Saç Uzatma Yöntemleri Saçlarınizin Çabuk Uzaması İçin Çinko Kullanin

evt, berkonun sitesinden baktım da benimki de gerçek:) şimdilik ii saçlarım, walla saçıma iki yıkamada etki eden bişeyler var ama, şampuan mı, içindekiler mi bilemicem.. uzamadan bahsetmiyorum, daha bi parlakk.. bu arada tavsiye etmek için henüz erken olduğunu düşünüyorum, daha uzun süre kullanan arkadaşlar varsa, benim gözlemlerim şimdilik ii, olumlu yani..

bende berco zinco vitamin + brco zinco şampuana başladım sonucu size bildirirm (=

arkadaşlar merhaba.tavsiyeleriniz üzere berko zinco aslı şampuandan bende kullanmayı dusunuyorum.saçım acaip dokuluyordu ince telli ve kuru .yaklaşık bir 3 hafta once 400ml şampuanımın içine yarım şişe çam terebentin koydum saç dokulmemi kesti.fakat şoyle bir problemim var son bir haftadır saç diplerim resmen yağlı bir garip oldu daha onceden boyle bir sorunum yoktu çam terebentin boyle yaptı galiba.çunku saçımın temizlenmemesi imkansız hergun yada 2 gunde bır yıkıyorum 2 kez şampuanlıyorum.kullanan yada bilgisi olan varsa benide bilgilendirsin lutfen.şimdiden tşk...

arkadaşlar merhaba.tavsiyeleriniz üzere berko zinco aslı şampuandan bende kullanmayı dusunuyorum.saçım acaip dokuluyordu ince telli ve kuru .yaklaşık bir 3 hafta once 400ml şampuanımın içine yarım şişe çam terebentin koydum saç dokulmemi kesti.fakat şoyle bir problemim var son bir haftadır saç diplerim resmen yağlı bir garip oldu daha onceden boyle bir sorunum yoktu çam terebentin boyle yaptı galiba.çunku saçımın temizlenmemesi imkansız hergun yada 2 gunde bır yıkıyorum 2 kez şampuanlıyorum.kullanan yada bilgisi olan varsa benide bilgilendirsin lutfen.şimdiden tşk...

cnm sen çok fazla koymuşsun çam terebentini 400 ml bi şampuana sadece 2 kapak koyucaksın.ayrıca çam terebentinin saçı kuruttuğunu çok duydum ama yağlandırdığını hiç duymadım ama sen çok fazla koymuşsun ondan olabilir.bi daha az koy öle bi sorun olmazyerimseniben

tşk ederim izmirlii .ya herkesin şişesinin boyutu aynımı bilmiyorum benimkinin küçücük bir şişesi var.aldıgım aktar bana 400ml şampuana bu şişenin yarısını koy dedi.bende koydum saf gibi adamı dinleyerek.saç diplerim resmen yağlı uçları kuru sanki temizlenmiyormus gibi oysaki çok sık yıkıyorum.şampuan baya bi sulandı çam terebentini koyunca sizinde oyle mi olmuştu?

A vitamininin kimyasal bileşimini harekete geçirir ve mikrop öldürücü etkisi vücuttaki aknelerin kaybolmasını sağlar. Hücre yenilenmesinde payı olduğu için cildi güzelleştirerek el tırnaklarını sertleştirir, nörodermitisi ve uçukları hafifletir. Ayrıca saç dökülmesi üzerinde olumlu etkileri vardır.

çinko eksikliğinde

tırnaklarda beyaz lekeler, saçlarda incelme ve dökülme, yaraların geç iyileşmesi, sinirlerde duyarlılık, karanlığa adapte olamama, öğrenme ve dikkat eksikliği vs. durumlar olabiliyor

Çinkonun Fazla Alınması

Günlük ihtiyacın 10-30 katı alınması durumunda istenmeyen etkiler ortaya çıkabilir. Bağışıklık sisteminin baskılanması, mide tahrişine bağlı olarak bulantı, kusma ve ishal, huzursuzluk, titreme ve adalelerde koordinasyon bozukluğu, terleme artışı, alkole tahammülsüzlük görülebilir.

arkadaşlar günlük hayatta aldığımız çinkoyu vücudumuz alamayabiliyomuş, bazı emilimlerle birlikte alındığında, yada fazla alınan bir başka emilim sonucunda mesela, Yüksek dozda kalsiyum alınması halinde kalsiyum phytic asit ile birleşerek vücutta çinko emilimini azaltabiliyomuş.

Benimde sorum saç ve tırnak için olan life time hare care vitamini yerine bi arkadaş çinko vitamini kullandığını sölemiş onumu kullansak çünkü arada 50 lira fark var bilgi alabilirmisiniz imkanınız varsa?

bana doktor vermişti kullanmıyodum saç uzattığını duyunca kullanmaya başladım iş değil benimki de işte ama napayım saçımın uzamasını çok istiyorum (= ama yukarda yazılanla alakası yok benim aksine tırnaklarım cok güçlüdür eğilmez tas gibidir beyaz çizgi yok yani 10 parmağımın bir tırnağında ufacıcık var (= yaram normal duzeyde iyileşir yani hiç birine uymuyo denebilir ama doktor verdi bana berco zinco-c calsiyum + çinko içeriyo ama sırf çinko değil 15 mg çinko 30 mg calsiyum var ıcınde

özicim berko zinco tresandan daha mı iyi sence?

canım benim tresan kullanmadım hiç ama zincodan memnunum içine bir kaşık ta bal attım şiddetle tawsiye ederim aklında bulunsun tatlım

arkadaşlar ben çamterebentini şampuanıma katarak kullandım ama ince telli zayıf saçlarda dökülmeyi çok güzel durdurdu ama saçlarımın ucunu acayip kuruttu uzatayım derken kuruyan kızımları kestirmek zorunda kaldım buna dikkat edin isterseniz sonra kestirmek zorunda kalmayın

arkadaşlar benimde saçlarımın uçlarını kurutuyor ben saçlarımı havluya sardıktan sonra uçlarına bazen yağ bazen durulanmayan saç kremi sürüyorum bi sorun olmuyo yerimseniben

arkadaşlar ben yasın o zinco denen witaminden 1-1.5 şişe kullandım saçlarımı usatçak die ama hiç etkilemedi saçımın usamasını buarada saçı usatan keratin die biliorum ben mesela şu hair plus denen şampuanın içinde de keratin war o yüsden o kadar usatıomuş..onu bulmak zor ama ben bi kozmetikçide içinde keratin olan başka bi şampuan buldum hemde daa ucus hair plustan 17 ytl ama ismini unuttum isteyen olursa bakarım ismine yakın çünkü kosmetikçi:)ben şuan kullandıım şampuan bitince ondan almayı düşünüorum..

ya kıslar ben de alcam da bu cinkodan simdi saglık karneme doktor yazsa sigorta odermi acep bilginiz varmı?

canım büyük ihtimal ödemez çünkü sabun filan ödenmiyor

zinco şamğuanı sigorta odemiyor.benim hem ozel sigortam hemde ssk var ama ikiside karşılamadı.13 ytl fiyatı çok pahallı değil aslında.birde bu şampuan saçı kuruturmu bilginiz varmı kızlar?çunku benim saçlarım biraz kuruda...

ewet arkadaşlar şampuanı karşılamıyorda peki vitamin haplarını karşılarmı sizce bilginiz varmı?

hayır witamin haplarını da karşılamıor bnm yasın kullandıım zinco witamini 15 liraydı içinde 30 adet wardı..

ya ssk bazı vitaminleri bazılarını vermiyor .doktor yazarken sorun isterseniz onlar biliyor genelde neleri karşılayıp karışılamadığını.yada eczacıya danışın hangisini karşılıyorsa onu yazdırın daha mantıklı dunyanın parasını vermeyin boşuna...

birazdan işten çıkıp eve giderken şu zincoyu alacağım,aktardan badem yagını da alacağım daha önce olmayan kaşlarımın yerinde kaş çıkardığı için onun etkisinden eminim ama işte çalışan biri olunca her şey gözünde büyüyor,yaza kadar en azından denize gidene kadar saçlarımı düzenli olarak bakıma alacağım sonucu yine sizinle paylaşırım kızlar,önemli güzel bir değişim olduğu zamanda ara ara yazarım..

a.s.

Canim Zaten çinko Saçin Uzamasi Için Bire Bir Bi Kaynak Her Yerde Yaziyo.buda Findikta Turpta Bide Fasulyede Fln Var..

taktım bu saç uzaması konusuna her başlığı didikliyorum :1rolleyes:
benimde saçlarım çok yavaş uzuyor, ve çok uzun zamandır kansızlık var sürekli takviye kullanıyorum. 2 sene önce aşırı dökülmeden dolayı gittiğim doktorumda tahliller sonucu berco zinco şampuan ve çinko hapları vermişti (ismi Zinco-c -hem çinko hemde emilimi kolaylaştırması için kalsiyum varmış içinde..) 6-7ay kadar kullandım dökülmesi nispeten azalmıştı ve saçlarım eskiye oranla daha parlak sağlık görünüyordu bu gerçek... ama uzama hızı konusunda hiç hiç hiiiiç bi değişiklik olmamıştı :1no2:

ve hala yookk!! çeke çeke uzatıcam artık ya! kafamçokkarıştı
bende vitamin desteği yapmak istiyorum ama kilo probleminden dolayı korkuyorum açıkçası... ne bilim mantıklı gelmiyo:kilo aldırmayan vitamin?? :uhm:
çünkü kullandığım çinkolarda baya bi katkı yapmıştı kilolarıma artı geçen yaz Oneaday kullanmıştım gün aşırı, sağolsun ben onu bıraktım onun kazandırdakları beni bırakmadı :kızgın:

X