Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

Tabikide , ombre tarifim şudur ;

1 kutu Loreal Platfiz'i %9 oksidan ile karıştırıyoruz. Saçın uçlarına veya neresine balyaj isteniyorsa alimizle sürüp bir güzel yavaş yavaş tarıyoruz. Açıcının çoğunluk tarafı uçlarda olacak şekilde iyice uçlara çekiyoruz sonra paketleyip bekliyoruz , her 3-4 Dk da bir kontrol edip istediğimiz renge gelince paketi elimizle sıkıyoruz ve saçtan koparır gibi çekiyoruz. Toplam 15 dk beklediyseniz 5 dk da böyle bekleyebilirsiniz. Ama saç istenen tondan biraz koyu ise hemen yıkayın kızlar çünkü saç ıslakken koyu gözükür

Sonra saçlar yıkandıktan sonra tüm saç Loreal Majirel 8.0 ile boyanır ama uçlara doğru yoğunlaşan şekilde boya vurulur çok bekletmeden 35 veya 25 dk bekletip saçı yıkıyoruz. Sonuç mükkemmel oluyor :)

bide kuaför çıkarken şey diyor on güne akacak bu boya sen bi daha gel bu sefer biz boyayalım kendi boyamızla ( he canım hee dedim içimden)

Aaaaaa haspaaaaam ona mı kalmış kendinin koleston perfect gibi bir boyadan haberi yok bide kalkmış kendi boyamızla boyayalım diyor Kendi kesin alix avien bile kullanmıyodur. Koleston gayet iyi bir boya canım :)

İstersen yoğun küllü boya onun üstüne açma yap ama yine dorelencektir yani boşuna boyamış olma diye söyledim :)
Şuanki rengin ise gayet bakırkahve hoş duruyor :)

çok ugrastıgım için sacla balyaj kendım atabılırım de bu saçlar pek küllü degıl oldukça dore...

Anlıyorum . Siz küllü boyayın ama önce saçınızı açın sonra küllü boyayın sarı saça ulaşırsınız ama istediğiniz saç 8.1 küllü balyaj dı o yüzden .açmanız lazım :)

Çok teşekkür ederim bende şaşırdım arada kendi saçları sapsarı oldu, o zaman istediği renge direk boyayalım:) bakımı söyledim yapıcak yıprandı saçı haliyle

Haliyle yıpranmıstır , turpu 1 gece önceden yıkayıp dilimleyip suya atın. 1 gece beklesin sabaha sürün 1 saat bekletin. Ve artan turplu su ile durular gibi baştan aşağı dökün. Üzerinden biraz su akıtın ama saçta birz kalır yani o normaldir :)

İstersen yoğun küllü boya onun üstüne açma yap ama yine dorelencektir yani boşuna boyamış olma diye söyledim :)
Şuanki rengin ise gayet bakırkahve hoş duruyor :)

teşekkür ederim canım :) tekrar açmayı istemiyorum zaten 2 ay da 2 defa küllü boyayım bakalım nasıl olacak :)

hemen yapmayacağım ombreyi saç rengim biraz daha otursun ya bana koyu geldi biraz saçlarım yarım ton daha açık olsa daha güzel olur 8.1 çok mu açık olur birde aklıma bişey takıldı oksidanla boya aynı marka olmak zorunda mı yani koleston perfect boya ve lorealin oksidanını kullanabilir miyim? son bi şey daha var ben karamel ombre istemiyorum benim istediğim biraz daha dip dye denen şey yani daha sert bi geçiş istiyorum

teşekkür ederim canım :) tekrar açmayı istemiyorum zaten 2 ay da 2 defa küllü boyayım bakalım nasıl olacak :)

Dorelik gidecektir diye tahmin ediyorum canım. 15 günde 1 küllü boyamanı tavsiye ederim.

Sanırım youtube videolarında izlediğin ombreler olacak ki DIP DYE uç boyama demektir. Yani direk geçişde elde edersiniz. Benim tarifim karamel değil kendi renginizin ombresi olur ama sert geçiş için saçları lastikle toplayıp toplanan yerleri açıcılayıp elde edebilirsin :)

Oksidanlar özellikle kolestonda aynı olmalı. Boyanın gücü okadar kuvvetli olunca oksidan onsuz olmuyor. o yüzden aynı marka olursa daha iyi olur.

Son düzenleme:
Merhaba
Bugun sacimi palette dekuxe yogun renk acici ile acip platin yapma hayalindeydim :) uyguladim. Sacimdaki mevcut renk karamel gibi biseydi bu rengi nevacolor 10.01 le boyadigimda genelde karamel gibi bisey oluyor. Ama aciciyi yaptim sacim suan komple turuncuyla bal kopugu arasi bi renkte ve hic yakismadi ben kullu platin istiyodum. Simdi hangi ururle bu turunculugu alip rengi sakinklestirebilirim? :-(

merhaba
bir bilene danısalım dedik geldik forumdan bi arkadasım önerdi topiğini artık sık sık uğrarım buraya ben

bu soracağm soruyla ilgili konu da açmıstım ama bi türlü netlik kazanamadı.

simdi benim kendi saç rengim siyah, daha önceden kendim evde açarak çikolata kahveden akajuya kadar cesitli renk denemelerim oldu, tabi uzun zamandır islem görmediği için aktılar, olusan rengi tahmin edersiniz
diplerden 10 cm e yakın siyah kendi saçım cıktı. aslında kendi rengimin çıkmasını bekliyordum ama sabredemedim şimdi aşağıda eklediğim rengi elde etmek istiyorum.

sorularım sunlar;

1- hangi renk/marka boyayı almalıyım?
2- tekrar açma işlemi uygulamalı mıyım?
3- bu saçtaki balyaj islemini kendim yapmak istiyorum,balyajı direkt boyadıktan sonra acıcı sürerek mi yapıcam yoksa boyaya acıcı katarak mı?

bliyorum biraz uzun oldu ama bir ara vakit ayırıp cevaplarsanız çok mutlu olurum...

arkadaşlar loreal majirel 8.1 aldım ve 20 lik oksidanla boyadım ama inanın küllü ile alakası olmayan turuncu bir saça sahip oldum şimdi bundan nasıl kurtulabilirim yardımcı olurmusunuz ? güya oksidanı böyle yapınca açılmazmış turunculaşmazmış die okudum bir kuaför sitesinden ama alakası olmadı hiç sevmediğim bir renk oldu :S

ne yapabilirim düzeltmek için kumral olsun istiyorum artık açıkta olmasın o kadar :S

sunun dibi gibi mesela S:

aa boyadın mı canım o renge? keşke bir resmini atsan merak ettim valla.. turunculuğu cila ile düzeltebilirsin. en azından yeniden boyamadan o yolu bi dene derim. biraz kırar turunculuğu...bi de bu küllü renklere boyarken ısı uyguluyorlarmış azıcık.. turuncu olmasn diye.. ama ne yalan diyim denemedim ben hiç sadece duyumum.. aklında bulunsun canım

canım zaten küllü hemde en kaliteli boya pahalo olan ama ışıkta baktm otobsüte tupturuncu ve tenime gtmedi beni ihtyar gösterd, birazda koyu renk kaşlıyım sevmedim yani renkle alakası olmadı ışıkta bi resmini çekip atarım birazdan tatlım ama

Merhaba saclarim suan bu renkte daha da uzadi. Istedigim rengi tutturan bir kuaforle yillardir karsilasmadim kendim de boyasam bu islerden pek anlamiyorum zaten istedigim sey balyaj evde hayatta yapilamayacak bisey. Istedigim renkler de tam olarak boyle. Sizce bu renkler benim sacima uyar mi uclardaki renkler sorun olur mu? Dogal sac rengime bi kuafor kestane dedi baska biri kullu kumral dedi sizce ne?

Bir de kendi sac rengimi cok kaybetmemek istiyorum bu yuzden balyaj istemeliyim degil mi? Yani aralarda gunesten acilmis gibi isildasa

Cok soru sordum dimi bu haftasonu bir yerle gorusecegim cok iddiali imis gidenler de cok memnun ama korkuyorum.

Eki Görüntüle 971182

canım bende aynı süreçten geçiyorum benim önceki saçım doreli sarıydı tuhaf bişeydi ama açıktı bende fotoğraftaki gibi bi renk istiyorum.ben koleston perfect 7.1 e boyadım küllü kumral oldu sadece diplerimde biraz dorelik var bi kaç boyamaya geçeceğini düşünüyorum.senin saçlarının önceki rengi neydi? fotoğraf yüklersen merak ettim :13:

saçlarının zemini balyaj için çok uygun bence iyi araştır kuaförü mahvetmesinler

saçlarının zemini balyaj için çok uygun bence iyi araştır kuaförü mahvetmesinler

Yaa iste bi sorunum da bu. Gittigim kuaforler hep taninmis kaliteli yerlerdi kiydim paraya ama netice hic istedigim gibi olmadi. Umarim iyi bir yer bulmus olurum peki uclardaki renkler siritir mi balyaj yaptirsam?

Yaa iste bi sorunum da bu. Gittigim kuaforler hep taninmis kaliteli yerlerdi kiydim paraya ama netice hic istedigim gibi olmadi. Umarim iyi bir yer bulmus olurum peki uclardaki renkler siritir mi balyaj yaptirsam?

iyi bi kuaför yaparsa sırıtmaz zaten oralara da işlem yapacak sen hangi şehirde yaptırmayı düşünüyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…