Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

Selam kızlar,
yazdıklarınızı okudum bende denemeye karar verdim evde 1 tane kara turp var ama bişey sorucam 2 gün önce saçlarımı boyattım boyayı akıtır mı bir de kaç günde bir yapılacak? ayrıca içine badem yağı sirke ve yılan yağı koysam bişey olur mu :)
evet akıtma ihtimali söz konusu olabilir..Boyanın tadını çıkar sıkıldığında başla garanti olsun, haftada 2 gün yapabilirsin.
İçine kendinize göre ilaveler yapabilirsiniz.Tercih sizin:)

ya saçlarım çok yıpranmış halde uzamasını istiyorum uzamıyo kestircem içim gidiyo. siyah turpumu soymadan rendeliyoruz

saçın çok yıpranmışsa önce yağlı bakımları denemeni öneririm canım köklerin sağlıklı çıkarsa uzatmak daha kolay olur önce kökleri güclendir sonra turplu suyla uzamasını hızlandır :)

merhabalar;

Turp kürünü ben de uygulamaya başladım. Haftada 3 kez uygulamaya karar verdim ve yarın ilk haftam doluyor. Ben turbu kaynatmak yerine suyunu sıkıyorum, siyah turp kullanıyorum. İçine de yumurta koymak yerine hem E hemm de B vitemini koyuyorum. Eczanelerden kolayca bulabiliyorsunuz toplamı iki kutunun 8,5 TL gibi bir fiyata denk geliyor. her bir kutunun içinde de 5 er adet vitamin bulunuyor.

2 adet orta boy turbun suyu yeterli, içine de 1 er adet vitaminleri koyup karıştırın. öncelikle karışımı saç diplerine sürüyorum, bunun için de kolay bir yöntem buldum: sprey şeklinde satılan minik bir adet plastik buluyorsunuz, bitmiş fısfıslı kolonya şişeleri de olabilir, buna yaptığınız karışımı iyice karıştırdıktan sonra içine koyarsanız, hem saçınızın diplerine masaj yaparak hem de karışımı ziyan etmeden saç diplerine iyicene yedirebiliyorsunuz. Sonra geri kalan karışımı da genişce bir kaba koyarsanız, saçınızı bu kabın içine doğru eğip iyicene yedirebilirsiniz. bu benim bulduğum bir yöntem, sizlere de faydalı olacaktır, aksi takdirde karışım epey bir ziyan oluyor... işlem biter bitmez de saçınızdaki suyu çok fazla sıkmadan hemen bir bone (duşta kullanılan) geçirip, sıkıca tutun, bunu yaparken başınız yine aşağıya doğru eğik olsun (gözlerinize akmamasına dikkat edin). boneyi takar takmaz da hemen sıcak bir havluyla üstünü sıkıca sarın, tülbent de olabilir ama malum kış ayında ıslak saç olunca havlu soğuktan daha iyi koruyor.

Yaklaşık 2 ila 3 saat bekletin, zamanınız varsa tüm gece durması daha iyi. Siyah turp diğerlerine göre daha acı olduğundan ve kaynatmak yerine suyunu sıktığım için havluyu sarar sarmaz yaklaşık 45 dakika kaşınma ve hafif yanma yapıyor (saçınız temizken boyarsanız nasıl yanar ya aynı hissiyat). kaynatmak yerine suyunu sıkmak sanki içindeki yararlı maddeleri öldürmüyor ve daha etkili olur diye bu yöntemi seçtim.

Şimdilik saçımda normalden daha fazla bir uzama görmedim, bakalım bir ay boyunca denediğim de ya da normalden daha fazla bir uzama hissettiğimde tekrardan deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım. Değişikliği farkeden arkadaşlar da lütfen burdan bizlerle iletişime geçsin.

ben bu uygulamayı 1 yıl önce öğrendim ve üşengeç olduğum için düzenli bi şekilde olmasa da aklıma geldikçe yaptım. uzama konusunda düzenli yapmadığım için işe yaramıyor demem yanlış olur, okuduğum kadaryla saçları bayağı uzayan arkadaşlar olmuş ama dediğim gibi ben çok sık yapmadım, bu yüzden normal bi şekilde uzadı saçlarım. Ama bu formül kesinlikle saça iyi geliyor. Benim saçlarım kıvırcık ve bu uygulumadan sonra kıvırcıkları canlanıyo, parlıyo, yumuşacık, bebek saçı gibi oluyo, kesinlikle tavsiye ederim.

Dun ıkl defa bende yaptım...
Sıyah turp kullandım bır de ıcıne daha onceden alıp karıstırdıgım sac ıcın faydalı dedıklerı bır solu yagım vardı onlardan ekledım.
Yarın ıkıncısını yapıcam ıns.
Bende de ıse yaramasını umuyorum... Dua edın bana kızlaaarrr :):):)

slm kızlar sinameki kürünü yapmaya başladım pazar günü 2.yi yaptım lavanta kürünede başlıcan içerden beslemekte lazım diye düşünüyorum birde haftada 1 gün turplu su yapsam fazla mı olur diye düşünüyorum bir yandan da neden fazla olsun ki bakım sonuçta kötü bişi yapmıyorum ki besliyorum diye düşünüyorum bilemedim şimdi ben siz ne dersiniz yapsam mı ki :18:

bence hepsını bırden uygulama sacını daha da cok yorma ıkı tanesını sec onları yap
Ben turp suyu ve sımamekı olana basladım bu hafta.
3 ay deneyecegım bunlaru ıse yaramaz ıse degıstırırım
hepsıne bırden baslama bence

kızlar ben sinamekili kürü yapıyorum yklaşık iki ayda 10 cm uzadı saçım şimdi dax a başlamayı düşünüyordum ama yorumları okuyunca bu kürü yapmakta karar kıldım yalnız bir kaç sorum olacak yardımcı olur musunuz , ilk olarak bu iki kürü de uygulayan arkadaşımız var mı hangisi daha fazla uzatıyor sinamekiye devam mı edeyim yoksa bu küre mi başlayayım ? İkincisi de bu kürün kokusu saçta kalıyor mu kötü kokuyor mu ? şimdiden teşekkür ederim =)

arkadaşlar merhaba. Bn saçlarımı düzenli olarak kuaföre boyatırdım ve hiç sorun yaşamazdım ama he rşey kuaförlüğü bırakp evde bu işlemleri daha uyguna yaptıgını duydugum bir kadına gitmekle başladı. kadın boyanın içine orial koymuş. tbi ben o zamanlar yeni yeni boyattığım için konu hakkında bilgim yoktu. her neyse o bayamadan sonra benim saçlarım söndü. ele avuca sığmayan saçlarım cılızlaştı. dökülmesi arttı. tepe bölgemdeaçıklık bile mevcut. sizler bu ürünü uzun ssüre kullanmışsınız. kimilerinizde gerçekten memnun kalmış. peki saç artışı yada benim gbi saçlarında yer yer açıklık olan arkadaslarda var mı aranızda kullanan? sonuçlarıne oldu ? ciddi anlamda yardıma ihtiyacım var. bu arada saçlarım ince tellli ve yağlı. işe yarar mı acaba ? tavsiyerlerinze göre başlayacam yada hiç başlamıcam ?

arkadaşlar size birkaç sorum olacak. ilk 10 dan fazla sayfayı okudum ama tamamını okuyamadığım için sizlere sormak istedim.

öncelikle uzun süreli kullananların yorumlarını merak ediyorum. ne kadar sürede ne kadar uzama oldu atıyorum 5 aydan sonra uzama yavaşlıyor mu gibi :)

bi sorum da seboreik dermatit ya da kaşıntı pul pul dökülme gibi bi sorunu olup da bunu uygulamış olan var mı varsa bi yan etkisi oldu mu?

bir başka sorum ise şu:
saç renginde değişiklik gözlemleyen oldu mu koyulaşma ya da açılma

son olarak ya saçın yağlanmasına bi etkisi oluyor mu
-ki umarım oluyordur- :)

şimdiden teşekkürler...

Uzun zamandır okuyordum. Aranıza yeni katıldım. Çok güzel paylaşımlar var, ama kulaktan dolma çok bilgi ve deneme-yanılma yöntemiyle boğuşulduğunu gördüm. Her zaman ilk fırsatta üye olup yardımcı olmaya çalışacağım dedim ama işlerden zaman olmadı.

Danimarkada yaşıyorum. Güzellik uzmanı olarak doktoram var. 2 gün Hollanda'da 3 gün Danimarka'da eğitim veriyorum. Evliyim ve 1 kız 1 erkek iki canım var :) 1 aydır Türkiye'deyim. Bir konferans ve araştırma için görevli geldim. 2 ay daha Türkiye'de olacağım. Mümkün olduğunca sorularınızı yanıtlayacağım, ama kısıtlı zaman için şimdiden hoşgörünüze sığınıyorum.

Özele saç için doğal çözüm arıyorsunuz, kükürt, çilek, Fransız lavantası, defne, ısırgan, kivi, papatya gibi doğal bitkilerden yapılan ürünleri tavsiye ederim. Türkiye'de organik ve sertifikalı olarak bunlara nasıl ulaşacağınızı bilmiyorum :) Araştırdım bazı web sitelerinde çok uygun fiyatlarla buldum ama reklama girer mi bilmediğimden site adı veremiyorum.

Tüm sorularınız için buradayım :)

öncelikle kendi adıma teşekkür ederim şimdiden...

ben yağlı saç derisine sahibim. seboreik dermatit olduğumdan şüpheleniyorum teşhis konmuş değil ancak.
bu arada yoğun bir saç dökülmesi problemi yaşamaktayım.
özellikle yağlanma ve dökülme için önerebileceğiniz doğal yöntemler ya da ürünler varsa ve bilgilendirirseniz çok sevinirim...
bir de saçlı derim yağlanmadan kaynaklı mıdır bilemiyorum ama sık sık gözenekler tıkanıyor. analizlerde çıkıyor ortaya. arındırmak için ne kullanabilirim?

cilt yapısı olarak da karma cilt tipi grubundayım
aynı şekilde cildimde de tıkanmış gözenekler söz konusu.
gözenekleri kir ve yağdan arındırabilmek için neyle yıkamak nasıl nemlendirmek uygun olur...

kusura bakmayın fazla soru sordum :) ama işin uzmanını bulmuşken sormak istedim :)

Merhaba arkadaslar. Bende kuafor maduruyum:KK43: 8 gun once kuafore gittim kiriklari aldirmak icin sacimi kisacik yapti bide kat kat((( neyse gelelim konumuza eve geldim ve arastirmaya basladim bu turp kurunu buldum ve uyguladim bugun tam 1 haftadir uyguluyorum sacim yarim cm uzamis. Kuafore gittigmde sacimida boyatmisdim simdi diplerden anliyorum bide beyaz saclar var bende tam yarim cm uzamis. Gelismeleri yazicam kizlar.

Net haftada kaç cm uzatır bu karışım ? Deneyenler cevap verebilir mi ?**:KK34::KK34:

kızlar ben sinamekili kürü yapıyorum yklaşık iki ayda 10 cm uzadı saçım şimdi dax a başlamayı düşünüyordum ama yorumları okuyunca bu kürü yapmakta karar kıldım yalnız bir kaç sorum olacak yardımcı olur musunuz , ilk olarak bu iki kürü de uygulayan arkadaşımız var mı hangisi daha fazla uzatıyor sinamekiye devam mı edeyim yoksa bu küre mi başlayayım ? İkincisi de bu kürün kokusu saçta kalıyor mu kötü kokuyor mu ? şimdiden teşekkür ederim =)

çok güzel uzamış maşallah... Ben iki aya anca beş cm uzattım ama saçın yapısıyla alakalıdır sanırım....

canım uzama hakkında ben bi şey diyemicem çünkü düzenli kullanamıyorum hiçbi şeyi :KK70: ama her kullandığımda yumuşacık oluyo ve canlandırıyo o açıdan tavsiye ederim, mesela benim saçım boyalı ve 2 kere açtırdım, o yüzden yıpranmıştı ama bunu kullandıkça o kuruluğu falan gitti. koku konusunda da içine yumurta katarsan maalesef kokusu zor çıkıyo. 3 kez şampuanlamama rağmen bende kokusu çıkmıyo, ama sırf turp yaparsan kokmaz.

kızlaaar ben tarifin birazcık dışına çıktım zeytinyağı da koydum turplu suya. şuan kafamda birazdan yıkıyacağım bakalım ne olacak.

X