Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

Dün söylediğim gibi bu sabah saç diplerime dünden artan turplu suyu sıktım, biraz evvel kokladım tadına baktım herhangi bir sorun görmediğim için ılıtıp bir kere daha sıktım...Acaba yumurtalı mı yoksa yumurtasız mı daha yararlı olacak bana,çok merak ediyorum bu yüzden bir gün yumurtalı bir gün yumurtasız yapacağım sanırım...

ben de bugün yaptım turplu suyumu.yumurtalı yapıyordum.ama baş ağrısı yaptığı için yumurtasız yapmak zorunda kaldım.Yumurtalı yapmak daha iyi olabilir.Yumurtalı yaparken yumuşacık oluyordu...

ben de bugün yaptım turplu suyumu.yumurtalı yapıyordum.ama baş ağrısı yaptığı için yumurtasız yapmak zorunda kaldım.Yumurtalı yapmak daha iyi olabilir.Yumurtalı yaparken yumuşacık oluyordu...

Bende neden fark etmiyor, yumurtalıda sert yaptı, yumurtasızda sert yaptı Vardır bir hikmeti, kükürt bana yaramıyor herhalde...Bu arada yumurtasız formülde sadece saç diplerine sıkmak yeterli mi, arada içine azıcık yağ karıştıran arkadaşlarda olmuş, sen nasıl yapıyorsun? Sadece suyunu mu kullanıyorsun? Aslında geçmişten başlayıp okumam lazım tüm forumu...

merhaba kizlarr daha bugun gördum turplu suyun sac uazzattiginii ayni dert bendede var sacima akliniza gelebilecek her iskenceyi yaptim boya ustune boya makinelerle duzlestirme kivirma renk actirmaa eee bunlarin sonunda uzun saclarimii kiriklar yuzunden küt kestirmek zorunda kaldimm simdi ise sanki saclarim bana kustu uzamiyorlar 1 sene olacak hala ayni cunku tipden uzasa bile ucdan kiriliyorlarsimdi ise saclarim kazzik gibi oldu saclarim yanik kirik ve boyalii sizce geenede denesem faydasi olurmu acaba:44:deneyenlerrrr memnunmusunuz acaba gercii herseyi denedim uzatmak icin bunuda denicemm

benim saçımın her yeri ıslanıyor. 2,5 bardak sudan yapıyorum. dikkat ettiğim halde damlıyor. onun için yağ koymuyorum ben.Ama yağ koyanlar da var. bir sakıncası olmaz herhalde.sertleştirmez de hem.Bir de ben 1 gün durduruyorum saçımda.onun için de yağsız yapıyorum.

Anladım tatlım, bu durumda banyodan sonra durulama suyu olarakda kullanılabilir yani...Bu durumda şöyle yapacağım, diyelim ki turbu haşladım süzdüm, ilk olarak bir kısmına yumurta karıştırıp maske olarak süreceğim, banyo yaptıktan sonra ayırdığım miktarın çoğunu durulama suyu olarak kullanacağım, saçımı kendi kendine kurumaya bırakacağım.Artan turplu suyuda ertesi sabah saç diplerime sıkacağım böylece saç köklerim sonunda infilak edecek

Son düzenleme:

küçükken bir film izlemiştim.adamın saçları dökülüyordu ve bir formül geliştiriyordu.Saçı yarım günde yerlere değiyordu.sürekli kesiyordu ama hızına yetişemiyordu.Bize öyle bir formül lazım
Bu azimle birileri el atsın artık böyle formüller istiyoruz

Hatırladım galiba o filmi, adamın saçlarından boya fırçası falan yapıyorlardı Fazlasında gözüm yok sadece artık uzasınlar

kızlar yaptım gözle görülür b deyişiklik olmadı yumaşatmadı bilem sac kremi kullandım bende ama daha 1 kere denediyim için yola devam edicem ALLAH izin verirse pazartesi tekrar yapıcam yumurta da koydum bende koku yapmadı

1 hafta geçmeden birkaç kez yapmadan zaten bişi anlayamazsın ben diplerimden anladım.2 hafta yaptım dipler rahatsız edici değildi.3.hafta mutlaka dip boya yaptırmam gerektiğini anladım.

bende uzun bir aradan sonra tekrar başladım..geçen yapışımda toplam 5 hafta,3 günde 1 yapıodum.3cm i geçkin uzamıştı.ondan sonra durdu resmen uzamıodu 3 aydır.geçen hata cumartesi yaptım,bugün yapıcam (şuan ılımaya bıraktım) her hafta cumartesi günleri yapıcam ve hiçbir şey katmadan ve çıkarmadan uygulucam.hepte öle yapmıştım.tarife sadık kalmak esas bence..yumurtalı yapılıorki bu tarifi keşfedip paylaşanlar bunu bu şekilde yazmışlar..tavsiyem sizde öle yapın..2 bardak suya 1 orta boy turp,yarım saat kaynat ılıt ve yumurta sarısı karıştır.kuru saça uygula.maksimum 2 saat beklet ve durula.şampuanına da az miktarda çamterebentin koydun mu ipek gibi sağlıkla uzayan saçlara sahip olman kaçınılmaz zaten..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…