Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

kizlar bu mucize gibi birsey :)dün gece denedim saclarim bicimsiz ve kirik dolu uclari boyali bende temmuza kadar uzatip bi sekil verdirip tabikide boyali taraftan kurtulmak istiyorum bir defa yaptim ama acayip parlaklik yumusaklik canlilik geldi mükemmel oldu saclarim :) bogazimda bi sorun olmassa devam etmeyi düsünüyorum

valla hala turp bulamıyorum
bütün manavlar da mevsimi değil artık bulunmaz diyo
çok memnun kaldığım sevgili kürüme devam edemiyorum :2:
bulan bana da yollasın yahu :KK53:

offffff oku oku bitmiyöööööör yahu!!! 400 lü sayfalara ulaştım anca.
benimde ilk denemem hüsranla sonuçlandı. niye mi... turbu guzelce rendeledım kaynattım ılıttım soguttum ama 2 gun boyunca kafama surmeye usendıgım ıcın oylece bekledı. sonrada üfffff bu çok pis kokuyo diyip döktüm gitti :KK1:
şimdide turp bulamaz oldum... inşallah 2. denemede saçımla turp suyunu buluştururum o zamanda gelişmeleri yine bildiririm arkadaşlar

bugün yaptım turp kürünü içine yumurta koymadım çok kötü kokuyor yorumlarından sonra ama benim saçım öyle çok yumuşak ve parlak olmadı bakalım şimdi uzayacak mı??

büyük uğraşlar sonucu turp buldum dun eve gıderken hemen aksam uyguladım. kırmızı turp, sıyahı kadar kokmuyor
suyum ılık değil neredeyse soguktu ona ragmen yumurta sacıma yapışmış.. bu nedenle bıdaha yumurta katmıycam sanırım. kokusu burnuma cok rahatsız edıcı gelmedı evet kötü ama dayanılmaz değil.
turbun kaynarkenkı kokusunu kendımce kamufle etme yoluda buldum. bı yanda kızartma yaptım bı yanda onu kaynattım ıkı koku bırbırıne karısınca 1 seferde ıkısınıde halletmıs oldum ve eşim bu yuzden farketmedı ( denemenızı tavsıye ederım) 2 saat bekledım ama kafamda kasınma olmadı. guzelce yıkayıp sırkelı suyla duruladım uzamayla ılgılı tabıkı bı gelısme yok ama parlaklık ve yumusaklık farkedılır derecede var:)

nacizane 2 önerim olcak çünkü çoğunlukla vakıt bulamayan yada üşenen arkadaslar oldugunu gordum okudugum kadarıyla..
1- vakıt bulamayan kızlara soyluyorum ben evlıyım ve calısıyorum aksam 8 de evde oluyorum. turbu rendeleyıp kaynamasını beklerken yemeğimi masamı hazırladım. yemek faslı bıtene kadar turplu suyu camın önunde sogumaya aldım. yemek bıtınce gıdıp karısımı kafama surdum sardım once mutfagımı topladım sonrada oturdum dizimi (80'ler ) izledim dizi bıtıncede banyomu yaptım. yanı gundelık kosturmacamdan fedakarlık etmek zorunda kalmadım.
2- en önemlisi milim milim ölçmeyin sacınızı hergun ustunde düşündükçe takılır kalırsınız. siz bakımlarınızı yapın sağlıklı beslenın ve olumlu dusunun gerısı zaten gelır..En Büyük KK

bu kürü haftada 1 kere mi yapıyoruz?
kaç hafta yapabiliriz?
her haftada kaç cm uzuyor?

varmı bu sorularıma cevap verebilecek tecrübeli bir ark :KK52:

Biraz önce uyguladım saçıma
çam terebentin de sürdüm biraz üstüne
ama ben yumurta sarısı koymuyorum kokuyor diye
:KK25:

Arkadaslar ben bir süre ara ara bu kürün aynisini turp yerine havuclusunu yapmistim oda parlaklik yumusaklik vs. konusunda iyiydi ve dün bu turp kürüne bende basladim, yorumlari okuyorumda cogumuz memnun kalmis :) Hadi insallah uzar saclarimiz en kisa zamanda.. Benim saclarim yandigi icin uzamamaya baslamislardi bende bob kestirmek zorunda kaldim.. simdi uzatmak icin herseyi yapiyorum :) Haydi turp göster kendini uzat su saclari :) Dilerim herkes istedigi sac uzunluguna en kisa zamanda kavusur..

Arkadaşlar aranıza bugün katıldım.Turplu suyla ilgili paylaşım alanı vardı.Takip ediyorum.Sanırım o konu kapanmış.
Şimdi size tecrübelerimi anlatayım turplu suyu iki kere yaptım ve gercekten saclarımda uzama olduğunu gözlemledim üstelik saclarım röfleli ve bu su saclarımı bile yumusattı hihoyyyt herkesin denemesini tavsiye ediyorum uzun saclarla kalın :teytey:

turplu suyumuz:
bir turp rendelenir ben 3-4 bardak su içinde yarım saat kadar kaynatılır daha sonra posasından suyu ayrılır ve suyunun ılık olması beklenir.ılık oldugu zaman yumurta sarısıyla karıştırılarak saça bi güzel masajla yedirilir ardından strechlenir ve herhangi bir havlu ya da bezle bas baglanır.1-2 saat beklenilir ve banyoya giderek suyun sıcak olmamasına dikkat edilerek soguk ya da ılık suda saçlar şampuanla bi güzel yıkanır.bir hafta sonunda uzayan 1-2 santim saç sonunda da mutluluktan havaya uçulur =)) simdilik bu kadar yardımcı olabilirim canlarım hiçbirinizin memnun kalmayacagını düşünmüyorum pişman olmamak için deneyin sadece 1 hafta sonunda vazgeçilmeziniz olacak.yerimseniben

(baştan saç dökülmesi yapması sizi endişelendirmesin işe yaramayan saçları atıyo yerine daha gürleri cıkıyo farkedersiniz zaten ve bir hafta sonunda kendi adıma söyleyeyim 5-6 tel dökülmeye baslıyo 50-100 tel dökülen saçlarım bilginize..)
Sevgiler..a.s.

(baştan saç dökülmesi yapması sizi endişelendirmesin:44::26:ne yalan söylim şimdiden endişelendim:26: devamı öyle desede

bende geçtiğimiz pazartesi başladım pazartesi ve çarşamba günleri yaptım. ilk yapışıma rağmen 5-6 tel saçım döküldü ve saçım yumuşacık oldu çok memnun kaldım ve uzadı gibime geldi hadi bakalım hayırlısıı :)) tarifi verenden allah razı olsun ::KK3:

Benim saçlarım kendimi bildim bileli aynı boyda yıllardır kestirmiyorum belki bi 10 sene belki de daha fazla. Saçlarım omuzlarımda ama hepsi aynı boyda olmadığı ve çok seyrek olduğu için, olduğundan daha kısa izlenimi veriyor. Ben bıktım artık yıllardır denemediğim şey kalmadı dermatoloğa da gittim 5 kez saç mezoterapisi 1 kez PRP yaptı. En sonunda o da pes etti sanırım, 3 ay ara verelim dedi. Kafama takmamaya çalışıyorum ama elimde değil herşeyimi etkiliyor :KK43: Bunu da deneyeceğim umutsuzca. Hadi bi mucize olsun uzasın artık saçlarım.

X