Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

kızlar cumartesi akşamı komşularım çaya gelecekler
-şelale pastası

-pizza ya da poğaça (kararsızım)
-kısır
yapmak istiyorum daha fazlasına gerek yok diye düşünüyorum zaten iftardan sonra gelecekler ne dersiniz?:44:

bence hiçbirine gerek yok iftardan sonra geleceklerse :) sadece pasta yeterli bence yanına kuruyemiş tamam

bence hiçbirine gerek yok iftardan sonra geleceklerse :) sadece pasta yeterli bence yanına kuruyemiş tamam

yok kız ilk defa gelecekler biz yeni taşındık daha bir yıl olmadı kuru kuruya göndermeyeyim adamları gerisin geri ama işin kötüsü bir sonraki gün iftara misafirlerim olacak neyse onlarada çayın yanında veririm kalanlardan artık :)

eşimin isteği üzerine bnm iftar menüm;

domatesli şehriye çorbası
bulgur pilavı
soslu tavuk
salata + cacık
kadayıf

ne güsel komşuluk var demek ki binada hem büyük şehir imrendm valla bnm bina kimse kimseyi tanımaz ne selam ne sabah iki seneyi geçti ama bi üst katta bi teyze var onunla iyiyiz hatta dün teravihden beraber geldik evine çaya davet etti ilk defa gittim bir saat oturduk balkanda. o bana geldi 4/5 kez ama ben ilk gittim. hiç hoşgeldine falan gelen olmadı başka sadeece bebek için başsağlığına geldiler bir kere o kadar 10 daire var zaten hepsi yaşlı en genci 40 yaşında düşün halbuki küçük yer herkes birbirini tanır ama olmayınca olmuyo komşu konusunda dertliyim. ilk evimde çok memnundum karşı komşumla hep beraberdik

bizim komşularda toplantı adı altında toplaşıp duruyolar ben çalışıyorum ayak uyduramıyorum onlara hepsinin çocuğu var hepsi ev hanımı bi ben çalışıyorum pek kafamda sarmadı aslında ama alışmaya çalışıyorum

olmuyo zaten yaa ev hanımı olanlarla muhabbetin bile sarmıyor ben kendimi bir tuhaf hissediyorum sohbete bile katılamıyorum valla

sahur menüm her zamanki gibiydi tost çay kahvaltılık

iftarda etli biber dolmamız var yanına makarna mı yapsam bilemedim değişik bişeyler yapmak istyrm,
tatlı olarak da eşim baklava yufkası almayı unutmazsa adra 'nın kekli baklavasını deneyeceğim

İftar menü :

Yayla çorbası
Zeytinyağlı taze fasulye
Mezeler ;
Havuçlu patates topları
Karışık kızartma
Zeytinyağlı Sarma
Patlıcan salatası
Sodalı Börek
Tatlı ;
Kalburabastı

Sahur:

Haşlanmış yumurta
Karışık tost
Erik kompostosu

Misafiriniz mi var? Masallah. :)

ben yeni evliyim. Hayatta bir gunde bu kadar cesit cikaramam. Siz nasil beceriyorsunuz? Bu isin sirri var mi? Benim de ogrenmem lazim.

Dünkü iftar menüm fırında patates köfte pilav salata.sahurda sadee kahvaltılık.kızım 4gündür hasta ıyumuyoruz uykulu uykulu içimden biley gelmedi

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Misafiriniz mi var? Masallah. :)

ben yeni evliyim. Hayatta bir gunde bu kadar cesit cikaramam. Siz nasil beceriyorsunuz? Bu isin sirri var mi? Benim de ogrenmem lazim.

evet yaklaşık 15-16 kişiydik bir çoğunu annem yaptı tabi

Merhaba arkadaşlar, c.tesi günü iftara misafirim var. Menü konusunda yardımcı olmanızı rica ediyorum. Ana Yemek olarak patatesli misket köfte düşünüyorum. Pilavıda et kavurma ile servis edicem yanina ya zeytinyağlı fasulye ya da barbunya.Hem et hemde köfte tuhaf mi olur.semizotu salatası ile gavurdagi salatasi da olacak

Köz patlıcanla rokayı karıştırıp mı yapıyorsunuz hiç denemedim acı olmuyor mu :44:Yoğurtlu salata olarak havuç tarator öneririm

Canım geç oldu ama ben rokayi bu salata sayesinde sevdim. Bu salata nar ekşisi olmadan pek güzel olmuyor ama içerisine domates de kat çok güzel oluyor

Canim bence nohutlu pilav yap o da iyi gider hem et hem kofte olmasin ya da et yemeyen varsa tavuklu yap pilavi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Felah köftesi
Fasülye kavurması ( dünden kaldı )
Ev yapımı meyve suyu
Salata
Üzüm ve dondurma
Hayırlı iftarlar

iftar menüm

mercimek çorbası
patatesli patlıcan musakka
salça soslu makarna
vişne kompostosu
yoğurt
Kemalpaşa tatlısı
kavun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…