Ramazan ibadetlerimiz 🤲

Maşallahın var Allah kabul etsin

Şuan oruçsuzum pazartesi günü başlayacağım inşallah Allah nasip ederse henüz hiçbir ibadet yapmadım hatim de o zaman başlayacağım
İnşallah pazartesi başlarsınız. Bende bugün başladım nasıl hevesliydim ilk günüm diye inşallah hep böyle gideriz

Tirmizî'nin Sünen'inde ve Ahmed b.Hanbel'in Müsned'inde geçen bir hadis-i şeriftir: “Men samete necâ.” Türkçeye “Dilini tutan kurtuldu” ya da “Susan kurtulur” diye tercüme edilebilir.

Ah, kızlar bu ramazan dedikoduya da tövbe edelim

Nimetler şükürle fazlalaştığı gibi, musibetler de şekva ve şikayetle artar. Zira şükür, bir kıymet bilme ve memnun olma tavrıdır. Üzerindeki nimetlerden memnun olan ve onu doğru değerlendiren birine o nimet artırılarak verilecektir. Şükrün zıt tı olan şekvaysa bir kıymet bilmeme halidir ve nimetin kaybe dilmesine, musibetlerin etkisinin fazlalaşmasına sebebiyet verir. Şükür ve hamd, musibetin azalmasına bir vesiledir. Peki, mu sibete şükür nasıl olacaktır? Musibete şükrün birinci boyutu, şükrün tam zıttı olan isyan ve itiraza girmemek, ikinci boyutu daha da kötüsünün yaşanmadığına memnun olmak ve verilenin eziyetten ziyade bir armağan olduğunun farkına varmaya çalış mak, üçüncü boyutuysa getireceği yüksek sevaplar cihetiyledir.
Tebe-i Tabiinin büyük alimlerinden İbn-i Mübarek'in şu sözü manidardır: ''Musibet önce birdir, ağlayıp sızlanma sonu cunda ikiye çıkar, şöyle ki; Birinci musibet başa gelen neyse odur, ikinci musibetse, şekva ederek sızlanma sonunda o musibetin mükafatının elden gitmesidir. " Kaderi eleştirmek, bir yandan da onun sahibi olan Rabbimizden uzaklaşmaya da sebebiyet verir ki, en muhtaç olduğumuz zamanda, en ihtiyaç duydu ğumuz destekçiden kopuyor olmamız, acılarımızı büyütmek ten başka bir işe yaramaz. Rabbimizin kulu olması hasebiyle merhamete her insanın liyakatı vardır. Ancak bu liyakat, isyan ve itirazlarla azalır veya yok olur. Merhamet, ona ihtiyaç duy duğunun farkında olup merhamet sahibini dışlamayanlara layıktır.

Kızlar hayırlı geceler.
Bugün teravih namazı kıldım.
Kur'an'ı Kerim okudum.
Vakıa ve Yasin suresini okudum.
100 salavat
100 elhamdülillah
100 Allahuekber
100 laileheilallah çektim.
Bugün dolu dolu geçti çok şükür.

Birde ben Salati Tefriciye basliyalim diyorum ne dersiniz ?

valla dun cok guzel gecti vega sizlsr nasilsiniz neler yaoiyorsunuz
Benimde dün güzel geçti darısıbugüne kızlar salavatı tefriciye okuyorum ben ama az arttırcam bence de okusak güzel olur
Kızlar bugün iş yerinde o kadar yoğundum ki eve ölü gibi geldim bir de üstüne spora gittim yorgunluktan bitik haldeyim. Hemen abdest alıp teravih ve yatsıyı kılacağım. Sonrasında da cüz okuyacağım. Salatı tefriciye okuyalım bence de. Ne zaman başlayalım?

Yarin başlayalım bence 4444 tane okuyalım. Niyetlerimiz için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…