Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

İyileşmene sevindim. Ben hiç iyileşeceğimi umamıyorum.
Benim peniseline alerjim olduğu için peniselin uygulanmadı. Kortizon kullanıyorum.
Şu sıralarda iyice ilerledi canım. Rabbim şifa versin herkese. Zor bir hastalık.

Bende romatoid artrit hastasıyım.Ama en şiddetlisi bir yıl sürdü,ondada ağrı sızı yoktu,sadece hareket esnasında rahatsızlık vardı.2 yıldır felan rahatım.Ellerimi felan esirgiyorum,bir yere çarptırınca kemikler acıyor.Küçük eklemlerimde var daha çok.Şu an hamileyim.Doğumdan sonra doktor kontrolüne devam edicem.

Hamilelikte de yatışıyormuş hastalık. Ben de istiyorum Rabbim nasibederse. Allah şifamızı verir inşaallah. Ama asla ihmale gelmeyen bir hastalık bizimkisi canım. Doğumdan sonra mutlaka sen de bir Romatolokla görüş tabi.

Teşekkürler canım faydalı bilgilerin için. denemekte fayda var tabi. benim şu an kullandığım kür ısırgan ve kiraz sapından oluşuyor. Bu bitsin de onu da denerim belki.

Geçmiş olsun canım.

Benim de heryerim ağrıyor. Özellikle de omzum. Bir de sol kolum uyuşuyor nedendir acaba? Başım da dönüyor? Bizim hastalığımızla ilgisi var mı ki?

2 sene önce benim de omuz ağrım çok oluyordu ve yatınca başım dönüyordu,ayrıca başım da cok ağrıyordu ;meğer "boyun düzleşmesi" varmış ... arasıra dr.un verdiği basit hareketi yapıyorum Allah a şükür eskisi kadar rahatsız değilim. bunun RA ile ilgisi var mı bilmiyorum ama bi sormak lazımbenneyaptımki

Omuz ağrısı romatizmadan da, kolumun uyuşması tansiyondanmış canım. o sırada çok kötüydüm. acile gitmediğime pişman oldum. Düzelince gittim sabah. Yine de yüksek çıktı. bir de kalbim çok yavaş atıyormuş. Pazartesi tekrar gel dedi doktorum. geniş çapta tahlil yapalım dedi. Baş donmelerim için de Vasoserc BID diye bir ilaç verdi.

çok geçmiş olsun:teselli:

çok geçmiş olsun:teselli:

Teşekkür ederim canım. Ben kullandığım kürden şüpheleniyorum biraz. Hiç duydun mu bir yerde ısırganın tansiyonu yükselttiğini falan. Önceden genelde düşerdi benim.
Şu an yine yükselecek galiba. Başım yanlardan sıkılıyor sanki. 2 tane limon yedim sabahtır yaaa. Başka ne düşürür tansiyonu? :uhm:

Araştıracağım canım. Kafam iki yanlardan sıkılıyor sanki. Başım da dönmeye başladı. Neyse ki kardeşim yanımda. :)

yükseltmeyi bırak,ısırgan otunun tansiyon düşürücü özelliği varmış arkadaşımşakkıdı

merhaba arkadaşlar benim anneminde romatoit artriti var malesef ilerlemiş düzeyde şiş ayakları ve elleri yamuldu baya musluk bile açarken zorlanıyo gitmediği dr. kalmadı malesef çaresi yokmuş gerçekten sadece yavaşlatılabiliniyomuş o kadar onu gördükçe bende çok üzülüyorum ben evliyim 2senedir ailemin yanındaydım eşimin işinden dolayı şimdi ayrılmak zorundayım ve annemi nasıl bırakcam bilmiyorum gel benimle diyorum ama gelmem rahat edemem ben sizinle diyo offff offff

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…