Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

Kızlar merhaba,

Ben son 4 senedir saçlarımı resimlerdeki renge benzer bir renk yapmaya çalışıyorum fakat hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Belki biraz daha fazla kızıl boya kullanmam gerekiyordur fakat ne zaman biraz kırmızı tonlarına elim gitse cesaret edemiyorum ya çok kırmızı olursa diye. Bu boyama işlemlerinde bir kere boya yetmediği için biraz fazla açıcı kullanmıştım. Şimdi ne boyarsam boyayım hemen akıyo ve açık bakırımsı bir renk alıyor ve ben açık renk saçı hiç sevmiyorum. Saçımın yapısı kalın telli ve çok fazla boya tutmuyor, neye boyarsam boyuyım bir süre sonra saçım aynı renge dönüyor.

Bu resimlerdeki renkleri nasıl elde edebilirim? Saçımın şuanki rengi kendi rengi küllü kahve ve kesinlikle saçımı açmak istemiyorum.

Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)

Eki Görüntüle 981743 Eki Görüntüle 981744 Eki Görüntüle 981745

Neden saçını açtın hayatıım yaaaa , şimdi yapacağımız işlem şu , önce gidiyoruz güzel koyu bir ton alıyoruz 5-4 tonlarında yoğun kızıllar cok da kırmızı olmaz olsa olsa bordo olur yani. Şimdi. Yapacağın iş Önce gidip Koleston Perfect 55/55 alıyorsunuz uzunsa 2 kutu alın ve muhakkak Wellaxon %6 oksidan alın. Sonra 1 kutu koleston perfect 5/0 alıyorsunuz. Bu 5/0 ı önce saçınıza pigmentasyon yapıyorsunuz sonra yıkamadan direk 55/55 sürüp ısı ile 20 dk saçınızda bekletiyorsunuz. Ne kadar yoğun kızıl isterseniz o kadar bekleyin. Saç siyahlaşmadan yıkayın 15 dk yı gecmemesini tavsiye ederim.

Son düzenleme:
1-2 ayda anca gelir cünkü 7/77 çok alt nüanslarda bakır icerir.

CANIM GERÇEKTEN TEŞEKKÜREDERİM akmaz diye tereddütlerim vardı ama sen akar diosan alıcam 7.77 yi 7.74 e baktım oda güzel gibi ..arasındaki, fark nedir sence

Son düzenleme:
CANIM GERÇEKTEN TEŞEKKÜREDERİM akmaz diye tereddütlerim vardı ama sen akar diosan alıcam 7.77 yi 7.74 e baktım oda güzel gibi ..arasındaki, fark nedir sence

7/74 de alabilirsin de satışı var mı onun hic bilmiyorum. Ama biraz bakır olur Tahminimce 7/77 kadar koyu olmaz. 7/77 nin akmıs hali pınar altuğun saç rengi gibi yani o cok uzun süre röfle kullandı bilirsiniz hep sarı gördük sarıdan o renge gecince haliyle açık oldu. Ama okadar acık bir ton da değil , koyu cikolata kumral oluyor ve gercekten güzel ben 4/77 versiyounu nu kullandım. Ve memnun kaldığım bir siyah oldu.

Son düzenleme:
Neden saçını açtın hayatıım yaaaa , şimdi yapacağımız işlem şu , önce gidiyoruz güzel koyu bir ton alıyoruz 5-4 tonlarında yoğun kızıllar cok da kırmızı olmaz olsa olsa bordo olur yani. Şimdi. Yapacağın iş Önce gidip Koleston Perfect 55/55 alıyorsunuz uzunsa 2 kutu alın ve muhakkak Wellaxon %6 oksidan alın. Sonra 1 kutu koleston perfect 5/0 alıyorsunuz. Bu 5/0 ı önce saçınıza pigmentasyon yapıyorsunuz sonra yıkamadan direk 55/55 sürüp ısı ile 20 dk saçınızda bekletiyorsunuz. Ne kadar yoğun kızıl isterseniz o kadar bekleyin. Saç siyahlaşmadan yıkayın 15 dk yı gecmemesini tavsiye ederim.

Öncelikle cevapladığın için çok teşekkür ederim canım :) Aslında dediğin gibi yapmam çok mantıklı önce koyultup sonra istediğim rengi uygulamak. Fakat açıkçası pigmentasyon yapmayı pek bilmiyorum. Aslında bir sürü yerde okudum bir kere de denemeye çalıştım ama pek becerebildiğim söylenemez. Son bişey rica etsem bu pigmentasyon işlemini en doğru anlatan bir link paylaşabilir misin acaba? Bir de bu 55/55 mor alt tonlu bir renk değil di mi canım? Tekrar çok çok teşekkür ederim yardımın için, gerçekten içimde kalıcak yoksa bu renk ömür boyu :) bu haftasonu deniycem inşallah bu sefer yapabilirim :)

Merhaba benimde size bi sorumboyadım arkadaşlar benim saçların koyu kahveye boyalıydı bir hevesle gidi tamamen siyaha boyadım 3ayoldu ama şu anda beni bi krepe balyaj merakı sardı ama kaşlarım siyah olduğu için yakışırmı bilmiyorum cevremdekiler benim tenim beyaz olduğu için sarı bile olur diyorlar ikinci sorum şu ben evde saçrengimi açmak için toz açıteşekkürleryoğun açımı kullanmalıyım diyelimki açtım saçımı balyajın alt tonu olarak kumralmı yoksa daha farklı bi renkmi kullanmalıyım boyayınca balyajları sarının açık tonuylamı yoksa açıcıylamı yapmalıyım çok uzun oldu nolur kusura bakmayın cvpları bekliyorum teşekkürler

Merhaba benim bir sorum olacak. Saç rengim küllü kumral. Boyasız küllü sarı röfle yaptırdım olmadı beğenmedim tekrar kuaföre gittim ''kendi saç rengime yakın bulun kurtarın beni'' dedim. Şuan saçım alttan sarıları ışıltılar halinde kusma yaptı ve yer yer sanki koyu kızıl ışıltılar var ama kendi rengime çok yakın sayılabilir. İstediğim renk siyah. Eğer ben bu siyahtan memnun kalmazsam saçlarımı gene eski haline yani kumral haline çevirmek istersem çok yıpranır mı ? Bir heyecanla yazdım karışık anlattım üzgünüm :44:

7/74 de alabilirsin de satışı var mı onun hic bilmiyorum. Ama biraz bakır olur Tahminimce 7/77 kadar koyu olmaz. 7/77 nin akmıs hali pınar altuğun saç rengi gibi yani o cok uzun süre röfle kullandı bilirsiniz hep sarı gördük sarıdan o renge gecince haliyle açık oldu. Ama okadar acık bir ton da değil , koyu cikolata kumral oluyor ve gercekten güzel ben 4/77 versiyounu nu kullandım. Ve memnun kaldığım bir siyah oldu.

işte koyu olur die korkuyorum bende amacım zaten kendi rengim koyu karamel bakırlık içeriyo herkezde bulunmayan bir saça sahibim bunun değerini yeni anladım şimdi saçlarım sarı zaten önce balköpüğüne geçip ardından kendi rengime dönmek istiyorum bir anda koyu yaparsam akıp gidicek zamanla yavaş yavaş geçim diye düşünüyorum 7.77 konusunda emin olmm lazım ....

Canım backham tarzı okadar kötü değil canım benim. Hiç değilse modeli var hiç bozma ama uzasınn dersen ÇAM TEREBENTİN al şampuana koy çok işe yarıyor cidden servet harcama hemen uzatıyor 1 senede belinde olur o saç. Benim kıvırcık saçın uzaması normalde yani uzasada 1-2 ayda anca uzadığı belli olur. Ama bu 3 haftada şak inanılmaz dip boya getirtiyor yani uzatıyr

valla daha evvelde kullanmıştım çam terebentı sadece keçeleştirdi canım yaaa..

dün biotın ısmarlamıştım o gelmiş 45 tl bunun gıbı 3 kutu bıtırmelıyım kı etkı etsın kutu 50 tablet 150gün yani.. bı toplanır olsa bı de öle iğrençtıkı ben yanlardan falan alıp düzelttım saçı yani kesımde dogru degılkı bırakım böle uzasın. uzadıkça bikackez almam gerekecek..

kadın için saç çok önemlıymiş çok üzgünüm öyle üzülüyorumkı hep ağlıyorum...

kımse degışıklık olsun dıye saclarına kıymasın kızlar ben kırık aldırınca bıle 2 gun hüzünlenırdım nasıl yaptım bunu bıb de param yok dün tek paramı vıtamın ılacına verdım...

Öncelikle cevapladığın için çok teşekkür ederim canım :) Aslında dediğin gibi yapmam çok mantıklı önce koyultup sonra istediğim rengi uygulamak. Fakat açıkçası pigmentasyon yapmayı pek bilmiyorum. Aslında bir sürü yerde okudum bir kere de denemeye çalıştım ama pek becerebildiğim söylenemez. Son bişey rica etsem bu pigmentasyon işlemini en doğru anlatan bir link paylaşabilir misin acaba? Bir de bu 55/55 mor alt tonlu bir renk değil di mi canım? Tekrar çok çok teşekkür ederim yardımın için, gerçekten içimde kalıcak yoksa bu renk ömür boyu :) bu haftasonu deniycem inşallah bu sefer yapabilirim :)

Koyudur , çok mor değil ama istersen sana daha önce benim de kullandığım bir rengi önereyim 6.52 Loreal Kullanmıştım. Bu renk kolestonda 6/56 ya denk geliyor. Ama var mı hiç bilmiyorum. Var ise kullanabilirsin. Yani ben kızıl kahveyi onla yakalamıştım. Ben cok önceleri 1-2 sene kadar 6.60 kullandım. Korkulduğu kadar kızıl değil. En yoğun kızıl boya ve ben cok memnun kalmıstım. Hatta bana en cok yakıstığını düsündüğüm renktir. Benim şarap kızılı saçlarımı gördün mü ? Orada ben 5.65 ile 4.60 karıştırdım. Çok güzel bir ton yakaladım sende yakalayabilirsin. Ama saçın şuan açık ve boya kusacaktır. O yüzden 6.3 ile sana pigmentasyon anlatayım. Pigmentasyon yaparsan çok koyu seçme 6 felan boya. 6.52 tam senlik bence. Şimdi 1 kutu Koleston Perfect 6/3 boyayı 1 çay bardağı (kalın belli cay bardağı olsun) ılık su ile yavaş yavaş yani BİRAZ BOYA BİRAZ SU KARIŞTIR BİRAZDAHA BOYA BİRAZ DAHA SU Şeklinde karıştırıp saçın açılmış olan her yerine sürüyorsun iğrenç bir görünüm olucak hiç sorun etme saça kat kat sür sonra gelisi güzel şanpuan gibi devam et 25 dk bekledikten sonra HEMEN SAÇ KOYULAŞMIŞ İSE DİREK BOYAYA GEÇİN YIKAMA YOK. sonra bir kutu (saçın uzun ise 2 kutu ) boyayı 75 ml oksidan ile %9 olsun kızıllarda öyle (majirelde 75 ml , kolestonda 60 ml) saçına önce dip sonra uç lara sürmek üzere en son boylara geciyorsun. Ve uçlara dönüp tekrar bi boya yedirmesi yapıyorsun. Sonra saç rengini alır almaz yıkamıyor ısı ile 7-8 dk bekliyorsun. Sonra yıkayıp güzel kızıl saçların oluyor :)) ben böyle yapmıştım :)

Merhaba benimde size bi sorumboyadım arkadaşlar benim saçların koyu kahveye boyalıydı bir hevesle gidi tamamen siyaha boyadım 3ayoldu ama şu anda beni bi krepe balyaj merakı sardı ama kaşlarım siyah olduğu için yakışırmı bilmiyorum cevremdekiler benim tenim beyaz olduğu için sarı bile olur diyorlar ikinci sorum şu ben evde saçrengimi açmak için toz açıteşekkürleryoğun açımı kullanmalıyım diyelimki açtım saçımı balyajın alt tonu olarak kumralmı yoksa daha farklı bi renkmi kullanmalıyım boyayınca balyajları sarının açık tonuylamı yoksa açıcıylamı yapmalıyım çok uzun oldu nolur kusura bakmayın cvpları bekliyorum teşekkürler
Şimdi saçlarınızı toz açıcı ile açmanızı öneririm. Koyu altın rengine gelene kadar açın. Üstüne kumral zemin isterseniz 8.1 ile boyayın ama koleston tercih edin derim. Lorealin küllüleri pek başarılı değil. Koleston Perfect 8/2 kullanabilirsin cnm onun üstüne yoğun açıcı ile balyaj atabilirsin ama kuaförde attırmanı tavsiye ederim cnm

Merhaba benim bir sorum olacak. Saç rengim küllü kumral. Boyasız küllü sarı röfle yaptırdım olmadı beğenmedim tekrar kuaföre gittim ''kendi saç rengime yakın bulun kurtarın beni'' dedim. Şuan saçım alttan sarıları ışıltılar halinde kusma yaptı ve yer yer sanki koyu kızıl ışıltılar var ama kendi rengime çok yakın sayılabilir. İstediğim renk siyah. Eğer ben bu siyahtan memnun kalmazsam saçlarımı gene eski haline yani kumral haline çevirmek istersem çok yıpranır mı ? Bir heyecanla yazdım karışık anlattım üzgünüm :44:

Siyah istiyorum diyip sakın 1.0 boyatmayın. Kurtulmanız cok ama cok zor olur. O yüzden önce 5.0 ile boyayın. Sonra açık gelirse 4/77 deneyin. Ben 4/77 den cok memnun kaldım. Siyah ama abartı değil. Yani harika bi kahve siyah diyebilirim. Tabi tercih sizin. Yıpranmasın istersen bu tonu kullan derim. Ben şuan bakır sarı dayım ve saçlarım cok sağlıklı ki aralıkta siyah kullanıyordum

işte koyu olur die korkuyorum bende amacım zaten kendi rengim koyu karamel bakırlık içeriyo herkezde bulunmayan bir saça sahibim bunun değerini yeni anladım şimdi saçlarım sarı zaten önce balköpüğüne geçip ardından kendi rengime dönmek istiyorum bir anda koyu yaparsam akıp gidicek zamanla yavaş yavaş geçim diye düşünüyorum 7.77 konusunda emin olmm lazım ....

sizin saçınız irlanda kızılı diye gecer ve 7/47 bu tona denk gelir. Yani 7/74 veya 7/47 tam sizlik. Ama bi farklık istersen 7/47 den 15 gün sonra 7/77 boya aktıkca o renk olsun :)

Merhaba :) Saçlarım şuan bakır kahve gibi ten rengim açık buğday fotoğrafım var bakabilirsiniz :) Bana yakışacak kızıl tonu istiyorum garnier parlak lal kızılını beğendim bana yakışır mı ? Bir de 1 cm dibim çıktı kızılı direk boyarsam dibim kıpkırmızı olur dmi ? Önce bütün saçımı şuanki rengime mi boyasam ? Teşekkürler :)

valla daha evvelde kullanmıştım çam terebentı sadece keçeleştirdi canım yaaa..

dün biotın ısmarlamıştım o gelmiş 45 tl bunun gıbı 3 kutu bıtırmelıyım kı etkı etsın kutu 50 tablet 150gün yani.. bı toplanır olsa bı de öle iğrençtıkı ben yanlardan falan alıp düzelttım saçı yani kesımde dogru degılkı bırakım böle uzasın. uzadıkça bikackez almam gerekecek..

kadın için saç çok önemlıymiş çok üzgünüm öyle üzülüyorumkı hep ağlıyorum...

kımse degışıklık olsun dıye saclarına kıymasın kızlar ben kırık aldırınca bıle 2 gun hüzünlenırdım nasıl yaptım bunu bıb de param yok dün tek paramı vıtamın ılacına verdım...

Ay hevesim kırılıyor kız zaten beckham modeline cesaretim yok iyice vaz gectim. Cam terebentibini coğu kisi kötü sonuç alıyor da benin saçımın ilacı o yaw. O parlaklığımı felan ben ondan da alıyorum. Kerastase kullanıyorum. Merak edenler oldu. Özel mesajla felan soruldu . Düzleştirici etki yapanı.

Canım insallah saçların uzar. Merak etme cnm. Benim kızkardeşimde depresyona girdi saçım azaldı saçım azaldı dedi gitti beckham kestirdi bide o 7 senedir platin sarı kullanıyor. Benim gibi zenci kıvırcğı saçlarına hep fön cektirir öyle yani oda sırf fönsüz güzel duran ve artık platin kadar yıpratmayan bir renk bakır a geçti. Şuan memnun. Eminim alısınca sende seversin

Bende böyle istiyorum. O canım saçlarımı illa kestiricem kafama koydum :))

$image.jpg $image.jpg $image.jpg $image.jpg $image.jpg $image.jpg $image.jpg

Merhaba :) Saçlarım şuan bakır kahve gibi ten rengim açık buğday fotoğrafım var bakabilirsiniz :) Bana yakışacak kızıl tonu istiyorum garnier parlak lal kızılını beğendim bana yakışır mı ? Bir de 1 cm dibim çıktı kızılı direk boyarsam dibim kıpkırmızı olur dmi ? Önce bütün saçımı şuanki rengime mi boyasam ? Teşekkürler :)

Sana şu rengi şiddetle öneririm cnm. $image.jpg bu renk 6.62 dir.

Ben aslında baya kızıl istiyorum ama Eki Görüntüle 986014 bunun gibi mesela kadında buğday ama yakışmış dmi :)

Haa peki size yakışır resminize baktım rengi cok canlı yapmayın. Hafif koyu çikolata bi kızıl size çok yakısacaktır. 6.60 mesela ben kullandım. Tam vişne kızılı olmuştu ve çok memnun kaldığım bir boya olmuştu. Dipler konusuna gelince. Önce boyayı diplere yap. Sonra boylara ve özellikle uçlara geç. Kızıllarda %9 oksidan kıllanılır. Ve 30 dakika bekleyin derse 45 dk bekleyin.

Haa peki size yakışır resminize baktım rengi cok canlı yapmayın. Hafif koyu çikolata bi kızıl size çok yakısacaktır. 6.60 mesela ben kullandım. Tam vişne kızılı olmuştu ve çok memnun kaldığım bir boya olmuştu. Dipler konusuna gelince. Önce boyayı diplere yap. Sonra boylara ve özellikle uçlara geç. Kızıllarda %9 oksidan kıllanılır. Ve 30 dakika bekleyin derse 45 dk bekleyin.

Tamam canım dediğin renge de bakıcam çok teşekkür ederimmmmm :KK16:

X