Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

merhaba kızlar ben üç haftadır sinameki+tatlı bağdem yağı+bemiks ampul karışımını yapıyorum ve bu kürüde denemek istiyorum haftada bir sinameki kürünü iki kezde turplu suyu yapsam saçlarıma zarar vermez umarım saçlarımı dökermi diye korkuyorum ve uzun sürede yapıcam ekim ayına kadar. nişanıma kadar saçlarım uzasın istiyorum ne kadar aralıklarla uygulamalım bu kürleri bilgisi olan paylaşşın lütfen..

Ben haftada birer defa uyguluyorum, pazartesileri turplu su cumalari da sinameki. Sinamekiyle saclarim yumusacik oluyor ama turplu boyali ve yiprais saclara fazla uygulaninca pek iyi gelmiyor yani kurutup kazik gibi yapiyor. Kisiden kisiye farkli olabilir belki ama benim saclarim hem boyali hem kuru. Umarim yarcimci olabilmisimdir canim

3 gündür turp peşinde koşuyom ama yok!Manavlar bi de artık bulamazsınız mevsimi geçti dediler
Bugün pazarda bile bulamadım kürüm yarım kaldı

kızlar ben de bugün 2. uygulamasını yaptım bu kürün... Siyah turpla hazırlıyorum ben kokusu pek kötü gelmedi bana... Aslında saçımla ilgili bi problemim yok ama bian evvel uzasın da düzgün bi model verdirtiyim istiyorum :) Saçımı yumuşattı gerçekten 1 hafta daha geçsin bakalım o zaman uzayıp uzamadığını daha net anlarım ve paylaşırım...

bide şunu söyliyim benim saçım banyo yaparken falan pek dökülmez ama bugün yani 2. uygulamamda döküldü... Ama aşırı mı derseniz değil normalde pek dökülmediği için dikkatimi çekti sadece paylaşmak istedim.. Ama burda okumuştum yıpranmış olanları dökebiliomuş sanırım yerine daha sağlıklıları geliyormuş..Bakalım 2 uygulama daha yaparsam yeterli olur diye düşünüyorum...

Daha önce sorulduysa özür diliyorum şimdiden...
Turplu su yapınca posasını başka bir amaçla değerlendirebiliyor muyuz?
Benim içim hiç elvermez de böyle çöpe dökmeye her şeyi değerlendirmeye çalışırım merak ettim:44:

Son düzenleme:
merhabalar,bu konuda kafasında soru işareti olanlar için tecrübemi paylaşmak istiyorum.turp kürünü ben de denedim,fakat ben yumurta sarısını kullanmadım sadece siyah turp suyunu uyguladım saçlarıma.haftada bir kere olmak üzere sadece 2 hafta yaptım.yani sadece 2 kere uyguladım buna rağmen sonuç gerçekten de mükemmeldi.saçlarım 10-15 günde 3-4 cm uzadı.hiç abartmadan net bi şekilde olanı söylüyorum.eve turp alındığında yine uygulamaya devam edicem,gerçekten çok memnun kaldım.denemek isteyen herkese tavsiye ediyorum.

arkadaşlar ben de burdan okuduklarımdan etkilenerek bi deneyeyim dedim kırmızı turp kullandım ymurta sarısı ve iki çay kaşığı da zeytinyağı koydum uyguladım yaklaşık 3 saat bekledi.ama yıkarken ve yıkadıktan sonraki o kokusu aman Yarabbi çok kötü koktu saçım resmen yürüyen omlet gibi dolaştım ortalıkta feci yumurta koktu saçım iki yıkamada anca çıktı..:120: az önce aktardan barcelino bakım yağı aldım içinde bir çok bitkinin yağı var burada da iyi yorumlar aldığını gördüm bakalım o nasıl bir etki yapıcak

canm yumurta eklemene gerek yok, ben hiç eklemedim ama yine de sonuçlarndan çok memnunum hala da kullanıyorum turplu suyu.

Babamın iş yerindeki budolabında 2 büyük siyah 8 tane orta boy kırmızı turp buldum ne büyük güzellik yapmış canım babam unutup hemen el koydum tabi
mevsimi geçti temin edemiyoruz
Sinameki kürü de uyguluyorum daha önce düzensiz uygulamama rağmen turbunda faydasını çok gördüğüm için aklımın köşesindeydi
Başka bişi bulsam bu kadar sevinemezdim

ben barcelinoyu kullandım hatta 2 şişe kullandım aylarca gitti bana ama hiç bi faydasını görmedim.

Son düzenleme:
kızlar turp bulabiliyor musunuz?
ben bu kürün faydasını görmeye başlamıştım ama turp bulamıyorum şimdi de

Kızlar kesinlikle denemelisiniz benim saçlarım bebek saçı gibi oldu yaa yumuşacıık .. daha yapalı 3 gün oldu pek bu uzama göremedim ama bakım için kullanacaksanız süper bi maske .. ayrıca uzaması 1 hafta sonra belli oluyormuş.. ben fındık turp kullandım (kesinlikle kırmızıyı öneriyorum) yaklaşık 9-10 tane fındık turbunu yıkayın ve kabuklarıyla rendeleyin sonra 2bucuk su bardağı suya koyun ve ocağa alın yaklaşık 20 dakika kaynatın ve soüumaya bırakın. ardından süzün ve içerisine 1 yemek kaşığı dolusu saf zeytinyağı koyun saçların yumuşaması sağlıklı uzaması ve beslenmesi konusunda zeytinyağı önemli bir rol oynuyor.. içine bir yumurtanın sarısıda ekleyip karıştırın. AÇIKCA SÖYLEMEK GEREKİRSE KOKUSU İĞRENÇÇÇÇ OLUYO . hatta ben tereddütle hareket ettim acaba sürsemmi sürmesemmi diye ama kesinlkle tavsiye ediyorum.. saçlarınızı tarayın ve kafanızı öne eğip diplerden başlayarak bu karışımı yavaşca saç diplerinize sürün masaj yaparak bi güzel bütün saç diplerinize yedirin ve yaklaşık 1 saat bekleteceğimiz için kokusuna katlanmamak adına eşarp yada bir poşetle kafanızı sarın .. bu şekilde yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arası bekleyin .. saçlarınızı soğuk suyla yıkayın yumurta çabuk pişen bir besindir biliyorsunuz .. ılık su bile yumurtayı kafanızda pişirebiliyor.. o yüzden soğuk suya dayanamayacak olursanız kafanızı eğin ve öyle durulayın ardından sıcacık suyla duşunuzu alabilirsiniz :) bu arada bitki özlü bi şampuan kullanmanızı tavsiye ediyorum.. sonuçları yazmayı unutmayınnnn :))

canım güzel yazmışsın da ben artık turp bulamıyorum deli oluyorum bu duruma
yarım kaldı kür tam da etkisini görüyoken

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…