Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

Eminönünden alıyorum cnm bende ama eltimin saçlarını boyarken boyaları istoçtan almıştık orada kozmetikçiler doluymıs bende yeni kesfettim cnm

Valla aslında ben kendim gitmiyorum Eminönü'ne,bir arkadaşı yolluyorum. İstoç dediğin yerdir herhalde onun gittiği yer de. Ben gene de söyleyim kendisine. Teşekkür ederim ilginize.

Valla aslında ben kendim gitmiyorum Eminönü'ne,bir arkadaşı yolluyorum. İstoç dediğin yerdir herhalde onun gittiği yer de. Ben gene de söyleyim kendisine. Teşekkür ederim ilginize.

Canım istoç eminönünde değil ikitelli diye bir yerdi sanırsam başakşehir di evet şimdi hatırlladım başakşehir diye geciyor.

Peki tekrar dipten uzayinca boyamaya nasil devam edecegim?
Bir de yogun acicilardan korkuyorum acikcasi ben. Palettenin altin piriltili toffeesi ve kullu kumrali karistirsam yine de elde edemez miyim o tonlarda bir renk? Bir de ben boyadan sonra begenmedigim icin boyayi yaglarla vs. baya bir akittim. Hala bile her yikamadan once yag surup bir, bir bucuk saat bekletiyorum ve sacimi yikadigimda akiyor.
Bir de tup boya da kullanmadim daha once. Direk o sekilde mi sacima uygulayacagim?
Kusura bakma cok uzun oldu ama bu konuda tecrubesizim.
Dipler çıkınca en son boyanan renkle devam edilebilir. Altın parıltılı toffe cok yoğun ve küllü kumralla karıstıracağınıza direk 7/3 boyayın derim ben. Neden mi cünkü olabildiğince boya karıstırmayın. Tüp boyaların hic farkı yok canım benim. Sadece sisede değil kapta kendin karıstırıyorsunn.
Saçlarına 1 gün bakım yap 1 gün aç böyle cok iyi sonuç alırsın. Koyu sarı olana kadar devam et açmaya bu şekilde. Şuanda boyayla hicbir sey elde edemezsin. O yüzden açmak lazım.
Palettenin açıcısı çokta zarar vermez. Emin olun güzel açar saçı. Siz 2-3 etap deneyin sonucu beğenmez iseniz eğer çok kızılsa 7/1 sokuksa çiğ ise 7/3 boyayın. Karamele yakın derseniz 7/13 veya 8/07 tavsiyemdir.

Merhabalar ben 20 yaşındayım saçlarımı daha önce hiç boyaymadım bir değişiklik olsun diye yola çıkarak saç diplerime dokunulmadan balyaj yapıldı begenmesemde 3ay onu kullandım bügünde kuaföre gittim şeritlikten sıkıldığım için düz renk olsun kendı rengime yakın kahve olsun istedim fakat kuaför çikolata kahveye dore karıştırmış uçları istediğim gibi oldu dipleri turuncu kaldı çok üzülüyorum özellikle turunculuk olmasın diye belirttiğim halde şimdi ne yapayım ben bu saçı öyle kullanamam hemen düZeltirsem en azından koyulaştırsam yardım edın bana ne yapayım :KK43:(

Koyu olmasını göz önüne alıyorsanız size 6.1 kullanmanızı öneririm. Dore kullanmasının sebebi balyajlarınız ama dipler boyaya yabancı olduğu icin öyle oldu diye tahmin ediyorum şimdi 6.1 ile boyayın bir saç tutamınızı beğenmeziseniz 7.1 boyayın.

sea senden kıskandım wella illumina boya aldım :) biraz önce boyattım ama hiç küllü olmadı koleston perfect e dönüş yapacağım o daha iyiydi ama bi güneşte nasıl duracak rengi nasıl değişecek bunlar da önemli albume ekleyeceğim yeni saç rengimi de :21:
Aaa kız küllüde en iyi Koleston zaten o ayrı da ben bakırından baya memunum 3 hafta oldu galiba boyatalı biraz soldu renk. Sarımsı duruyor şuan zemin turuncu olunca öyle ben evde boyayacağım. Wella colour touch diye bi boya buldum. Yarı kalıcıymış. Yani istenmeyen bir renk olunca saça sürebilirmisiz. Küllülerine bi bak derim. Hangi numarası ile boyadın cnm

Aaa kız küllüde en iyi Koleston zaten o ayrı da ben bakırından baya memunum 3 hafta oldu galiba boyatalı biraz soldu renk. Sarımsı duruyor şuan zemin turuncu olunca öyle ben evde boyayacağım. Wella colour touch diye bi boya buldum. Yarı kalıcıymış. Yani istenmeyen bir renk olunca saça sürebilirmisiz. Küllülerine bi bak derim. Hangi numarası ile boyadın cnm

işte kolestonun 7.1 ine boyamıştım ilk sonra da illumina da orta inci küllü kumral yazıyordu 7.81 numarası da.wella colur touch nasıl bişeymiş tam anlamadım ama araştırayım

Dipler çıkınca en son boyanan renkle devam edilebilir. Altın parıltılı toffe cok yoğun ve küllü kumralla karıstıracağınıza direk 7/3 boyayın derim ben. Neden mi cünkü olabildiğince boya karıstırmayın. Tüp boyaların hic farkı yok canım benim. Sadece sisede değil kapta kendin karıstırıyorsunn.
Saçlarına 1 gün bakım yap 1 gün aç böyle cok iyi sonuç alırsın. Koyu sarı olana kadar devam et açmaya bu şekilde. Şuanda boyayla hicbir sey elde edemezsin. O yüzden açmak lazım.
Palettenin açıcısı çokta zarar vermez. Emin olun güzel açar saçı. Siz 2-3 etap deneyin sonucu beğenmez iseniz eğer çok kızılsa 7/1 sokuksa çiğ ise 7/3 boyayın. Karamele yakın derseniz 7/13 veya 8/07 tavsiyemdir.

Peki tup boyalara ne kadar oksidan karistirmam gerekiyor?
Anladigim kadariyla dipten kendi siyah saclarim uzayinca direk 7/1 e boyasam acilir yani. Uclarla esit renge sahip olur. Boyamadan once tekrar sacimi acmam gerekmez.

işte kolestonun 7.1 ine boyamıştım ilk sonra da illumina da orta inci küllü kumral yazıyordu 7.81 numarası da.wella colur touch nasıl bişeymiş tam anlamadım ama araştırayım

Yani yabancılar toner yani ton verici diyolar. Sadece ton veriyor yani açma felan yokmus

Peki tup boyalara ne kadar oksidan karistirmam gerekiyor?
Anladigim kadariyla dipten kendi siyah saclarim uzayinca direk 7/1 e boyasam acilir yani. Uclarla esit renge sahip olur. Boyamadan once tekrar sacimi acmam gerekmez.

Koleston Perfect 60 ml boyaya 60 ml oksidan konuluyor.
Loreal Majirel de 50 ml boyaya 75 ml oksidan konuluyor.

Birebir aynısı olmasa da yakın olacaktır.

Canım istoç eminönünde değil ikitelli diye bir yerdi sanırsam başakşehir di evet şimdi hatırlladım başakşehir diye geciyor.

Oraları ben bilmiyorum :KK43:
Şu an yurt dışındayım,burada bir kaç yere baktım,benim kullandığım numara burada bile yok. Düşüne biliyormusunuz?
Aynı bu boyayı 18 tl'ye eminönünden buldurtuyorum,bulunca da ellerinde olan kaç tane varsa,hepsini alıyorum :) gittiğim kuaförde bir boya işlemi bana 500 tl'ye mal oluyor. Bu boyanın aynısı.

Koyu olmasını göz önüne alıyorsanız size 6.1 kullanmanızı öneririm. Dore kullanmasının sebebi balyajlarınız ama dipler boyaya yabancı olduğu icin öyle oldu diye tahmin ediyorum şimdi 6.1 ile boyayın bir saç tutamınızı beğenmeziseniz 7.1 boyayın.
koyu olsun ki ancak kapanır kızıllık diye düşündüm 6.1 demişsiniz hangi markayı önerirsiniz ben bugün palette deluxe 6.0aldım koyu kumral oda kapatırmı

Şu an yurt dışındayım,burada bir kaç yere baktım,benim kullandığım numara burada bile yok. Düşüne biliyormusunuz?
Aynı bu boyayı 18 tl'ye eminönünden buldurtuyorum,bulunca da ellerinde olan kaç tane varsa,hepsini alıyorum :) gittiğim kuaförde bir boya işlemi bana 500 tl'ye mal oluyor. Bu boyanın aynısı.

5.3 mü kullanıyordun canım ? Yanlıs hatırlamıyorsam öyleydi , Amazona bak bi istersen orda bulabilirsin.

5.3 mü kullanıyordun canım ? Amazona bir bak yurt dışındaysan öyle alır dönersin Loreal Majirel miydi ? Yurt dışında 5.3 5G diye gecebilir buda var

Ay iki kere yazmısım :))

Son düzenleme:
biraz okudum parlatmaya yönelikmiş ama ben istemiyorum parlamasın ben 7.1 perfect e geri döneceğim o daha küllüydü illumina daha parlak daha canlı oldu

İllumnia öyle cidden öyle cok canlı ve parlak ben sevdim. Yani bakır kullanacaklara duyrulur :))
Ben nisana kadar dokunmam bu renge valla çok güzel tenime de yakıstı dip çıkcak şimdi of bide o var. Ama renk soldu yeniden boyayacağım. Dore boyasam diyorum. Bakırı zemine oturtursam bidaha çıkartamam o yüzden.

koyu olsun ki ancak kapanır kızıllık diye düşündüm 6.1 demişsiniz hangi markayı önerirsiniz ben bugün palette deluxe 6.0aldım koyu kumral oda kapatırmı

Hayır malasef kapatmaz , Loreal dışında yani Koleston 7/1 boyayın neden mi cünkü koleston asırı koyu tutan bir boya bu yüzden 7/1 size yeterli olacaktır. Ama lütfen market boyası kullanmayın. Araştırın Koleston Perfect boya bulun ve onunla boyayın.

İllumnia öyle cidden öyle cok canlı ve parlak ben sevdim. Yani bakır kullanacaklara duyrulur :))
Ben nisana kadar dokunmam bu renge valla çok güzel tenime de yakıstı dip çıkcak şimdi of bide o var. Ama renk soldu yeniden boyayacağım. Dore boyasam diyorum. Bakırı zemine oturtursam bidaha çıkartamam o yüzden.

doreyi nereyi oturtuyorsun anlamam ama :) senin saç rengin çok canlı güzeldi biraz aynı tonu kullanabilirsin bence

5.3 mü kullanıyordun canım ? Amazona bir bak yurt dışındaysan öyle alır dönersin Loreal Majirel miydi ? Yurt dışında 5.3 5G diye gecebilir buda var

Ay iki kere yazmısım :))

Aha bak bunu da ilk kez duymuş oldum. 5 G- mutlaka araştırayım.
Teşekkür ederim ilginize.

Hayır malasef kapatmaz , Loreal dışında yani Koleston 7/1 boyayın neden mi cünkü koleston asırı koyu tutan bir boya bu yüzden 7/1 size yeterli olacaktır. Ama lütfen market boyası kullanmayın. Araştırın Koleston Perfect boya bulun ve onunla boyayın.
Çok teşekkür ederim ben onu değiştireyim o zaman kolestonda çok koyu olur sanki yorumlarda öyle yazılmış loreal daha başarılı sanırım

O saç rengine ulaşmak çok ama çok zordur. 1 sene kadar küllü boyarsanız oturabilir. Renk 8-1 dir

Benim saclarim koyu kumral koyu kestanr gibi bi renkti sac uclarimda aciklik vardi. Bu renk tam otursun bi seferde diye bi cahillik edip saçlarımı actim tupturuncu oldu sonra saclarimi voila findik kabuguyla nevacolor cok acik kullu kumrali karistirip boyadim yine tupturuncu oldu hemen ertesi gunu koleston kullu sariya boyadim turunculugu gitsin diye turunculugu biraz olsun gitti daha sonra nevavolor kullu kumrala boyadim. Suan saclarim guzel bi kahverengi tonu oldu ama yinede benkm istedigim renk degil ve bi an once uçlarına sari balyaj atabilecegim güzel bir kumral renk oturtmak istiyorum.

X