Saç egzaması,geçirenlerden yardım istiyorum

cinkek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2010
312
0
stres sonucu saç egzaması oluşmuş,geçen hafta öğrendim bunu ilaçla geçer dedim ama okuduğum kadarıyla geçmiyormuş bu beni biraz endişelendirdi.
elma sirkesi ve ceviz yaprağının iyi geldiğinin okudum ve en kısa zamanda da uygulamak istiyorum,sizlerden bunları kullanıp iyileşen oldu mu merak ettim,deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim :) ben ilaç olarak dermovate losyonu,ketoral şampuan ve badem yağıyla bepantenden oluşan yağı uyguluyorum bunlar dışında neler yapabilirim cevaplarınızı bekliyorum,herkese şifalar diliyorum

Böyle bir sorun ile uğraşırken tamda üstüne geldi bu konu.
Bende çok uzun yıllardır bu dertten yakınıyorum.

Benim ensemde saçlarımın arasında kuruyan, uğraşınca soyulan, kaşınmayan bozuk para gibi bir bölge var. Dermovate saç losyonu kullanıyorum.
4-5 gün kullanımdan sonra geçiyor birkaç hafta yok oluyor sonra tekrar çıkıyor.
Doktorum bu ömür boyu taşıyacağın bir rahatsızlık demişti. Strese bağlamıştı.
Sonradan gittiğim başka bir doktor Dermovate losyon ve kremlerin için kortizon bulunduğunu ve bu kadar sık kullanmamak gerektiğinden
bahsetti.

Benim oluşmasının nedeni aslında açık parfüm oldu. Enseme sıktığım parfümden sonra o bölge yandı ve çok kaşındı.
sonrasında da bir süre sonra bu egzema meydana geldi. Belkide mevcut olan birşeyin canlanmasına neden olmuştur bilemiyorum.

sizlerede çok geçmiş olsun.

kızımın küçüklüğünden beri saç egzaması vardı. bir kaç sene önce böyle bir forumda head and shoulders adlı şampuanın mentollüsünün iyi gediğini okudum. o günden beri kızım bu şampuanı kullanıyor. saçlarındaki egzama geçti. Allah herkese şifa versin.

bende dermatav saç losyonu ile kentoral şampuan kullanıyorum fakat bi zman geçiyo sonra tekrar oluyo malesef ömür boyu kepekli yaşamak zorundayız

Egzamanın yüzde yüz çözümü yok gibi yöntemler genelde geçici rahatlama sağlıyor. Ben de son iki aydır banyo yaptığımda en son durulama suyuna 2 yemek kaşığı kadar elma sirkesi ve su karışımı yapıyorum haftada 2 kez filan uyguluyorum kullandığım sürece geçiriyor ama geçen bir ara bıraktım yeniden oluşumlar başladı malesef. onun dışında alnıma ve burun kenarlarıma elocon losyon sürüyorum.

kendimi bildim bileli saç egzamam var. Dönem dönem bir yerdeki geçip saçımın başka tarafına atlıyor. Kortizonlu losyonlardan kullanmadığım kalmadı. 4 gün kulanınca geçiyor ardından 1 hafta sonra tekrar aynısı yani çözmümü maalesef yok doktor bir ömür bunla yaşayacağımı söyledi. Kepek katmanı kalınlaştıkça kaşıntı arttıkça losyon kullanıyorm biraz rahatlatıyor. Sirkeye gelince elma sirkesi ben çok kullandm ve egzamamı iyice artırdı bu. Egzama olan bölüm iyice sertleşip kalınlaştı kaşınması arttı bıraktm bende. geçen ay doktorum dermotove losyon verdi 10 gün kullan dedi kullandm zerre kadar azalma olmadı busefer

Hepimize çok geçmiş olsun kızlar. Ben de 12 yıl ensemden saçlarıma doğru yayılan egzama sorunu yaşadım. 12 yıl kullanmadığım bitki sürmediğm krem, losyon kalmamıştı. bitli gibi elim sürekli kafamda kaşınıp durdum. kaşıdıkça da nasıl acıyordu. O kaşıntıyı ve acıyı asla unutamam Her doktor ayrı ilaç verdi. Hep kortizonlu ilaçlardı ve bırakınca hastalık tekrarlıyodu. Geçen yıl Eylül'de isviçreden arkadaşım coresatin diye kortizonsuz bi krem getirdi. Toplam 8 gün düzenli kullandım. Üç günde kaşıntı tamamen kayboldu. Bir hafta sonra da kızarıklıklar kepeklenmeler gitti. Sonra tekrarlayacak mı diye bekledim (malum hep aynı senaryo) ama 6 ay geçti hala tık yok. Vallahi mucize gibi geldi. Elimde bir tüp kaldı. Gözüm gibi saklıyorum. Ne olur ne olmaz. buralara da yakında gelir inşallah. Ben kurtuldum gibi görünüyor :) Darısı tüm şifa bekleyenlerin başına.

Bu yazıyı okuyanlara faydam olur diye yazmaya başladım.. Kpss ye hazırlanırken acayip bir heyecan ve sonuç saç dipleri egzama olur.. Ne bitkisel iksirler denedim ama geçmedi doktora gittim. damla ve şampuan verdi düzensiz kullandım geçmedi. Tabi o arada ben kaşıyıp kanattım durum fena hal aldı. Artık baktım saç kalmayacak damlada kalan az miktar ürünü sabah akşam kullandım. Bi baktım geçiyor sonra sağlık ocağına yazdırdım ve düzenli kullandım çok şükür kalmadı bişey. Annem eldiven geçirdi sürdü sağolsun. Damlanın adı da Advantan Çözelti alın kullanın derim süper.. :) Saçlar dökülmeden alın çünkü benim tepem açıldı bile..

Ben de aynı sorunu yaşıyorum.
Saç diplerimden şakaklarıma,enseme ve hatta bazen kaşlarıma yayılıyor.
Ancak bugüne kadar hiç kortizonlu krem kullanmadım.
Kendi kendime idare ediyorum:)

Saçlarımı clear cool sport ile yıkıyorum.
Bu şampuanı,saçım alışmasın,etkisi kaybolmasın diye her zaman kullanmıyorum.
Pullanmalar başladığında kullanıyorum.

Şakaklarıma ise elma kabuğu sürüyorum.Kaşınmayı anında kesiyor ve çabuk iyileştiriyor.
Elma kabuğunun iç kısmını biraz bastırarak sürüyorum ve yüzümü yıkamadan yatıyorum.

Kayısı yağı da iyi geliyor.

advantan çözelti maalesef bende işe yaramıyor. ilacı bırakınca tekrarlıyor. Doktor bunun hiç bir zaman geçmeyeceğini söyledi maalesef bana sadece hafifletebiliyorum bir süre sonra tekrar yoğunlaşıyor

herkese merhabalar bayağı zaman geçmiş konuyu açtığımı bile unutmuşum :))) egzamamın durumu ise;ilaçları kullandıktan sonra kaşıntı ve kepek geçti,bir dönem yine artan stres yüzünden tekrarladı ama çok şükür uzun zamandır tekrarlama yok arada kepekler oluyor normalde de saçım zaten kepeklidir öyle olduğunda doktorun verdiği şampuanla yıkıyorum geçiyor son durum bu. yeni kullandığım yöntemlerse şampuanın içine çam terebentin ya da sarımsak yağı eklemek bunlar egzama değil bakım için okul da bitti yoğun bir bakım dönemine girerim artık,herkese şifalar diliyorum

Bendede ayni problem var.
Stres baslica sebeblerinde biri gecenlerde karne notlarim icin streslenmistim hemen derim kasinmaya basladi kavladi falan sükür simdi fazla yok hic yokda diyebilirim.
Kepek sampuani kullanman gerek iyi geliyor.

herkese gemiş olsn....

ben bu hastalığı 15 yıldır çekiyorum doktora gıttıgımde kortızonlu ilaçlar veriyor onlar bır sure rahatlatıyor sonra tekrar başlıyor. kaç senedır saçlarıma saç bakım yagı uyguluyorum onlar o bolgeyı sureklı nemlı tutuyor o bıraz rahatlatıyor ama tamamen cozum degıl. bır donem saclarım döküldü saç bakımı uygulamama ragmen hala eski saçlarıma kavusamadım bu hastalıktan değil mi?

tek ıstedıgım saclarımı kuvvetlendırecek, kasıntıyı onleyecek her ortamda sacımı kasıyamıyorum, bırde kepeklenmeye care olacak sureklı kullanabılcegım kotızonsuz dogal formul....omur boyu kullanmaya razıyım yeterkı sıçramasın.

Arkadaşlar ben bu soruna çözüm buldum çok şükür. Geçen sene başladı bende de. Kepek sandım birçok markanın en iyi şampıanlarını aldım ama geçmedi. Kaşıntı ve kabuklanma hatta kanama. Sonra netten araştırırken vichy nin dermo şampuanını aldım yeşil kapaklı koyu bir kıvamı var kayısı gibi kokuyor. Geçti çok rahattım sonra başka şampuana dönüş yaptım ve tekrar başladı. Tekrar kullanmaya başlayacağım eczacıya sorarsanız yardımcı olur.

Mrb ben boya mağduru oldum sac derinde siyah siyah kabuklar dikti yaralar cikti tüm derimi kaplamisti eğer sizinki de boyle bir sorunsa nasil geçtiğini soyleyebilirim

arkadaşlar saç egzaması sadece ürün kullanmakla geçmiyor. sarımsak, ceviz gibi bazı gıdaları yediğiniz dönemlerde artış oluyor. buradaki tavsiyelere göz atmanızı öneririm. tamamen geçmese de kontrol altına alabilirsiniz.
saç egzaması

SAÇ EGZAMASINDA DENEYİMLİ FORMÜLLER ve TAVSİYELER (15.11.2014) :
Egzama, Saç Egzaması, Seboreik Dermatit, Sedef, Mantar, Saç Dökülmesine karşı çözümler, kürler, formüller, yiyecekler, çareler vs.
Egzamanın tüm türlerin sebepleri bilinmemektedir. Kimi türleri ilaç ya da alternatif tıp ürünleri ile geçmektedir. Yalnız uzun ya da yakın sürede nüksetmektedir. Birçok kaynakta DENİZ SUYUNUN egzamaya iyi geldiği ifade edilmektedir. ( Saç egzamasında; hem kabuk, yara, kaşıntı, psikoloji ve kepekler vs. karşı karşıyayız. )
Aşağıda yazdığım ilk 1. ay yoğun geri kalan 2.-3. ay ise uygulanması gereken kürler, yiyecekler ve yasak yiyeceler mevcuttur.
Bu yazıyı yazma sebebim; kendi saç egzamamda uygulayıp başarıya ulaştığımdan paylaştım. Dileyen, bu hastalıkla müzdarip hastalar, uygulayıp uygulamaması sizlerin takdiridir. Tabiki bunu uygulamadan önce doktorunuza başvurunuz.
Faydalı olduğu taktirde, Allah c.c. razı olsun denmesi yeterli. Şimdiden geçmiş olsun.
( Egzamayı içten yok etmek için; Tavsiye edilen yiyeceklerle HİSTAMİN ile TOKSİKLERİ vücuttan azaltmaya çalışmaktayız. Egzamayı dıştan yok etmek için; kürler ile şampuanlar saçlarımızın kökü, derisini yeniden hayat vermek. Histamin için ilaç tedavisi, egzama için kortizonlu ilaçlar doktorlar tarafından verilmektedir. )
Saç Egzaması için 3 aylık tedavi;
Stresten uzak duracağız, egzama bölgelerine güneş gelmeyecek, sıcak su ile teması olmayacak, SAÇINIZI USTURAYA VURDUKTAN SONRA;
3 AY BOYUNCA YASAK OLAN YİYECEKLER;
Siyah çay, kahve, kafein, rafine şeker, rafine deilmiş tahıllar, sigara, alkol, kırmızı et, asit içecekler (kola, gazoz vs.), hazır meyve suları, yumurta, süt, süt ürünleri, üzüm, patlıcan, domates, hindistan cevizi, buğday, gluten, mısır, soya, çilek, fıstık, kuruyemiş, turşu, kırmız renkli meyve-sebzeler YENİLMEYECEKTİR.
3 AY BOYUNCA YİYECEKLER ve İÇİLECEKLER;
***BOL MİKTARDA TAZE MEYVE ve SEBZE TÜKETİLECEKTİR.( kırmızı renkliler hariç )
***GÜNLÜK SU TÜKETİMİ 3 LİTRE OLACAK. ( PH 7,2-8,4 )
Sabah kalktığımızda aç karnına 1/2 litre su
Akşam yatmadan önce 1/2 litre su
Gün içinde 2 litre su ( yemekten 15 dakika önceye kadar, yemekten 1 saat sonra, yemekte yerken su içilmeyecek)
*** SICAK İÇECEKLER; GÜN BOYUNCA 6-7 FİNCAN ADA ÇAYI ile YATMADAN YARIM SAAT ÖNCE PAPATYA ÇAYI İÇİLECEK.
1.AY UYGULANACAKLAR: ( 4 hafta boyunca her hafta saçınızı usturaya vurulacak)
SABAH; 06:00-09:00 arası,
saat 06:00; 1/2 litre ph 7,2-8,4 oda sıcaklığında SU içilecek
saat 06:30; 2 avuç KURUTULMUŞ BEYAZ DUT yenilecek.
saat 07:00; 1 tatlı kaşığı soğuk çekilmiş ÇÖREK OTU YAĞI içilecek
saat 07:00; Tüm baş bölgenize, TATLI BADEM YAĞI sürülecek. (akşama kadar kafanızda kalacak)
GÜN İÇİNDE; 09:00-18:00 arası,
3 saat ara ile 1-2 dakika kafamızda egzamalı bölgelere hafif hareketlerle MASAJ yapılacak.
4-5 bardak ADA ÇAYI içiniz
AKŞAM; 18:00-24:00 arası,
saat 18:00; Akşam yemeği ( mümkünse bol sebzeli )
saat 18:15; sabahta sürdüğünüz tatlı badem yağını saçınızdan gidermek için SEDOLİN ŞAMPUAN ile yıkayınız.(iyice çalkalayın ILIK SU İLE ISLAK SAÇA 2 dakika boyunca masaj yapılarak saç derinize iyice yedirin yalnız durulanırken vücudunuzu sabunlayın bu işlemei 2 kere yapacaksınız GÖZE KESİNLİKLE GELMEMESİ GEREKİR)
saat 18:30; kafanızı MADEN SUYU (1.kalite, özkaynak, kızılcıhamam, kızılay) ile yıkayınız.
saat 18:45; 3-5gr SİYAH ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ TOZU ile 6-10gr hakiki ÇAM BALI iyice karıştırılıp yenilecek.
saat 19:00; 1/2 (yarım) litre oda sıcaklığından ph7,2-8,4 SU içilecek
saat 19:00; Kafamızın tüm bölgesine ÇAM TEREBENTİN YAĞI sürülecek
saat 19:30; Kafanıza bol miktarda 1. sınıf NATUREL ZEYTİN YAĞI sürülecek. ( asit oranı %1 den düşük Ayvalık bölgesinde toplanan zeytinlerle üretilmiş zeytin yağı TARİŞ ya da KRİSTAL marka )
saat 19:30-21:00; 2 bardak ADA ÇAYI ile BOL MEYVE yeniecek (kırmız renkli hariç)
saat 21:00-23:00; BOL MEYVE yenilecek (kırmız renkli hariç) ile 1 litre SU (ph 7,2-8,4)
saat 23:00; PAPATYA ÇAYI içiniz
saat 23:30; ( MİDE SIKINTISI ÇEKMEYEN İÇİN DOKTORUNUZA danışın!!!) Vücuttaki bu mikrobu atmamıza en çok faydası olacak KÜR İSE; 1 HAFTA UYGULAYIN EĞER SAÇINIZDA EGZAMA AZALMADIYSA MİDE SIKINTISI YAŞAMADIYSANIZ 1 AY BOYUNCA DEVAM EDİNİZ, YARIM ÇAY BARDAĞI NATUREL ZEYTİN YAĞI ( asit oranı %1 den düşük Ayvalık bölgesinde toplanan zeytinlerle üretilmiş zeytin yağı TARİŞ ya da KRİSTAL marka ) içilir. Sonra TAZE SIKILMIŞ 3 ADET LİMONUN SUYU İÇİLİR. SONRA ODA SICAKLIĞINDA YARIM LİTRE SU (ph7,2-8,4) İÇİNİZ.
saat 24:00; CLEAR MEN COOL SPORT MENTHOL şampuanla saçlarınızı yıkayınız.
NOT: 1 AY BOYUNCA UYGULADIĞINIZ BU PROGRAM BÜYÜK İHTİMALLE SORUNU %90 ÇÖZMÜŞTÜR. YALNIZ BİTTİ DEYİP 2. ve 3. AY ÖNERİLENLERİ İHMAL ETMEYİNİZ.
2. AY UYGULANACAKLAR: ( 4 hafta boyunca her iki hafta saçınızı usturaya vurulacak)
Her gün sabah; 1 tatlı kaşığı KETEN TOHUMU yarım litre SU ile (ph 7,2-8,4) içilecek.
Her gün öğlen; 2 avuç KURUTULMUŞ BEYAZ DUT yiyiniz.
Her gün akşam; NATUREL %0.8 ZEYTİN YAĞINI kafanıza sürerek en az 3-4 saat bekleyiniz.
Her gün yatmadan önce; SEDOLİN ŞAMPUAN saçınızı yıkayınız. Ayrıca 1 tatlı kaşığı SOĞUK ÇEKİMLİ ÇÖREK OTU YAĞI içiniz.
Her gün güniçinde 6-7 adet ADA ÇAYI içilmeye devam edilecek.
( HAFTA 1 KERE 10 LİTRE SUYA 10 KAYA TUZUNUNU ERİTİP ÖNCE KAFA OLMAK ÜZERE TÜM VÜCUT YIKANACAK. SONRA BOL ILIK SU İLE TESBİHLENİN)
3. AY UYGULANACAKLAR:
Her gün sabah; 3-5gr SİYAH ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ TOZU ile 6-10gr hakiki ÇAM BALI iyice karıştırılıp yenilecek. Ayrıca TATLI BADEM YAĞI kafanıza sürünüz.
Her gün öğlen; ÇUHA ÇİÇEĞİ HAPI tok karnına içiniz.
Her gün akşam; 1 adet MELİSA ÇAYI içiniz.
Her gün saat 18:00; CLEAR MEN COOL SPORT MENTHOL şampuanla saçlarınızı yıkayınız.
Her gün 18:30; Kafanızın tüm bölgesine, CORESATIN 30gr SARI KREM sürünüz.
Her gün yatmadan 1 saat önce 2 avuç KURUTULMUŞ BEYAZ DUT yiyiniz.
Her gün güniçinde 6-7 adet ADA ÇAYI içilmeye devam edilecek.
( HAFTA 1 KERE 10 LİTRE SUYA 1 LİTRE ELMA SİRKESİ İLE ÖNCE KAFA OLMAK ÜZERE TÜM VÜCUT YIKANACAK. SONRA BOL ILIK SU İLE TESBİHLENİN )

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı skıntıyı yaşıyorum internetten baktım coresatine ama hangisi olduğunu anlamadım baktıklarım saça değil de cilde sürülüyor galiba eğer varsa fotoğrafı gönderebilir misiniz internetten sipariş vericem bulabilirsem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…