Sabaha karşı evimize hırsız girmiş:((

Aslında aklıma geldikçe hemen hemen her akşam,Yatarken Ayet-el kürsiyi okurum..
Dün gece okuyamadım..içim içimi yedi..
Hele dışarı çıkarken mutlaka..Olacağın önüne geçilemiyor belki de..

Arkadaşlar tek tek alıntı yaparak teşekkür edemedim..

Hepinize çoook teşekkür ederim..ınanın bir nebze kafam dağıldı..
Hepimizin evini ve ailesini Allah korusun..

çok geçmiş olsun canım..
geçen mart ayında bizimde evimize aynı yöntemle girmişlerdi..
Bizde eşimin pantolon ve montunu kapının önünde bulmuştuk..
Ayrıca bizim arabamızın anahtarınıda alıp arabayıda götürmüşlerdi aşağı yukarı 30bin liralık zararımız oldu evde ne bulduysa almış..
Allaha şükür ki arabamız 2 buçuk ay sonra bulundu hasarsız bir şekilde..
Ama eve girip gezmiş olması insan psikolojisini altüst etmeye yetiyor...
Allah bir daha yaşatmasın canım..

ay canım uyumakta dert olur sana dimi, sandalye falan daya kapıya, en azından kapı itilirse gürültü patırtı olur

çok geçmiş olsun canım..
geçen mart ayında bizimde evimize aynı yöntemle girmişlerdi..
Bizde eşimin pantolon ve montunu kapının önünde bulmuştuk..
Ayrıca bizim arabamızın anahtarınıda alıp arabayıda götürmüşlerdi aşağı yukarı 30bin liralık zararımız oldu evde ne bulduysa almış..
Allaha şükür ki arabamız 2 buçuk ay sonra bulundu hasarsız bir şekilde..
Ama eve girip gezmiş olması insan psikolojisini altüst etmeye yetiyor...
Allah bir daha yaşatmasın canım..

Aynı yöntem mi?vayyy..Hırsızlararasında çok bilinen birşey demekki..
Sana da geçmiş olsun..evdemiydiniz sizde..giysiler alındığına göre evdeydiniz..
Arabayı da almışlar demek..artık şaşıramıyorum bile..
Sanki helal malları gibi gelip alıyorlar..
Amin Allah yaşatmasın..

çok geçmiş olsun size bişey olmamış Allahtan buna şükretmek lazım.
Evet arkadaşım çok şükür..

ay canım uyumakta dert olur sana dimi, sandalye falan daya kapıya, en azından kapı itilirse gürültü patırtı olur

Ah..chessim dert ki ne dert..Eşim ,oğlum uyuyor..ben zaten panik atak..Yatsam çarpıntıdan uyuyamam..
Erkekler çabuk atlatıyor nedense..maç falan seyretti..
Benim kafam bütün gün boş teneke gibiydi..
Yerdemiyim göktemiyim anlamıyorum..
Ah bi karşılaşsam, benden artık hayır yoktu..
Rabbim fırsat vermemiş işte..

o demir kilitlere filan güven olmuyor bizimkinide o kadar rahat açmışlardı ki..
kapının önündeki kameradan biz uyanmadan 2 dk. önce arabayı alıp gittiğini gördük..
ben de uzun zaman kendime gelemedim ya evdeyken karşı karşıya gelseydik diye..
bence en iyi yöntem kapının kolunun altından karşı duvara çarpraz bir demir yada kalın bir tahta kestirmek ..
ama hala yaptırmadı eşim iş bana düşecek galiba..
bence sende öyle birşey yaptır..

Cok gecmis olsun, tabiiki kötü bir durum her anlamda, ama allahdan sizlere birsey olmamis.
Allah korumus.

o demir kilitlere filan güven olmuyor bizimkinide o kadar rahat açmışlardı ki..
kapının önündeki kameradan biz uyanmadan 2 dk. önce arabayı alıp gittiğini gördük..
ben de uzun zaman kendime gelemedim ya evdeyken karşı karşıya gelseydik diye..
bence en iyi yöntem kapının kolunun altından karşı duvara çarpraz bir demir yada kalın bir tahta kestirmek ..ama hala yaptırmadı eşim iş bana düşecek galiba..
bence sende öyle birşey yaptır..

Nasıl birşey pek anlamadım..kullanılan bir kilit yöntemi mi..
Araba anahtarı ve eşimin diğer tel.u kendi başucundaki komidindeydi..o tarafa geçmeye cesaret edemedi yada görmedi..
Gerçi arabanın alarmı var ama..

O bahsettiğin sistem nasıl birşey se,,eşim kendisi bile yapar ama, senin eşin gibi kimbilir ne zaman..İhmalkar oluyor eşlerimiz..

çok geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın.çocukta var evde en çok insanıda ona bir şey yapsaydı düşüncesi mahveder.Allah kötülere fırsat vermesin.

Cok gecmis olsun, tabiiki kötü bir durum her anlamda, ama allahdan sizlere birsey olmamis.
Allah korumus.
Sağol canım..Allah korumuş verilmiş sadakamız varmış..

çok geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın.çocukta var evde en çok insanıda ona bir şey yapsaydı düşüncesi mahveder.Allah kötülere fırsat vermesin.

Amin arkadaşım..Ellerine geçen fırsatlarda aleyhine işlesin inşallah..
Oğlum yatağında olsaydı, çok daha tedirgin olurdum..
İyi ki uyanınca yanımıza almışım..Birde yüzüm oğluma dönük yattım, sırtım kapıya doğruydu..
Ya diğer tarafa dönük yatsam..gözümü açsam göreceğim..
Eşimde geç saatlere kadar çalıştı..çok yorgundu..o da bişey duymadı..
Allah esirgemiş üçümüzüde..

Nasıl birşey pek anlamadım..kullanılan bir kilit yöntemi mi..
Araba anahtarı ve eşimin diğer tel.u kendi başucundaki komidindeydi..o tarafa geçmeye cesaret edemedi yada görmedi..
Gerçi arabanın alarmı var ama..

O bahsettiğin sistem nasıl birşey se,,eşim kendisi bile yapar ama, senin eşin gibi kimbilir ne zaman..İhmalkar oluyor eşlerimiz..

canım anahtarı alınca arabanın alarmı işe yaramaz zaten bizimkinin de vardı alarmı..
kötü olanda o ya anahtara basınca o kadar arabanın içinden eliyle koymuş gibi buldu..:mymeka:
anahtar deliğinden kapının karşı duvarına doğru çarpraz bir şekilde kesilecek o tahta ya da demir bir arkadaşım demişti ama yapamadık henüz dediğim gibi ..
ölçüyü alıp ben bir demirciye kestireceğim artık ne yapayım..
ya da şu eskiden kapılarda sürgüler olurdu ya öyle birşey yaptırmak lazım..fisfisfis

çok geçmiş olsun.. bence sizde sakin olmaya unutmaya çalışın kafanızda kurarsanız daha çok panik yaparsınız..

geçmiş olsun canım.

bizim apartmandaki komşuların da evlerine çok az arayla 3 kez hırsız girdi :S

eşim iş için şehir dışına gittiğinde ben de sabahlıyorum korkudan,yine bu gece ve birkaç gece de böyleyim aşamadım hala korkuyu anlıyorum seni

canınız sağolsun.alarm taktırmayı düşünüyo musunuz bütün sayfaları okumadım ama komşular taktırdılar ben daha çok korkarım diye yaptırmak istemedim :S

Çok geçmiş olsun.Böyle bir olay elbette insanda tedirginlik ve travma yaratabilir.Artık sakin ol.Bu olayın bambaşka şekilde sonuçlanmadığı için şükret...Bizlere de hatırlatmada bulunduğun için teşekkürler.Ben her akşam kapıyı kontrol etmeden uyumam.

canım anahtarı alınca arabanın alarmı işe yaramaz zaten bizimkinin de vardı alarmı..kötü olanda o ya anahtara basınca o kadar arabanın içinden eliyle koymuş gibi buldu..:mymeka:
anahtar deliğinden kapının karşı duvarına doğru çarpraz bir şekilde kesilecek o tahta ya da demir bir arkadaşım demişti ama yapamadık henüz dediğim gibi ..
ölçüyü alıp ben bir demirciye kestireceğim artık ne yapayım..
ya da şu eskiden kapılarda sürgüler olurdu ya öyle birşey yaptırmak lazım..fisfisfis
Doğru söylüyorsun hayatım yaa.akıl mı kaldı..anahtarı aldı mı..araba adamın oluyor, nerdeyse bir mantık..

Şimdi anladım dediğini..eski usul sürgünün, büyük boyu...

çok geçmiş olsun.. bence sizde sakin olmaya unutmaya çalışın kafanızda kurarsanız daha çok panik yaparsınız..

Teşekkür ederim..İnşallah birkaç güne geçer..
Komşular geçmiş olsun filan demek için geldikçe..tedirginlikle açıyorum..

offf korkunc birsey ya.
ben olsam bende uyuyamazdim.
cok buyuk gecmis olsun. allah bir daha yasatmasin.
alarm felan taktirin. korkuylada yasanmiyor.

X