Sadece Anlatmak İstedim...

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
32.908
99.325
45
Günlerdir,gecelerdir içimde tutmaktan büyüdü,çığ oldu tüm sıkıntılarım..
Hiç kimselere anlatamadıkça kendimi yedim bitirdim..
Sonunda patladım artık bu gece,bu saatte..
Biliyorum bana kimse yardım edemez,hatta isterseniz hiç yorum da yazmayın,ben sadece artık tek tek dökmek istiyorum yüreğimin yangınlarını..
Oysa; ben ne kadar safca düşünmüştüm.. Olması gerekenin bizi fazla yıpratmadan gerçekleşmesini,yıllar sonra karşılaştığımızda küçük de olsa selamlaşırız demiştim..
Bu şekilde güzellikle anlattığımda kabul etmişti. Ancak duruşma günü yaklaştıkça sancıları arttı,gözyaşları ile karşıma geldi,anlattı,anlattı,anlattı..
Kocam.Evet kocamdan bahsediyorum...
İlk olarak zaten anlaşmalı açtığım için davayı sadece gelip kabul ediyorum demesi yeterliyken duruşmaya gelmedi bile. 2. duruşmaya zar zor ikna olup geldi,bu defa kabul etti.
Tam nefes aldığımı sanıyorken bu defa da "temyizden feragat dilekçesini imzalamıcam" diye tutturdu..Yine başa döndük,ağlamalar,yalvarmalar,özürler,gözyaşları..
Asla kırmak istemiyorum kendisini.. Çoğu zaman aradığında telefonlara çıkmıyorum,mesajlarına cevap vermiyorum,denk geliriz diye msn'i,gtalk'u açmıyorum.Ancak bu defa da eve geliyor,annemlere ağlıyor,kıyamam annem onla beraber ağlıyor,babam ikisini izliyor..
Ben en sakin ses tonumla anlatmaya çalışıyorum.Doğrusunun bu olduğunu,geri dönmek istemediğimi,onun da mutlu olmasını dilediğimi anlatıyorum,anlatıyorum,anlatıyorum..
Ben şu anda bekarken oturduğum yerde,yani annemlerin karşı dairesinde yaşıyorum.. Her iki dairesinin kapılarının önlerine kadar çiçeklerle süslüyor gece yarısı gelip..
Hala tek bir çorabını bile almadı,tüm kıyafetleri,işi ile ilgili tüm dosyaları,benim kullandığım ama onun adına olan kredi kartı kendi evimizde.
Pazartesi günü onu ikna ettiğimi düşünürken bu gece yine geldi,o gözyaşı dökerken ben eridim,bittim.Bu iş böyle daha ne kadar uzayacak bilmiyorum..2 gün gülüyorsa yüzüm,3. gün yine üzülüyorum..
Bıkmadım ama artık çok yoruldum ben...:nazar:

merhaba sizi az cok yorumlarinizdan taniyorum.
cok guclu bir bayan imaji seziyorum sizde.
anlamadigim esiniz sizi bu kadar severken ayrilmak istemiyorken siz neden bosanmak istiyorsunuz ??sorun ailesimi??
yazdiklariniza bakilirsa kocaniz sizi cok seviyor neden yuvanizi yikiyorsunuz.

merhaba sizi az cok yorumlarinizdan taniyorum.
cok guclu bir bayan imaji seziyorum sizde.
anlamadigim esiniz sizi bu kadar severken ayrilmak istemiyorken siz neden bosanmak istiyorsunuz ??sorun ailesimi??
yazdiklariniza bakilirsa kocaniz sizi cok seviyor neden yuvanizi yikiyorsunuz.

Teşekkür ederim..
Nedeni,niçini yok artık..
Anlaşamadık, o kadar..
Sevgi,aşk açmıyor hep kapıyı işte..:nazar:

Kolay olmayan,sancılı bir dönemden geçiyorsunuz,çok zordur muhakkak tahmin edebiliyorum.
Geri dönüşü yoksa eğer karar verilmişse,gerekenler yapılmışsa,en azından sağlıklı bir şekilde bitsin istiyor insan,en az yıpranmayla sonuçlansın ki dediğiniz gibi yıllar sonra karşılaştığınızda en azından bir selamı birbirinizden esirgememek adına..
Her iki tarafta aynı zorluğu yaşarken,eşinizin hissettiklerini sizinle ve ailenizle bu şekilde paylaşması hem daha fazla etkiliyor hem de üzüntünüzü bir kat daha arttırıyordur haklısınız.
Daha fazla neler söyleyebilirim bilmiyorum..
Bu zor günlerinizin en kısa zamanda son bulmasını,bundan sonra hayatınızdaki herşeyin istediğiniz gibi olmasını umud ediyorum.
Allah'ım hayırlısını versin hakkınızda inşallah,sevgiyle kalın..

Kolay olmayan,sancılı bir dönemden geçiyorsunuz,çok zordur muhakkak tahmin edebiliyorum.
Geri dönüşü yoksa eğer karar verilmişse,gerekenler yapılmışsa,en azından sağlıklı bir şekilde bitsin istiyor insan,en az yıpranmayla sonuçlansın ki dediğiniz gibi yıllar sonra karşılaştığınızda en azından bir selamı birbirinizden esirgememek adına..
Her iki tarafta aynı zorluğu yaşarken,eşinizin hissettiklerini sizinle ve ailenizle bu şekilde paylaşması hem daha fazla etkiliyor hem de üzüntünüzü bir kat daha arttırıyordur haklısınız.
Daha fazla neler söyleyebilirim bilmiyorum..
Bu zor günlerinizin en kısa zamanda son bulmasını,bundan sonra hayatınızdaki herşeyin istediğiniz gibi olmasını umud ediyorum.
Allah'ım hayırlısını versin hakkınızda inşallah,sevgiyle kalın..

Amin inşallah..
Çok çok teşekkür ederim güzel dilekler için..
Haddinden fazla yıprandım aslında,biliyorum onu da üzüyorum..
İnşallah davayı temyiz etmez de hayırlısı ile sonuçlandırmayı umut ediyorum..:nazar:

Laalecim nedir,ne degildir bilmeden yaziyorum..hatta şaşkinimda..ama belliki bişeyler bitmiş,olmasi gereken buymus..önemli olan kismida bu zaten..

hakkinda en hayirlisi olsun canim..umarim bu dönemi enaz hasarla atlatirsiniz biran önce..

ne şekilde olacaksa o şekilde,biran önce cok ama cok mutlu olmani dilerim canim a.s.

canım..:1hug:
geçecek bitecek hepsi lalecim.herşey çok güzel olacak ancak şu zaman zarfı birazcık daraltıyor seni.
empati kurmayı denersen daha kolay aşarsın inanki..
Allahım yardımcın olsun,üzülme sıkılma.kaydirigubbakcemile5
sayılı zaman var bugünleri gülerek hatırlamana!:teselli:

Yaşadıklarınızı bilmiyorum neler yaşadınızda böyle bir karar aldınız eminim kötü şeylerdirki sizi bu karara itmiş. Sizede üzüldüm ama eşinize, onun çabalarına daha çok üzüldüm. Bence onun durumu sizden daha kötü. Okuyunca öyle hissettim eşinizin çaresizliği çırpınışı üzdü beni.

ınşallah ikinizde bu zor dönemi en az üzüntüyle atlatırsınız :a015:

hakkında hayırlısı olsun laalecim seni yorumlarından az çok tanıyorum karekterini her zaman takdir etmişimdir.inşallah en az yarayla atlatırsın bu sancılı dönemi

Laalem canım arkadaşım...Biraz sabır gerektiren bir süreçten geçiyorsun....
Güçlü olman gerekiyor....En zoruda zaten iki kişinin severken ayrılmasıdır....
Allah şansınıda bahtınıda açık etsin bundan sonra...Her şey isyediğin gibi olur :Saruboceq:

Canım gerçekten söyleyecek söz bulmak, yorum yapmak çok zor bu konuya
bu sürecin çabucak bitmesini dilemekten başka birşey gelmiyor elimden
bir an önce huzura ve eski neşene kavuşursun umarım
güzel günler de gelecek

sizinle tanışmadık ama mesajlarınızı beyenerek okuyorum.
belliki sizin tarafınızdan herşey bitmiş olması gereken bu diyosunuz. atlatılması zor bir dönemden geçiyorsunuz, umarım en az hasarla atlatırsınız hakkınızda hayırlısı olsun......

Canım bende seni yorumlarından tanıyorum ve her zaman takdir etmişimdir düşüncelerini çok şaşırdım ben senin yeni evli olduğunu eşini çok sevdiğini ve bu sevginin bölünmemesi için çocuk bile istemediğini biliyordum, yaşanan her neyse belliki kırılmışsın belliki birşeyler akıp gitmiş ama yinede çıkar bir yol yokmu be Laale anlattıklarına göre eşinde bitmemiş ve çabalıyor kendi çapında seni kaybetmemek için çırpınıyor her insanın ikinci bir şansı olmalı diye düşünüyorum bir kez daha düşünsen yaa ne biliyim içim burkuldu dilerim herşey gönlünce olsun ve yine dilerim eşin ne yapsın yapsın affettirsin kendini, sevgiler...

benim bir kaç konum hakkında bana tavsiyelerde bulunmuştunuz.sizi o zamandan beri yakınen takip ediyorum yazdıklarınızı...ve inanın boşnama kararını buraya ilk açıkladığınız günden beri çok üzülüyorum.
yıllarca sevginin aşamayacağı şey yok dediler bize ve ben sizin ilişkinizdede sevginin halademeyeceği şey olmadığını düşünüyorum.iki insan birbirini severken niye günlerini cehenneme döndürür?geçen günlere yazık değil mi?siz eminimki çok yıpranıyorsunuz hatta eşinizden daha çok üzülüyorsunuz belkide ama dışarı yansıtmıyorsunuz sizin işiniz daha zor olmakla beraber eşinizin ağlaması b ilişkinin bitmemesi için kendini paralaması ne biliyim bunlar çok acı şeyler...
ölmüşe çare yok ama sizin de geri dönüşünüz tamamen mi imkansız?hiç mi oluru yok?ne biliyim belki bir şans daha haketmezmi evliliğiniz?
umarım pişman olacağınız yıllarca üzüntüsünü duyacağınız şeyler yaşamazsanız..

Sonuçta bildiğim kadarıyla bu evliliğin bitmesinin en önemli sebebi onun ailesi. Annesini ikna etse, hatta annesi gelip senden özür dilese ve biraraya gelirseniz size karışmıycam dese olmaz mı?

yine mi...
gece de mi uyumayayım ki...
Allahım yaaaaaaa....
ben bu insanoğlunu anlamadım gitti heeee...

Lalee;
Şahsen tanımıyorum seni, şimdiye kadar yazdıklarından yola çıkarak yorum yazacağım, yanlışım varsa kusuruma bakma..

Sen zaten düşünüp taşınıp, doludan boşa aktarıp, bu evliliğin kafanda bittiğine inanıp ondan sonra boşanma yoluna girmişsin.
Denenecek herşeyi denemiş, tüm çabayı sarfetmişsin. Ama en sonunda yürümeyeceğine inanıp ayrılmaya karar vermişsin.

Ama anladığım kadarıyla karşı taraf henüz bu süreçten geçmemiş.
Kendini bu evliliğin bittiğine, yapılabilecek herşeyin yapıldığına inandıramamış henüz.
Ona göre de şu anda yapılabilecek şey; ağlayarak, yalvararak yeri gelince zora koşarak, belki seni pes ettirmeye çalışarak bu davadan vazgeçirmek.
Sen vazgeçince herşeyin 4 ay öncesine değil evliliğinizin başına döneceğinize inanıyor belki.

Anlayacak sonunda, ama seni acıtacak bu süreç; ve çok da acıtıyor anladığım kadarıyla..
Ama geçecek, belki delip geçicek ama geçicek..
Bugün farkında değil eşin son noktada olduğunuzun ama farkına varacak sonunda..
Güçlü olmak çok zor eminim ki olmak zorundasın canım..

Sevgili Lale,yorumlarından senin mantıklı aklı başında bir hanım olduğunu çıkardım..
Fakat durumunuza üzüldüm...Hele eşinin bitirmemek için çırpınışları...
Sorunlarınızı bilmiyorum ama düzelme şansı yokmuydu acaba..
Sorun ailesi mi ? gerçekten de...eğer öyleyse..yapmayın derim...
Yıkmayın evliliğinizi..ama tam anlamıyla bilmiyorum....

evet laale,
sevmek bazen herşeye yetmiyor...
lakin gerçek sevdalarda kolay kolay bitmiyor..
arada ne oldu,ne gitti de bu duruma geldiniz bilmiyorum ama
gerçekten sevmese böyle davranmazdı...
olayı bilmiyorum ama hiç bir şansda mı yok ?

canım benim,,,,,
uzun zamandır sana yazmak istiyordum.ama seni üzmemek veya hatırlamak istemediklerini hatırlatmamak adına bişey sorup yazmadım..ama içimde üzüntünü acını hep hisettim..............:çok üzgünüm:

ne yaşandı,nasıl yaşandı neden oldu inan hiç bilmiyorum....ama sen bitmesine karar verdiysen eminim ki sen haklısın ve bunun için gerçekten önemli bir nedenin vardır...

sen çok kırıldın,çok yıprandın ve çok üzüldün..........seni üzen bir adam şimdi seni kaybetme korkusuyla pişmanlık dile getiriyor demek..............
keşke pişmanlık duyacağına seni kaybedecek olayların yaşanmasına izin vermeseydi......:1closedeyes:

senin için çok üzgünüm...sen yüreyi iyi bir insansın...sonu ne olursa olsun ben senin sadece mutlu olmanı diliyorum canım..Şeniz

paylaşımın için teşekkürler...umarım herşeyin hayırlısı olur senin için...
sen bu işi bitirdiysen eminim bir bildiğin vardır tatlım....
huzurla kal:1hug:

X