Resim ekli kusura bakmayın

busratolga93

Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2023
17
4
31
Herkese selamlar,
Sizden bir konuda yardım isteyeceğim lütfen konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim 2 yıllık evliyim 2. Kez düşük yaptım. Sebebi bilinmiyor. Hamile olmadığım dönemlerde de düşükten sonra da bende geçmeyen bir akıntı var ara ara düzeliyor sonra tekrar başlıyor akıntı şekline internetten baktım ama bulamadım o yüzden resim ekleyeceğim şimdiden herkesten özür diliyorum kusura bakmayın lütfen ama eklemek zorunda kaldım çünkü ne olduğunu bulamıyorum belki düşük yapmamın sebebi bu olabilir doktora daha öncede sordum test yapılıyor ama enfeksiyon mantak vs. Çıkmıyor sonuçlarım temiz çıkıyor. Daha önce bu durumu yaşayan varmı ? Yaşadıysanız tanı nedir neyden kaynaklanıyor nasıl tedavi oldunuz bu akıntı geçtimi? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bacım resmin sanırım kaldırılmış. Doktorun düşünün sebebini araştırmalı ona göre tedavi uygulamalı akıntının düşüşe etki edeceğini sanmıyorum

Merhaba resim yok kaldırılmış aslında böyle şeyleri koymasak daha iyi ama çaresiz kalınca da anlayabiliyorum ama doktorunuza danışın. Siz iki kez düşük yaptıysanız herhangi bir tahlil de yapmış olmalısınız nedenini daha derin araştırmaları gerekir çünkü 3,4,5 diye gidebilir bu durum. Çok yakın arkadaşım 4 düşüğü oldu 5 cisini tedavilerle tuttular karnında. Kan pıhtılaşması çıktı kızda gerçekten çooook iyi bir doktora gidin sorun gerekirse tüp bebeğe gidin genetik test yaptırın eşiniz de sizde genetik testlerden geçin.

Düşüklerin en sık 2 sebebi var biri Genetik hastalıklar. Bir diğeri de Kan pıhtılaşması.

Kan pıhtılaşması iki çeşit varmış biri gebelikte oluşan diğeri ise genetik olan ikisi de bakıldı ama negatif çıktı eşime ve bana ayrıca kromozom anomalisi içinde bakıldı oda temiz sorun yok. Rahimde bakıldı yumurtalıklara sorun yok herşey normal tıbbi genetik ve kadın doğum doktoru baktı ayrıca ben fmf hastasıyım bununla ilgili kendi doktorumada danıştım oda bir sorun görmedi. En son gittiğim kadın doğum doktoru sebepsiz de olabilir hiç birşey çıkmayabilir dedi. Nedeni bilinmeden yola devam etmek çok zor tekrar hamile kalmak için cesaretim yok korkuyorum yine aynı şeyleri yaşamaktan çok istiyorum evlat sahibi olmayı ama maalesef sorunu bulamadık bana enfeksiyon mantar hastalıkları da gebelikte sıkıntı yaratabiliyormuş o yüzden merak ediyorum bu akıntı bir mantar enfeksiyonumu neden oluyor normal akıntı değil internette çok baktım bulamadım bildiğiniz sakız gibi bazen sarımsı bazen yeşil gibi geliyor sanki bir parça döküyorum kadın doğum doktoruna söyledim ilaç bverdi sonra yine tekrarladı. İnsanın midesi bulanıyor bakmaya ama mecbur resim ekledim benim gibi olan var ise ne yapıldı.

Anladım geçmiş olsun fmf nedir bilmiyorum fakat ilk gebeliklerde oluşabilen bir şey ama ikinci ve üçüncü olunca daha detaylı taramalar yapılması gerekiyor siz yaptırmışsınız isterseniz tahlillerinizi birde tüp bebek merkezlerine gösterin çünkü orda daha profesyonel olarak takip edebiliyorlar. Enfeksiyon kaynaklı da olabilir ama çoğu kadın gebe kaldıktan sonra da enfeksiyon yaşayabiliyor hsg çekilin isterseniz yaptırmadıysanız eğer rahim içi bakılsın polip perde yada tıkanıklık gibi bir durum varmı onu da öğrenmiş olursunuz ayrıca basınçlı suyla da yıkadıkları için temizlenmiş olur bu arada doktorlar düşükten 6 ay sonra bir deneme öneriyor benim arkadaşım asla doktorlarına uymadı he düşükten 2-3 ay sonra hemen denemeye başladılar her seferinde düşükle sonuçlandı nekadar pıhtılaşma olsa da doktorunuzun dediklerine uymak büyük öneml taşıyor

onlara da baktılar daha önceki yaşadıgım düşüktede bakıldı sonrasında da bakıldı. rahmin temiz dediler rahim duvarı gayet iyi dediler yumurtalıklar gayet iyi dediler önümüzdeki hafta sonucları doktoruma gosterıcem bakalım hayırlısı rabbim herkese şifa versin.

Merhaba tamamen aynı şeyleri yaşıyoruz bir tek sperm testi yaptırmadık biz geriye kalan her şeyi yaptırdık sperm testine de doktor gerek yok gebe kalabiliyorsun dedi ama onu da yaptıracağım yine. Bir de araştırmaların sonucu annenin bağışıklık sisteminin bebeği reddetmesi durumu var onunla ilgili uzman bir doktor buldum ama maalesef bu tedaviyi uygulayamadı henüz çünkü kimyasal gebelik yaşadım aklıma sperm veya benim bağışıklık sistemimle ilgili bir sıkıntıdan başka bir şey gelmiyor o kadar çok araştırdım ki bir senedir sizde bu iki şeyi biraz araştırabilirsiniz enfeksiyon yoksa akıntıdan bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum onu kafanıza takmayın derim

Ha bir de smear testi yaptırdınız mı şimdi yeşil ve sarı olduğunu okudum akıntının eğer enfeksiyon yoksa rahim ağzı ile ilgili bir sıkıntıda da bu tarz akıntı oluyormuş ben de bir kez enfeksiyon olmuştu o zaman araştırırken okumuştum hastane sayfalarından birinde

Amin inşallah geçmiş olsun kötü bişey yoksa kafana takma takdiri ilahi herşeyin hayırlısı olsun hakkında

Evet ilk hamileliğimden önce yaptırmıştım sonuçlar temiz çıkmıştı. İlk düşüğüm kendimce yorumladığım kendimi çok yordum ağır kaldırdım öğrenince dikkat etmeye çalışsamda tutunamadı ikinci gebelikte de baya yordum aslında nasıl denk geliyor bilemiyorum. Doktorum dış gebelik kimyasal gebelik gibi varmı dıye de baktı ama yok normal gebelik dedi. Yaşayacağım varmış demek ki hayırlısı buymuş demek diye kendimi teselli ediyorum. En son hiçbirşey çıkmayabilirde demişti doktor haklı çıktı.

Genetık test yaptırdın mı?belki pıhtılaşman var benim de bır düşük bır kımyasalım vardı genetık teste pıhtılaşma cıktı sudan hamıleyım kan sulandırıcı kullanıyorum

Genetık test yaptırdın mı?belki pıhtılaşman var benim de bır düşük bır kımyasalım vardı genetık teste pıhtılaşma cıktı sudan hamıleyım kan sulandırıcı kullanıyorum
Evet ilk baştada yazmıştım iki tür pıhtılaşma oluyormuş iki tahlilde yapıldı ikiside bende yok.

Yanı düşükler patalojıye gitti mi peki belkı kromozomsal bir sey vardır
Hayır gitmedi çünkü evde düşük yaptım ikisin de de. Eşimede bana da kromozom anomalisi için test yapıldı kromozom sayısı ikimizde de tam ne eksik ne fazla. Önümüzdeki hafta doktora gideceğim yapılan testlerin sonuçlarını göstereceğim başka yapılması gereken varsa onları yaptıracağım. Çözümünü bilmediğimiz zaman çok zor oluyor.

Sizde olmayabilir belki bebeklerde vardı bilemeyız kı genelde erken haftadakı düşükler kromozol anamolilrrden dolayı oluyor

İşte bizde onu araştırıyoruz nedenini kromozom bozukluğu oluyor düşüyor o zaman kaynağı ne ne sebep oluyor ?
Gercekten ayni durumdayim ve kafayi yicem bizim testlerimiz temiz ama monozom cikti pgt de iki embriuomda elimde 1 tane pgtsiz kaldi tranferle yeniden opu arasindayim ama opu olsam bile sonuc degisir mi bilmiyorum

İşte bizde onu araştırıyoruz nedenini kromozom bozukluğu oluyor düşüyor o zaman kaynağı ne ne sebep oluyor ?
Valla Allah yardımcımız olsun zor bir süreç bende daha dün gittim doktoruma HSG çekildi smear testi tekrar bakıldı kromozomlara bakıldı eşimede banada hiç birşey cıkmadı doktorum tüp bebek doktorundan danışmanlık al bana haber ver dedi tüp bebek değil ama danışmanlık dedi neden yönlendirdi oraya anlamadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…