Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

geçmiş olsun canım psikoloji çok önemli rahat olman lazım dinlenmen lazım ilaçlarını mide koruyucusuyla beraber al yoksa miden mahvolur ilaçların hepsinin yan etkisi var sürekli değerlerine baktırman lazım bitkisel ilaçlar denesene faydası oluyor hemen değil tabi ben geçensene Ramazandan önce başledı çok çektim hertarafım ağrıyordu eklemlerim şişti yürüyemiyordum ama şimdi rabbime binlerce kere hamdolsun daha iyiyim dr.verdiği ilaçların hepsinin çok fazla yan etkisi var ve çoğunuda sana söylemiyolar kendine dikkat et.

Çok teşekkür ederim. Dinlenmek çok önemli gerçekten de bunu farkettim. Bir de hafif de olsa düzenli spor yapabilmek... İnsan kendini daha dinç ve enerjik hissediyor. İlaçların henüz yan etkisini görmedim ama uzun süreli kullanımda olur kesin... Bunların hayat boyu kullanılabileceğini düşünemiyorum o kadar çok ki... doktorumla konuşmayı düşünüyorum bu konuda. Bir de balık yağının çok iyi geldiğini okudum çok yerde.. Balık yağında bol miktarda omega-3 bulunuyor ve bu da RA'ya çok iyi geliyormuş. Balık yağı tabletleri var piyasada ya da bolca soğuk deniz balıkları tüketilerek de alınabilir. Bu konuda bilgisi olan ya da deneyen var mı?

Arkadaşlar ben de bu bilgiyi buldum.Artrit

Bir kısım Balı 2 kısım ılık su içerisine koyup üzerine bir çay kaşığı toz Tarçın ilave ederek bir krem elde edilir. Bununla vücudun ağrıyan yerlerine masaj yapılır.

1-2 dakika içerisinde ağrının azaldığını göreceksiniz.

Artritli hastalar,bir bardak sıcak su içerisinde 2 kaşık Bal ve bir çay kaşığı toz Tarçını eritip sabah ,akşam alabilirler. Eğer düzenli olarak alırlarsa Kronik Artriti olan hastalar bile tedavi olabilirler.

Kopenhag Üniversitesinde yapılan bir araştırmada ;kahvaltıdan önce bir yemek kaşığı bal ve ½ çay kaşığı toz tarçını alan 200 hastadan 73 ü bir hafta içerisinde şifa bulmuşlar, geri kalan yürüyemeyen ve hareket edemiyen hastalar da bir ay içerisinde şifa bulmuşlardır.

herkeze merhabalar......müthiş ağrılar içerisindeyim,ilaç üzerine ilaç,bitkisel vs. banamısın demiyor,dr.dan yeni geldim ilaçlara devam dedi devam ama ağrılarımda devam..psikolojımde altüst oldu..geceleri uyku uyuyamıyorum ağrıdan..çocuklar gibi ağlıyorum ya bu nasıl bir ağrı allah sabır versin benim gibi acı çeken herkeze...

merhaba arkadaşlar,
ben bir buçuk yıldır RA hastasıyım.Bir yıldır ilaç kullanıyorum.Bu yüzden emekli oldum. Kendimce bazı çözümler ürettim ve 4-5 aydır ağrı-şişme minimuma indi.Kesinlikle beyaz ekmek, unlu yiyecekler yok.Tuz hiç yok. Çavdar ekmeği ile yoğurt ,süt,haşlama patates vb. çok hafif gıdalar tüketiyorum.Bol bol meyve, salata yiyorum. Yemeklerden yediğim zaman hemen tetikliyor.Ayaklarımı sıcak tutuyorum.Kilo verdim. Küçük kaslarımı yoracak işleri yapmamaya çalışıyorum.Çok şükür iyiyim.Özel bir kurumda işe başladım.Günlerim yoğun geçiyor.Sizlere de öneriyorum.Umarım faydalı olur.

merhaba arkadaşlar
candan 1 in dediklerine katılıyorum sebze ve meyve ağırlıklı beslenmenin faydasını bende çok gördüm,özellikle elma hergün 1-2 tane tüketiyodum,iyileştiğimi hatta bu hastalığımı yendiğimi düşündüğüm sıralarda hatta dr.mun kortizonun dozunu azalt dediği günlerin sonrasında yaşadığım sıkıntılar,üzüntüler beni en başa getirdi...çektiğim ağrıların tarifi yok...diyeceğim şuki bu hastalık hatta diğer bütün hastalıkların iyileşme sürecinde moral çok önemli ne olursa olsun insan sağlığından önemli hiç birşey yok,moralini yüksek tut,şükret hayat devam ediyor...herkeze sevgiler mutlu ve sağlıklı kalın..hihoyyyt

Merhaba arkadaşlar...

Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben 15 yaşlarındayken parmaklarımda şişlik ve morarma başladı. Çukurva Üniveristesi Tıp fakültesi Çocuk bölümünde bana romatizma teşhisi kondu ama hasta dosyamı kaybettiler ve tedavime Romatoloji servisinde devam ettim. orada 2 seneye yakın araştırma yaptılar ama bir sonuca varamadılar...
Daha sonra ıstanbul'a taşındık, o zamandan beri kışın el ve ayak parmaklarım şişiyor ve kızarıklık morluk oluyor. Bileklerim ve parmaklarım çok ağrıyor aynı zamanda, yeri geliyor kalem tutamıyorum, gece uyuyamıyorum. Psikolojimi de etkilemeye başladığını hissediyorum gece uyumak için uyku hapı kullanıyorum.
ıstanbul'da bu konuda uzman birilerini arıyorum. Çapa ve Cerrahpaşa'dan randevu alabilmenin mümkün olmadığını söylüyorlar... Nereye başvurmalıyım? Bana yardımcı olabilir misiniz?

olurmu öyle şey alırsın tabi randevu ama özel alabilirsin cnm bende çapada tedavi görüyorum romatizmal bir rahatsızlıgım var benimde.özel muyane randevusu alırsın 200 tl gibi bir miktar durumun varsa normal zor alırsın

geçmiş olsun canım benim randevu almak gerçekten zor çok yoğun oluyor geçensene alamamıştım ben aylarca delirmiştim en sonunda ücretli gitmek zorunda kaldım cerrahpaşaya gidiyodum şimdi çapaya ahmet güle gideceğim çok iyi diyolar sende gidebilirsin muayenehanesine çapayı romotoloji servisini ara telini verirler sanırım kendine iyi bak..

Kızlar çok teşekkür ederim yarın özelinden randevu almaya çalışacağım Çapa'nın umarım başarırım.

Kızlar çok teşekkür ederim yarın özelinden randevu almaya çalışacağım Çapa'nın umarım başarırım.

alırsın inş. canım zaten özel muayenesine gideceğin için verirler sanırım ahmet beyin şişlide sanırım muayenehanesi tam emin değilim tekrar geçmiş olsun..

bende kocaelinde üniversite hastanesine gidiyorum.ilaçlarımı kullandığımdan beri hiç ağrım yok çok şükür. ama bir kaç ay sonra evlenicem. zaten bir sürü hap kullanıyorum birde d.k.hapı yan etki yapar mı fazla gelirmi mideme çok endişeliyim. birde tecrübeli arkadaşlara soruyorum hamile kalmadan 6 ay önce romatizma ilacı kullanılmıyomuş ozaman en başa mı dönücem ağrılarım olursa diye çok korkuyorum. sizlerde oldumu acaba?

6 ay önce romatizma ilacı kullanılmıyormuş diye birşey yoktur canım

6ay romatizma ilacı kullanılmamalı, ilacın vücuttan çıkması lazım diye duydum. onu demek istemiştim.

6ay romatizma ilacı kullanılmamalı, ilacın vücuttan çıkması lazım diye duydum. onu demek istemiştim.

tatlım hamile kalmak istiyorsan önce dr.sorman lazım ilacı 6 ay önceden bırakmak şart değil benim dr.m hamile kalırsan dr.n ilacı keselim derse keseriz dedi.önce dr.la konuş

:1rolleyes:

canım 6 ay önce ilaçları bırakma gibi bir durum yok,bende kocaeli üni.ne gidiyorum ayşe hocaya ona bu şekilde anlatırsan sana yardımcı olur,karar vermemde bana çok yardımcı oldu..d.k.hapına gelince uzun vadede kullanıldığında sana vericeği zarar romatizma ilaçlarından daha fazla olucak inan,uzun süreli kullanımlarda yumurtanın kendini toplaması zaman alabiliyor bunun yanında başka yan etkileride var tabiki karar senin...

hayırlı geceler canlarım umarım ağrısız bir gece geçirmektesinizdir. Ben sizlerden bişey rica edeceğim yiğenimin tezi RA hastalarıyla ilgili acaba formu doldururmusunuz size yollasa mailden evet derseniz özelime telinizi mail adresinizi yollayın o size yollasın isim soyisim hiçbişey yok sadece hastalıkla iigili geçirdiğiniz şeyleri dolduracaksınız yardımcı olursanız sevinirim...

teşekkürler cevap için sunrisee. peki bişey daha sorayım sana. çocuğun varmı? varsa hamilelik dönemin nasıl geçti?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…