Rica etsem test sonucuma bakabilirmisiniz,hamilemiyim öğrenmem lazım bu akşama kadar!

sessiz fxixrtxixna

ŞükürlerOlsunAllah'ım:)
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2007
588
1
Merhaba arkadaşlar.Ben bu akşam emar çekileceğim bir rahatsızlığımdan dolayı.İkinci bebeğimi istiyorum ama olmuyor 2 yıldır.Emar çekileceğim için gündüz kan testinde gebeliğe bakırdım,adet tarihime 2 gün var.Riske atmak istemedim belki gebeysem zararlı olur diye.BETA-HCG sonucum 0,65.Doktora gösteremedim,kan alan bayana sordum gebelik yok ama,yinede doktora sorun dedi.Emarı akşama çektireceğim için emin olmak istiyorum,bu sonuç kesin gebelik olmadığına yeterli mi acaba?

Geçmiş olsun. Bu sonuca göre gebelik testiniz negatif çıkmış. Gebelik var diyebilmek için beta hcg hormonunun 5 ve daha üstünde çıkması gerekiyor.

canım sen yinede imkanın varsa ertele emarı.doktorum adet günü geçmeden yapılan testlerde kesin yok diyemeyiz demişti.geç döllenme olabilir demişti.geçmiş olsun canım

Kızımda günüm 27 gün geçmişti ve 3 haftalık gözüküyordu ilk ultrasonunda.Geç döllenmeydi sanırım.Bende polikistik over var ayrıca.Kafam karıştı şimdi,ertelesemmi ki:uhm:
Teşekkürler ayrıca cevaplarınız için arkadaşlar..a.s.

Ben adet günüme iki gün var dediğin için sonuç negatifi gösteriyor yazmıştım. Ama pko gibi bir durum varsa yumurtlamada düzensizlik olabilir. Beta hcg hormonu döllenmeden sonra 7-8.gün gibi salgılanmaya başlıyor kana.
MR hamilelikte her ne kadar güvenli olsada ilk üç ay çektirilmesi tavsiye edilmiyor.
En sağlıklısı doktoruna danışmak olur bu durumda diye düşünüyorum.

X