Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

açıkcası ben size katılmıyorum cisem hnm herkeste sıkıntı stres var bunun sebebi bu değil bunca yıl çözememişler bizimde pek çözecegimizi sanmıyorum.
bir ton ilaç kulandım sadece ayak parmagımdaki şişlikler ellerime sıçradı .bu ilaçlar ne halta yarar hepsini çöpe attımmm.boşuna profösör olmus bu doktorlar bir halttan anladıkalrı yok çaremiz yok o zmn doktorlarda para tuzagı her seferinde 15o tl cebe indiriyorlar kanmayın arkadaslar acılara alışcaz birgun iyi birgun kötü çare yok

stresin etkisi olmazmı ? çok fazla var.. 2.bebek geldiğinde ilk çocuğum küçüktü çok kıskandı giyinmedi yemek yemedi birde doğum sonrası deprasyonu hepsi eklendi..eşimde gerildi o sıralar gerilimini bana yansıttı.. hepsi birikince ortaya çıktı..
Bağışıklık sisteminin zayıfladığı bir anda yakalıyormuş zaten..
Ağrı olan bölgeye nane yağı , lavanta yağı vs. sürsem işe yararmı deneyeniniz varmı?

bayanlar benim de bir yıldır ayaklarımda ağrılarım vardı. dizimde de kabuklu bi yara vardı 2-3 senedir önemsemedim. geçenlerde tahlillerim yapıldı. mr ve röntgen çekildi. sonunda dizimdeki yaraya sedef dediler. ağrılarımın nedeni de sedefli artritmiş .tıbbi adı psöriatik artrit. romatiod artrit in başka bir çeşidi anlayacağınız. bana da salazoprin ve endol başladılar. salazoprinin yan etkisini görenvar mı aranızda

slm arkadaşlar sıkıntının üzüntünün etkisi çok fazla bağışıklık sistemini zayıflattığı için hastalık nüksediyor moral çok önemli.sevgili arkadaşım endolün bi zararını görmedim faydası oldu ancak salazaprinin zararını gördüm daha doğrusu volterenle beraber karaciğer değerlerimi yükselttiler bir akşam aniden şiddetli bir başağrısı acayip bir kusma sonrada ishal oldu ölücem sandım dedim tamam eşim teselli etmeye çalışıyor geçicek diye yok diyorum ölücem acile gittik özel hastaneye iğneydi ilaçtı faydası olmadı müşahedeye aldılar tekrar iğne ilaç serum yine fayda etmedi tekrar büyük bi serum iğne ilaç sabah biraz kendime geldim dr tahlil sonuçları çıkınca volterenle salazaprini kullanmamm gerektiğini karaciğer değerlerini yükselttiğini başka şeylerde olabileceğini bu yüzden karaciğer tetkiklerinin bir an önce yapılasını istedi ben ilaçları bıraktım sadece deltakortil kullanıyorum şuan birde bitkisel ilaçlar hamdolsun ağrı kesici kullanma ihtiyacı fazl hissetmiyorum dilerim sana yararı olur zararı değil sıktıysam yürekten özür sağlıcakla...

Kesinlikle stres ve üzüntü hastalığı zorlaştırıyor arkadaşlar. Ben babamı kaybettıgim zaman yakalandım bu hastalıga.Cok iyi hatırlıyorum ilk başladığı yıllarda gittiğim bir prof söyledikleriyle beni şoktan şoka sokmuştu.Aynen soyle demisti " Bu hastalık hiç bir zaman geçmez en ufak bir üzüntü ve hastalıkta hiç tedavi olmamış gibi tekrar baştan başlar grip bile olsan "dedi. Haklı aslında kesinlikle dogru bağışıklık sisteminiz zayıfsa ve büyük bir üzüntü yaşadıysanız benim gibi hemen yakalıyor sizi.Moralinizi yuksek tutun,hayata pozitif bakmaya calisin.

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar öncelikle herkese Allahdan acil şifalar diliyorum...bu hastalığı çok iyi bilirim annem yıllardır bu hastalıkla mücadele ediyor kardeşimin doğumunda yakalandı oda yaklaşık 24 yıldır...bebği büyütmek emzirmek hele çok kötü işkence gibiydi anlatır günlerce ayaklarını yere bile basamamış ben çok küçük olduğum için hatırlamıyorum...zaman geçdikçede gitmediği doktor vekullanmadığı ilaç kalmadı...bi müddet bu hastaığınteşhisi konamadı romatizma çıkdı iltihaplı eklem romatizması...şu an halen en az 2-3 ayda bir dokdor kontrolüne gidiyor tahlile göre ilaçların dozu arttırılıyor veya azaltılıyor...raporlu ilaçları var yaklaşık 4-5 yıldır sürekli kullanıyor dokdorun söyledği şey ise bu hastalığın kronik olduğu yani geçmeyeceği sadce ilaçları ömür boyu kullanıp etkisini azaltacaklarıdır...
bazen iyi hiçbişeyi yok gibi bazen de o ağrı nöbetleri geldği zaman oturup kalkamıyor bile ayak parmaklarının bazılarında şekil bozukluğu meydana geldi rabbimden isteğim bunun ellerine ve diğer vücuduna da sıçramaması...onun herzman yanında olmak istiyorum elimden gelen herşeyi yapıyorum ama kısmet olursa benimde düğünüm yakın ve şehir değişdiricem aklım şimdiden onda içim içimi yiyor ...biliyorum geçmiycek bu hastalık isteğim daha da artmaması...
arkadaşlar çoğunuzun anladığım kadarıyla yaşı daha çok genç ve en önemliside moral,yenilmemek doktor kontrollerinizi ihmal etmeyin ve ilaçlarınız düzenli kullanın annem hiç aksatmadığı müddetçe çok iyi lütfen siz de bunu yapın...görüşmek üzere hepinize geçmiş olsun...[/B]

merhaba geçmiş olsun,salazoprin annemin yıllardır kullandığı raporlu ilaçlarından biri o çok faydasını gördü ve bunu zaten sürekli kullanmak zorunda...kontrollere gittiği zaman tahlillere göre doktor dozunu ayarlıyor...annem faydasını gördü romatizma çeşidiniz annemle farklı bu ilaç genelde tüm romatizmal hastalıklarda kullanılıyor...teyzemde de başka bi çeşidi var oda sürekli bu ilacı kullanır.
sizde kullanın sürekli farklı bi etki gördüğünüzde ise heman dokdorunuza başvurun o doz ayarlamsını yapcakdır...

slm arkadaşlar bugün nasılsınız iyisiniz inş.benim dün ayağım çok şişti basmakta zorlandım ama iyiyim hamdolsun sizlerin nasıl gidiyor üzülmüyosunuz inş moralimizi yüksek tutuyoruz değilmi rabbim hepimize şifa ihsan etsin inş..

geçmiş olsun canım,salozoprinin karaciğere olumsuz etkisi var ama her ay düzenli kontrole gidersen sorun yaşamazsın.İlk başlarda iyi gelmediğini düşünme çünkü etkisini 6-8 ayda anca gösterir.Hiç yan etki görmedim diyen de var,iştahımı çok kapattı ama sonra düzeldim diyen de var.Hastalıklar biraz da kişiye özgüdür zaten,umarım sen görmezsin.

cisem arkadaşım,hangi bitkileri nasıl kullandığını yazabilirmisin?
bende fibromiyaljide var doğumdan sonra tekrar ortaya çıktı rahatsızlığım,lohusalık depresyonundan sonra oldu
gerçekten zor,şüürki şişmelerim falan çok yok
bebeğim 9 aylık,bazen öyle zorlanıyorumki ona bakarken(
hiç tad tuz bırakmıyo insanda bu rahatsızlık
şu an emzirdiğim için tedavi göremiyorum,ilaçlarda beni çok korkutuyor zaten

Salazopyrin bende kullanıyorum raporum var ama katılım payı alıyorlar..siz nasıl temin ediyorsunuz?
aramızda benim gibi omuz ve boyunda tutulan var mı acaba?

Salazopyrin bende kullanıyorum raporum var ama katılım payı alıyorlar..siz nasıl temin ediyorsunuz?
aramızda benim gibi omuz ve boyunda tutulan var mı acaba?

salazaprini ben ücretli alıyordum dr rapaora işlemimişti ilacımı değiştirdi gerçi ben yan etkisinden dolayı bırakmıştım dr söylemişti şimdi iğne verdi ama henüz başlamadım omzumda ağrım vardı ilk zaman nirazda şişlik boynumda ağrım ve tutulma oluyordu ara ara sonra çok felaket bir ağrı oluyordu ara ara giren ama hamdolsun onlar kalmadı şimdi omzumda bazen çok az bi ağrım olmakta boynumda kalmadı seninde geçer inş.

cisem önceki sayfadada yazmıştım görmedin sanırım,hangi bitkileri kullanıyorsun?

benimde boynum,omzum,çene eklemim,dirseklerim,parmaklarım,özelliklede dizlerim...zor..Allah herkezin yardımcısı olsun..ben artril kullanıyorum,ellerimi baya rahatlattı

cisem önceki sayfadada yazmıştım görmedin sanırım,hangi bitkileri kullanıyorsun?

meraba canım benim ilk önce geçmiş olsun diyorum rabbimm hepimize şifa versin inş.ben yazdığını görmemiştim ben bitkisel ilaç olarak ankaradan ahmet marankinin bitkisel kapsüllerinden kullanıyorum 4.ayım faydasını gördüm iltihap değerlerim baya düştü günde 3 öğün aç karnına ve tok karnına alıyorum aç karnına 2 kutum var 4 tablet alıyorum tok olanlardanda 3 kutum 6 tablet alıyorum benimde şişliklerim kalmadı hamdolsun çok az bileğimde biraz dizkapaklarımda da birazvar ama hamdolsun ağrı kesici kullanmıyorum bir aydan fazla oldu önceden ağrı kesicisiz adım atamıyodum..

benimde boynum,omzum,çene eklemim,dirseklerim,parmaklarım,özelliklede dizlerim...zor..Allah herkezin yardımcısı olsun..ben artril kullanıyorum,ellerimi baya rahatlattı

canım benim ilk boynumda başladı sonra sağ ayak bileğim sonra sol ayak bileğim ve diz kapağım sonra sol omzum belim kalçam el bileklerim ve sağ dizkapağım çok fenaydı biliyosun tabi bird sol ayak parmaklarımda kemik şişti iki tanesinde onlar duruyor hala ben eskisi gibi değilim binlerce kere hamdolsun tabi birden mucize olmuyor biraz sabır lazım ..yeni şeyler denicem yazarım deneyince

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…