Sebze Yemekleri Resimli Kabak gratin

TDEMEZUN

CANIM OGLUM
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2007
15.988
46
cok basit ve hafif bir yemek...et kizartmasi veya koftelerin yanina koymak icin ideal :))
ben 2 kisilik yaptim siz daha fazlada yapabilirsiniz sayilari arttirarak...

once kabaklari soyalim yikiyalim ve ince ince yuvarlak sekilde kesip bir tencerede 5-10 dk haslayalim...

2 kabak
1 su bardagi rendelenmis kasar peyniri
besamel sosu icin;
1 su bardagi sut
2 kasik un ve yarim kasik margarin

haslanan kabaklari cam tepsiye dizelim...ve bir tavada 1 kasik margarini eritip unla biraz karistirdiktan sonra sutude ekleyerek besamel sosunu hazirlayalim...kabaklarin ustune yayalim...en uste rendelenmis kakar peynirinide ekleyip firina verelim..ustu kizarana kadar bekletelim...firindan cikinca ustune karabiber dokelim..
ben bunun patateslisinide yapiyorum bugun evde kabak oldugu icin kabakla yaptim patateslide krema kullaniyorum besamel sos yerine denemek isteyenler icin ekliyeyim onuda..
afiyet olsun....

photo0089ne4.jpg

photo0092rh7.db637de62c.jpg

kiz ellerine saglik cok guzel gorunuyo, yemek yarisina girdik senle ben , bende bazen kabak aliyorum ,ne yapsam diye dusunuyorum ,dur bidakine bunu yapim bende a.s.a.s.

kiz ellerine saglik cok guzel gorunuyo, yemek yarisina girdik senle ben , bende bazen kabak aliyorum ,ne yapsam diye dusunuyorum ,dur bidakine bunu yapim bende a.s.a.s.

valla ben kabaga bayilirim bazen yemegini yaparim bazen mucverini bazende bunu ama esim pek sevmez...demin yedim cokacimcoook valla cok hafifti diyete uygun bisey bu hem....kabakta cok az kalori var...

kesin denicem canim bende cok severim ama malum esler sevmiyo :)
zaten besamel soslu seyleride cok seviyorum
bunu diger sepzelerle karistirip ,yapabiliriz, yani bikac sebzeylede olabilir dimi
veya bol kalorili olur ama sebzeleri kizartip uzerine sosu dokuncede guzel olur,

mehay ellerine saglik cok guzel ,kabak ile yapmak hic aklima gelmemisti ben de patatesli yapiyorum bazen de karnibahar ,brocoli,havuc karisimi ile hatta evde bayat ekmek varsa kup seklinde kesip peynirden once uzerine serpiyorum,oglumun en sevdigi sebze kabak bir de boyle deniyeyim

kesin denicem canim bende cok severim ama malum esler sevmiyo :)
zaten besamel soslu seyleride cok seviyorum
bunu diger sepzelerle karistirip ,yapabiliriz, yani bikac sebzeylede olabilir dimi
veya bol kalorili olur ama sebzeleri kizartip uzerine sosu dokuncede guzel olur,

elbette canim kizartmalida olur ama baya agir olur o zaman cunku besamel sosunda un var kasarpeynirindede yag var..ama denemek istersen deneyebilirsin tabi...ben genelde sebzeleri haslayarak yapiyorum...a.s.

Gerçekten çok güzel gözüküyor .mücverden sonra 2. bir kabak yemeği daha öğrenmiş oldum.cokacimcoook

evet canim ben ve simde cok severiz muveri buda cok guzel ...aslinda birsuru yemek var kabakla yapilabilen ben cok seviyorum esim yemiyor..o yuzden ya mucver ya bunu yapiyorum ama bugun baska bir kabak yemegi yapicam o da enfes oluyor valla...cokacimcoook

mehay nettin loooooo
zate açım cokacimcoook
aynı zamanda şişkoyum
senin bana kastınmı var
bunun kabaklısını kendüümeeee
patateslisini eşime yapayım
ayyy çok canım istedi
patateslisini yaparken hani şu hazır kremalardan mı koyuyorsun,küçük kutuda satılan
birde patatesi haşlıycakmıyız,kızartcakmıyız

evet canim hazir kremalardan kutuda olan 200ml oluyorya ondan...patatesleri hasliyorsun once ama cok az sunku kremayla birliktede pisiyor firinda cok haslarsan sonra dagilir....bu arada patatesliden sende yiyebilirsin hafif yani...a.s

X