Rusça Temel Bilgiler/Pratik Alanı

краснвый

bunun anlamını biliyormusunuz bu arada Hnin üstünde yumuşatma var
Merhaba arkadaşlar epeydir yokum Türkiye'deyim ; takip edemedim :kedi:
Yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoşgeldinizopuyorumnanaktan
Rusça enfes bir dil hep birlikte keyifle çalışabiliriz burada..
Ben de unuttuklarımı hatırlarım bu vesile ile aramızda rusça eğitmenleri yahut ana dili rusça olan arkadaşlar da var..

Nisancığım krasniy: kırmızı demek..kaydirigubbakcemile5

Привет все :)
Bende öğrenmek istiyorum rusça bazı kelimeleride biliyorum alfabeyide öğrendim çok güzel ve kolay dil bana göre (
Privet Suputi..
Kak vi pajivaiti?yerimseniben
Da;ya saglasna s vami..Po-ruskiy , ochen haroshiy yazik ..
S uspehovopuyorumnanaktan

Merhaba arkadaşlar

Ben de rusça öğrenmek istiyorum. Bilfiğiniz bir eğitim cd si , kitap ya da dokumanlar var mı?

benim bildiğim eğitim setleri var ama burda site adı vermek yasak heralde?
:hulya:yerimseniben
Privet alzalayerimseniben
Vse harasho;spasiba..A kak ti?

selam kızlar su an kazakistan dayım ve rusca bilmedigim icin cok yalnız hissediyorum.hep birilerine bagımlı kalmak cok kotu.en kısa zamanda rusca ogrenmeye baslıyacagım.hatta turkiye ye doner donmez kursa baslamayı dusunuyorum

bence dil yerinde ogrenilir ozelliklede rusca. bende ukraynada okuyorum hic bisi bilmiyordum ilk gelince ama simdi 2 yilim sorun yok :)) bu arada Kazakistanda is mi yok sa gezmek amaciylami gittin eger orda rusca konusuluyorsa ve kaliciysan orda basla ... tr de kursa giden arkadaslarimin hepsi hazirlik ve pratik icin buraya gelmislerdi :)

Merhaba Mira.
Hoşgeldin;nasılsınŞeniz
Seni çok iyi anlıyorum;aynı şeyleri bizler de yaşadık.Lakin hiç sıkıntı yapma kendine eminim çok güzel öğrenirsin istedikten sonra hatta keyif alırsın..Konuştukça mutlu olursun;güvende hissedersin..
Burada birkaç temel cümle ile başlayabiliriz..
Kursa gidersen bilgilerini ve ödevlerini beraber pekiştiririz..
Sevgilerimle..

Merhaba..
Ben de Ukrayna'da okudum..
Odessa'da 2.5 sene dil eğitimi aldım. (tıp fak. de medikal eğitim..)
Derebasovkaya meydanını bilirsiniz ; evimiz oradaydı ; çok özledim en kısa zamanda tekrar ziyarete gelmeyi düşünüyorum :)

Hangi bölüm?

LIBYANA merhaba :) ben ukrayna kiev deyim odesaya daha gitme sansi bulamadim ama cok guzel bir yermis en kisa zamanda gitmeyi planliyorum..ben rusca ing tercumanlik okuyorum ama yinede bolumum konusunda cok kararsizim. 2 yilim :) gerci gelmekteki amacim dil ogrenmekti ama simdi ayni seyleri tekrardan bunaldim ... bolumun ck guzel :) is olarak libyada misin :)

Son düzenleme:
Здравствуйте, девочки:) Я живу в Анкаре, русский мой родной язык, поэтому могу помочь, если надо. Вот только турецкий выучить надо...:1rolleyes:

Merhaba kızlar! Ben Ankarada oturuyorum, russum. Er istersiniz - yardimedicem. Ben sadece türkçe oğrenmek istiyourum...

:)
Mutlaka;vakit bulursan Odesa'yı da gör derim çok cici bir şehir..
Bence bölümün güzel;hiç sıkıntık olmasın..Başarılar dilerim arkadaşım..
Ben eşimin mesleği dolayısı ile Libya'dayım şuan :)

Zdrasvuy,sistrinkaopuyorumnanaktan
Dobro pojalavat..
Kak harasho videt tibya zdes..
Ya ochen rada:1hug:

Ya toje jila v Ankare dva goda.. Ankara eta ochen krasiviy gorad ; ti saglasna so mnoy?yerimseniben

Esli ti mojesh pomoshch nam;mi budim luchshe govorit na ruskam yazike..
U menya mnogo oshibok:kedi:
Dovno ni gavorila po-ruskiy..

A mi toje mojem pomoshch tebeyerimseniben

Ti studentka v Ankare?

Obisni o tebe..:1hug:

Привет! Я живу в Анкаре 3 года, замужем. С мужем разговариваем по-английски, поэтому проблемы с турецким:). С удовольствием помогу, у меня и книги есть - только я выложить не могу.
Твой русский совсем неплох, учитывая отсутствие практики.

privet devucki
karamino dobra pajalovat!!
kizlar ruscalarin yaninda turkceleride yazsak cok mu sey istemis olurumm:kedi:bazi kelimeleri bilmedigim icin yazdiklarinizi bazen anlamiyorum..turkceleriyle yazarsak not alma firsatim olur..bilmiyorumkismilehehe tabi bu yazdiklarimi ruscaya ceviremiyommm-tatlicadiarzu-

Привет!
я начинал учиться по-русски :uhm:
я хочу с вы говорить по-русски.

Snova privet devushki

Kak delishki?

Dobro Pojalavat , novii sistrinki..

Privet Libyana.(Selam) Dela idut ne ploxo. ( ışler pis gitmiyor)

Mi na rabote qovorim i na azerbaycanskom i na russkom. (Biz işde hem azerice hemde rusca konuşuyoruz)

Привет!
Я изучаю русский язык в университете 2 года.
Мне очень нравится читать книги, смотреть фильмы, слушать музыку по-русский и всегда выучу новые слова через интернет.
Я тоже хочу делать практики здесь с вами и помогать вам столько, сколько я могу.

Privet Libyana.(Selam) Dela idut ne ploxo. ( ışler pis gitmiyor)

Mi na rabote qovorim i na azerbaycanskom i na russkom. (Biz işde hem azerice hemde rusca konuşuyoruz)
Snova privet vsem..
Amanda , menya ni bila zdes , prasti ti menya devushki..
Ya uje zdes, slova Allaxu ; )

Kak harasho ,Amanda..
Skaji , azerbaycanskay yazik ,tvoy radnoy yazik,da?
Poetamu , ti harasho znaesh po-ruskiy..

Privet abbac..
Dobro pojalavat..
Na kakom universitete izuchaesh ruskiy - yazik ?
V Ankare?

Nam ochen rada bit zdes vmeste s toboy..

ınshallah vse budet harasho ..

Mi vmeste izuchaem i govorim i povtorim : )

Vi znaete Livemocha ?
Ya tamolumunekankayizsmile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…