Saç Rengi ve Saç Boyama Saçlarıma kına yaptım(resimli)

Canım çok güzel olmuş.Bayıldım resmen.Çok tatlı bir renk bu.Bayahı hoşuma gitti :))

• Beğen
Reactions: gve
saçın taban rengine bağlı. Ben yaptığımda kahve kızıl oluyor ama tam bir işkencee... Ayrıca diplerle uçlar arasında fark oluyor. Ya ışıltısını o yumuşaklığını sağlığını çok seviyorumda diplerin başka renk olması ayrıca çekilen işkence beni soğuttu bıraktm saçlarımı doğalına. Valla yeniden yapasımda var ama bilmiyorum napsam bilemedim

çok güzel olmuş saçların ben de kına delisiyim resim koydum az önce ben de ama seninki daha başarılı.tekrar yakasım geldi kına senin tarifi deniyim bi de.ben açık olmasını istiyorum belli olsun yani baya:21:

ben de bugün yaptım şuan kafamda.

tarifi şöyle yaptım
250gr kına için 1 kglık kavanoza
5 tatlı kaşığı siyah çay,
2 t.kaşık lavanta,
2 t.kaşık kahve,
bir avuç kuşburnu,
5 çubuk tarçın,
1 kaşık karanfil
1 avuç papatya
koyup üzerine sıcak su ekledim böyle demledim 1 saat kadar ılıyınca süzdüm 4 çay bardağı çıktı
2 t.kaşık bal.
1 yemek kaşığı zeytin yağı
1 y.kaşık badem yağı
1 t.kaşık kayısı yağı koydum(saçta işe yararmı bilmem ama belki kokuyu değiştirir diye koydum)
kına çok koyu olunca üzerine göz kararı su ekledim çok topaklandı ben de blanderdan geçirdim:) biraz cıvık mı oldu bilmiyorum, normal saç boyası kıvamındaydı.
bu karışımı 2 saat bekletip sürdüm saçıma, bugün halletmek istedim çünkü bakım topikinden aycagülün verdiği tarihlere göre bugün boya için ideal günmüş kaçırmak istemedim 15 sene önce annem yaparkende pek bekletmezdi kınayı zaten.
saçım belime kadar ama karışım fazla geldi 1/3ü arttı. 15 sene önce yarım kilo kına ile yapmıştık ne kadar fazla döküldüyse artık.

sürerkende saç çizgimin önüne kulakları kapatacak şekilde bi saç bandı geçirdim biraz gevşek olunca da kızımın küçük gelen kilotlu çoraplarından birinin bel lastiğinden 10cm kesip saç bandı yaptım:))) iyiki yapmışım çok iyi tuttu. sürmesi biraz zor oldu, tek başıma, acemilikde var, bant kurtarıcı oldu. üstünede bir duş bonesi geçirdim saç bandınıda geriye kıvırdım, boneden taşıp akan olursa korusun diye çünkü kına deriye çabuk işledi. koluma damlayan 2-3 dkda hemen turuncu renk bırakmış.
üstünede ısıtılmış havlu bone geçirdim. ağırlık ve soğukluk dışında bi şikayetim yok bakalım kaç saat durabilcem:)) tabii renginde çooook merak ediyorum:))))

Son düzenleme:
ancak 8 saat durabildim, iyice kaşınmaya başlamıştı bu bile benim için uzun bir süre deyip yıkadım vee rengi evin loş ışığında akhylsnin ilk sayfadaki rengi gibi duruyor. uçlar diplere göre çok az daha koyu. dipler kendi rengim siyah, uçlar kestane boyalıydı. tek tük beyazlarım çok sırıtır turuncu olur diye korkmuştum ama eşim yok öyle bişey diyor. bakalım sabah gün ışığında nasıl duracak.

çok kaşıntım var şuan umarım fazla sürmez, genelde şampuan yüzünden yıkama sonrası kaşıntı olurdu ama bu biraz fazla oldu.. bir de hiç yumuşak değil aksine sertleştirdi içine koyduklarımdan hangisi sertleşme yapar ki??? saç kremi ve saç maskesi kullandım ama çok az yumşattı zor taradım, eskiye göre daha hacimli görünüyor. lise yıllarında ilk yaptığımdada saçımı çok asileştirdi çok kabarık duruyor kontrol edemiyorum diye vaz geçmiştim şimdi kafamda kalan bir avuç saçı 2 avuç yaptı diye seviniyorum:))) dökülmeyi de durdurursa amacıma fazlasıyla ulaşmış olacağım...

Son düzenleme:
ancak 8 saat durabildim, iyice kaşınmaya başlamıştı bu bile benim için uzun bir süre deyip yıkadım vee rengi evin loş ışığında akhylsnin ilk sayfadaki rengi gibi duruyor. uçlar diplere göre çok az daha koyu. dipler kendi rengim siyah, uçlar kestane boyalıydı. tek tük beyazlarım çok sırıtır turuncu olur diye korkmuştum ama eşim yok öyle bişey diyor. bakalım sabah gün ışığında nasıl duracak.

çok kaşıntım var şuan umarım fazla sürmez, genelde şampuan yüzünden yıkama sonrası kaşıntı olurdu ama bu biraz fazla oldu.. bir de hiç yumuşak değil aksine sertleştirdi içine koyduklarımdan hangisi sertleşme yapar ki??? saç kremi ve saç maskesi kullandım ama çok az yumşattı zor taradım, eskiye göre daha hacimli görünüyor. lise yıllarında ilk yaptığımdada saçımı çok asileştirdi çok kabarık duruyor kontrol edemiyorum diye vaz geçmiştim şimdi kafamda kalan bir avuç saçı 2 avuç yaptı diye seviniyorum:))) dökülmeyi de durdurursa amacıma fazlasıyla ulaşmış olacağım...

badem yağı sertleştirmiş olabilir çünkü ben geçen sene saçıma badem yağı ile bakım yaptım tarak geçmez hale gelmişti:26: Resim koyabilrmisiniz saçınızın rengini çok merak ettim güle güle kullaının:KK16:

Bu da yazın yaptığım hali. Temmuzdan beri daha saçlarıma kna yapmadım çok kararsızım yapıp yapmama konusunda]

$IMG-20120723-WA0002.jpg

$IMG-20120722-WA0001.jpg

Son düzenleme:
badem yağı sertleştirmiş olabilir çünkü ben geçen sene saçıma badem yağı ile bakım yaptım tarak geçmez hale gelmişti:26: Resim koyabilrmisiniz saçınızın rengini çok merak ettim güle güle kullaının:KK16:

fotoğrafta siyah çıkıyor canım hiç anlaşılmıyor, ondan koymadım, yarı yine dener, çıkan bi resim olursa koyarım.. ben senin ilk sayfadaki renge benzettiyorum. bugün annem rengi boyalı halin gibi ama daha parlak dedi daha önce kızıl siyah boyalıydı.

Aynen kınanın rengi fotolarda pek yakalanmıyor. Valla boya gbi değil boyada parlaklık gidiyor kınada hiç o parlaklık gtmiyor en sewdiğim yönüde bu güle güle kullan canım:KK16:

florosan lambada ya da normal bi ışıkta da böle kızıl duruyo mu bu saç çok güzel yaaa

bugün yine kına yaptım saçımda bakalım bu sefer kaç saat durabilicem. sabah karışımı hazırladım geçen seferki gibi ama içine limon suyu koymayı unutmuşum, son anda farkedinde koyup karıştırdım ve sürdüm saçıma umarın etkisi olur.. şimdiden başım üşümeye başladı bi dahaki sefere kınayı daha ılık yapayım bari..

Eki Görüntüle 362394
bu sacımın 1. kınadan sonra yaklasık 10-15 gun sonraki hali(zerdecalsiz)

Eki Görüntüle 362395
bu sacımın 3. kınadan sonraki hali daha yeni gunesde cekildim kınanın icine zerdecalde ekledim birazda ondan acıldı boyle sanırım ama icerde bu kdr acık gozukmuyor

Eki Görüntüle 362396
buda sac diplerim gunesde cekmedim bunuda

Birşey sormak istiyorum bu saç renklerini kınayla ve zerdeçalla mı elde ettin ben saçlarıma kına yapmayı düşünüyorum ve ve şuan saç rengim senin ikinci resimdeki gibi ama çok yıprandığı için bunu artık kınayla devam ettirmek istiyorum ama mümkünmü bilmiyorum saçlarım koyu kahve ve zerdeçal ile havuç bu rengi verebiliyorsa hatta biraz koyusuda olur yapacam ama senin nasıl yaptığını elde ettiğini çok merak ediyorum cevap verirsen sevinirim :) mesela kullandığın özel bir kına var mı yada içine kattığın malzemeler ne kadar etkiliyor o kadar çok site araştırdım ki yabancılar bizden daha tecrübeli ama onların saçlarıda bizimki kadar koyu değil ve daha farklı kınalarda kullanıyolar ve birtek sen elde etmişsisn benim istediğim rengi.

arkadaşlar saç diplerinde beyaz olunca çok fazla renk farkı oluyor mu ?
Yada bariz bir kızıllık oluyor mu?

kına ile ilgili tüm sorularınızı cevaplayabilirm kızlar bu konuyu çok ince ayrıntısına kadar araştırdım çnkü. her türlü yardımcı olabilirm. nette çok ayrıntılı bilgi yok çünkü biliyorsunuz
Merhaba:) baya olmuş bu mesajı yazalı ama şansımı deneyeyim dedim belki görürsün.
Ben sıcak kahve tonlarında bir renk ortaya çıkarmak istiyorum kına ile. Ne yapmam lazım? Neler katayım? Bir bilgin var mı canım?

merhaba kızlarr ben de dün gece kına yaktım boyamaktan çok sıkılmıştım gece 12 bucuk gibi yaptı annem sabah 11 bucukta yıkadım. saçlarım kahveydi normal kahve rengi bi saç. ama kına okadarrr güzel bi kızıllık verdi ki anlatamam yani bayıldım boyasam gidip kızıl renk boya ancak bu kadar tutardı yani bayıldım rengine ve de yumuşacık öyle saç boyası gibi bi sertlik falan vermedi hem de parladı saçlarım bundan sonra hep kına yakarım:)) eğer kına yakıcaksanız kızlar mutlaka içine zeytin yağı koyun yoksa dağılmaz saçınıza ben bi de yarım limon koydum o kadar bi de neden bekletiyosunuz kınayı hazırlayıp anlamadım ben hemen tazecikken koysanıza saçınıza zaten saatlerce beklicek o boya kafada o yüzden bence bekletmenin bayatlatmanın anlamı yok yani kızlarr.
foto da eklicemmmm:)

Eklentiler

• 20150223_222025.jpg
    20150223_222025.jpg
    96,4 KB · Görüntüleme: 496
  • 20150223_163754.jpg
    20150223_163754.jpg
    98,5 KB · Görüntüleme: 504
Merhaba kızlar.
Ben yurtdışında yaşıyorum burada hazır kınalar satiliyor kutu icinde ve degisik renklerde.
Bende uzun boyamalardan sonra kina yakmaya karar verdim ve kahverengi tonunu seçtim ve yaktım..... hayalkiriklligi..... saçlarımda beyazlar var ve turuncu bir renk çıktı diplerinde. Bir hafta sonrada siyah tonu olan kinayi denedim bu seferde kızıl bir renk çıktı ortaya ve kızıl renk bana hiç yakışmıyor. Benim saç rengim koyu kahverengi ve renginden çok memnunum beyazlar olmasa hiç boyamicam.
Ben kınada nasıl kahverengi tutturabilirim, bilen varmi ve kinanin kivami nasıl olmalı. Yada siyah tonu tekrar denesem koyulasirmi. Bilen varsa lütfen beni bu konuda aydinlatirmisin.
şimdiden teşekkürler......

içine kınataşı koyarsak kızılımsı rengi alıyor mu gerçekten? Sadece beyazlarıma yapmayı düşünüyorum.Doğal rengim koyu kumral aralarda turuncu olsun istemem kesinlikle :KK12:

X