Saç egzaması,geçirenlerden yardım istiyorum

Arkadaşlar ben bu soruna çözüm buldum çok şükür. Geçen sene başladı bende de. Kepek sandım birçok markanın en iyi şampıanlarını aldım ama geçmedi. Kaşıntı ve kabuklanma hatta kanama. Sonra netten araştırırken vichy nin dermo şampuanını aldım yeşil kapaklı koyu bir kıvamı var kayısı gibi kokuyor. Geçti çok rahattım sonra başka şampuana dönüş yaptım ve tekrar başladı. Tekrar kullanmaya başlayacağım eczacıya sorarsanız yardımcı olur.
Şuan onu kullanıyorum dercos vichy şampuan ve saç kremi harika çok iyi geldi benimde azmıştı dermatit kafamda kasım aralık alerjinin çok beter olduğu dönemdir ben selyum kullanıyodum oda iyiydi ketoral hiç fayda etmedi bana en süper vichy dercos serisi

Bende sac bakım maskesi var tamamen dogal yengeme uyguladim ve gecti isteyen olursa instagram hesabımdan ulasabilir aysgl810707 kimyasal yok

Hepimize çok geçmiş olsun kızlar. Ben de 12 yıl ensemden saçlarıma doğru yayılan egzama sorunu yaşadım. 12 yıl kullanmadığım bitki sürmediğm krem, losyon kalmamıştı. bitli gibi elim sürekli kafamda kaşınıp durdum. kaşıdıkça da nasıl acıyordu. O kaşıntıyı ve acıyı asla unutamam :KK43: Her doktor ayrı ilaç verdi. Hep kortizonlu ilaçlardı ve bırakınca hastalık tekrarlıyodu. Geçen yıl Eylül'de isviçreden arkadaşım coresatin diye kortizonsuz bi krem getirdi. Toplam 8 gün düzenli kullandım. Üç günde kaşıntı tamamen kayboldu. Bir hafta sonra da kızarıklıklar kepeklenmeler gitti. Sonra tekrarlayacak mı diye bekledim (malum hep aynı senaryo) ama 6 ay geçti hala tık yok. Vallahi mucize gibi geldi. Elimde bir tüp kaldı. Gözüm gibi saklıyorum. Ne olur ne olmaz. buralara da yakında gelir inşallah. Ben kurtuldum gibi görünüyor :) Darısı tüm şifa bekleyenlerin başına.
Coresatin hangi rengini adınız

stres sonucu saç egzaması oluşmuş,geçen hafta öğrendim bunu ilaçla geçer dedim ama okuduğum kadarıyla geçmiyormuş bu beni biraz endişelendirdi.
elma sirkesi ve ceviz yaprağının iyi geldiğinin okudum ve en kısa zamanda da uygulamak istiyorum,sizlerden bunları kullanıp iyileşen oldu mu merak ettim,deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim :) ben ilaç olarak dermovate losyonu,ketoral şampuan ve badem yağıyla bepantenden oluşan yağı uyguluyorum bunlar dışında neler yapabilirim cevaplarınızı bekliyorum,herkese şifalar diliyorum
Ben de aynı skıntıyı yaşıyorum internetten baktım coresatine ama hangisi olduğunu anlamadım baktıklarım saça değil de cilde sürülüyor galiba eğer varsa fotoğrafı gönderebilir misiniz internetten sipariş vericem bulabilirsem.
Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun öncelikle bu hastalık bende de vardı ben bunu bazı yöntemlerle yendim... bunları size anlatmak istiyorum bence bir zararının olmadığını düşünüyorum yine de doktorunuza başvuraraktan yaparsanız daha iyi olur öncelikle arkadaşlar ben maden suyu ve karbonatı kafama karıştırıp döktüm saç diplerinde beklettim daha sonra altın otu çayı var altını otu çayını günde 3 defa olmak suretiyle birer bardak içtim çay olarak içtim yani Bir de onun çayını saçlarıma döktüm demleyip sacima döktüm saçlarım bayağı bayağı düzeldi hatta yok oldu diyebilirim yani sizlerin de böyle yapmasını tavsiye ediyorum. Duzenli kullanımda hiç kalmıyor mesela ben 3 defa yaptım.. Bir haftada 3 defa yapmam da tamamen kepek bile kalmadı hiçbir şey kalmadı ayrıca günde bir çay kaşığı karbonati bir bardak suyunuza katıp için göreceksiniz ki hiç bişey kalmayacak bana dua edersiniz . Altın otu çayını hoc birakmayin bnce hangisi fayda etti bilmiyorum cnku hepsini aynı hafta üzerinden yaptım .ikisininde deneyin...insllah şifa bulursunuz sofa bulanlarda yorum yazarsa bana çok sevinirim

X