Rinoplasti sonrası burun ucu düşüklüğü (resimli)

monoimon

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2024
7
1
28
merhabalar 1 ay önce rinoplasti operasyonu geçirdim doğal ve ucu hafif kalkık bir burun istediğimi söyledim ancak beklediğim gibi bir sonuç olmadı alçılı haliyle çok memnundum alçı çıktıktan sonra burun ucum ve ortası düşmeye başladı ve zamanla aşağı indi sanırım doktorum ödemli olduğunu net sonuç için 6 ay beklememi ve revizyon ya da tipplasti için 1 yıl beklememi söyledi.Buna benzer bir şey yaşadınız mı ? Görsellerde düşükküğü görüyor musunuz ? Ödem var mı gider mi ? Burun ucum biraz kalkar mı ?
Görseller sırası ile Alçılı -2 hafta-3hafta-1 aylık

Eklentiler

• IMG_7708.jpeg
    IMG_7708.jpeg
    17,1 KB · Görüntüleme: 206
  • IMG_8111.jpeg
    IMG_8111.jpeg
    41,4 KB · Görüntüleme: 196
  • IMG_8113.jpeg
    IMG_8113.jpeg
    73,3 KB · Görüntüleme: 208
  • IMG_8114.jpeg
    IMG_8114.jpeg
    47,5 KB · Görüntüleme: 206
Doktorun doğru söylemiş kesinlikle bir yıla kadar beklemen gerek sonrasına karar verirsin şu an için çok erken, ödemleri bile 6 ay sonra gidiyor…
Ama kardeşi ameliyat olmuş biri olarak söyleyeyim bence bir kaç yıl sonra burun ucu zaten düşüyor mesela kardeşimin düştü…

Doktorun doğru söylemiş kesinlikle bir yıla kadar beklemen gerek sonrasına karar verirsin şu an için çok erken, ödemleri bile 6 ay sonra gidiyor…
Ama kardeşi ameliyat olmuş biri olarak söyleyeyim bence bir kaç yıl sonra burun ucu zaten düşüyor mesela kardeşimin düştü…
düşüyor derken sadece ucundaki yuvarlak kıkırdakmı düşüyor yoksa kalkıklıkla beraber komple bir düşüşmü oluyor

merhabalar 1 ay önce rinoplasti operasyonu geçirdim doğal ve ucu hafif kalkık bir burun istediğimi söyledim ancak beklediğim gibi bir sonuç olmadı alçılı haliyle çok memnundum alçı çıktıktan sonra burun ucum ve ortası düşmeye başladı ve zamanla aşağı indi sanırım doktorum ödemli olduğunu net sonuç için 6 ay beklememi ve revizyon ya da tipplasti için 1 yıl beklememi söyledi.Buna benzer bir şey yaşadınız mı ? Görsellerde düşükküğü görüyor musunuz ? Ödem var mı gider mi ? Burun ucum biraz kalkar mı ?
Görseller sırası ile Alçılı -2 hafta-3hafta-1 aylık
bence bu 1 aylık hali çok güzel düşükte değil doğal duruyor..bu şekilde kalırsa sıkıntı yok bana göre…kolumella kısmına kıkırdak koymuşmu nasıl bu kadar hızlı indi acaba..1 aylıkken benim burun ucu arşa çıkıyordu 😒

bence bu 1 aylık hali çok güzel düşükte değil doğal duruyor..bu şekilde kalırsa sıkıntı yok bana göre…kolumella kısmına kıkırdak koymuşmu nasıl bu kadar hızlı indi acaba..1 aylıkken benim burun ucu arşa çıkıyordu 😒
Kırdakları biraz aldım düzenledim dedi benim öncedende uzun ve düşüktü en büyük korkumdu burun ucu düşmesi sürekli sordum düşer mi diye çok iyi diktim düşmez diyordu son kontrolde de ödem diyor bilemiyorum sizin kaç ay oldu nasıl değişti zamanla ?

Nasıl bu şekli aldı bende bilmiyorum doktorum ödem olduğunu söylüyor ucunun hafif kalkacağını söylüyor ama pek inanasım gelmedi

İlerleyen süreçlerde evet düşme olabiliyor ama benim burnum kemer hariç eski halini aldı ucu düşüktü ve rahatsızdım zaten ödem diyor doktorum ama şekli ne kadar değişebilir ki ?

Kırdakları biraz aldım düzenledim dedi benim öncedende uzun ve düşüktü en büyük korkumdu burun ucu düşmesi sürekli sordum düşer mi diye çok iyi diktim düşmez diyordu son kontrolde de ödem diyor bilemiyorum
şöyle ki kolumella kısmına kıkırdak desteği için ekleme yapıyorlar anlarsınız zaten sert olurlar orta kısım benim doktorum orayı iyi desteklersek düşme olmuyor demişti

İlerleyen süreçlerde evet düşme olabiliyor ama benim burnum kemer hariç eski halini aldı ucu düşüktü ve rahatsızdım zaten ödem diyor doktorum ama şekli ne kadar değişebilir ki ?
Bir sene sonrasına ne sen ne ben yorum yapabiliriz en iyisi anın tadını çıkarmak, baktın beğenmedin işlem yaptırırsın🙏🏻

şöyle ki kolumella kısmına kıkırdak desteği için ekleme yapıyorlar anlarsınız zaten sert olurlar orta kısım benim doktorum orayı iyi desteklersek düşme olmuyor demişti
Burnumun ucu ve orta kısmı sert baya ödem azaldıkça şekli düzelir umarım

Bir sene sonrasına ne sen ne ben yorum yapabiliriz en iyisi anın tadını çıkarmak, baktın beğenmedin işlem yaptırırsın🙏🏻
Kendime bu motivasyon konuşmasını yapıyorum ancak 5 dakika sonra elimde ayna aynı yerde oluyorum psikolojik olarak bu kadar zor bir süreç olduğunu tahmin etmezdim ki dünyamın en rahat insanlarından birisiyim 🙃

Kendime bu motivasyon konuşmasını yapıyorum ancak 5 dakika sonra elimde ayna aynı yerde oluyorum psikolojik olarak bu kadar zor bir süreç olduğunu tahmin etmezdim ki dünyamın en rahat insanlarından birisiyim 🙃
Hak verilebilir bir durum yüzünün tam ortasında en etkili organ…
Ama mevzu şu bir yıl dolmadan bir şey yapamazsın onun için can sıkmaya takmaya gerek var mı? Zaten şu an enfes duruyor. Bir yıl sonraki haline gelirsin o zaman düşünürsün bence keyfine bak

Hak verilebilir bir durum yüzünün tam ortasında en etkili organ…
Ama mevzu şu bir yıl dolmadan bir şey yapamazsın onun için can sıkmaya takmaya gerek var mı? Zaten şu an enfes duruyor. Bir yıl sonraki haline gelirsin o zaman düşünürsün bence keyfine bak
Haklısınız teşekkür ederim yorumlarınız için

Dogal ve ucu hafif kalkik bir burun istemissiniz, tam da öyle olmus gibi geldi bana. Düsüklük göremedim. Alcidaki hali baya kalkikmis. Simdi daha cok yeni, biraz zaman gecsin, yüzünüze bir alisin tekrar degerlendirirsiniz. Gayet iyi duruyor bence su an.

Cok guzel burnun. Dusuk degil. Alcidaki hali iyi degilmis bana gore. Iste zevkler :)
Ama madem dogal dursun istedin su anki hali guzel.

X