Saçlarımı nasıl uzatabilirim

sayaka

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2024
1
1
Merhaba cevaplayan olursa diye belki bi soru sormak istiyorum

Yaklaşık 3-4 ay önce saçlarımı yağlanmasından ve sürekli olarak dolaşmasından rahatsız olduğum için ense hizasında omuzlarıma değmeyecek şekilde erkeklerin saçlarına benzeterek kestim. Ama kestikten sonra 'anaa bu ben miyim zaten çirkindim şimdi maymuna dönmüşüm' diyesim gelmişti hahashahsa.

Öyle garipti ki kapşönsüz odamdan bile çıkmam herhalde diye düşünmeye başlamıştım. Şimdi düşününce çok aptalmışım. Nede olsa 3-4 ay önceki benle şimdiki ben en ufak bi ortak noktası olmayan kişileriz. Kendini de olduğun gibi seviyorsan sıkıntı yok demektir. Bunu başardığım için mutluyum😃.

Neyse saçlarım diyordum dimi. Kestiğim zaman mezurayı aldım ölçtüm saç diplerimin oradan.14 santimdi sanırım. Şimdi ise 17 santim. Bu uzamanın normal olup olmadığını sormak isterim. Eğer normal değilse ne yapmalıyım?

Hayattaki konumum internetten alışveriş yapmaya elverişli değil. Araştırdım da argan, hindistan cevizi, limon, hint, lavanta yağları saçın uzamasına yardım ediyormuş. Eczanelerde de satılıyormuş sanırım. Daha önce saçlarımda hiçbir ürün denemedim. Etrafımda kimse yok ki birilerini sorup soruşturayım.

Saçlarım zaten kısa uçlarından da alamam ki. Kuaför işleri de beni öylesine korkutuyor ki anlatamam. Ya yorgun olan kuaför çalışanı nasıl yapalım demesine rağmen istediğimden daha kısa keserse? Ama ben böyle istemedim diyip inkar edince 'güzel güzel hadi hadi görüşürüz yallah' diyerek gönderirse?

Diyeceğim o ki ne dediğimi bilmiyorum yardım edin çıkmaza girdim

Çok kısa ve öz tavsiye vereyim size. Saçınızı hergün yıkamayın ve günde bikaç kere özellikle yatmadan önce diplerini güzelce fırçalayın bu saç köklerinin uyarır sağlıklı bir yağlandırma yapar ve uzatır. Başka bişey yapmayın dikkatinizi de saçınızdan başka birşeye kaldırınca süreçte o kendi kendine uzar

X