Jinekoloji Regl günü hesaplaması nasıl yapılıyor?

Sibelioo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2022
22
21
Kızlar her 28 günde 1 e göre hesaplama yapılıyor ama ben FLO kullanıyorum. O tahmini olarak bana söylüyor. Bazen 30 31 günde bazen 26 27 günde 1 oluyor. Ama mesela floya göre reglim 2 gün geçmişken, 28gün hesaplamasına göre 5 gün gecikmiş oluyor. Hangisini baz alacağım?

Etiyopyalı'dan mı ? Test yapın mutlaka.

Kanamanın başladığı gün 1. gündür. Sonraki ayda kanamanın başlayacağı ilk günle arasındaki fark da döngünüzün kaç gün sürdüğünü gösterir.

Flo uygulama mı anlamadım. Ben bunun yabancısıyım. Yorumları daha okumadım ama kesin olayı yanlış anladım

Her kadının bence farklı bir döngüsü var, benim yaklaşık 30 gün sürüyor ben artı eksi 2 günlük hata payı koyarak hesaplıyorum. Uygulamaya göre hesap tutma bence. İdeal, kesin süre aralığı yok sonuçta herkes için.

Şekerim senin cinsel hayatın aktif değil ki? Gerçi Haşofmansu bir ihtimal de olabilir

Arkadaş daha geçenlerde sevişti ve sanrım korunmadı. Melez bir bebek geliyor
Ya ahahaha niye milletin sevisme cetelesini tutuyosun kizimmm muhasebeciligin verdiği bi aliskanlik mi bu?

Döngünüzü siz bileceksiniz, kimisi 21 günde bir olur kimi 35'e kadar uzar. Uygulamalarda bunun ayarı var. Nasıl döngü sürenizi bilmiyorsunuz? Çok acayipsiniz gerçekten. 30 senelik kadınım, döngü süremi ilk regl olduğumdan beri bilirim. Ki 15 seneyi aşkın süreye denk geliyor bu. Malum o zamanlarda böyle uygulamalar da yoktu. 27 gün diyorsunuz, 31 güne uzuyor diyorsunuz. Aylar boyunca hangisi daha fazla olmuşsa onu işaretleyiverin bir dahakine. Ortalamasını alın kısaca.
Lütfen ama lütfen kendi mekanizmanızı çözmeden sevişmeyin.

Ya ahahaha niye milletin sevisme cetelesini tutuyosun kizimmm muhasebeciligin verdiği bi aliskanlik mi bu?

Mesleki deformasyon Ya günlerce konu açtı adam hakkında . Unutmak ne mümkün. ağırdan alırken bir anda sevişmesini falan unutamıyorum işte

Mesleki deformasyon Ya günlerce konu açtı adam hakkında . Unutmak ne mümkün. ağırdan alırken bir anda sevişmesini falan unutamıyorum işte
Günlerce dediğin 2 kere soru sordum sadece bence kendine bi sosyal hayat edinmelisin burada insanları sürekli stalklamak yerine. Hayır anlamıyorum buradaki kişilerin ne yazdığı hatırlayacak kadar mı arkadaş çevreniz yok git takıl çalış et eğlen birilerini bul

Mutsuz hayatımı yüzüme vurarak nasıl bir çıkmazda olduğumla yüzleştim sayende. Teşekkür ederim

Eğer döngünüz önceden 28 gün ise ve artık 31 gün olarak gerçekleşiyorsa sonraki ay 33 gün sürerse 2 gün gecikmiş olur. Yeni döngü sayısının kaç ay tekrarlanınca geçerli döngü sayısı olduğunu bilmiyorum. Belki sadece 1 ay öncesi yeterlidir.

Benim öyle dertlerim pek yok. Evli olsaydım düşünürdüm. O yüzden hiç araştırmamıştım. Sadece kanama süresi ve arasının makul olup olmadığıyla ilgileniyorum.

Şekerim senin cinsel hayatın aktif değil ki? Gerçi Haşofmansu bir ihtimal de olabilir

Arkadaş daha geçenlerde sevişti ve sanrım korunmadı. Melez bir bebek geliyor
Calcim aktıf değil o doğru son ilişkim nisan başında olduu oda haşofman üzerinden sürtünmeyle oldu boşalma olmadı sanırsam artık tam cinsel ilişkiye no olursa haşofmandan olcak geciktim yolda sanırım teyzoşu

Ne zaman evlenmeyi düşünüyorsunuz? Artık evlenin de bebek sevelim ya

Her kadının döngüsünün 28 gün olmadığını biliyorsunuzdur umarım.
Sizin döngünüz neyse onu referans alacaksınız tabii ki.
Döngünüz çok değişkense ve bunlar normal sınırları aşan değişikliklerse de bir doktora görünmelisiniz.

Ben çocuk gelişimi öğrencisiydim lisede meslek öğretmenimiz hesaplamayı öğretmişti ben hala öyle hesaplıyorum uygulama falan hikaye son adet tarihinin ilk gününü baz alıyorsun atıyorum 5 günmü sürüyor o tarihten 5 gün geri gidiyorsun bi sonraki adet tarihini buluyorsun

Ertesi gün hapı kullanmıştınız boşuna hesaplamayın tüm döngünüz mahvoldu. Hesaplamaya uymaz artık regl durumu tamamen dengesizleştiriyor

Ben hic hesaplamadim daha. Yas 25 nasilsa her ay oluyom ama evli olsam hesaplardim ivet

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…