sadece desteğinize ihtiyacım var kızlar Allah rızası için biseyler soyleyin

Şuan ayrılsakta ben başımın caresine bakarım çok şükür arkamda duran bi ailem var elim kolum tutuyor çocuğum para yönünden mahsun kalmaz sadece ayrı bi ana baba ve parçalanmış bi ailedeki cocugumun psikolojisini düşünüyorm

Dinimizde zaten bosanmissiniz suan onunla birlikte olman bile zina sayılır. Ah bu erkeer ne dediğini bilmezler. Lafin sonunu dusunmeden hareket ediyolar. Tekrar nikah olması gerekecek öncelikle. Hem bu kadar basit bi kavgada hemn nasıl boşanmaya kalkar demekki aklindaki o. Allah yardimcin olsun öncelikle ama sen kendini biraz geri çek aldirmiyomus gibi yap uzaktn davran ve kırıldığını belli etki yanlış bişey yaptığını anlasn ona göre davransın. Sen hicbisey olmamış gibi davranirsan oda yanlış olduğunu anlamayacak. Yuvani kurtarmak istiyosan dediğimi yap.

Herşeyimiz o kadar güzel gidiyor ki ama aile kavramı isin içine girince herşey tersine donuyor bilmiyorum dua edin nolur hayırlısı olsun sadece bunu istiyorum
Allahım yarabbim şu erkekler evlendiklerinde aile olduklarını ne zaman anlayacak acaba bi onlarda anne -baba var zaten toz kondurulmayacak

Herşeyimiz o kadar güzel gidiyor ki ama aile kavramı isin içine girince herşey tersine donuyor bilmiyorum dua edin nolur hayırlısı olsun sadece bunu istiyorum
Ailesi yuzunden evlendigin gunden beri kavga ediyorsaniz hic birsey guzel gitmiyormus demekki. Kendinizi kandirmayin. Sanirim dindar bir ailesiniz boyle dindar bir adam dini olarak bosayacak cesareti gosterdiyse koyun kapinin onune kendinizi de ezdirmeyin

Ne oldu ailesi ile ilgili?
Çok özel değilse eğer.

Evlendigimzd3n beri ailesinin borcu var 10 milyara yakin onun için eşime laf vurup duruyorlardı iste siz bize yardim etmedinizde kendinize arsa aldınız borca girdiniz diye bunun için 1 sene kavga ettik sürekli tartışma çıkıyordu sonra esim herşeyden killanir oldu iste ailesi geldiğinde dakika başı suratın niye asik ailemi istemiyormusun falan filan en son yorum cem esime onlarda kalmıştık karin bana yardim etmedi hic kolum ameliyatlı zaten ağrıyor diye kavga cikarmisti ki o zaman çocuğum 2 , 3 aylikti ondan sonra esim iyicene aile konusunda pimpirikli oldu herşeye alınır oldu evde iyiyiz onlar bize gelince yada biz gidince bisey oluyordu dünde yine bizdelerdi olan oldu..

Erkek boşandığı kadınla kadın başkasıyla evlenip ayrılmadan evlenemez dinen. Zina olacağı doğrudur. Müftülüğe danışın derim. Müftülük de öyle derse al eşyalarını git ve aç davanı. Basit bir kavga olmamış bu. Maalesef insanlar bazen ağızdan çıkan kelimelere esir olabiliyorlar...

Boş ol demekle nikahın düşmesi için şeriatle yönetilmemiz gerekmiyor. Müslümanlıkta böyledir. Dini nikah düşer.

Ağlama nedenim o deil çocuğum için üzülüyorum ailem için üzülüyorum kendimi onu geçtim artik

çocuk babasız mı kalıyor. gelir görür adam gibi babaysa. değilse de annesi var çocğun yanında. babasız onca çocuk var. aileniz de kabullenir durumu, boşanmak dünyanın sonu değil.

Bence boşanman iyi olmuş diyebilirim evet çocuk için kötü ama her şeyde bir hayır var.
Bence bu evlilik devam etmezdi çünkü adam psikolojik soruna dönmüş

Evet biz bisey yaparken sonunu düşünüyoruz ama onlar yaptıklarının neye varacağını düşünmüyor zamana bıraktım sadece bakalım ne yapmak istiyorsa yapsın ben isimi Rabbime bıraktım hayırlısını o nasip etsin

bu kadar acımasız olmayın , bu kadar entel dantel olmayın lütfen
evet sonuna kadar bu söyledikleriniz doğru , O kadar erken evlenmeyin önce işiniz olsun paranızı kazanın güçlü olun,
v
e evet şeriatle de yönetilmiyoruz ama islam inancına göre böyle bir şey var ve bu dine inananlar resmi nikahın yanında bu dinin de nikahını kıyıyor , nasıl ki resmi nikah mahkemeye başvurularak bozuluyorsa islam inancına göre de dini nikah 3 defa boş ol demekle bozuluyor

ve inanan insanlar için de bu dini nikah da önemlidir
konu sahibi de inanan bir insan olarak tabi ki dini nikahım bozuldu diye haklı olarak dertleniyor

Dilim dilim dilimden çektiğim zulüm ne kadar doğru demiş atalarımız insan herşeyi su tutamadığı çenesinden yapıyor kendine değecek mi bilmiyorum 1 yaşındaki evladından ayrıldığına yuvasını yıllığına değecek mi ..

Sanırım her ne olursa olsun , ayrılık olmasın istiyorsun .

Eşinin aile tutumu hiç değişmeyecek olsa bile ??

Hayır , madem aman değişmesin , öyle kalsın ama ayrılmayalım diye düşünüyorsan neden bu konuda bu kadar kavga ettin ?

Karşılıklı geçin konuşun , aman ne olursa olsun yuvamıza dönsün diye ne derse he deme .

Sende yıprandığın , üzüldüğün , kırıldığın şeyleri say .

Baktın taviz vermiyor , ya böyle kabul et ya bitsin diyor . O zaman gitmeyi seçersen , hakkında hayırlısı olsun ama kalmayı seçersen ; lütfen sonunda yine barışmak isteyeceğin kavgalar çıkartma , kabullen o zaman ailesini de eşini de olduğu gibi .

Bence boşanman iyi olmuş diyebilirim evet çocuk için kötü ama her şeyde bir hayır var.
Bence bu evlilik devam etmezdi çünkü adam psikolojik soruna dönmüş

Bisey diyemiyorum Rabbime havale ediyorum ailesini yuvamı yıktılar ya o kadar uyarmama ragmen vicdanlari rahat edecek mi omur boyu bilmiyorum

Benim duyduğum mutlaka dinen boşanma olması için şahit tutması gerekli yanınızda biri var mıydı?

Böyle evlilikte kendini birşey zanneden adamların yüzüne tüküresim geliyor. Bi onun kararı boşanmak ya. Hadsiz densiz herif

Erkeklerin hepsi mükemmel nedense aile söz konusu olunca canavara dönüşüyorlar
Ben çok tecrübeli değilim evlilik konusunda ama şunu anladım ailesini sevmiyorsanız bile seviyormuş gibi yapın ailesi ona bir şey yetiştirdiğinde eşiniz size söylediğin de de sert dille söylemek yerine daha yumuşak dille söyleyin ne söylicekseniz
Sinirlenmeyin aldırmayın kafaya kesinlikle takmayın siz biliyorsunuz kendinizi başkalarının yanında ve onların yanında aman canım ailem cicim ailem diyin başka yapcak bişey yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…