sadece desteğinize ihtiyacım var kızlar Allah rızası için biseyler soyleyin

sende haklısında adam seni resmen (pardon dinen)boşamış bu ne kadar ahır bir aşağılama bir de yüzüne bakıp gülmüş bunun için bile hayati bir dersi haketmiyor mu gerçekten.

Biliyorum çok agir evli misiniz ve çocuğunuz var mi ona gore birşey söylemek istiyorum

Seninle hemen hemen aynı şeyleri yaşamış kimse olarak.bi tecrübe olarak konuşuyorum

önce sakin ol herkesin başına gelebilir Allahin izniyle bi çözümü vardır diyip dua edeceksin ve hakkında tüm soyleneceklere karşı sakinligini koruyacaktır aynı şekilde ailende

1 - hicbirsey demeden sakince baba evine gitmen olanları onlara anlatman ve mumKun olduğunca sakin kalman ( ki daha çok.hata yapacaksın eğer aman evliliğim.kurtulsun gereken fedakarlığı çocuğum için yapmaya hazirim dersen tüm ipleri ona verirsin pişman olaçağı varsada bi yeri kalkar sen alttan alıp düzeltmeye calistikca) ailemde bu konuda elinden geldiğince sakin olmalı ve hataya yer vermemelidir

2 oturup evladinla hayatına bakacaksin onla ilgilenip oturup dua edeceksin

3 Onlardan bi adım atolmasını bekleyip onun pismanligini bekleyeceksin ki çocuğa dayanamaz ve o esnada gayet soğuk kanlı olup tüm hatanın onda oldugunu anlaması icin hatasını yüzüne vurmaya sessizlikle çalışacaksın konuştukça aciklamaa calistıkla seni suclayacak ve sen kaybedeceksin o yüzden sen olgunlugunu ve sessizligini koruyacaksin

4 eğer pişman olursa dini olarakta bi Müftülüğe gidip Şafiilige uyarak tekrar nikah tazeleyeceksiniz

Resmi nikahlı evliyiz onuda yapacak mi bekliyorum
Bosol demekle bir halt olmaz, madem resmi olarak evlisiniz koyun bu adam bozuntusunu kapinin onune gitsin bosanma davasi acsin. Senin ve cocugunun haklarini versin. Bosol nedir yaaa ne gecerliligi var sacma sapan is yapmaya ne merakli bu erkekler

Allah yardimcin olsun arkadasim. Erkekler aileleri mevzu oldugunda esini bile gormuyor. Sen istersen her gun ona kul kole ol. Senin dedigin Gûl ona diken, ailesinin diken dedigi ona Gûl oluyor. Ama hissetmeleri lazim bizim de onlarin bir es bir can oldugumuzu. Ama nasil ? Rabbim nimetle donatmis aslinda.( bunu goren goz gerek) saglikli bebek, saglikli hanim. Daha ne isterler erkek aileleri bilmem. Ailene soyle arkadasim. Tek basina bir yol bulamazsin su an. Yoksa iyice sinirlerin yipranir. Yavruna veremezsin bir sey. Haberleri olsun. Sen de bize bana dua et. Ben de ayni durumdayim hemen hemen. Ailemin yanindayim bebegimle:KK43:

Seninle hemen hemen aynı şeyleri yaşamış kimse olarak.bi tecrübe olarak konuşuyorum

önce sakin ol herkesin başına gelebilir Allahin izniyle bi çözümü vardır diyip dua edeceksin ve hakkında tüm soyleneceklere karşı sakinligini koruyacaktır aynı şekilde ailende

1 - hicbirsey demeden sakince baba evine gitmen olanları onlara anlatman ve mumKun olduğunca sakin kalman ( ki daha çok.hata yapacaksın eğer aman evliliğim.kurtulsun gereken fedakarlığı çocuğum için yapmaya hazirim dersen tüm ipleri ona verirsin pişman olaçağı varsada bi yeri kalkar sen alttan alıp düzeltmeye calistikca) ailemde bu konuda elinden geldiğince sakin olmalı ve hataya yer vermemelidir

3 Onlardan bi adım atolmasını bekleyip onun pismanligini bekleyeceksin ki çocuğa dayanamaz ve o esnada gayet soğuk kanlı olup tüm hatanın onda oldugunu anlaması icin hatasını yüzüne vurmaya sessizlikle çalışacaksın konuştukça aciklamaa calistıkla seni suclayacak ve sen kaybedeceksin o yüzden sen olgunlugunu ve sessizligini koruyacaksin

4 eğer pişman olursa dini olarakta bi Müftülüğe gidip Şafiilige uyarak tekrar nikah tazeleyeceksiniz
yani mezhep mi değiştirecek ?

Sende mi ayni şeyleri yaşadın ? Çok üzüldüm Rabbim sana da yardim etsin haklisin sanırım en doğrusu bu ..

Boş ol demekle nikahın düşmesi için şeriatle yönetilmemiz gerekmiyor. Müslümanlıkta böyledir. Dini nikah düşer.

bu kadar acımasız olmayın , bu kadar entel dantel olmayın lütfen
evet sonuna kadar bu söyledikleriniz doğru , O kadar erken evlenmeyin önce işiniz olsun paranızı kazanın güçlü olun,
v
e evet şeriatle de yönetilmiyoruz ama islam inancına göre böyle bir şey var ve bu dine inananlar resmi nikahın yanında bu dinin de nikahını kıyıyor , nasıl ki resmi nikah mahkemeye başvurularak bozuluyorsa islam inancına göre de dini nikah 3 defa boş ol demekle bozuluyor

ve inanan insanlar için de bu dini nikah da önemlidir
konu sahibi de inanan bir insan olarak tabi ki dini nikahım bozuldu diye haklı olarak dertleniyor

Arkadaşlar boş ol demek kanuni olarak yaptırımı olan bir şey değildir. Mutabık mıyız? Adamın baba olmayı, aile olmayı kavrayamadığı konusunda mutabık mıyız?

Ben zaten adamdan bir şey ol olmayacağı düşüncesindeyim.

Entellikle falan ilgisi yoj dediklerimin. Acımasız olmakla da ilgisi yok. Kızımız 19 unda evlenmiş. 29 olsaydı adamın canına okurdu. Burada 20 li yaşlarında kızlar konu açıyor ya çok aşığım evlenmek istiyorum diye. Buyurun sonucu böyle olabiliyor. O yüzden önce güçlü olmak diyorum.

Bu arada konu sahibi ailen arkanda ise hiç korkma.

Ne olucak evli çocuklu olunca çocuklarınızı bahane olarak kullanmaktan vazgeçin ben evliyim bana yazabilirsin :KK66:

Bisey bahane etmiyorum 1 deil 10 çocuğunda olsa bakarım maddi olarak kimseye muhtaç deilim cocugumada bakarim kendimede sadece demek istedğim suydu çocuğum ilerde anne benim için dahi niye çabalamadın diye sorduğunda oğlum ben elimden geleni yaptım ama baban barışmak istemedi bunu diyebilmek uzerimdeki vicdan azabından kurtulmak istiyorum bi anlık öfkeyle bebeğimi düşünmeden tamam oldu bitti eyvallah demektense çözebiliyorsam kendi lehimce çözmek çözemiyorsam elimden gelen bu eyvallah demek istiyorum bu kadar gaddar olmayın lütfen insan boyle bi durumdayken sağlıklı düşünemiyor o yüzden yavaş ve sağlıklı adımlarla ilerlemeye çalışıyorum

Bosol demekle bir halt olmaz, madem resmi olarak evlisiniz koyun bu adam bozuntusunu kapinin onune gitsin bosanma davasi acsin. Senin ve cocugunun haklarini versin. Bosol nedir yaaa ne gecerliligi var sacma sapan is yapmaya ne merakli bu erkekler
Canım senin için önemli olmaya bilir ama böyle bir şey var maalesef zaten dinen boşanılmış gibi resmi olarakta boşanılması lazım hop barışalım olmuyor ki :110:

Uzuldum okuyunca çok fazla yazmam burda kendime ders cikartmak adına okurum genelde ama sakin barismak için caba harcama seni bu kadar kolay boşayabilen bi adam için uğraşma cunku bi kere o tavizi verirsen devamini kendin getirmiş olursun kolay lokma sanmasın seni disardaki insanlardan ailesinden farkin oldugunu anlasin bırak git babanin evine bi lokmami çok gelecek kendi pişman olursa dolanır gelir olmazsa uğurlar ola üzülme desemde boş ama dik dur

Yaa nasil bi adam bu ya off sinirlerim tavan yapti dini anlamda zaten bosanmissiniz ailene en kisa zamanda soylemen gerekiyo birak yaptigindan o utansin sen Allaha dayan . yaziklar olsn esinede aile tabikide onemli de bu kadar da olmaz ya sinirlerim alt ust oldu yuva yikanin yuvasi olmazmis sen Allaha havale et o en guzel cezayi onlara verecektir. it herif ( pardon ) ya kendini ne saniyosa aptal evladin var senin neyine guvenerej sen bosol diysn

Bu arada arkadaşlar yüzume bakip gülüyor dediğim kişi bebeğim ben ağlarken yüzüme bakip anlamadığı için gülüyor ve o masum masum bakarken habersiz ben çok üzülüyorum yanlış anlaşılmış sanırım bi kaç arkadaşımız yorumunda yazmış

Bisey bahane etmiyorum 1 deil 10 çocuğunda olsa bakarım maddi olarak kimseye muhtaç deilim cocugumada bakarim kendimede sadece demek istedğim suydu çocuğum ilerde anne benim için dahi niye çabalamadın diye sorduğunda oğlum ben elimden geleni yaptım ama baban barışmak istemedi bunu diyebilmek uzerimdeki vicdan azabından kurtulmak istiyorum bi anlık öfkeyle bebeğimi düşünmeden tamam oldu bitti eyvallah demektense çözebiliyorsam kendi lehimce çözmek çözemiyorsam elimden gelen bu eyvallah demek istiyorum bu kadar gaddar olmayın lütfen insan boyle bi durumdayken sağlıklı düşünemiyor o yüzden yavaş ve sağlıklı adımlarla ilerlemeye çalışıyorum

Böyle bir ortamda hiç bir çocuk keşke benim için barıssaydın demez 35 yaşındayım keşke annem babam boşansaydı diye hala derim

Canım senin için önemli olmaya bilir ama böyle bir şey var maalesef zaten dinen boşanılmış gibi resmi olarakta boşanılması lazım hop barışalım olmuyor ki :110:
Yok zaten ben barissin demiyorum,bosol demeyi biliyorsa bu adam o zaman gidip bosanma davasini acacak, esiyle cocuguna haklarini verecek. Bosol demeyi biliyorsa kanunen bir gecerliliginin olmadiginin farkinda olmali bir insan. Geregini de yapmali. Oyle cocuk oyuncagi degil bu.

Arkadaşlar boş ol demek kanuni olarak yaptırımı olan bir şey değildir. Mutabık mıyız? Adamın baba olmayı, aile olmayı kavrayamadığı konusunda mutabık mıyız?

Ben zaten adamdan bir şey ol olmayacağı düşüncesindeyim.

Entellikle falan ilgisi yoj dediklerimin. Acımasız olmakla da ilgisi yok. Kızımız 19 unda evlenmiş. 29 olsaydı adamın canına okurdu. Burada 20 li yaşlarında kızlar konu açıyor ya çok aşığım evlenmek istiyorum diye. Buyurun sonucu böyle olabiliyor. O yüzden önce güçlü olmak diyorum.

Bu arada konu sahibi ailen arkanda ise hiç korkma.

Yorumun için tesekkur ederim söylediklerinin bazılarında haklisin belkide ama körkütük aşık evlenmedim görücü usulu oldu evliliğim ha sevmedim mi sevmedim dersem yalan söylenebilirim sevdim alıştım bi parçamız var ortada ve endişe ediyorum

X