Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Birkaç gündür banlıydım yazamadım. Gündüz de pazara falan gittim. Pazar yine ateş pahası, semizotu yine 5 liraydı, almadım tabi ki:duduk: Almak istesem alabilecek durumum var çok şükür, ya canı çekip de alamayanlar ne yapsın. Çilek-kiraz-kayısı-erik 10 lira civarında kilosu. Patates 3,5-soğan 3 lira. Yazık günah yaa, insanlar asgari ücretle kira mı ödesin, çocuk mu okutsun, karnını mı doyursun. Pazarcılar ramazanda iyice arttırıyor fiyatları, canı çeker alır diye güvenerek. Allah merhamet versin biraz kalplerine:KK12:

İftar menüm

Domates çorba
Taze fasülye
Tavuklu pilav
Cacık
Şerbet

Sahurda da bazlamadan tost yapacağım büyük ihtimal.
o nasıl pazar yahu :KK47:
çok da uzak değiliz birbirimize, yarım saat mesafe var diyeyim öyle anlayın.
meyveler de hemen hemen 3\4 lira altında satılıyor burda, meyveye göre değişir tabi.
soğan 1,5 patates 2 2,5
semiz otu 3 liraydı en son
sizinkiler baya uçmuş:olamaz:

Gunaydin hanimlar.
Sahurda alarmi erteleye erteleye bir uyandim yarim saat kalmis.
Neyse ki bir seyler hazirlayabildim de yemeden tutmayacak esim.

Dun iftara kiymali pide de yaptirinca fasulyeye hic dokunmadik bugune kaldi yanina eklemelerle menum hazir.

Suzme mercimek corbasi
Taze fasulye
Pirinc pilavi
Yogurt
Karpuz

o nasıl pazar yahu :KK47:
çok da uzak değiliz birbirimize, yarım saat mesafe var diyeyim öyle anlayın.
meyveler de hemen hemen 3\4 lira altında satılıyor burda, meyveye göre değişir tabi.
soğan 1,5 patates 2 2,5
semiz otu 3 liraydı en son
sizinkiler baya uçmuş:olamaz:
Semte göre değişiyor, bizde araba olmadığı için mecbur eve en yakın 2-3 pazar var oradan bakıyoruz. Ama 3-5 km mesafedeki tüm pazarlar bu şekilde.

Meyve ucuza satan da var. Ama gerçekten yenebilecek şekilde olmuyor. Alıyorsun eve geliyorsun ya tamamen ezik, çürük ya da kurt dolu:olamaz:

Ben de öyle almaktansa iyi olanı alayım diyorum. En pahalının bir tık altı olan şekilde alınca 10
Lira civarı oluyor. Mesela çilek-erik 8 lira kiraz-kayısı 12 lira.

Birkaç gündür banlıydım yazamadım. Gündüz de pazara falan gittim. Pazar yine ateş pahası, semizotu yine 5 liraydı, almadım tabi ki:duduk: Almak istesem alabilecek durumum var çok şükür, ya canı çekip de alamayanlar ne yapsın. Çilek-kiraz-kayısı-erik 10 lira civarında kilosu. Patates 3,5-soğan 3 lira. Yazık günah yaa, insanlar asgari ücretle kira mı ödesin, çocuk mu okutsun, karnını mı doyursun. Pazarcılar ramazanda iyice arttırıyor fiyatları, canı çeker alır diye güvenerek. Allah merhamet versin biraz kalplerine:KK12:

İftar menüm

Domates çorba
Taze fasülye
Tavuklu pilav
Cacık
Şerbet

Sahurda da bazlamadan tost yapacağım büyük ihtimal.
İstanbul gerçekten cok pahali semizotu 5 lira,buyukce bagini 1 liraya aldim tabi ben akdenizdeyim,İstanbul da marketle pazar arasinda pek fark olmuyor bana gore fiyat konusunda.

İstanbul gerçekten cok pahali semizotu 5 lira,buyukce bagini 1 liraya aldim tabi ben akdenizdeyim,İstanbul da marketle pazar arasinda pek fark olmuyor bana gore fiyat konusunda.
Evet ama burada yürüme mesafesinde Migros Carrefour gibi büyük market yok. Diğerlerinin sebze meyvesi de pek taze gelmiyor bana. Hele yeşillikler hepten pörsümüş oluyor sıcakta.

Yine pazara gidiyorum mecburen...

benimde misafirlerim vardı haftasonu menüm şöyleydi

Mercimek çorbası
paçanga böreği
içli köfte
kuru patlıcan biber dolması
güveç
pilav
fırında soslu kanat
zeytinyağlı fasulye
mürdüm eriği ve kayısı kompostosu
Şekerpare

Bugünde
Tarhana çorbası
Kalanlardan zeytinyağlı fasulye Pilav
Semizotu Salatası
Sütlaç

Cumartesi iftar annemlerdedik:KK52:

Yayla çorbası + Kıymalı dolma biber + Köfte patates kızartması + Tavuklu pirinç pilavı + Çoban salatası + Karpuz + Sütlaç

Pazar iftar hafif oldu :KK52:Bugünde bunlar var rahatım :halay:

Yoğurt çorbası + Nugget kızartma + Salçalı makarna + Yoğurt

Oruca kisa sureli aradayim ben
Cumartesi Cuma gununun menusunu yedik
Pazar gunu misafir vardi ama kendi istekleriyle disarida iftar yaptik hep eve tikiliyoruz havada guzel diye konu acilinca iftari disarda yapalim fikri cikti
Bgn
Kesmeli yesil mercimek corbasi
Evde kiymali pide veya findik lahmacun daha netlesmedi
Bol yesillik salata
Ayran
karpuz

X