Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

Merhaba saclarim suan bu renkte daha da uzadi. Istedigim rengi tutturan bir kuaforle yillardir karsilasmadim kendim de boyasam bu islerden pek anlamiyorum zaten istedigim sey balyaj evde hayatta yapilamayacak bisey. Istedigim renkler de tam olarak boyle. Sizce bu renkler benim sacima uyar mi uclardaki renkler sorun olur mu? Dogal sac rengime bi kuafor kestane dedi baska biri kullu kumral dedi sizce ne?

Bir de kendi sac rengimi cok kaybetmemek istiyorum bu yuzden balyaj istemeliyim degil mi? Yani aralarda gunesten acilmis gibi isildasa :KK31:

Cok soru sordum dimi bu haftasonu bir yerle gorusecegim cok iddiali imis gidenler de cok memnun ama korkuyorum.

Eki Görüntüle 971181 Eki Görüntüle 971183 Eki Görüntüle 971182

Yaa iste bi sorunum da bu. Gittigim kuaforler hep taninmis kaliteli yerlerdi kiydim paraya ama netice hic istedigim gibi olmadi. Umarim iyi bir yer bulmus olurum peki uclardaki renkler siritir mi balyaj yaptirsam?

canım bence de saçın çok uygun balyaj için. yakışır da.. hem doğallığını da kaybetmemiş olursun.. ama aynı fikirdeyim bende kuaför yapsın. balyaj zor bir iş.. tek başına daha da zor.

önümüzdeki haftalarda bi deneme yapıcam inşallah başarırım teşekkürler :)

canım ben dediğini dayanamadım bi tutamında denedim ama bi ton bile kırmadı rengini :KK43:. hairplus gibi kozmetikçide satılan açıcıdan denesem rezil edermiyim saçıımı :18:. nerdeyse 4 ay olucak balyajları yaptıralı hiç dokunmadım sonrasında . ama dediğim gibi rengi çok saman sarı istediğim bebek sarısı tonunda değil resimde de görmüşsündür. açıcı kullanırsam yakarmıyım ne önerirsin :44:

önümüzdeki haftalarda bi deneme yapıcam inşallah başarırım teşekkürler :)

canım ben dediğini dayanamadım bi tutamında denedim ama bi ton bile kırmadı rengini :KK43:. hairplus gibi kozmetikçide satılan açıcıdan denesem rezil edermiyim saçıımı :18:. nerdeyse 4 ay olucak balyajları yaptıralı hiç dokunmadım sonrasında . ama dediğim gibi rengi çok saman sarı istediğim bebek sarısı tonunda değil resimde de görmüşsündür. açıcı kullanırsam yakarmıyım ne önerirsin :44:

iyi bi kuaför yaparsa sırıtmaz zaten oralara da işlem yapacak sen hangi şehirde yaptırmayı düşünüyorsun

Oyle mi insallah iyi bir kuafordur zaten icime sinmezse gittigimde yaptirmam kalsin. Anakara da yaptircam etlikte onur kuafor diye biyer varmis cok iyi tutturuyorlarmis vs. haftaya gidicem bakalim. Eger bildiginiz yer varsa oneri beklerim.

canım bence de saçın çok uygun balyaj için. yakışır da.. hem doğallığını da kaybetmemiş olursun.. ama aynı fikirdeyim bende kuaför yapsın. balyaj zor bir iş.. tek başına daha da zor.

Ayy daha cok istedim simdi yaptirmayi:) Insallah bu kez istedigim gibi olur o kadar da uzattim bekledim. Kuafore yaptircam kesinlikle dumduz boya vuramam kaldi ki balyaj yapayim. Tesekkurler yorumunuz icin.

canım bende aynı süreçten geçiyorum benim önceki saçım doreli sarıydı tuhaf bişeydi ama açıktı bende fotoğraftaki gibi bi renk istiyorum.ben koleston perfect 7.1 e boyadım küllü kumral oldu sadece diplerimde biraz dorelik var bi kaç boyamaya geçeceğini düşünüyorum.senin saçlarının önceki rengi neydi? fotoğraf yüklersen merak ettim :13:

bana geçmicek gibi gelioo o yüzden koyulaştırcam bugün nefret ettim :S neva color koyu kumral küllü kave aldım .S tek üstü boyucam altı aynı kalcak zaten öyleydi ben dipte uysun diye majirel aldım ama tivbee ...tamam yarın hem eski hem yeni halini paylaşcam yorumlarınızı beklerim :KK70:

Canım ben saçlarımı açık altın bakır gibi bir renge boyattım en son. Kendi saçım koyu kumraldı ton ton açtım boyayla. Saçlarım şuan açık karamel gibi bir renk oldu açılınca, ve dip boyam geldi. Saçlarımı boyucam ama korkuyorum rengini koyu yapçam diye. Loreal bal köpüğü 7.30 la boyasam güzel ve sıcak bir renk olur mu sence ya da ne ile boyamalıyım?

Oyle mi insallah iyi bir kuafordur zaten icime sinmezse gittigimde yaptirmam kalsin. Anakara da yaptircam etlikte onur kuafor diye biyer varmis cok iyi tutturuyorlarmis vs. haftaya gidicem bakalim. Eger bildiginiz yer varsa oneri beklerim.

ankarada etlikte oturan arkadaşım var saçını da sürekli renkten renge boyatır bi git o kuaföre beğenmezsen bende bi sorup sana geri dönüş yapabilirim belki bi tavsiyesi vardır

arkadaşlar loreal majirel 8.1 aldım ve 20 lik oksidanla boyadım ama inanın küllü ile alakası olmayan turuncu bir saça sahip oldum şimdi bundan nasıl kurtulabilirim yardımcı olurmusunuz ? güya oksidanı böyle yapınca açılmazmış turunculaşmazmış die okudum bir kuaför sitesinden ama alakası olmadı hiç sevmediğim bir renk oldu :S

ne yapabilirim düzeltmek için kumral olsun istiyorum artık açıkta olmasın o kadar :S

sunun dibi gibi mesela S:

Tamamen normal bir meseledir saç renginizin öyle olması , 2-3. Boyamada kesinlikle oturacak gözls görüşür değişimi farkedersiniz :) oksidanı iyi ki 20 kullanmıssınız :)

merhaba:KK16:
bir bilene danısalım dedik geldik :KK1: forumdan bi arkadasım önerdi topiğini artık sık sık uğrarım buraya ben :KK17:

bu soracağm soruyla ilgili konu da açmıstım ama bi türlü netlik kazanamadı.

simdi benim kendi saç rengim siyah, daha önceden kendim evde açarak çikolata kahveden akajuya kadar cesitli renk denemelerim oldu, tabi uzun zamandır islem görmediği için aktılar, olusan rengi tahmin edersiniz
diplerden 10 cm e yakın siyah kendi saçım cıktı. aslında kendi rengimin çıkmasını bekliyordum ama sabredemedim:KK17: şimdi aşağıda eklediğim rengi elde etmek istiyorum.

sorularım sunlar;

1- hangi renk/marka boyayı almalıyım?
2- tekrar açma işlemi uygulamalı mıyım?
3- bu saçtaki balyaj islemini kendim yapmak istiyorum,balyajı direkt boyadıktan sonra acıcı sürerek mi yapıcam yoksa boyaya acıcı katarak mı?

Eki Görüntüle 970244

bliyorum biraz uzun oldu ama bir ara vakit ayırıp cevaplarsanız çok mutlu olurum...:KK16:

Bu renk 7/3 Fındık Kahvesi dir. Bu renge saçınızı açarak da ulaşırsınız. Açıp üstüne dore cila atarsan harika olur . Size KOLESTON PERFECT 7/3 öneririm. Açma işlemi elbette koyu boya varsa önceden bile olsa açılmalı saç. Balyajı boyayla yapmayınız. Sonra ek olarak yapınız.

aa boyadın mı canım o renge? keşke bir resmini atsan merak ettim valla.. turunculuğu cila ile düzeltebilirsin. en azından yeniden boyamadan o yolu bi dene derim. biraz kırar turunculuğu...bi de bu küllü renklere boyarken ısı uyguluyorlarmış azıcık.. turuncu olmasn diye.. ama ne yalan diyim denemedim ben hiç sadece duyumum.. aklında bulunsun canım

Sakııııın , ısı tutarsanız saç daha çok acılır turunculaşma artar , evet mor boya ile cila atarsanız harika bir küllü elde edersiniz. Bu da benim küllü yöntemim , ya boyaya mavi boya katın yada bu mor cila olayı.

Canım ben saçlarımı açık altın bakır gibi bir renge boyattım en son. Kendi saçım koyu kumraldı ton ton açtım boyayla. Saçlarım şuan açık karamel gibi bir renk oldu açılınca, ve dip boyam geldi. Saçlarımı boyucam ama korkuyorum rengini koyu yapçam diye. Loreal bal köpüğü 7.30 la boyasam güzel ve sıcak bir renk olur mu sence ya da ne ile boyamalıyım?

Çok dore bir sonuç alırsınız 7/3 ile istediğiniz tona ulaşırsınız ama saçınızı açıp boyarsanız çok daha iyi olur :)

Açıcıyi dikkatli kullan canım 25 dk yı geçince kontrol et (her 5 dk da da kontrol) yanma 40 dk felan bekletince olur çok olcağını sanmıyorum ama açtıktan sonra bir cila yap derim. Küllü cila yap canım bebek sarıs tonuna gelir.

Merhaba saclarim suan bu renkte daha da uzadi. Istedigim rengi tutturan bir kuaforle yillardir karsilasmadim kendim de boyasam bu islerden pek anlamiyorum zaten istedigim sey balyaj evde hayatta yapilamayacak bisey. Istedigim renkler de tam olarak boyle. Sizce bu renkler benim sacima uyar mi uclardaki renkler sorun olur mu? Dogal sac rengime bi kuafor kestane dedi baska biri kullu kumral dedi sizce ne?

Bir de kendi sac rengimi cok kaybetmemek istiyorum bu yuzden balyaj istemeliyim degil mi? Yani aralarda gunesten acilmis gibi isildasa :KK31:

Cok soru sordum dimi bu haftasonu bir yerle gorusecegim cok iddiali imis gidenler de cok memnun ama korkuyorum.

Eki Görüntüle 971181 Eki Görüntüle 971183 Eki Görüntüle 971182

7.0 üzeri krepeli balyaj istiyorum ama doğal dursun diyin . Kendi saç rengine atarsan balyajı çok soluk olur bi işe yaramaz ama boyanın üstüne harika durur. Doğal ton kullanırsan saç rengine yakın bir sonuç alırsın :)

canım zaten küllü hemde en kaliteli boya pahalo olan :KK43: ama ışıkta baktm otobsüte tupturuncu ve tenime gtmedi beni ihtyar gösterd, birazda koyu renk kaşlıyım sevmedim yani renkle alakası olmadı ışıkta bi resmini çekip atarım birazdan tatlım ama

Diğer boyanızda kaşlarınıza kulak çubuğu ile 5-6 dk bekletip yıkayın 1 ton açılması kaş için yeterlidir :)küllü zaten 1 boyamada hayatta oturmaz en az 3 boyama

Sakııııın , ısı tutarsanız saç daha çok acılır turunculaşma artar , evet mor boya ile cila atarsanız harika bir küllü elde edersiniz. Bu da benim küllü yöntemim , ya boyaya mavi boya katın yada bu mor cila olayı.

mor cila nedir? bildiğimiz cila işlemini mor boya ile mi yapıcaz? bildiğimiz marjinal bir mor mu yoksa patlıcan moru falan diyorlar o tip bişi mi?

7.0 üzeri krepeli balyaj istiyorum ama doğal dursun diyin . Kendi saç rengine atarsan balyajı çok soluk olur bi işe yaramaz ama boyanın üstüne harika durur. Doğal ton kullanırsan saç rengine yakın bir sonuç alırsın :)

Hmm oyle mi diyosun ben hic boyamadan diplere en azindan boya degdirmeden bisey yapmak istiyordum. Cok belirgin bisey istemiyorum soluk derken onu mu kastettin? Boyle guneste acilmis gibi olsun. Bide bu istedigim renkler kullu dimi su kizariklik denen durum basima gelmesin:)

Tesekkurler bu arada...

Diğer boyanızda kaşlarınıza kulak çubuğu ile 5-6 dk bekletip yıkayın 1 ton açılması kaş için yeterlidir :)küllü zaten 1 boyamada hayatta oturmaz en az 3 boyama

canım dün dfayanamadım ve neva color koyu kumral küllü kahve adlı boyası ile dipleri boyadım ama inan hala değişim yok turuncu :S ayyy nefret ettim yaaaaaaa

Tamamen normal bir meseledir saç renginizin öyle olması , 2-3. Boyamada kesinlikle oturacak gözls görüşür değişimi farkedersiniz :) oksidanı iyi ki 20 kullanmıssınız :)

canım eminsin demi daha da açılmaz mı :S turanj ötesi olmasın

X