Aile Planlaması ria(spiral ) kayması

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

dilek__c

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2010
19
0
arkadaşlar.ç.ben ria ile korunmak istiyorum ama taktırdım bir ay sonra kontrole gittiğimde kaymıştı.doktor tekrar taktı anlamadı neden kaydığını şaşırdı.bir hafta sonra kontrolde yine kaymıştı.artık takmadı.bilgisi olan varmı neden kaydı acaba.yine taktırsam kayarmı acaba.bilginiz varsa yardım edein

Bence senin bünyen kabul etmiyor.Herkesin bünyesi tutmazmış çünkü.Benimde taktırdığım 7 ay oldu.İlk 10 gün sonra gitmiştim sorun yok demişti dr.bir daha da gitmedim.Ama biliyosun kayması durumunda hamilelik riski var.Bence taktırırsan da kontrollerini ihmal etme.

Evet ilk başlarda oluyor.Bir süre adet zamanlarında ağrıyor.Ama benim şu an daha iyi.Adet günlerim çok uzadı ama.Büyük rahatlık ama her güzelliğin sıkıntısı da var işte.

6-7 günde biterdi.Şimdi 10 günü geçiyor.Ama hep kanama şeklinde değil tabi.Başta ve sonda lekelenme çok uzun sürüyor.

6-7 günde biterdi.Şimdi 10 günü geçiyor.Ama hep kanama şeklinde değil tabi.Başta ve sonda lekelenme çok uzun sürüyor.

teşekkürler cnm muhasebecisin sanırım ön muhasebe kolaymı yani gösterildiqinde anlaşılabilirmi iş arıyorumda

teşekkürler cnm muhasebecisin sanırım ön muhasebe kolaymı yani gösterildiqinde anlaşılabilirmi iş arıyorumda

Rica ederim inş.kısa sürede atlatırsın bu süreci.Ben mali müşavirim ama şu an çalışmıyorum.Eğer sayıları ve hesabı seviyorsan anlarsın.Sana bol şanslar...

spiral varken ilişki ağrılı oluyor mu acaba? bir de uygulama sonraıs kaç gün cinsel ilişki yasak?
kanama da oluyor galiba ilk takıldığında?

kişiye göre değişiyou biliyorum ama adet zamanı rahim aşağı iniyo diyolar ondanmı nedense adet zamanı ağrı oluyo..uygulama sonrası 1 hafta ilişki yasak diye hatırlıyorum 2 sene oldu benim ...evet zaten o bir hafta kanama devam ediyo

spiral varken ilişki ağrılı oluyor mu acaba? bir de uygulama sonraıs kaç gün cinsel ilişki yasak?
kanama da oluyor galiba ilk takıldığında?

bendede yaklaşık 9 yıldır spiral var (4 yılda bir değiştirdim ) .
adetliyken hafif sancılanma dışında hiç bir şikayetim yok, hatta adet günlerim bile düzene girdi..
spiral takıldıkdan sonra 1 hafta ilişki olmaması daha doğru demişti doktorumlmaz:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…