Resim ekli kusura bakmayın

Detaylı kültür testleri yaptırdınız mı ?
Bana da son bir senedir mantar var diyorlar sonuçlar temiz çıkıyor fakat aklı başında başka bir doktor detaylı kültür testi aldığında enfeksiyon olduğu belirlendi

Kültür testi dediğiniz tam olarak nasıl bir test detay verir misiniz ? Ne enfeksiyonu cıkıyor. Bende smear testinde candida mantarı demişti ama baktığında önemsiz dedi daha sonuç çıkmadan akıntıyı görünce ilacına başlamıştı zaten. Ne tür enfeksiyon düşüğe sebep oluyor ?

Benimde Smear sonucum temizdi aldırış etmedim ilk başlarda sonra vajinada yanma giderek arttı akıntı oluştu doktor mantar dedi ona yönelik tedavi uygulandı fakat sonrasında idrarda yanma ve sık idrara çıkma olayım başladı.
Tekrar başka bir doktora gittiğim de ise enfeksiyon olduğu tespit edildi son bir yıldır uğraşıyorum.
Cinsel yolla bulaşan bazı hastalıklar var bunlar düşüğe, erken doğum riskine hatta kısırlık sorununa kadar yol açabiliyor.
Bende belirtiler vardı ama o kadar araştırdım ki bloklarda yazı okudum ,sıfır belirti olup bunu yaşayan insanlar olmuş.
Düşük ve kısırlık sorunu ile öğrenmiş çoğu.
Vajinal kültür alınıyor muayene de smear testi gibi aynı bence siz her ihtimale karsı yaptırın sebep bu olabilir en azından ilaç kullanırsınız enfeksiyon geçer takipli gebelik yaşarsınız sorunsuz bir şekilde eğer sorun bu ise tabi.
(Ureaplasma, klamidya,Gonore) Bunlar için kültür testi mutlaka yaptırın daha önce bakılmadıysa.

Çok söyledim gittiğim doktorlara özellikle akıntım çok farklıydı hiç görmemiştim böyle birşey çok kaşıntı vardı bende sonra ilaç verdi hem hap hem fitil birde vajina solüsyonu smear testindede candida mantarı çıktı ama şuan iyi kaşıntı durdu akıntıda normale döndü suan ilaç vermedi iyi olduğunu görünce tüp bebek danışmanlığı al dedi tüp bebek tedavisi demiyorum dedi ee öyle değilse niye danışmanlık alayım anlamadım şimdi 3 doktor ismi verdiler Bursa da bakıyorum onlarla konuşucam. İnsan bu süreçte yıpranıyor ama onu anladım sonuç bilinmeyip beklemek daha zormuş.

Kullandığınız ilaçlar ve fitiller muhtemelen akıntınızı durdurdu ama benımde aynı sekılde oldu akıntıyı kesti mantara yönelik tedavi uyguladıkları için ama enfeksiyon bu sefer idrar yollarında sorun çıkarmaya başladı.
Net emin olmalısınız bence tekrar tekrar aynı yıkımı yaşamak üzücü.
İnşallah hepimiz normal yollardan sağ sağlim evlat sahibi oluruz..
Tüm isteyen çabalayanlara rabbim nasip etsin..

Dediğiniz gibi gittiğimde tekrar isterim bu tahlilleri rabbim herkese hayırlısını nasip etsin inşallah sizede çok teşekkür ederim bildiklerinizi paylaştığınız için.

Dediğiniz gibi gittiğimde tekrar isterim bu tahlilleri rabbim herkese hayırlısını nasip etsin inşallah sizede çok teşekkür ederim bildiklerinizi paylaştığınız için.
Rica ederim ben çok çektim kimsenin çekmesini istemiyorum Allah kimsenin başına vermesin hepimiz bir an önce şifa buluruz ve evlatlarımız olur inşallah.
Güzel haberlerimizi birbirimize verelim yakın zaman da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…