Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

tatildeydim yeni döndüm çocuklarla yorucu oluyor...tatilde ağrım olmaz belki dedim ama oldu ya..
çisem bu boynun-boğazın altında iki tane kemik var ya anlatabildim mi bilmiyorum
sol taraftaki şişiyor benim birde kollarım çıkmış gibi ağrımakta yanlışlıkla kapıya çarptığım zaman felalet sızlıyor nasıl geçti ? uyumakta zorlanıyorum ağrı enseme ordan başıma geçiyor..

Merhaba kızlar. Uzun zamandır yazmıyorum bu topicte. Ben de r. a. hastasıyım. Hamileyim. Günlerim çok zor ve ağrılı geçiyor. Ev işi bile yapamıyorum. Yanımda hep birileri kalıyor. ıki tane doğum uzmanı ile görüştüm. ıkisinin de kararıyla kortizona başladım. 3 gündür 4mg kullanıyorum ama çok korkuyorum. Sizlerden hamileyken kortizon kullananınız oldu mu? Suçluluk duygusundan kurtulamıyorum. Kullanmıyım diyorum ama ağrılar dayanılmaz hale geldi. Boyun kemiklerim, çene kemiğim, omuz kemiklerim. dirseklerim, bileklerim, parmaklarım, ayaklarım ve sırtım müthiş ağrıyor. Eklemlerde kalıcı hasar bırakırsa diye de korkuyorum. Aylardır sabrettim 26. haftamda başladım mecburen. Ne yapmalıyım sizce? ıkilemde kaldım yaa!

canım rabbim yardımcın olsun ben de hamileyim ve bu illet hastalık bendede var daha 8 haftalıkken bir ağrı tuttu sabaha kadar uyumadım ve hiç kimseyi uyutmadım bende hem kadın doğumcuma sordum hemde romotoloji doktoruma sordum ve kortizon aldım hem de kaç kere geçenlerde doktor tv de açıkladı sakın hamileyken bu hastalıkta kortizon almakta korkmayın biraz daha rahatladım sanada çok geçmiş olsun rabbim acil şifalar versin:Saruboceq:

Evet canım ben de çok zor günler geçirdim. 25. haftama kadar da kortizon almadım. Sabrettim tüm ağrılara. Şimdi 26 haftalık oldum. Vücut ağırlaştıkça ağrıların da dozu artıyor. Artık dayanamaz hale geldim ve 5 gündür de kullanıyorum. Ama sürekli kabuslar görüyorum. Bebeğime bişey olmasından çok korkuyorum. Rabbim kimseyi böyle bir ikilemde bırakmasın. Sana da çok geçmişolsun canım...

bende tatilden yeni döndüm,ama bi işe yaramadı..sızlamalarım yok çok şükür ama hareket sırasında acı var..ayaklarımda yoktu rahattım saatlerce yürüyebiliyordum ama havalar ısındığından beri ayaklarımın hem altında hemde yanlarında acı var,fazla yürüyemiyorum..emzirmeyi ne zaman kesersem o zaman tedaviye başlıycam..

artril bitkiselmi kimyasalmı?

kimyasal canım..

slm canım hoşgeldiniz benimde boğazın altındaki kemiklerimin alt kısmının tam ortasında biraz şişlik var ne zamandır geçmişti ağrısı bikaçzamandır başledı yine nefes alıp verirken yatarken hapşırırken canım gidiyor onun haricinde dizkapaklarımda başladı biraz ayaklarım yürürken kemiklerim ağrıyor geçen pazar bir günlüğüne şileye gittik inanmıcaksınız ama ne ağrım oldu ne sızım ne yürümekte zorlandım ne bişe sizlere tatil nasıl iyi gelmedi acaba gittiğiniz yerle alakalıdır belki

slm tatlım geçmiş olsun sende bizim gibisin zor bi hastalık ben hamile değilim istiyorum ama benim jinekoloğum günüm geçtikten sonra bırakmam gerektiğini söyledi gerçi gaha bişey yokta senin jinekoloğun kullanmana izin verdiyse bi sakınca yok demek heralde ama yinede dikkatli ol inş bebişine zararı olmaz

anladım canım sen hangi bitkiselleri kullanıyosun daha doğrusu kullanıyomusun birde ben normal sıcaklıkta duş alıyorum ağrıyan yerlerime tutuyorum ellerim ayaklarıma pek etkisi olmuyo sanki ama göğüs kemiğimi baya rahatlatıyo birde banyodan çıktıktan sonra 20 ile 30 dakika dinlenmek gerekiyormuş

bu akşam yine yalnızım benden başka kimse yok bende haftaya anneme balıkesire gideceğim bakalım bana nasıl gelecek burda evimde pc yok o yüzden sürekli yazamıyorum ama ordan sürekli yazmaya çalışırım sonra karadenize gitmeyi planlıyoruz ağustosta belki kuşadası yapıcam ama yol korkutuyor tutulmalarım olursa diye gerçi kuşadasının havası iyi geliyor sanki geçen sene fazla ağrı çekmemiştim inş yine çekmem

bitkisel kullanmıyorum canım,akupunkturun çok fayda ettiğini duydum ama maddi açıdan biraz zor,onlarca seans gitmem gerekiyormuş

sağol canım,umarım sen de iyisindir

hamdolsun miskokulum iyim canım ya rabbim bugünlerimi aratmasın ağrılarım olmasa dahada iyi olacağım ama olsun hamdolsun sabrediyorum sen nasılsın ağrıların nasıl ben ev işlerinde bile zorlanıyordumşimdi biraz biraz yapmaya çalışıyorum ama fazla değil siz nasıl hallediyosunuz

bitkisel kullanmıyorum canım,akupunkturun çok fayda ettiğini duydum ama maddi açıdan biraz zor,onlarca seans gitmem gerekiyormuş
hoşgeldin canım bende akupunkturu duydum ama emin değilim nette araştırdım baya faydasını görenler varmış ama insan cesaret edemiyo birde doğru yeri bulmak önemli

canım ist avrupamı asyamı nerdesin ben avrupa güngörendeyim hangi dr. gidiyosun

sağol canım,iyi olmaya çalışıyorum,sırt ağrılarım uyutmuyor sadece

Doktorumun izni ile kortizona başlamıştım ama bıraktım 1 hafta kullandıktan sonra. Ağrılarımı da zaten geçirmedi hiç. Doğuma kadar sabredeceğim. Ama çok kötüyüm. Ev işleriniyapamadığım gibi, suyumu bile başkasından isteyecek kadar kötüyüm. Yanımda sürekli biri kalıyor. Hiç yalnız kalamıyorum. Sürekli birilerine muhtacım. Ailemin desteği olmasa ayakta kalmam imkansız. Bazen 1 ay erken doğsa diye bile içimden geçiyo. Rabbim hepimizi kurtarsın inşaallah. Çok zor bir hastalıkmış. Bir de bebeğime de geçerse diye korkuyorum. İnşaallah ona geçmez. Rabbim korusun miniğimi. Aynı acıları ona çektirmesin inşaallah...

geçecek canım geçecek,sadece sabır..ağrılarını geçirirdi belki biraz daha kullansaydın..meleğini kucağına al herşeyi unutacaksın

geçecek canım geçecek,sadece sabır..ağrılarını geçirirdi belki biraz daha kullansaydın..meleğini kucağına al herşeyi unutacaksın

İnşaallah canım benim. Sabretmeye çalışıyorum. İlacımı kullanırken yoğun stres altındaydım zaten. Bebeğime birşey olursa diye çok korkuyordum. Sürekli kabuslar falan görmeye başlamıştım. Ağrılara sabretmsi daha kolay diye düşündüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…