Ramazan ibadetlerimiz 🤲

Dua🍀.jpeg

Hayırlı ramazanlar kızlar 💜 Rabbim tuttuğumuz oruçları, ettiğimiz tüm ibadetleri kabul etsin. Nasılsınız? İlk gün orucunuz nasıl geçti?

Baş ağrısı yaptı haliyle vücut alışana kadar normal bu. Ben sahuru yaptım sabah ezanına kadar zikir çektim.20 ihlas okudum.

Gün içinde de 2 sayfa kuran okudum,yine zikir çektim, esma okudum.Birazdan meal okumasına ve yasin okumaya geçeceğim.. Nedense gece ibadetini çok daha seviyorum. ☻️

Eki Görüntüle 3222688
Hayırlı ramazanlar kızlar 💜 Rabbim tuttuğumuz oruçları, ettiğimiz tüm ibadetleri kabul etsin. Nasılsınız? İlk gün orucunuz nasıl geçti?
Hayirli ramazanlar. Oruc benimde iyi sayilirdi ama sahurda yiyememistim pek o sebeple biraz zor oldu. Gun icide ibadet etmeye calistim sizin nasil gecti ilk gun

Hayırlı sahurlar kızlar 🌸 kullandığım Risale-i Nur uygulaması çok güzel. Bu şekilde hep meal dinliyorum. Çok güzel anlatımı var. Tavsiye ederim 🌸 Ve uygulamada arapça da dinleyebiliyorsunuz 🌸🌸😍

Eklentiler

• Screenshot_2023-03-24-03-57-33-844_org.feyyaz.risale_inur.jpg
    Screenshot_2023-03-24-03-57-33-844_org.feyyaz.risale_inur.jpg
    38,5 KB · Görüntüleme: 49
Günaydın 💜
Ramazanda oruç tutmayanlar gerçekten çok zorlanıyor. Regl nedeniyle oruç tutamadım haliyle her şeye ben koşturdum oruçlular yorulmasın istedim. Gece dua ederken pilim bitmiş 😔
Dün sadece zikir çekebildim.
1001 Ya Fettah Ya Rezzak okudum
601 la ilahe illallah okudum
245 salavat oldu uyuyakalıp çekemedim

Selamlar🌺
Ben de regl olduğum için oruca başlayamadım henüz.
Zikir çekiyorum, sohbet dinliyorum
Boş geçirmemeye çalışıyorum

Öğrendiğim bir bilgiyi aktarayım sizlere de, normal günlerde salavat çektiğimiz zaman melekler aracılığı ile Efendimize ulaştırılırmıs. Ancak cuma günleri Efendimiz direkt bizim sesimizden alırmış selamımızı🥹

Bugün bolca salavat çekmeye özen gösterelim, Hayırlı cumalar olsun hepimize ♥️

500 adet salavat çektim 🌸
Er-Rahman
Er-Rahim zikirlerini çektim 100 adet 🌸
Akşam da vakıa, fetih ve Kur'an'ı Kerim okuyacağım 🌸🌸

Çokkk şükür benim regl bitti galiba abdestimi aldım ilk teravihhhh 💜💜

Çok şükür evde olunca biraz temizliğe giriştim, erzak dolabını düzenledim 🌸🌸 sizin nasıl geçti kızlar 🌸🌸
Kolay gelsin canım 💜 bugün benim ilk ramazan günümdü aslında evde de olunca temizliğe felan hiç elimi sürmek istemedim bol bol ibadet ettim ve biraz da yattım 🤣
Kızım bugun bir dakika yakamı bırakmadı🥴 bıraktığı sırada da ancak yemek ve bulasık işini hallettim. Çok boş geçti günüm malesef. Aksama zikrimi çekip yatacağım ancak
Olsun anne olmanın sevabı da büyük 💜 inşallah yarın bol ibadet edersin💜
Guzeldi salavat cektim ya zül celali vel ikram okudum la ilahe illallah okudum estağfurullah ve muhammeden resulullah okudum Yasin okudum ve kurani kerim mealinden 20 sayfa okudum yaklasik siz neler okudunuz
Allah kabul etsinn 💜
Bugün bol kurani kerim okudum.
11 sayfa cüzümden okudum
1 vakıa
1 fetih
41 salatı tefriciye okudum
20 rekat teravih ve vakit namazlarımı kıldım.

X