Saç Rengi ve Saç Boyama Saçlarıma kına yaptım(resimli)

Sizi gördüm gaza geldim ben de :KK1: dün kınamı hazırladım bugün de sürdüm, şimdi kafam sarılı oturuyorum :KK6: biber biraz yaktı ama :KK1: yıkadığımda sonucumu paylaşırım ben de :KK8:

evet biber yakıyor biraz:KK1: ay hadi bakalım inşallah beğeneceğin bir sonuç çıkar canım merakla bekliyorum fotolarını

merabalar, şimdi kına yaktım saçıma 3 saat oldu ama sıkıldım, yıkasam ne olur ki ?
ayrıca acaip ellerimi tırnaklarımı boyadı yıkıyorum çıkmadı yaaa

merabalar, şimdi kına yaktım saçıma 3 saat oldu ama sıkıldım, yıkasam ne olur ki ?
ayrıca acaip ellerimi tırnaklarımı boyadı yıkıyorum çıkmadı yaaa

2 kat eldiven giyip kınayı sürmek gerekiyor:KK31: 3 saatle saça etki etmez diye düşünüyorum ben en az 12 saat tutuyorum:26:

Kizlar merhaba,

Ben yaklasik 8-10 yildir saclarima ara ara kina yakiyorum. Renk degistirmeyi sevdigim icin kimyasal boyalari da kullaniyorum. Sonuc olarak kimyasal boyalardan yanan saclarimi da kinayla onariyorum. Kinanin saclarimdaki yarattigi olumlu etki her seferinde inanilmaz derecede beni memnun etmistir.
Su an saclarim kimyasal boyalardan yandi yiprandi ve kipkisacik kesildiler:KK43:( Sac uzatmak icin bakim metodlari deniyorum bu sitedeki arkadaslarin tarifleriyle ama oyle mucize bir uzama olmadi. Benim saclarim gibi asiri yipranmis saclara sadece kina cozum oluyor bunu bir kere daha anladim ve internetten siparis yaptim kinam gelince ilk isim saclarima surmek olacak.
Her kina yapisimda farkli malzemeler kullandim elde ettigim sonuclar farkli oldu.

Kullandigim malzemeler;

zerdecal; sari tonlari
ceviz kabugu; kahverengi tonlari
kahve; kahverengi tonlari
kirmizi sarap; kizil tonlari
kirmizi toz biber; kizil tonlari
tarcin;kahve, kumral tonlari
rastik; koyu kahve tonlari
turuncu sogan kabugu; sari-kizil tonlari
havuc suyu;sari-kizil tonlari ve yumusaklik katiyor
limon suyu, icindeki asit sayesinde kinanin rengini disari atmasini sagliyor.
lavanta esansi; rengi koyulastirmak amacli kullaniliyor, ozellikle beyazlari olanlara tavsiye ediliyor

En son karisimimda elde ettigim renk cok hosuma gitmisti, koyu bakir kizili- kaverengi karisimi olmustu. Sanirim yine o renkten yapacagim.

NOT:Kina karildiktan sonra oda sicakliginda muhafaza edilerek en az 2-3 saat demlendirilmeli ki rengini biraksin. Kinanin hazir oldugunu anlamak icin uzerinden ince bir tabakayi kasikla siyirdigimiz zaman, uzerindeki tabaka koyu renkte, alttaki tabaka ise daha acik yesil renkte olarak kendini gosrerir.
bunlarin yani sira ekledigimiz yaglar, tatli badem yagi, zeytinyagi, avokado yagi, susam yagi vs. saclara yumusaklik ve parlak gorunum vermesini sagliyor, ayni zamanda besliyor.

Kinayla yipranmis yoluk yoluk saclar gidiyor, yerine isiltili, yumusacik ve saglikli saclar geliyor. Ayrica hizli uzamasina da yardimci oluyor:)

Kizlar merhaba,

Ben yaklasik 8-10 yildir saclarima ara ara kina yakiyorum. Renk degistirmeyi sevdigim icin kimyasal boyalari da kullaniyorum. Sonuc olarak kimyasal boyalardan yanan saclarimi da kinayla onariyorum. Kinanin saclarimdaki yarattigi olumlu etki her seferinde inanilmaz derecede beni memnun etmistir.
Su an saclarim kimyasal boyalardan yandi yiprandi ve kipkisacik kesildiler:KK43:( Sac uzatmak icin bakim metodlari deniyorum bu sitedeki arkadaslarin tarifleriyle ama oyle mucize bir uzama olmadi. Benim saclarim gibi asiri yipranmis saclara sadece kina cozum oluyor bunu bir kere daha anladim ve internetten siparis yaptim kinam gelince ilk isim saclarima surmek olacak.
Her kina yapisimda farkli malzemeler kullandim elde ettigim sonuclar farkli oldu.

Kullandigim malzemeler;

zerdecal; sari tonlari
ceviz kabugu; kahverengi tonlari
kahve; kahverengi tonlari
kirmizi sarap; kizil tonlari
kirmizi toz biber; kizil tonlari
tarcin;kahve, kumral tonlari
rastik; koyu kahve tonlari
turuncu sogan kabugu; sari-kizil tonlari
havuc suyu;sari-kizil tonlari ve yumusaklik katiyor
limon suyu, icindeki asit sayesinde kinanin rengini disari atmasini sagliyor.
lavanta esansi; rengi koyulastirmak amacli kullaniliyor, ozellikle beyazlari olanlara tavsiye ediliyor

En son karisimimda elde ettigim renk cok hosuma gitmisti, koyu bakir kizili- kaverengi karisimi olmustu. Sanirim yine o renkten yapacagim.

NOT:Kina karildiktan sonra oda sicakliginda muhafaza edilerek en az 2-3 saat demlendirilmeli ki rengini biraksin. Kinanin hazir oldugunu anlamak icin uzerinden ince bir tabakayi kasikla siyirdigimiz zaman, uzerindeki tabaka koyu renkte, alttaki tabaka ise daha acik yesil renkte olarak kendini gosrerir.
bunlarin yani sira ekledigimiz yaglar, tatli badem yagi, zeytinyagi, avokado yagi, susam yagi vs. saclara yumusaklik ve parlak gorunum vermesini sagliyor, ayni zamanda besliyor.

Kinayla yipranmis yoluk yoluk saclar gidiyor, yerine isiltili, yumusacik ve saglikli saclar geliyor. Ayrica hizli uzamasina da yardimci oluyor:)

canım ellerine sağlık çok güzel bilgiler paylaşmışsın... benimde boyadan yıpranan saçlarımın dermanı kına oldu çok mutluyum hem rengiyle hem sağlığıyla

Eki Görüntüle 333198 Eki Görüntüle 333199
şimdiki hali bu ben pek beğenmedim benim yüzüme yakışmadı ya :KK43:

Canim cok hos bir renk elde etmissin. Bir kere daha kina yakabilirsin bunun ustune.
Karisimin icine bir kucuk fincan kahve
Bir kucuk fincan kirmizi toz biber (aci olmayanindan)
Iki damla lavanta esansi (cok konuldugu taktirde saclari kurutur)
Iki limon suyu
Bu karisim kizil kahve tonlari verecektir.
Daha kizil olmasini istersen kirmizi sarap da kullanabilirsin. Verdigi renk cok hos bir kizil tonudur fakat saclari biraz kurutur.

canım ellerine sağlık çok güzel bilgiler paylaşmışsın... benimde boyadan yıpranan saçlarımın dermanı kına oldu çok mutluyum hem rengiyle hem sağlığıyla

Saclarin su gibi parlak olmus canim iyi ki yapmissin. Hem yumusacik hem uzun sure kesilmeye ihtiyaci olmayan capcanli saclar elde etmis oluyoruz.

Saclarin su gibi parlak olmus canim iyi ki yapmissin. Hem yumusacik hem uzun sure kesilmeye ihtiyaci olmayan capcanli saclar elde etmis oluyoruz.

evet canım kesinlikle. ve kına yaptığım ay saçlarımda bir uzama oluyorki anlatamam:21:

merhaba kızlar, ben de saçlarıma yaklaşık iki hafta önce kına yaktım. gece onunla uyuması, o kokuyu çekmesi oldukça zordu ama sonuç güzel oldu. kıvam vermesi için normal kınaya yumurta sarısı koydum ve rengi açılır umuduyla soğan kabuğu suyunu kaynattım ve soğuyunca ekledim. iyice karıştırdım hepsini, 6-7 saat beklettim bir kapta. daha sonra saçlarıma uyguladı anneciğim. akşam yaptık ve sabah kalktım kahvaltımı yapar yapmaz yıkadım. ellerinize mutlaka eldiven giyip yıkayın saçlarınızı. önce uçlarından sadece suyla temizleyerek yavaş yavaş tepelere doğru temizlemenizi tavsiye ederim. en sonunda 4-5 kez şampuanlamanız gerekli :) yani saçınızdan turuncu rengi biraz akıttıktan sonra yıkamayı kesin çünkü o kına saçınızda bi iki hafta daha duracak ve iyice saça işleyecek. benim saç rengim koyu kumral, böyle bir karışımla güneşte parlayan çikolata kahve ve kızıl ortası bir renk oldu açıkçası ben beğendim en azından parıldıyor inanılmaz. içine şarap koymamanızı tavsiye ederim çünkü alkol saça zarar verebilir. kınanın kokusu haftalarca yıkamadan sonra geçmiyor, dilerseniz kınayı hazırlarken karanfil kaynatıp suyunu dökün içerisine. kuzenim doktor ve o da saçlarına kına yakıyor. yağ karışımları süreyim mi diye sorduğumda; yağlar kınanın saça işlemesini engelliyor büyük ihtimalle hiç bir şey koymana gerek yok demişti. eğer isterseniz sonra ayrı bir bakım olarak yağları saçınıza uygulayabilirsiniz. beyazları olanlar ise kınayı saf şekilde uygulamasınlar bence, çünkü turuncu oluyor direk. hı tarz olsun derseniz orasını bilemem :)

merhaba kızlar, ben de saçlarıma yaklaşık iki hafta önce kına yaktım. gece onunla uyuması, o kokuyu çekmesi oldukça zordu ama sonuç güzel oldu. kıvam vermesi için normal kınaya yumurta sarısı koydum ve rengi açılır umuduyla soğan kabuğu suyunu kaynattım ve soğuyunca ekledim. iyice karıştırdım hepsini, 6-7 saat beklettim bir kapta. daha sonra saçlarıma uyguladı anneciğim. akşam yaptık ve sabah kalktım kahvaltımı yapar yapmaz yıkadım. ellerinize mutlaka eldiven giyip yıkayın saçlarınızı. önce uçlarından sadece suyla temizleyerek yavaş yavaş tepelere doğru temizlemenizi tavsiye ederim. en sonunda 4-5 kez şampuanlamanız gerekli :) yani saçınızdan turuncu rengi biraz akıttıktan sonra yıkamayı kesin çünkü o kına saçınızda bi iki hafta daha duracak ve iyice saça işleyecek. benim saç rengim koyu kumral, böyle bir karışımla güneşte parlayan çikolata kahve ve kızıl ortası bir renk oldu açıkçası ben beğendim en azından parıldıyor inanılmaz. içine şarap koymamanızı tavsiye ederim çünkü alkol saça zarar verebilir. kınanın kokusu haftalarca yıkamadan sonra geçmiyor, dilerseniz kınayı hazırlarken karanfil kaynatıp suyunu dökün içerisine. kuzenim doktor ve o da saçlarına kına yakıyor. yağ karışımları süreyim mi diye sorduğumda; yağlar kınanın saça işlemesini engelliyor büyük ihtimalle hiç bir şey koymana gerek yok demişti. eğer isterseniz sonra ayrı bir bakım olarak yağları saçınıza uygulayabilirsiniz. beyazları olanlar ise kınayı saf şekilde uygulamasınlar bence, çünkü turuncu oluyor direk. hı tarz olsun derseniz orasını bilemem :)

güle güle kullan canım. Bende çok memnunum kınadan biraz işkence yapması ama olsun sonuç mükemmel:KK16::nazar:

kızlar yeniden kına yaktım sonuç bu

$19062012443.jpg

ben kınanın içine zeytintağı,yumurtanın sarısı,ceviz yaprakları vede çay koymayı düşünüyorum ama bunların miktarını bilmiyorum çayı mesela bir su bardağı mı koyuyoruz vede ceviz yapraklarını kaynatıp mı koyuluyor ? bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

ben kınanın içine zeytintağı,yumurtanın sarısı,ceviz yaprakları vede çay koymayı düşünüyorum ama bunların miktarını bilmiyorum çayı mesela bir su bardağı mı koyuyoruz vede ceviz yapraklarını kaynatıp mı koyuluyor ? bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Çayı dilediğim kadar koyuorm koyuluğuna bağlı kınanın. Ceviz yaprakları kaynatıp konuluyor rengini koyulaştırıyor. Valla ben kınadan bıktım yarn yeniden yakıcam ama eziyet gibi geliyor düşünmeye başladım yapmasammı diye. Sizde iyi düşünüp yapın işkence resmen

Çayı dilediğim kadar koyuorm koyuluğuna bağlı kınanın. Ceviz yaprakları kaynatıp konuluyor rengini koyulaştırıyor. Valla ben kınadan bıktım yarn yeniden yakıcam ama eziyet gibi geliyor düşünmeye başladım yapmasammı diye. Sizde iyi düşünüp yapın işkence resmen[/COLO

evet gerçekten çok eziyetli ama saçlarım inanılmaz güçlendi . sene bir kaç defa bu eziyeti çekmeye değer bence :)

Ölürümde kinayi saçima sürmem!:KK45:
Sonra çikarmasi zor oluyor. Açici bile aciz kaliyor

Kızlar yüz kere foto çektim olan renk çıkmıyor fotoda. düzgün bi ışık yakalasam gösterecem tam rengini ama güneş çıkmıyor. birde biliyorsunuz aradan biraz zaman geçince renk değişeçecek

Eki Görüntüle 335002 Eki Görüntüle 335003

Eki Görüntüle 333198 Eki Görüntüle 333199
şimdiki hali bu ben pek beğenmedim benim yüzüme yakışmadı ya :KK43:

Eki Görüntüle 362394
bu sacımın 1. kınadan sonra yaklasık 10-15 gun sonraki hali(zerdecalsiz)

Eki Görüntüle 362395
bu sacımın 3. kınadan sonraki hali daha yeni gunesde cekildim kınanın icine zerdecalde ekledim birazda ondan acıldı boyle sanırım ama icerde bu kdr acık gozukmuyor

Eki Görüntüle 362396
buda sac diplerim gunesde cekmedim bunuda

Renk tonlari her sacta nefis olmus arkadaslar gule gule kullanin..

Kinayi nadiren de olsa yaparim ama bu renkleri ve isiltiyi gordukten sonra yine kina yakasim geldi :))

Saclari yipratmadigi gibi hem besliyor hem de uzamasina yardimci oluyor. Eziyetli oluyor biraz ama deger..

canım kınayı rengini güzel veriyormu diye sorup öyle aldım
tarifimi ben yazim sana
1 çay bardağı papatya çayı
1 çay bardağı normal çay demi
1 çay bardağı ahuududu çayı
2 yemek kaşığı zeytin yağı
200gr kına
40 gr tatlı toz kırmızı biber
20 gr zerdeçal
2 limonun suyu
yarım çay bardal lavanta çayı
bunları kar canım 1 gün beklesin öyle saçlarına sür 1 gün beklet ve yıka. saçn boyalı diilmiş ztn daha güzel olur bende siyah boya vardı uçlarda. fotoda belli oluor ztn

tam kına konusunda bu soruyu soracaktım. Önce çok güzel olmuş eline sağlık. Şimdi annemin saçı çok döküldü kına yapmak istiyo ama siyah olmasından korkuyo. bu şekilde açılır dimi kesin rengi kumral gibi olur? beyaz saça yapılıcak bu arada

Kinanin saca hicbir zarari yoktur. Ben yillar boyu defalarca yaptim.

Boyali saclarin ustune rahatlikla uygulanabilir. Kirik uclari onarir, boyadan yada duzlestiriciden vs, kivrim kivrim incelmis saclari dolgunlastirir sekillendirir.

Tek dikkat edilmesi gereken sey, kinadan sonra hicbir kimyasal islemin saclara uygulanmamasi. Aksi taktirde saclarin kopmasina, asirir derecede yanmasina sebep oluyor.(denenmis ve yasanmistir)

Ben sari saclarimin uzerine boyadigim zaman ilk asamada turuncu bir renk elde ediyordum. Bir haftaya kadar hurremin saclari gibi oluyordu. Ikinci bir boyamadan sonra daha koyu tonuyla cok hos bir bakir kizilina donusuyordu.
Icine eklenen malzemelerinde yardimiyla saclari besledigi icin uzamasini da hizlandiriyor. Uclari saglikli kaldigi icin kuafore nadir gidiliyor...

Gunesin altindaki pariltisi, capcanli ve (uzunken) omuzlarimdan kayip akmasi... Valla kina alip tekrar yapasim var :))

tam kına konusunda bu soruyu soracaktım. Önce çok güzel olmuş eline sağlık. Şimdi annemin saçı çok döküldü kına yapmak istiyo ama siyah olmasından korkuyo. bu şekilde açılır dimi kesin rengi kumral gibi olur? beyaz saça yapılıcak bu arada

saçın taban rengine bağlı. Ben yaptığımda kahve kızıl oluyor ama tam bir işkencee... Ayrıca diplerle uçlar arasında fark oluyor. Ya ışıltısını o yumuşaklığını sağlığını çok seviyorumda diplerin başka renk olması ayrıca çekilen işkence beni soğuttu bıraktm saçlarımı doğalına. Valla yeniden yapasımda var ama bilmiyorum napsam bilemedim

X