Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

Benimde saçım sizin saçınızın renginde idi. Aynı işlemler yapıldı. Önce platin sarısı kadar açıldı. Sonra bebek sarısına boyayıp ışıltı verdi. Renk çok hoş oldu fakat yüzümü kırmızı kara gibi gösterdi. 3 gün sonra kuaföre yeniden gitmeye utandığım için evde biraz koyulaştırıyım dedim. 7.1 küllü kumral aldım boyadım. Saçım yeşil oldu. Yıkanınca yeşillik gider dediler. Ama benim zamanım olmadığı için parfümeri bana dore sarı önerdi. Aldım boyadım 1 hafta sonra tekrar yeşillik sırıtıyordu. Bunun üzerine araştırma yaptım istediğim saç tonunda 10.1 ve 8.1 karıştırıp boyayın yazıyordu. Yaptım. Saç oldu koyu yeşil. Sinirlerim iyice gerildi moralim oldu 0. Ertesi günü misafirlerim gelecek Birşeyler yapmalıydım. Aynı gün palette yoğun açıcı ile rengi akıttım. Bu böyle olmıcak en iyisi 3 sene önce kullanmış olduğum bronz kahve boyayım dedim. boyadım. Saçlarım oldu koyu bakır kızılı. Yani dizin resimdeki renginiz...Hiç sevmediğim bir renk... Saçımı daha fazla yıpratmamak afına öyle biraz kullanırım dedim. Bu arada saçıma bakım yapar biraz toparlarım diye düşündüm. Bakım için zeytin yağı + bal karıştırıp saçıma sürdüm. 2 saat kadar bekleyip yıkadım. Kızıl genelde çok akan bir renk olduğu için bakımda da süper aktı.haftada 2 defa yapıyorum. Şimdi saçımın rengi karamel... Biraz daha bekleyip küllü kumral boya yapacağım. Saçta kızıllık varsa küllü renk yeşillenmeden tutuyormuş... Bakalım nasıl birşey olacak...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Açma işlemi dısında coğu yanlış uygulamaların , röfleli ışıltılı balyajlı saçın doreye ihtiyacı var evet ama cila kadar. Şuanda küllü istiyorsanız açın sarı olsun. Üstüne her 15 günde bir Koleston Perfect 8/11 %6 oksidan hatta bulursanız %3 kullanınn 2 ayda garanti küllü kumral :)

Açma işlemi dısında coğu yanlış uygulamaların , röfleli ışıltılı balyajlı saçın doreye ihtiyacı var evet ama cila kadar. Şuanda küllü istiyorsanız açın sarı olsun. Üstüne her 15 günde bir Koleston Perfect 8/11 %6 oksidan hatta bulursanız %3 kullanınn 2 ayda garanti küllü kumral :)

O süper bir öneri😉 tşk ederim. Biraz zaman geçsin denerim. Açma işlemi olacaksa saçım yıpranabilir. Onun için biraz zaman geçmesini bekliyorum...

$Þirin Ediger Bayülgen (1)a.jpg Merhaba. Bu saç rengini nasıl elde edebilirim ?

Loreal küllüde pek başarılı sayılmaz , o yüzden pek etki etmez koleston kadar. Kızıldan kurtulmak icin 6 oksidan ve yoğun küllü ben öyle kurtarmıştım birini.

ilginç pek çok sitede majirelin küllüde çok başarılı olduğunu okumuştum
peki mavi ve gümüş boyalar hakkında bir bilginiz var mı onlarda kızıllık gitmesi için kullanılıyormuş sanırım
yardımcı olduğunuz için teşekkürler bu arada

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1091309

merhaba arkadaşlar bu saç rengini kendim nasıl elde edebilirim bana yardımcı olursanız çok sevinirim. (bu arada benim doğal saç rengim açık kumral ama geçenlere lorealin sublimmousse çok açık bal kahvesine boyadım)

MERAK ETTİĞİNİZ TÜM SAÇ RENKLERİNİ VE RENK TUTTURMA İLE İLGİLİ SORULAR ANINDA CEVAPLANIR.

-----DİKKAT ! 9 MART - 7 NİSAN ARASI FORUMA GİREMEYECEĞİM BU YÜZDEN TÜM SORULARINIZ 7NİSAN GÜNÜNDEN SONRA CEVAPLANACAKTIR. -----

Merhaba Canlarım , Ben Deniz

Size saç hikayemi anlatmak istiyorum , resimleri telefondan atamıyorum ama istediğiniz rengi atabilirim.

Şimdi kızlar ben 1998 de ilk kez görümcemin aklına uyup saçlarımı siyaha boyattım 2 sene sonra yoğun kızıl istedim marjinal bir şey olsun dedim gittim 6.60 a boyattım , sonra gençlik yıllar derken 2007 de aklıma esti saçlarımı platin yaptım. Tabi en çok eşim beğendi , ancak ben kendime yakıştıramadım. Sonuçta tam 35 yaş krizindeydim -ah o sene - sonrasında saçıma dokunmadım çünkü doğal koyu kumral saçlarım bana çok yakışıyor. Arada röfle yaptırdım . Sonra saçlarımın yanmasından sonra bu yaza kadar dokunmadım , bana ilham veren Deniz Uğur oldu . Adını Feriha Koydum vardı ozamanlar , gayet beğeniyordum saçlarını hele sarıya boyatınca tamamen istedim ancak cesaret edemedim 7.3 boyattım. Tabi beğendim ama çabuk sıkıldım. Dedim zaten 40 yaşına geldim bundan sonra saçımı boyatmassam ne olcak tuttum platine kadar açıp küllü açık kumral boyattım. Birde ombre yaptırdım sonra her gün onları papatya suyuyla açtım ve sarışın bayan oldum . Belirsiz bir mutluluk vardı . Tabi hazirandan beri Thaila490 arkadaşım sayesinde bir sürü bilgi edindim benim öğretmenim de diyebilirim :))) sonra boya konusunda oldukça bilgi sahibi oldum . Kuaförümü değiştirdim , ve saçlarımı vişne rengine boyattım . Sonra kızım bana anne kızılı kullanmıştın diyince boya sildirme yaptım. Koyu kumral a döndüm. Ama kızıllarım alttan gözüküyordu. Ve çok hoştu. Sonra İntikam izlerken Şahikanın saç rengi dikkatimi çekti ve çok beğendim. Gittim kızıl çikolata kahve boyattım. Şimdi diplerim çıktı . Yine boyatıcam ama yıllardır bir türlü sevemediğim hoşlanamadığım bakır saç şu aralar beni kendine çekiyor ama bir marjinallik yapıp saçlarımı bakıra boyatacağım. Hürrem rengi istiyorum veya Emel Acar saç rengi . Biraz daha çıkınca boyatacağım.

İşte kızlar hikayemi sizle paylaşmak istedim. Her türlü sorunuzu ve yorumlarınızı bekliyorum. Renk tutturma , merak ettiğiniz saç renklerinizi sorabilirsiniz cevaplarım.

öncelikle bu konu harika olmuş. Cok teşekkür ederim kendi adıma..
benim istediğim saç rengi sarılı hürrem kızılı .yani kızıllığından ziyade sarılı olsun:)) şu linkteki gibi https://www.google.com.tr/search?q=...etara.com%2F%3Fa%3Delizabeth%2Breaser;328;430

Benim şimdiki saç rengim ise yıllardır kızıl kullandığım saçımı açmaya karar verdim evde oryalle actım ve koyu bakır oldu. koyu bakır oryalli bu saçınasıl sarılı bakır tonuna boyarım..YARDIMMMM :KK43:(

koyu buğday teniyim.
saçımı acil boyamam gerekiyor.
yardımcı olurmusunz
orta kahve yada canlı bir renk istiyorum.yüzümü canlı göstericek.
boya numaralarında anlamıyorum.her seferinde mutlaka kızıllık olyur.

Merhaba, konu için teşekkürler. Kuaför kurbanı olmamak için danışmak istedim. Bu ay kahverengiye boyanmış olan saçlarımı, açık sarıya açabilir miyim (üzerine parlak mavi boyayacağım)? Kuaför açılır diyor, açamıyor bazen. Ben palette ile denedim bir süre önce, koyu sarı oldu ve üzerine boya tutmadı, öyle koyu sarı kaldı bazı dip yerler.

Meraba benim dogal sac rengim dore olmayan kulluye yakin koyu bi kumral saclarimi kuaforde actirdim ve ustune kullu sari boyattim, begenmedim kullu acik kumrala boyattim kullu olmadi dorede olmadi boya akti yeniden sari oldu yaklasik 1 ay gecti ve yarin boya almaya cikicam istedigim renk 7 tonlarinda cok yogun kullu bi kumral nasil elde edebilirim simdiden tesekkur ediyorum bu arada tenim esmer kaslarimda acik kumral

mrb.Benim saçlarımı yaklaşık 4 ay önce iyi bir kuaföre boyattım çikolata ve kumral karışımı yaptı boya kaliteli olunca akmadıda.başka şehirde.Ben doğal duran külü kumral renk istiyorum çok hafif açık olacak ne koyu nede sarı ortası.Acaba külü kumralın hangi tonunu almalıyım.bu istediğim boyada açıcı varmı.4 ay önce boyatmış olduğum saçıma küllü kumrala boyayabilirmiyim.cevaplarsanız çok sevinirim.

Saçımı doğal yolla nasıl açarım

arkadaşlar foruma yeni üye oldum o yüzden site kullanımı ile pek bi bilgim yok ama yıllardır yorumları takip etmekteyim . benim sorunum açtırdığım saclarım. deneyimli olan birisi bana neden artık saçım boya tutmuyor söyleyebilirmi ? acıldığında sacım turuncu olmustu siyahtan acıldı yaklasık 6 yıl falan kullanmıstım sonrasında sacıma 7.1 , 7 ve 6.0 ile karısık boya yapıldı ama saçım o güne renk aldıysa hep aynı boya tutmuyor kumral gibi bi renk ama bana yeşilli gibide gelio turunculuk yok sanırsam. en son 1 hafta once 8.0 ve 9.0 karıstırp boyadım amcım bıraz rengi değişirmi diye meraktı aslında ama yok bana mısın demio. yandı mı artık saclarım ? $bal-köpüðü-saç-modeli-11.jpg ben bu renk istiyorum .. :44:

Saçımda boyalardan kaynaklı turunculuklar oldu market boyalarinin hangi renk ve markasıyla bu durumdan kurtulurum

Merhaba bende birşey danışmak istiyorum, yardımcı olursanız memnun olurum. Saçlarımı 10 yıldır sarı yoğun röfleli kullanıyordum (geçmişte 17 yaşımdan beri bakır, kızıl, kestane, siyah kullanmışlığım var). Son röflelerimde saçım yandığı ve bazı yerlerinden koptuğu için kumrala boyattım ardından dip boya istemesin diye evde iki sefer loreal majirel 5 numaralarına boyayıp bıraktım ve şu an boya iyice aktı kendi saçımda açık kestane dipten 4,5 cm çıktı ve dibim belli olmuyor. Yani bu şekilde kendi saçımı uzatarak sağlıklı saçlarla dolaşmam çok olası. Ki şu an saçlarım bayaa toplandı eskiye nazaran iyi durumda. Yalnız dipte 3- 5 tane beyaz gördüm ve dedim birkaç seneye saçlarımı sürekli boyar olacağım belli. Bu arada yaz geldi ve benim canım herkeste olduğu gibi sarıya dönmek istemiyor ama inanılmaz derecede bakır yapmak istiyorum. Boyamı bile seçtim :)) loreal majirel ya da koleston perfect 8.43. Yalnız sorun şu ki saçlarım koyu renk muhtemelen şimdi 6 tonlarında ve altta önceden yıpranmış röfleler gizli. Bu durumda koyu rengin üstüne bakır tutmayacak ve ben koyu saçımda açma işlemi yapamam çünkü kopar :KK43: bu durumda kendi saçlarım 2 sene kadar uzayana kadar bekleyecekmiyim? Yoksa başka çözüm var mı? Mesela sildirme nedir? O açtırma gibi zarar veren bişi değil mi yoksa aynı şey mi? Bunun dışında saçımın boyalı kısımlarına koleston perfect 12.0 gibi bir boya sürsem az da olsa açılır mı? Uzun sürede açabilirim saçımı problem değil ama toz açıcı demeyin onu yapamam? Boya boyayı açmaz derler ama saçım sarıyken koleston perfect 12.0 ile saçımın dibini boyuyordum ve annemin koyu saçının bir yerine 12.0 ile deneme yapmıştık açmıştı biraz. :KK54:

Arkadaşlar merhaba benim doğal saç rengim kumral , ten rengim de buğday.. Ben sarı balyaj yaptırmıştım iki yıl önce..Birkaç sefer yaptırınca yoğunlaştı..Bayağı sarıya döndü..Kötü durmadı ama solgun gösteriyordu yüzümü.. Sonra kendi rengine yakın boyattım.Ama o kadar pişman oldum ki boyattığıma..İnsanın doğal saç rengi gibi yokmuş..Banyodan sonra iki tarak attıgımda açılan saçım şimdi öyle bir karışıyor ki..Neyse agustosta düğünüm var..Düğünden sonra artık boyatmıycam diyordum kiiii yıllardır içimde kalan bir ton var o da bakır..Yakışır mı hiç bilmiyorum.. Ama kendi rengine bırakmadan önce denemek istiyorum..Acaba bakır tonlarında saçını boyatıp sonradan bu renkten dönüşünde zorlanan var mı..:??

Örnek fotolar var elimde ama sitede yeni olduğum için tam olarak çözemedim daha , foto nasıl ekliyoruz? :)

Arkadaşlar merhaba benim doğal saç rengim kumral , ten rengim de buğday.. Ben sarı balyaj yaptırmıştım iki yıl önce..Birkaç sefer yaptırınca yoğunlaştı..Bayağı sarıya döndü..Kötü durmadı ama solgun gösteriyordu yüzümü.. Sonra kendi rengine yakın boyattım.Ama o kadar pişman oldum ki boyattığıma..İnsanın doğal saç rengi gibi yokmuş..Banyodan sonra iki tarak attıgımda açılan saçım şimdi öyle bir karışıyor ki..Neyse agustosta düğünüm var..Düğünden sonra artık boyatmıycam diyordum kiiii yıllardır içimde kalan bir ton var o da bakır..Yakışır mı hiç bilmiyorum.. Ama kendi rengine bırakmadan önce denemek istiyorum..Acaba bakır tonlarında saçını boyatıp sonradan bu renkten dönüşünde zorlanan var mı..:??

Örnek fotolar var elimde ama sitede yeni olduğum için tam olarak çözemedim daha , foto nasıl ekliyoruz? :)

Fotolar da bunlar

Neden kimse cevap vermiyor :KK25: oysa ben konuyu okurken herkesin birbirine yardımcı olduğunu görüyorum, sayfalarca okuyorum... Bişi yazdığımda ise cevap alamadım :KK53:

X