Mezeler - Ordövrler Rus Salatası

Metaverse

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2021
1.226
2.450
34
Merhabalar
Rus salatası yapıyorum bu hafta, aramızda Rus varsa beğenmez ama olsundu

Malzemeler
Mayonez için;
Bir çay bardağı zeytinyağı
Bir çay bardağı ayçiçek yağı
Bir çay kaşığı tuz
Bir tatlı kaşığı sirke
Bir tatlı kaşığı limon suyu

Salata için;
Pınar labne
Mayonez
Haşlanmış patates/havuç/bezelye/mısır
Kornişon turşu
Bir diş sarımsak
Biraz limon suyu
Miktar vermiyorum kişi sayısına göre ayarlayabilirsiniz

YAPILIŞI
Önce sunum için misir unu,un ve baharatları kullanarak kurabiye hamuru kivaminda bir hamur yoğurup istediğimiz şekli verip pişiriyoruz.Tacos ya da cips de yapabilirsiniz bu şekilde.
Daha sonra mayonezimizi yapalım.Yağlar dışındaki malzemeleri ( 1tk sirke…1tk limon suyu,1çk tuz)cam kabimiza alıp blender ile çırpıyoruz.zeytin yağı ve ayçiçek yağını azar azar ekleyerek Blenderdan gecirmeye devam ediyoruz hemen kivam alıyor zaten.ilk defa yapacaksanız ayçiçek yağı öneririm hazıra daha yakın oluyor tadı.
Patates ve havuclarimizi küçük küçük doğruyoruz ve haşlıyoruz bezelyelerimizi de haşlıyoruz.Misiri ben yazdan hasladigimi kullandım.Haslanan sebzelerimizi süzüp sogumaya bırakıyoruz.Kornişon tursularimizı da küçük küçük doğruyoruz.Bir kaba tüm sebzelerimizi alıp üzerine yaptığımız mayonezden bir kaşık, pinar Labne ve yoğurt ekleyip sarimsak rendeliyoruz.isterseniz salam tavuk vb de koyabilirsiniz.tuzunu da atip karıştırıyoruz.Sunum icin biraz brokoli haşlayıp bezelye ve yogurtla yeşil sos yaptim.

Sunum için kıtır

Afiyet olsunn

Son düzenleme:
Ellerine sağlık canım, çok şık bir sunum olmuş Hamuru görünce çanak yapıp içine koyacaksın sandım, sürpriz oldu sonu. Başarılar dilerim

Ellerine emeğine sağlık Çok güzel görünüyor Yarışmada bol şans diliyorum

Ellerine sağlık canım , çok farklı ve hoş bir sunum olmuş başarılar dilerim

Sözün bittiği yer. Resim gibi gözüküyor. Çok güzel. Eline emeğine sağlık.
Attım gitti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…