Reddedildim Arkadaşlar

Maksat vakit geçirmek, işi ciddiyete bindirmeden görüşmek olabilir. Demek ki seviyor olsa bile uzaga gideceksiniz diye reddedecekti veyahut sevmese bile aynı şehirdesiniz diye (orda bulunmaya devam etseydiniz eger) kabul edecekti ve siz seviyor sanacaktınız. Çünkü kaybedeceği birşey yok. En azından içinizde kalmamış ama gerçekten seven bir erkek, her fedakarlığı yapacak, beklemeyi bilecek, herşeyi göze alacak bir erkek, kızın ona gitmesini beklemez..Bu yüzden ben hala daha ilk adımın bayan tarafından atılmasına karşıyım.

Beklemez kısmına katılıyorum ama bu tarz durumlarda kadın erkek durumunu pek anlayamıyorum... Kadınların da hisleri var bizim hislerimiz bu kadar değersiz değil ki saklayalım veya zaman kaybedelim. Ben sadece kafamdan atmak istedim hepsi buydu, iyi de oldu yük indi omzumdan

Beklemez kısmına katılıyorum ama bu tarz durumlarda kadın erkek durumunu pek anlayamıyorum... Kadınların da hisleri var bizim hislerimiz bu kadar değersiz değil ki saklayalım veya zaman kaybedelim. Ben sadece kafamdan atmak istedim hepsi buydu, iyi de oldu yük indi omzumdan
Reddedilmek erkekler tarafından pek problem degil bana göre ama bizler reddedildi mi biraz içleniyoruz gibi açıkçası ben öyleydim. Üniversitedeyken birine açılayım dedim aynı siz gibi kabul etti ama sonu gelmedi. O günden sonra da tövbe dedim. Çünkü kendimi çok kötü hissetmiştim.Yemek yapıp götürmeler not verip ders çalıştırmalar. Nasıl takıntı olduysa şimdi evlendim hala ilk aramayı mesajı eşimden beklerim. Çünkü ben arayan olursam eşim de olsa ters tepiyor. Erkeklere göre de kaçan kovalanıyor.

Reddedilmeyi göze alanlar tabiki açılmalı.

Reddedilmek erkekler tarafından pek problem degil bana göre ama bizler reddedildi mi biraz içleniyoruz gibi açıkçası ben öyleydim. Üniversitedeyken birine açılayım dedim aynı siz gibi kabul etti ama sonu gelmedi. O günden sonra da tövbe dedim. Çünkü kendimi çok kötü hissetmiştim.Yemek yapıp götürmeler not verip ders çalıştırmalar. Nasıl takıntı olduysa şimdi evlendim hala ilk aramayı mesajı eşimden beklerim. Çünkü ben arayan olursam eşim de olsa ters tepiyor. Erkeklere göre de kaçan kovalanıyor.

Reddedilmeyi göze alanlar tabiki açılmalı.

Cesaretli kadın sevenler de var, maalesef bize böylesi denk gelmiş.. büyük bir şey hissetmediğim için takıntı yapmadım öyle bir yapım yok lakin ben de daha çok ciddi bir şey hissetmeden asla adım atmam ders oldu. Hayır çevremde ilk adımı atıp çok mutlu olanları gördüm ben de neden olmasın dedim. Demekki karsımdaki henüz ne istediğini bilmiyormuş.

Cesaretli kadın sevenler de var, maalesef bize böylesi denk gelmiş.. büyük bir şey hissetmediğim için takıntı yapmadım öyle bir yapım yok lakin ben de daha çok ciddi bir şey hissetmeden asla adım atmam ders oldu. Hayır çevremde ilk adımı atıp çok mutlu olanları gördüm ben de neden olmasın dedim. Demekki karsımdaki henüz ne istediğini bilmiyormuş.
Dogru diyorsun ama işte denk gelmiyor. Tek tük vardır öyle istisnalar. Umarım senin gitmene fırsat kalmadan senin ayagına gelir mutluluk

Sen olaya duygusal yaklaşırken o mantıksal yaklaşmış
Ama dürüstlükle ifade etmesi de güzel derslerle ilgili yardımlaşmamız devam etsin demiş tabii arkadaşlığını o istiyor diye devam ettirmek zorunda değilsin karar senin

Ay bu tiplere de gıcık olurum. Sürekli yanında olsun istermiş önce totosunu topladım o.
Hem yüz ver hemde yok de.
Hiç canını sıkma.
Açılmakta iyi yapmışsın ne olduğunu anladın.

Tavırları hoşlanıyor gibiymiş aslında. Belki daha önce uzak mesafe ilişkisinden ağzı yanmıştır.

Bence onda da az biraz bir şeyler vardı. Ama mezun olmaya yakın mantık galip geldi. Dersler iş güç mesafe... Ben de benzer bir şey yaşadım. Kendimce bu tip sebepler oldugunu düşündüm o zamanda.

Ben olsam eski çizgiyi hiç bozmazdim. Daha mutlu görünün hatta öyle paylaşımlar yapın. Biraz da gizemli olun inanin hersey sizin lehinize donecektir. Adam sevgili gibi iletişim kurduğu birini bulmuş sorumluluk istemiyor böyle güzel devam edelim diyor.

Türk erkekleri gözlemlediğim kadarıyla naz,niyaz,trip,peşten koşma falan seviyorlar.Bunca yıldır arkadaşlarımın gönül işlerini dinledim.Bu güne kadar bir erkeğe açılıpta sonunda Mutlu olanını görmedim.Sizin düşünceleriniz daha avrupai, bu düşünceler Ortadoğu'da geçer akçe değil maalesef

Merhaba kızlar. Her şeyi anlamanız için tek tek yazacağım.

Arkadaş ve okul ortamından 1 yıla yakındır bir çocukla arkadaşça konusuyoruz. Kendisi ağır başlı, birkaç yıl önce sebebini bilmediğim bir ayrılık yaşamış, bugüne kadar (çevrede söylenen) kızlarla işi olmamış biridir. Ben de yanında yöresinde kızlara denk gelmedim okulda.

Son 3 aydır sürekli bir şeyleri bahane ederek bana yazıyordu. Bahaneleri söyleyeyim; çok not isteyeceği arkadaşı varken benden not istemesi, bende yok notlar henüz tamamlamadım deyince “hadi yaa ben simdi senden not alamayacak mıyım” gibilerinden konusması. Ya da herhangi dersle ilgili bir şeyime yardım ettiğinde “ee bi kahve ısmarlarsın artık” gibisinden söylemleri. Her fırsatta bi konu bularak mesaj atmaları vs. Ben başta ona karsı bir şey hissetmedim onca aydan sonra son 1.5-2 aydır aklıma düşmeye basladı...

Şimdi belki çevresine böyledir diyeceksiniz hayır, emin olun kimseye böyle değildi.

Bundan 1 ay önce kafeye vs gittik oturmaya ama tabiiki arada birbirimize açılmışlığımız yok, iki arkadaş gibi gittik oturduk. Gayet güzeldi vs sonra yine aynı sekilde mesajlar atıyor hikayeye cevap verıyor hiç onluk bir şey yokken...

Bir şeyler hissettim uzun süre sonra bu çocuga, yani ben bir ilişkiden çok kötü bir şekilde ayrılalı 2.5 yıl oldu. O gün bugundur hayatıma kimseyi alamadım bir şey de hissetmedim daha doğrusu. İlk defa bu cocuga böyle bir hoslanma mı desem, guven duygusu mu desem ya da ağırbaslılıgı mı ilgimi çekti desem tanımlayamıyorum o hissi.

Çocuk 4. Sınıfta ben yarım dönem uzattım. Aynı yaştayız. En son 2 gün önce artık okulum bittiği için ve gideceğim için içimde kalmasın diye mesajla açıldım hoşlanıyorum diye. O da bana “benim şuan için hedeflerim var, çok mutlu oldum söylemene bunu ama işte ben benim yanımdaki kadının sürekli yanımda olmasını istiyorum, sen gideceksin madem eteğimizdeki tasları dokuyoruz ben de bir ara bir şeylere başlayabiliriz diye düşünmüştüm ama artık olmaz derslerime bakmam lazım fakat bunun bir ileri seviyeye tasınmaması arkadaslıgımızı etkılemesin” gibisinden mesaj yazdı.

Şunu da belirteyim ben bu tarz konularda ilk adımın erkek tarafından atılması gibi düşüncelere karsı çıkan biriyim. Böyle konularda kadın-erkek ayrımı oldukça mantıksız geliyor. Kim ne hissediyorsa bunu söylemeli. Ben bana olan tavırlarından güç alarak söylemistim ama demekki bu yetmıyormus bazı şeyler için. Gider ayak içimde kalmasın istedim he eğer olumlu gelseydi de tabiiki bir ilişki içerisinde elimden geleni yapardım, olmadı.

Beni şaşırtan bana sürekli bu kadar yakınlasmaya calısıp böyle bir cevap vermesiydi. Yani 1 hafta öncesine kadar sürekli konusmaya calısıp bunu dile getirince bu sekilde yanasmasını garipsedim. Demekki sergilenen tavırla düşünce bir olmayabiliyormuş herhalde ne yapmaya calıstıgını hiç anlamadım....
Ah canım bu yaşadığın o kadar yaygın ki. EGO’sunu tatmin etti gariban.

Maksat vakit geçirmek, işi ciddiyete bindirmeden görüşmek olabilir. Demek ki seviyor olsa bile uzaga gideceksiniz diye reddedecekti veyahut sevmese bile aynı şehirdesiniz diye (orda bulunmaya devam etseydiniz eger) kabul edecekti ve siz seviyor sanacaktınız. Çünkü kaybedeceği birşey yok. En azından içinizde kalmamış ama gerçekten seven bir erkek, her fedakarlığı yapacak, beklemeyi bilecek, herşeyi göze alacak bir erkek, kızın ona gitmesini beklemez..Bu yüzden ben hala daha ilk adımın bayan tarafından atılmasına karşıyım.
Türkiye’de kadınların duygularını açıklaması hala tabu olduğu İçin bir erkek bu hareketle karşılaşınca “ vayyy ben neymişim” diyor ve akabinde Totosu kalkıyor. Çok medeniyetsizce ama bu bir gerçek. Ülkenin her alanına genelleyemem ama yaygın bir durum

Yüzüne bakma cidden cesaretsizin.
Tamamen bahane söyledikleri. O mesaj atarsa falan cevap ver tabi ama o kadar sen daha bisey yapma. Üstüne düşeni yapmışsın. Bence iyi de yapmışsın. Sen daha delikanlı davranmissin o kaçak gocek

Türkiye’de kadınların duygularını açıklaması hala tabu olduğu İçin bir erkek bu hareketle karşılaşınca “ vayyy ben neymişim” diyor ve akabinde Totosu kalkıyor. Çok medeniyetsizce ama bu bir gerçek. Ülkenin her alanına genelleyemem ama yaygın bir durum
Evet, kendilerini çok degerli gibi görüyorlar. Peşimizden koşan, deli divane aşık olan adamlar bile zamanla degişiyor sa, duygularını açtıgın kişi de her şekilde kullanırım diyerek, kendini nimetten sayarak farklı şekillerde karşısındaki kişiyi yıpratıyor. Ülkemizde bu durum maalesef böyle. O yüzden kimsenin de peşinden koşmamak gerekiyor bana kalırsa.

Ben olsam eski çizgiyi hiç bozmazdim. Daha mutlu görünün hatta öyle paylaşımlar yapın. Biraz da gizemli olun inanin hersey sizin lehinize donecektir. Adam sevgili gibi iletişim kurduğu birini bulmuş sorumluluk istemiyor böyle güzel devam edelim diyor.

Katılıyorum. Kız orda dursun benden hoşlansın ben de kaçak göçek takılayım egomu da tatmin edeyim kafasında.

Kendi kaybeder ,ayrıca birine açılma özgüveni yüksek insanlarda olur... boşverin takılmayın bile

X