uc sahit olmasi gerekir..

işte susup oturmuşsu8n ya sadece ağlıyorsun ya adam da haliyle gülüyor ..ama şu an seni gıyabında boşadı bu adam bir yabancıyla aynı evdesin..madem seni boşadı çık git.

Susup oturmadım asla gurursuz da olacak bi insan deilim sadece kavgamız sinirimiz daha çok taze sinirler yapılmış bazı şeyler için öfkeyle bi hata yapmaktan korkuyorum sakinlestigimizde bi kere daha konuşacağım kararliysa çekip giderim gurursuzca yalvarmam bırakma diye ama pismansada boyle şeylerin bidaha olmayacaginin garantisi almadan barışmam en azından bir kez sakince konusmayi hakediyorum bebeğim için..

Susup oturmadım asla gurursuz da olacak bi insan deilim sadece kavgamız sinirimiz daha çok taze sinirler yapılmış bazı şeyler için öfkeyle bi hata yapmaktan korkuyorum sakinlestigimizde bi kere daha konuşacağım kararliysa çekip giderim gurursuzca yalvarmam bırakma diye ama pismansada boyle şeylerin bidaha olmayacaginin garantisi almadan barışmam en azından bir kez sakince konusmayi hakediyorum bebeğim için..
sende haklısında adam seni resmen (pardon dinen)boşamış bu ne kadar ahır bir aşağılama bir de yüzüne bakıp gülmüş bunun için bile hayati bir dersi haketmiyor mu gerçekten.

Ne kadar erken evlilik yapmışsınız aslında ona takıldım
Keşke bu kadar erken evlenmeyip bu kadar sorumluluk yüklemeseydiniz omzlarınıza

Eşiniz boş ol diyerek dinen boşansada bu babayiğitliği ile aklınca ,madem istemiyor mahkeme kapılarına gitsin bu cesur hali ile..
Ama yukarıda ki anlattığınız olayda çok büyütülecek mesele yok aslında
bu aile yi siz eşinizden fazlaca düşünüyorsunuz bırakın o düşünsüz sizsizliği
Bir şekilde çocuğunuz alışır merak etmeyin,ama evliliğin devam etmesini istiyorum çocuğumda üzülmesin diyorsanız bu erkeklerin ailelerine verdikleri para pul işlerine karışmamanızı tavsiye ederim.Bırakın ne yaparsa yapsın.

Biliyorum kararları insan veriyor ama fikirleri kader şekillendiriyor benim kaderimde varmış diyorum ama benim hatalarım yok mu vardır herşeyi kadere yukleyemem. Ben yuvamin bozulmasını istemiyorum evet ama bu koca meraklısı oldugumdan ya da burda yalanciktan ağlayım ama istedigim bu zaten gibisinden deil bi bebek arada masum herşeyden habersiz ilerde sunu demek istiyorum ona herşey bitse bile oğlum ben çok çabaladım elimden geleni yaptım ama olması kurtaramadjm yuvamızı yani ustumdeki ben hic bisey yapmadım pişmanlığı ile yasamak istemiyorum benimçabalarıma rağmen düzelmezse demekki derim ben cabaladim tevekkul Allah a hakkımda hayirlisi buymuş

X