Saç egzaması,geçirenlerden yardım istiyorum

Hepimize çok geçmiş olsun kızlar. Ben de 12 yıl ensemden saçlarıma doğru yayılan egzama sorunu yaşadım. 12 yıl kullanmadığım bitki sürmediğm krem, losyon kalmamıştı. bitli gibi elim sürekli kafamda kaşınıp durdum. kaşıdıkça da nasıl acıyordu. O kaşıntıyı ve acıyı asla unutamam :KK43: Her doktor ayrı ilaç verdi. Hep kortizonlu ilaçlardı ve bırakınca hastalık tekrarlıyodu. Geçen yıl Eylül'de isviçreden arkadaşım coresatin diye kortizonsuz bi krem getirdi. Toplam 8 gün düzenli kullandım. Üç günde kaşıntı tamamen kayboldu. Bir hafta sonra da kızarıklıklar kepeklenmeler gitti. Sonra tekrarlayacak mı diye bekledim (malum hep aynı senaryo) ama 6 ay geçti hala tık yok. Vallahi mucize gibi geldi. Elimde bir tüp kaldı. Gözüm gibi saklıyorum. Ne olur ne olmaz. buralara da yakında gelir inşallah. Ben kurtuldum gibi görünüyor :) Darısı tüm şifa bekleyenlerin başına.
Ben de aynı skıntıyı yaşıyorum internetten baktım coresatine ama hangisi olduğunu anlamadım baktıklarım saça değil de cilde sürülüyor galiba eğer varsa fotoğrafı gönderebilir misiniz internetten sipariş vericem bulabilirsem.

merhaba ben de bu illetle yıllarca uğrastım 6 sene boyunca eczaneden almadığım medikal ilaç kalmadı internette söylenen her yolu denedim( soda,sirke ile saç yıkama sarmısaklı maskeler...) ama geçmedi kapalı biri olduğum için acaba güneş ışığı görmüyor mu diye bu hale geldi diye düşünüyordum. üni yıllarda çok fazla saçımı boyuyordum belki de ondan bu hale geldi en son eşim bile noldu saçına neden bu kadar kepekli diyince artık doktora gitme vakti geldi dedim.saçımın tamamında kepekli görüntü pul pul saç derim kalkmaya başlamıştı ve saçımın bazı yerlerinde sivilce gibi kaşınan yaralar çıkmıstı. neyse umutsuz şekilde doktora gittim neticede internetteki dermatologların tavsiye ettiği her ilacı kullanmıştım neyse doktor egzama olduğunu söyledi dermovate ve betasalic losyon yazdı günde iki kez kullan dedi ve maxact ich şampuan ve köpük tavsiye etti sonuç 1 haftadır kullanıyorum kafamda kepek pullanma kaşıntıya dair hiçbir sorun kalmadı Allah o doktordan razı olsun ben bi hafta daha losyonları kullanıp bırakmayı düşünüyorum inşallah tekrarlamaz

Bende saç egzaması oldu 3 ay çektim, kendi yöntemlerimle halletmeye çalıştım ancak ne yaptıysam geçmedi. Sonra kafa çalıştı doktora gitmeyi akıl ettim. Kendi yöntemlerimle yaptığım yağ kürleri vs. daha çok azdırmış mevzuyu. Eczaneden tedarik edeceğim medikal bir şampuan verdi. İsmi ketoral. Allah razı olsun ilk yıkadığımda %80i gitti, ikinci yıkadığımda tamamı gitti hatta saçlarım eskisinden daha iyi oldu diyebilirim.

Tabi 2 yıkamayla geçti ama şampuan alimde kaldı 1 kutu bende tedbir amaçlı bir daha yaşamamak adına 15günde 1 defa saçımı onunla yıkıyorum.

Merhaba arkadaşlar ,
bende saç egzaması oldu , kaşınıyor kabuk kabuk oldu doktora gittim zeytinyağ karışımı bir bitkisel elde yapılan bir karışım verdi , bir şampuan ve bir de damla verdi , akşamdan zeytinyağı olan karışımı iyice sürüyorum sabah yıkıyorum bu karışımı yaptığım sürece herhangi birşey kalmıyor saçımda kaşındı ve kabarıklıklar gidiyor sürmediğimde hemen kabarıyor pul pul oluyor çok kaşınıyor , iş yerinde utanıyorum artık kaşımaya tekrar gittim dr aynı şeyleri tekrar verdi ömüür boyu bunları mı kullanacağım arkadaşlar bitkisel çözümü var ise lütfen yazın önerileriniz için şimdiden herkese çok teşekkürler.

Ben neler denedim ne doktorlara gittim stres ve mevsim gecislerinde olusan egzama tarzi seboreik dermatit ..benim sacima selyum sampuan ve ketoral cok iyi geldi sirali biri bitince digerine geciyorum on yikamayi normal sampuanla ikinciyi bunlarla cok iyi geldi hicbi sorun yok yuzumdede sacimdada yuzumede bioderma yikama ..pirdolin krem kullaniyorum cok memnun kaldim ...

Ben neler denedim ne doktorlara gittim stres ve mevsim gecislerinde olusan egzama tarzi seboreik dermatit ..benim sacima selyum sampuan ve ketoral cok iyi geldi sirali biri bitince digerine geciyorum on yikamayi normal sampuanla ikinciyi bunlarla cok iyi geldi hicbi sorun yok yuzumdede sacimdada yuzumede bioderma yikama ..pirdolin krem kullaniyorum cok memnun kaldim ...

çok Teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgi için

Bnde uzun yıllar bu sorunu yaşadım. Dermovate kullandım ama kullanirken geciyor birakinca tekrarliyordu daha sonra babaannemde de aynı sorun varmış. Her ay sacina Kina yapardı bnde bir gün neden yaptığını sordum oda egzamaya iyi geldigini söyledi. Bnada yaptı 've Ben ayda 1 kez yaptım 4.ayın sonunda tamamen kesildi. 5 yıl oldu egzamadan kurtulalı . Koca karı tabiri olan şeylere hep hurafe derdim inanmazdim ama benimki gecti sizlerde deneyebilirsiniz isterseniz. Ben memnun kaldim ve kurtuldum

Merhaba arkadaşlar ,
bende saç egzaması oldu , kaşınıyor kabuk kabuk oldu doktora gittim zeytinyağ karışımı bir bitkisel elde yapılan bir karışım verdi , bir şampuan ve bir de damla verdi , akşamdan zeytinyağı olan karışımı iyice sürüyorum sabah yıkıyorum bu karışımı yaptığım sürece herhangi birşey kalmıyor saçımda kaşındı ve kabarıklıklar gidiyor sürmediğimde hemen kabarıyor pul pul oluyor çok kaşınıyor , iş yerinde utanıyorum artık kaşımaya tekrar gittim dr aynı şeyleri tekrar verdi ömüür boyu bunları mı kullanacağım arkadaşlar bitkisel çözümü var ise lütfen yazın önerileriniz için şimdiden herkese çok teşekkürler.

Sarı kantaron deneyin isterseniz. Eğzama için çok iyi. Ama doğal elde yapılmış olması lazım

Arkadaşlar ben bu soruna çözüm buldum çok şükür. Geçen sene başladı bende de. Kepek sandım birçok markanın en iyi şampıanlarını aldım ama geçmedi. Kaşıntı ve kabuklanma hatta kanama. Sonra netten araştırırken vichy nin dermo şampuanını aldım yeşil kapaklı koyu bir kıvamı var kayısı gibi kokuyor. Geçti çok rahattım sonra başka şampuana dönüş yaptım ve tekrar başladı. Tekrar kullanmaya başlayacağım eczacıya sorarsanız yardımcı olur.
Aynı şampuanı ben de kullandım uzun süre ama fiyat uçtu bu sene. Ben de Deflin DİE başka bi şampuan keşfettim 1/4 fiyatına ve sonuç aynı :))
İnstegram dan alabilirsiniz. Dr un kendi sayfası var. İnternetekilerib içeriği farklı

Benimde kafamda sadece kuru kasinti var boyadigimda yaralar oluyor ama pullanma dokuntu olmuyor doktoe egzama dedi ama hep okuyorum boyle yorumlari bende boule seyler yok stres yaptigimda uzuldugimde vs cok kasintim oluyor evet ama kina yakmayi dusunuyorum iyi gelirmi die lutfen bana bilgi verimisiniz sizce nedir neden boyle oluyordur.

stres sonucu saç egzaması oluşmuş,geçen hafta öğrendim bunu ilaçla geçer dedim ama okuduğum kadarıyla geçmiyormuş bu beni biraz endişelendirdi.
elma sirkesi ve ceviz yaprağının iyi geldiğinin okudum ve en kısa zamanda da uygulamak istiyorum,sizlerden bunları kullanıp iyileşen oldu mu merak ettim,deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim :) ben ilaç olarak dermovate losyonu,ketoral şampuan ve badem yağıyla bepantenden oluşan yağı uyguluyorum bunlar dışında neler yapabilirim cevaplarınızı bekliyorum,herkese şifalar diliyorum

Yeni basladiysa gecer bide domates yemeyin azdiriyor gercekten aci biber filanda

Benimde doktor egzama dedi ama kafamda pul pul fokulme kepeklenme olmuyor kuru kasinti oluyor dustan snra dahada cok kasiniyor dus almak istemiyorum sizce ne olabilir zaten dokotrun verdihi ilavlar hic bir ise yaramiyor verdigi sanpuanlardan daha cok kasiniuor kullanmak istemiuorum

İyi akşamlar.. Ben de aynı sorunu yaşadığımdan geldim. Birçok yorumda ketoral ismi geçtiği için denemyi düşündüm. Ama doktora gitmeden, kendim alıp kullansam olur mu acaba? Evde hastam olduğu için evden çıkmakta sorun yaşıyorum, o yüzden sordum..

İyi akşamlar.. Ben de aynı sorunu yaşadığımdan geldim. Birçok yorumda ketoral ismi geçtiği için denemyi düşündüm. Ama doktora gitmeden, kendim alıp kullansam olur mu acaba? Evde hastam olduğu için evden çıkmakta sorun yaşıyorum, o yüzden sordum..
ben denedim hiç bir işe yaramadı şimdi bıkkım sabunu ile her akşam yıkıyorum biraz geçer gibi oldu

Benimde doktor egzama dedi ama kafamda pul pul fokulme kepeklenme olmuyor kuru kasinti oluyor dustan snra dahada cok kasiniyor dus almak istemiyorum sizce ne olabilir zaten dokotrun verdihi ilavlar hic bir ise yaramiyor verdigi sanpuanlardan daha cok kasiniuor kullanmak istemiuorum
kesinlikle sitresten oluyor benim size önerim bıkkım sabunu ben şu an ona başladım biraz geçiyor gibi ama bakacağım inşallah iyi gelir saçlarınız boyalı ise sert oluyor ama tek iyi gelsin de diyorum ben saçlarımı sürekli topluyorum pul pullar baya azaldı ama sitres kaynağı

kesinlikle sitresten oluyor benim size önerim bıkkım sabunu ben şu an ona başladım biraz geçiyor gibi ama bakacağım inşallah iyi gelir saçlarınız boyalı ise sert oluyor ama tek iyi gelsin de diyorum ben saçlarımı sürekli topluyorum pul pullar baya azaldı ama sitres kaynağı
Cok tesekkuer ederim benimde kafam yara oldugunda kullandim bittim sabunu gecti ama saclarimi kece gibi yapti tekrar bende alip kullanayim o halde

Aynı şampuanı ben de kullandım uzun süre ama fiyat uçtu bu sene. Ben de Deflin DİE başka bi şampuan keşfettim 1/4 fiyatına ve sonuç aynı :))
İnstegram dan alabilirsiniz. Dr un kendi sayfası var. İnternetekilerib içeriği farklı
Bu deflin in hangisini kullandınız acaba?
5 ayrı çeşidi var, hangisi geçirdi egzamayı?

X