Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Bugün iftar menüm;

Şehriyeli domates çorbası(dünden)

Patatesli taze fasulye (dondurucudan çıkardım, yazın kendim toplayıp buzluğa atmıştım . Inanılmaz keyif verici hadise arkadaşlar kendim toplamak. Pazardan alınanla kesinlikle aynı şey değil ❤)

Şehriyeli pirinç pilavı

Salata

Gül üzümünden meyve suyu (gül üzümü bizim buraya ait olduğunu zannettigim endemik bir bitki. Üzümlerin enfes bir kokusu oluyor ve yerken kabuğu kendiliğinden soyuluyor. Müthiş lezzetli bisey .Onlari da yine ben toplamıstım köyden. Buzluğa atmıştım ❤❤

Iyiki rahmetli dedemin ve babaannemin köyde evi var. Elleriyle diktiklerini yiyoruz. Allah kabirlerini nur doldursun

Hepimizin sag olan büyüklerine uzun ömürler versin.

Başınız sağolsun Rabbim mekanını cennet eylesin. Bende çok yakın zamanda babamı kaybettim başa gelmeden böyle acı olduğunu bilmiyordum insanın içi yanıyor resmen. Ben gurbetteyim canım isteyince ziyaret bile edemiyorum kabrini, çok özlüyorum çok Rabbim bütün ölmüşlerimize rahmet eylesin İnşaAllah...
Çok çok teşekkür ederim arkadaşım.
Allah'ım razı olsun, sizin de başınız sağ olsun.
Allah'ım sabrımızı artırsın inşallah.

Menüler gelmeye başlamış oh ohh ohh🤗🤗🤗

Dünden kalan mantar çorbası
Fırında tavuk(patates, soğan, sarımsak, domates, biber, salçalı su, baharatlar ağır ağır pişiyor)
Erişte pilavı(erişte annemden🤗)
Marul salatası, turşu
Güllaç, tulumba(birimiz sütlü tatlı birimiz şerbetli tatlı sever😂)

Kizlar hayırlı ramazanlar koronayla uğraşıyorum o yüzden yazamadım bu sene çok zor günler geçiriyorum oğlum geçen hafta hastanede yattı ciğerlerine tutulum olmuş :KK43:
Bende oruç tutamıyorum okadar halsiz bitkinim ki.dualarinizi eksik etmeyin kizlar çok ihtiyacım var
Cok gecmis olsun.
5 yas cocuklari da tutuyor muymus :KK43:
7 9 yas arasi riskli demistu eczaci bu yeni mutasyonda.
Iyi mi suan oglunuz? Rabbim sofa versin bu mubarek ay hurmetine.

Cok gecmis olsun.
5 yas cocuklari da tutuyor muymus :KK43:
7 9 yas arasi riskli demistu eczaci bu yeni mutasyonda.
Iyi mi suan oglunuz? Rabbim sofa versin bu mubarek ay hurmetine.
Oğlumun alerjik bı durumu var sanırım o yüzden bu kadar ağır gecirdi ne yazık ki artık çocuklarında etkiliyo bu illet Allah razı olsun

Çok geç kaldım, çok üzgünüm.
Ama menümüzü paylaşmadan geçmem.
Sahurumuzda
2şer kaynamış yumurta
Bol peynir. Ramazanda canım hep peynir çeker her nedense.
Domates, salatalık,zeytin.
Çay.
Bol su.

İftarımızı az önce gidip aldık.
Tarhana çorbası. Ben yaptım.
Tavuk çevirme, kocama.
Kanat çevirme, bana.
Lavaş. Çok çok severim. İçine hiç bir şey koymadan da yiyebilirim.
Tatlı olarak dünden güllaç.

Az kaldı iftarımıza. Çayımızı demleyip oturalım dualarımıza.
Hepimizin ellerine kollarına sağlık.
Allah'ım hepimizin oruçlarımızı, dualarımızı,ibadetlerimizi kabul etsin inşallah.
Allah'ım olmayanlara da versin inşallah.

Son düzenleme:
Kizlar hayırlı ramazanlar koronayla uğraşıyorum o yüzden yazamadım bu sene çok zor günler geçiriyorum oğlum geçen hafta hastanede yattı ciğerlerine tutulum olmuş :KK43:
Bende oruç tutamıyorum okadar halsiz bitkinim ki.dualarinizi eksik etmeyin kizlar çok ihtiyacım var
Çok geçmiş olsun Allah şifa versin 🤲🏻

ah çok üzüldüm.
Allah'ım acil şifalar versin en yakın zamanda inşallah.
Sağlıklı haberlerini alalım en yakın zamanda inşallah arkadaşım.

X