sabır sabır nereye kadar

Ben neler yasadim hep gelinlere zehir etmeye kalkarlar hayati ama dua ediyorum
Allah gorumceme benim icin dusunduklerinin 10 katini versin diye.
Ama Allah verecek onun kızına daha beterini.
Kimsenin ahi kimsede kalmaz.
Sen sabret goreceksin onun kendi kızının basina gelecek senin icin dusundugu fesatliklar kotulukler.
Sen sadece sabret Allah buyuktur ve cok adildir.

canım yaa daha ne istiyorsun ki.her dakika başında durup zırt pırt zamanlı zamansız evine gelseydi bıdı bıdı yapsaydı daha mı hoşuna gidecekti.boşver böylesi çok daha makbuldür.oh işte kocanla ve kendi ailenle ne güzel geçinip gidiyorsunuz bence hiç kurcalama:)
ben de tam aksi bir durum yaşıyorum.her dakika başımda.mümkün olsa benimle yatıp benimle kalkıcak.böğgg getirdi artık.doğumumu sezeryanla yapmıştım.hastaneden eve geldiğim andan beri hiç bir kere yatmadım.kalktım yemeğimi yaptım çocuğuma baktım.sırf başımdan gitsin diye.gittimi diye sorarsan gitmedi:)hiçbir işe yaramadığı gibi bütün gün de beynimi deldi çenesiyle.motor taktırmış mübarek dedim en sonunda:)))
çok şanslısın arkadaşım çokkkkk:)

Belki tepki gösterilecek ama ben inatla söylemeye devam edeceğim.Lütfen birazcık olsun düzgün ve Türkçemize sadık kalarak yazılarımızı yazalım.
Şimdi geleyim arkadaşın konusuna, öncelikle eşinizin ailesiyle doğumdan önce aranız nasıldı bilemiyorum, ama size bu yapılanlar yıllar önce banada yapılmıştı, kayınvalidem (hemde ilk torunu olmasına rağmen) doğum yaptığım gün gelmişti, birde 4 gün sonra ziyaret saatinde geldi.
Eve çıktığımdada eşim iki gün sonra telefon açıp söylenince geldiler. Açıkcası ben pek sorun etmedim ama benim yapım farklı olduğu için takmıyorum, sen bilezik hediye ettiklerinden şikayet etmişsin, kayınvalidem ve kaynım kızımın doğumunda sadece bir maşallah takmışlardı.
Mühim olanın maddi bir şey olması değil, önemli olan huzur olsun gönüller hoş olsun.
Demekki eşinizin ailesi pek sıcakkanlı değiller. Siz evinizde huzurluysanız gerisinin pek de bir önemi yok.
Bakın burada bir çok arkadaş kayınvalidesi işine karışıyor diye ortalığı ayağa kaldırıyorlar, sizde ilgilenmiyor diye üzülüyorsunuz. Bence siz kendi huzurunuza bakın.

canım ıkımızde aynı seyden bahsedıyoruz zatenn.turkceyı guzel kullanalım lafın bana ıse pc yurt dısından geldıgı ıcın noktalı harflerı bulmakta zorlandıgım ıcın bu sekılde yazdım...ben zaten 7 yıldır umursamadıgım ıcın hala konusuyorum ama bole benı yalnız bıraktıkları ıcın zoruma gıdıyo bende sızınle paylasmak ıstedım ılgın ıcın saol

arkadaslar en basta benı yargılamanız deıl ıkı cıft laf edıp yanımda olmanızı ıstedım ..ayrıca bekledıgım nekı anlamadım bır kac arkadas beklentının coklugundan bahsetmıs bır tel beklemek ne kadar buyuk bıseymıs yada bır gelsınler demek sasırdım valla ....ne kadar cok sey ıstıyomusum meyerse...neyse benım yasadıklarımı yasıyan va benı anlayan vadır umarım

hepiniz sagolun arkadaslar ...kusuruma bakmayın noktalıları kullanamıcam yıne...he ıde cok guldum burdakı yazı bıcımınden kayın v .kendımı ıfade edemememı cıkarmıssınız ..ben konusarak kendımı ıfade edıyorum .yazarak deıl ama hepınız sagolun yıne..arkıdaslar bırkac seyı daha yazmam gerektıgını dusunuyorm..en bastada dedeıgım gıbı dıgerlerıne davranmamalarının sebebı..gelın .onlar 1 soyledı o 10 ondan cekınıyorlar ...solede bısı var ben bosverıp umursamıyorum ve aramıyorum ozaman da sız nasıl ınsansınız...nıye bır aramıyorsunuz....bız aramıcaz sız arıcaksınız..dıyolar bende herseyın bızden beklenmesıne sınır oluyorum

tatlım kusura bakma ama..bırak ilgilenmesinler sana uzak allaha yakın olsunlar..ilgilenseler daha dertli olursun buna emin ol yani...

Altini bilezigi artik ben sorun bile etmezdim boyle bir durumda
cunku belli ki esinin ailesi çok soguk bir aile
ve açikçasi gorevlerini yapmak istemeyenlerde...
ama bak ne guzel ki annen yaninda, ailen yaninda...
esinle huzurlu ol da, gerisini kafaya takma bile
uzulen yine sen olursun, onlara birsey olmaz
hani benimde esimin ailesi asiri soguk olduklari için soyluyorum
degistiremezsin...
sana dokunmasinlar, huzurunu kaçirmasinlar da varsin uzak olsunlar, gelmesinler.
esinde muhakkak bir gun içini doker annesine, belki o zaman anlar...
rabbim evaldiniza uzun zamanlar versin anali babali buyutsun

esımın aılesıyle kımse gorusmez cunku onlar kımseyı ıstemez ve sevmezler..herkez kabahatlıdır onların gozunde ..canlarım ben demek ıstedıklerımı anlatamadım heralde..benım bahsettıgım bılezık yada ucuzlugu deıl ..bıze verılen deger..hıc almasalardı daha ıyıydı ..ben ordan bızı onemsemedıklerını cıkardım ..vay efendım nıyee pahalı bısey takmadılar deıl...hepınız saolun

benim anladigim kadari ile seni hor gormeleri sana batiyor, seni hor gormeyip o dandik bilezigi alacaklarina iki kilo sut getirseler herhalde boyle uzulmezdin, ama bunun cozumu yok ki, buradaki cogu insan bu tur seylerden yakiniyo, insanin icinde yoksa sana deger vermez saygisizca davranir bunu 50 yasinda insana veremeyiz, tek yapacagimiz Allah dan adalet beklemek, ta ki kendi kizlarina da aynilari yapilip onlarin da icleri yanincaya kadar. Uzme kendini senin kocan basinda annen yaninda bebegine de saril onlardan gelecek ilgi-hayir gelmesin bosver.

[/I][/B]
esımın aılesıyle kımse gorusmez cunku onlar kımseyı ıstemez ve sevmezler..herkez kabahatlıdır onların gozunde ..canlarım ben demek ıstedıklerımı anlatamadım heralde..benım bahsettıgım bılezık yada ucuzlugu deıl ..bıze verılen deger..hıc almasalardı daha ıyıydı ..ben ordan bızı onemsemedıklerını cıkardım ..vay efendım nıyee pahalı bısey takmadılar deıl...hepınız saolun

Anladim ben arkadasim :teselli:
evlenmeden once iliskileriniz nasildi bilemiyorum hani nisanlilik devri falan...
hani bende esimin ailesinden sogukluk gordugum için, biliyorum ki bebisim olsa, ayni sana yaptiklarini banada yapacaklar.
o kadar çok hatalari olduki, isterdim ki deger verdigimin karsiliginda gelsin kayinvalidem gonlumu alsin, konussun benimle ama inan tikinda bile degil kafamçokkarıştı
senin gozun altinda bilezikte degil bunu anladik biz...hani diyoruz ya, ailesi oyle ya, bosver salla, degistiremezsin o insanlari, uzulme arkadasim, huzurun yerinde olsunda varsin gelmesinler yanina demek istedim ben :teselli:
keske ailemizle, esimizin ailesiyle hep guzel gunler geçirebilsek, hep mutlu olabilsek ama olmuyor iste
ama sahsen, bana yaptiklarini bildigim için onlardan hiç bir beklentim kalmadi
sende salla gitsin. bigun pisman olurlar belki :1hug:

[/I][/B]

Anladim ben arkadasim :teselli:
evlenmeden once iliskileriniz nasildi bilemiyorum hani nisanlilik devri falan...
hani bende esimin ailesinden sogukluk gordugum için, biliyorum ki bebisim olsa, ayni sana yaptiklarini banada yapacaklar.
o kadar çok hatalari olduki, isterdim ki deger verdigimin karsiliginda gelsin kayinvalidem gonlumu alsin, konussun benimle ama inan tikinda bile degil kafamçokkarıştı
senin gozun altinda bilezikte degil bunu anladik biz...hani diyoruz ya, ailesi oyle ya, bosver salla, degistiremezsin o insanlari, uzulme arkadasim, huzurun yerinde olsunda varsin gelmesinler yanina demek istedim ben :teselli:
keske ailemizle, esimizin ailesiyle hep guzel gunler geçirebilsek, hep mutlu olabilsek ama olmuyor iste
ama sahsen, bana yaptiklarini bildigim için onlardan hiç bir beklentim kalmadi
sende salla gitsin. bigun pisman olurlar belki :1hug:
[/QUOT
saol canım haklısın :asigim:

üzüldüğün şey bak sana değer vermiyorlar belliki ne diye kahroluyorsun salla gitsin çocuğuna bak keyfine bak ne diye gelmiyolar gitmiyolar diyosun ki sen de arayı aç gitme hiç sallama onlar hayatına bak derim

valla bencede bu kadar takmana degmez evet onlar ilgisiz olabilir ama surekli gelipte isine karissaydi dahami iyiydi.Dogum yaptim bana yardim etmediler gelip gitmediler demissin bende dogum yaptim kaynanamla ayni evde olmamiza ragmen ateslendim bebegime sutum yetmiyodu hem bebegim hem ben hungur hungur agliyoduk yatagimdan kalkamiyordum 7 dikisim vardi ama kaynanam bir tas corba yani hazir corbayi yapip vermedi daha 5 gun olmus dogum yapali gelen giden olur diye hamurisi kurabiye pogaca yaptirdi el beni kinamaz seni kinar diyede gaz vererek gelenlerde bana acirlardi bu halinde niye yaptin yazik sen cocugunla ilgilen diye yatak odama gonderirlerdi sen yine sanslisin annen yaninda benim annem Turkiyedeydi ay ben cok dertliyim bu konularda ana gibi yar olmaz kaynanadan ana olmaz

güzelim o halde sende onlara sitem et niye aramıyorsunuz niye gelmiyorsunuz bumu sizin torun sevginiz falan de ama tabiki bunlarıda söylerken bağıra bağıra değilde biraz şaka yollu yap hatta eşinin yanında yap bakalım tepkileri ne olucak. Sonuçta kötülük yapmak hırgür çıkarmak kolay birazda böyle yap bakalım ne olucak.

seni anlayabiliyorum gerçekten sorun bileziğin ne kadar olduğu değil ne niyetle taktıkları"kızım daha iyi bi şey takmak isterdik ama elimizdeki bu"deyip bi özür beyaz etselerdi sanmıyorumki sende bunun peşine düşesin.bencede hiç almasa daha iyi..biyerde demişssin herşeyi bizden bekliyolar diye,kimse kusura bakmasın ama bu işler tek taraflı olmaz.sanırım büyük oldukları için kendilerinde böyle bi ego var.canım niye biz arıcaz gelinimiz değilmi o arasın.saçma sapan bi şey işte.takma kafana,çünkü çoğu ailede yaşanan şeyler o yüzden diyorum.:1closedeyes:

X