sadece anne sütü verenler bebeğinizi kaç saatte bir emziriyorsunuz???

bu arada evet 5 dk yı zor geçio valla demekki doyyo doymasa nie bıraksın dimi onlardaki zeka kimsede yok maşallahları var hepsinin :)

benimki emmiyo artık pek nadir 2 çekiyo başlıyo bagırmaya.çok şükür yavaştan düzeliyo hiç yememesinden şuan yemesi gayet iyi.bende sütümü sağıp biberonla veriyorum tamamen.meme için zorladımda biberonuda almıyo biliyormusunuz hep aç kalıyo bunlar çok fena herşeyi biliyolar maşallah

ewet tuğba'cım bunlar felaket bişiler kaydirigubbakcemile2 ben oyun oynayarak emziriyorum napim gamyoncuiremsugamyoncuiremsu amaç dikkatini dağıtmak ama öyle cinki bazen oyuncağa bakıp emmeyi bırakıyor. görsen evde tam bir maskot olduk...laelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelae

bende 2 saatte bir emziriyorum hemen hemen istiyor çünkü. gecede sabaha karşı bir kalkmaya başlıyor saat başı vermezsem çığlık atıyor ağlıyor ki eminim karnı tok göğsüm dolu oluyor çünkğ bu huyundan nasıl vazgeçiricem bilmiyorum.

kusması zaten fazla içtiğinden kızlar bende en fazla 10 emziriyorumdur bazen diyorum 10 bir göğüs 10 dk öbür göğüs vereyim diyorum çok geliyor heralde yediğini çıkarıyor onlar zaten doyduğunu belli ediyor mesela ben doymadıysa göğsümden çektiğim gibi basıyor çığlığı :)

Benim zillide sürekli oyunla emiyor ,bende saat başı emziriyorum (çalışıyorum:)) şimdiki bebekler acaip uyanıklar valla

Bebekler zaten emdiklerinin ilk 5 dakikasında %80 doyarlarmış, benim ogluşumda henuz 3 aylık. Onceleri 24 saat versem emmese de agzında tutardı, ama ben ilk 2 ay sadece her iki memeden 10'ar dakika emzirirdim. Su anda da alışkanlık olmuş galiba, karnı doydugu an memeyi agzından cıkarıyo. Onceleri gunduzleri sık sık emerdi, şimdi artık büyüdü ya :) 3 saati filan buluyo. geceleri de 9 gibi gece uykusuna geciyo ve 2 kere emiyo sabah a kadar.

Bi de sütün yetmemesi gibi bi durum soz konusu degil, her anne bebeginin ihtiyacını karşılayacak kadar süt üretirmiş :) geceleri az emmesinin nedeni ise gece uyudugumuz için süt daha fazla yaglanıyomuş, bu da tok tutarmış, ogluşumun dr'u söylemişti

ben bu gün özellikle doktora sordum bu emme aralarını.doktor emmenin zamanı olmaz istediği zaman vereceksin dedi zaten o kendisi yavaş yuavaş düzenini oturtmaya başlar bu ayda dedi.

Ben her istediğinde emziriyorum,buarada sık emziriyorumki sütüm artsın diye.Bebişler zaten kendileri dengeliyor emme miktarını .Çok aç değilse 5dk.açsa 20 dk. vs.emme süresi değişiyor bizimkinin.Ama ilk doğdukları gibi tek keyf aldıkları şey emmek değil o yüzden süresine kendi karar veriyorlar bu yaramazlar ...

evet katılıyorum a.sa.sa.s benimkisi hiç emmeyerek öyle bir süre ayarlıyorki sorma gitsin :roflol::roflol::roflol:

ben artık yatagıma yatırıyorum yattıgımyerden emzirmee calısışıyorum hemm bi tarafdan oyunlarla ancak emiyor oda bi cekiyo bi obur tarafa donuyor ne kadar cekse kardır

bende 2.5-3saatte bir emziriyorum.en fazla 10 dk emiyor..fazla emerse anında hepsini kusuyorr.gece 2 kez falan emiyorr.kızlar siz niye bu kadar sık emziriyosunuz.dr bana bu kadar sık emzirme dedi.biraz oğlum tontiş.kendinde bitkin düşersin dedi.her dr farklı bişey sölüyoo.hangisine inanıcaz yaaaaaaa

ANNE SÜTÜNÜN FAYDALARI

Anne sütü ile emzirme ne kadar uzun ise anne sütünün bebek ve anne için faydaları da o kadar fazla olur ve o kadar uzun sürer. Dünya Sağlık Örgütü ve Amerikan Pediatri Akedemisi anne sütüne mümkün olduğunca uzun, en az 1 yıl süreyle devam edilmesini önermektedirler. Anne sütü ile emzirme ne kadar uzun ise anne sütünün bebek ve anne için faydaları da o kadar fazla olur ve o kadar uzun sürer. Dünya Sağlık Örgütü ve Amerikan Pediatri Akedemisi anne sütüne mümkün olduğunca uzun, en az 1 yıl süreyle devam edilmesini önermektedirler. Bebek için faydaları: Bebeğinizi bazı hastalıklar ve enfeksiyonlardan korumaya yardımcıdır. İçerdiği koruyucu maddeler nedeniyle anne sütü alan bebeklerde kulak enfeksiyonu, allerjiler, kusma, ishal, bronşit, bronşiolit, menenjit daha az sıklıkta görülür. Anne sütünün içeriği bebeğin değişen ihtiyaçlarına göre değişim gösterir. Sabah ile akşam içeriği farklıdır. İlk ayda üçüncü aydan daha farklıdır. Bebek prematüre doğmuşsa prematüre bebeğin ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir. Bebek için sindirilmesi en kolay olan besindir. Bu nedenle bebekler daha sık beslenmek ister ve daha iyi kilo alırlar. Ayrıca karın ağrısı, gaz sancısı ve kabızlık daha az sıklıkta görülür. Anne sütü alan bebeklerde `ani beşik ölümü sendromu (SIDS)` daha az sıklıkta görülür. Temas, sıcaklık ve yakınlık sağlayarak emzirme ile anne ve bebek arasında özel bir bağ oluşur. Bebeğin ruhsal gelişimi için faydalıdır. Hazırlama zahmeti yoktur ve istediğiniz her zaman mevcut, kullanıma hazır, temiz ve uygun sıcaklıktadır. Maliyeti yoktur. Çevre kirliliğine yol açmaz. Emzirme ile en iyi çene, dişeti ve diş gelişimini sağlanır. Anne için faydaları: Kalori yakmanızı sağlayarak doğum öncesi kilonuza dönmenize yardım eder. Over(yumurtalık) ve göğüs kanseri riskini azaltır. Kemik yoğunluğunu artırır. Adet kanamalarının başlamasını geciktirir. Doğum sonrası uterusun normal boyutlarına dönmesine yardım eder. Ne kadar sıklıkla emzirmelisiniz? Bebeğinizi acıktığı her zaman emzirin. Anne sütü alan bebekler, mama ile beslenenlere göre daha sık emerler. Anne sütü çabuk sindirildiğinden mideden boşalması daha hızlı olur. Bu nedenle başlangıçta bebeğiniz 1-2 saat arayla emmek isteyebilir. 1-2 ay sonunda bebeğiniz gece daha fazla uyumaya başlayacak ve emme araları uzayacaktır. Bebeğinizin acıktığını şöyle anlayabilirsiniz: Göğsünüze ilgi gösterir. Ağzını açar, aranır. Emme hareketleri yapar. Ağlar. Bazı bebekler uykulu olurlar ve uyanmakta zorluk çekerler. Yaklaşık 2- 3 hafta yeterli miktarda emmeden bebeğinizin uyumasına izin vermeyin. Eğer bebek emmek istemiyorsa ve son beslenmeden 3- 4 saat geçtiyse uyandırın ve emzirin.

Son düzenleme:
Dünya Sağlık Örgütü ve Amerikan Pediatri Akedemisi emmek istemeyen çocuklar içinde bişeyler bulmuşlarmıdır ????:roflol::roflol: şaka bi yana anne sütünün faydaları anlatmakla bitmez ama faydalanmak için de emmek gerekmezmi???ayyy ben bu yazıyı kızıma okim belki emmekle ilgili fikirleri değişir.. İnşallahhhh yarabbimmmm :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

ya kızlar ben kafayı yemek üzereyim sizdede aynı sey söz konusu olabılır mı?gündüz memeyle bir problem yok 2 saatte bir emiyoruz ama gece sürekli uyanıyor emmek için gibi gözükmüo 5dkka en fazla çekip tekrar uyuyo beşiğine koyuyorum bazen yarım aat bir saat sonra yine hareket artık hortlak gibiyim sizce neden kilo alımı normal aç olsa gündüz de sorun yaşarım bi akıl verin ?

ceko 2 gün eylül'de aynı şeyi yaptı. yarım saatte bir uyandı az az emdi uyudu bidaha kalktı. sonra geçti ama. belki bi sorunları vardı bizde emmek için kalktı sanmış olabiliriz.kaç gündür öle seninki??

bu 4 gündr falan.öznurcum bakıorum gözlemliorum 2 gece hep ıkınarak uyndı zırt pırt dedim gazı var am bu 2 gecedir yatakta sürekli el kol oynaması ellerini battaniyesi ile sıkıştırıorumhafif biraz uyuyo bakıorum sonra yine kurtarmış beni görünce gülüo yani pek sıkıntılı hali yok memeye koyuyorum biraz emiosonra küt gidiooböle sabaha kadaruğraşıom.

acaba gündüz fazlamı uyudu cnm. dün eylül'de 2 de uyudu. yatakta gülüyor, oynuyor.. sositosositosositososito. bizimkisi ellerini hiçç sardırmaz. illa dışarda olacak. bende üşümesin die çorap geçiriyorum napim buz kesiyor sonra. takma kafana düzelir

CEKOOO ne kadar sevindim anlatamam..Benim durumumda kimse yoktur saniyodum..Ben de kafayi yemek uzereyim..Geceleri saat basi ayaktayim..Hatta bazen yarim saat bile oluyor..Ac olmadigina eminim cunku o kadar emdigi halde acliktan diil tamamen meme bagimliligindan emmek istiyor..Emzikle de susturamiyorum geceleri..Uykusuzluktan mahvoldum resmen..Birakayim diyorum azicik aglasin..Uyur kendi kendine..Onu da denedim..Siddeti arta arta agladi..Ve sonra bi de aglama krizini susturmam gerekiyor geceleri..O daha da yoruyor..Ayrica gunduzleri de uyumuyo oglum cok...Cok kisa suruyor uykulari ama gunduzleri o kadar cok emmiyor..Yani inan yanlis anlama ama benim durumumda bir kadin var diye icim rahatladi..Ne zaman gecicek bu durum cidden bilmiyorum..Ama biz ilk aylar daha cok uyurduk..mirmirmirmir

evt canım nazar değdirdim oğluma ne güzel gece uykusu var diyordum.10 da bi uruyodu kafayı 4 e kadar hiç uyanmıodu sonra 6 da bi kalkar sonra 9 a kadar uyurdu şimdi yok.aç olduunu düşünmüyorum gündüz uyutmuyorum ki gündüz uyuyo desem egenin kendi dr.u brezilyada bu hafta ulaşamadım kendiisine başka bi dr.a gittim biraz da burnu tıkalı gibiydi hem dedim durumunu anlatayım akşamları pirinç unu maması yap az ver dedi ayın 10 undan sonra(4 aylık oluo)gündüz çok emdiinden gece sütler azalır onun i.çin tam uyuyamaz dedi ben aç olduğunu düşünmüyoyrum 20 günde 420 gram almış mamayı dr.uma srup vercem siz ne diosunuz versem mi hiç anne sütünden dışarı çıkmamıştım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…