Ramazan Bayramına Kadar Cüz Cüz Paylaşarak Hatim Yapalım

YARABİM;

Okuduğumuz Kuran-ı Kerimimizi kabul et ve hatmimizi hayırlara vesile et. Önce Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) efendimizin ruhuna hediye eyledim sen kabul eyle peygamberimizden önceki tüm peygamberlerin ruhuna hediye eyledim sen kabul eyle, dört halifeye ve peygamberimizin ashabına hediye eyledim sen kabul eyle, yedi uyuyanlara hediye eyledim sen kabul eyle, bu hatimde bana yardım eden arkadaşlarımızın ölmüşlerinin ruhuna gönderdik sen kabul eyle ben rahmetli babam Ali'nin ruhuna gönderdim sen kabul eyle arkadaşım senemin anneannesi Münevver'in ruhuna gönderdim sen kabul eyle akrabamız nazan ablamın anne ve babasının ruhuna gönderdim sen kabul eyle eşimin ölmüşlerinin ruhuna gönderdim sen kabul eyle tüm insanlığın ruhuna ve kabir azabı çekenlere gönderdik sen kabul eyle...

ALLAH'IM

Dertlilere deva borçlulara eda hastalarımıza şifa olsun annemin bacağındaki yaraya şifa olsun arkadaşım senemin kardeşinin ellerindeki yaralara şifa olsun arkaşlarımdan muzurtilki dilekleri hayırlarla kabul olsun ALLAH onu dünya ve ahirette sıkıntıda koymasın arkadaşım senem için de hayırlı imanlı kursaklı huzurlu bir evliliğinin olması ALLAH onun da cömertliğini dünyada da ahirette de karşısına çıkarsın hamile olan arkadaşım adre hayırlısı bir şekilde bebeğini kucağına alsın hayırlı sağlıklı bir evlat olur inş benim gibi hayırlı sağlıklı imanlı kursaklı eli ayağı düzgün tam salih ve saliha bir evlada kavuşmak isteyen zikir listemdeki arkadaşlarımın hepsine damlaya arkadaşım ayşegüle ve sitede tüm evlat isteyenlerin yanında bana da hatim listemizdekilere de sonsuz hazinenden hayırlı evlatlar nasip eyle...

YA KADİR;

Biz bir hiçken bizi yaratan dünyaya gözümüzü açtığımızda git gide olgunlaşıp büyüyüp geliştiğimizde ve ölüm bizi bulduğunda kalbimizdeki iman kuvvetli olsun ve ahirette bizi yalnız bırakmasın ALLAH'IM..İbadetlerimiz kabul olsun hatalarımız af olsun günahlarımız bağışlansız ve aciz olan bu beden senin yolunda tertemiz olmasa da günahları ağır basanlardan olmayalım YARABBİM. Kimseyi kimseye muhtaç eyleme düşmanlıklar ilerlemesin Müslüman alemini koru tüm kardeşlerimizi koru ALLAH'IM vicdanını söküp atmış insanların kalemini kır ve suçsuz yere dökülen kanları durdur sen sabırlıların en sabırlısı ve merhametlilerin en merhametlisi SEN HER ŞEYİ BİLEN VE BİLİNEN VE BİLİNMEYEN HERŞEYİN SAHİBİ VE YARATICISI bizleri taşıyamayacağımız yüklerden koru ALLAH'IM...

YA RAHMAN;

99 ESMAÜL HÜSNA gibi nice güzel sıfatların vardır ama bilmeyiz çok bildiğimizi sanarız ama hiç bir şey bilmeyiz ALLAH'IM şeytanın şerrinden nefsimizin vesvesesinden ve beynimizin yanılgısından kalbimizin kararmasından SANA SIĞINIRIM ALLAH'IM ....

Biz bir tane yiyorsak yiyemeyenlere olmayanlara daha çok ver ALLAH'IM SEN BİZE VERİRSEN biz de olmayanlara yardım eli uzatanlardan olalım ve VİCDANIMIZI YOK ETME KİBİRLENDİRME bizi ALLAH'IM ...Sen izin verirsen hayırlısıyla seneye girmek istediğim kpss 'de beni bir devlet dairesinde çalışabileceğim puanı almamı nasip eyle ALLAH'IM şu puan bu puan diye sınırlarsak hata olur hayırlı insanlarla herkesi karşılaştır ben de elime mesleğimi aldığımda babamın yadigarları annem ve kardeşime daha rahat sahip çıkabilirim ALLAH'IM sen bilensin görensin duyansın kainatın ve bizlerin sahibi bize YAR VE YARDIMCI OL

AMİN.....

çok az arkadaş dileklerini yazdı kadir gecesi dualarımıza amin deriz inş

kizlar benim duam bir az uzun :)

Bismillahirrahmannirrahim.
Estağfirullah, estağfirullah, estağfirullah, elhamdülillah elhamdülillah elhamdülillah, Allahümme sali ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed

Niyet edip okuduğumuz Gulnar kulunun bahtını yolunu açık eyle ona güzel bir gelecek nasip et, esiyle birbirlerini omrunun sonlarina kimi sevsinler, sağlikla bebeklerini kucaklarina alsınlar. Ya Rabbi burada el açıp dua eden tüm kardeşlerimin ailelerine sevdiklerine sağlık sıhhat afiyet ver bizleri sevdiklerimize onlarıda bizlere bağışla ya rabbi

Gulnar kulunu en iyi sen bilir sen görür sen işitirsin. Gönlündeki Duaları Kabul Et... Onun kocasi ile hayirlisi ile ayri yeni bir eve tasinmasi icin yardim et, yol aç, para yetir Yarebbim. Gelecek Ramazanda kendi evlerinde esi ile cocuklari ile mutlu olsun. Yeni evi Gulnarin annesine yakın olsun, hatta mumkunse hayirlisi ile bir shehirde yasasinlar. Kaynanası ile hec bir problem olmasin, onlarin yeni eve tasinmasina kaynanası karşı cikmasin,Gulnarin esi Revan yeni eve tasinma kararini hayirlisi ile tezlikle cok yakın zamanda versin. kaynana ile bir evde yasadıkca problemler artiyor, o yuzden perde aradan kalkmamis onlarin yeni ev alamlarına, kaynanasız ayri eve çikmalarına sen kendin yardım et, yol ac Yarebbim.
Onun için dua eden herkesin de gönlünün isteklerini ve dualarını kabul eyle Allahım
Ya Rebbim Gulnarin annesine saqlikli uzun omur nesib eyle.Annesinin dualarini esit ona sağlikla nene olmayi, torunlarini oynatmayi,boyutmeyi ve hos gunlerini gormeyi kismet eyle Ya Rebbim.
Ya rabbi sen ki karıncanın sesini duyansın her birimizin gönlünden geçenleri bizden daha iyi bilensin ya rab bir istediğimizi binlerle nasip ettiğin kullarından eyle bizleri. Dualarimizi Ulu Kabede Yapılan Dualardan Eyleyip Peygamber Efendimizin (SAV) Hürmetine Kabul Et. Biz İstiyoruz Veren Sensin Ya Rabbim Sonsuz Lütfunla Kabul Et Dualarımızı. Bu guzel aylarda sana acilan ellerimizi geri cevirme. Bugune kimi kabul etdiyin dualarimiz icin sukurler olsun. Bize bu duamiz icin de sukur etmeyi, sukur dualari okumayi kismet eyle Ya Rebbim
Bu forumda ve her nerede varsa şu mubarek aylarda el açan dua eden tüm din kardeşlerimizin de dualarını kabul eyle ya rabbi Ya Mucib isminle ettiğimiz dualarımıza OL de oluversin ya rab amin amin amin.

Allah razı olsun hepimizden
şuan tek bir dileğim var canım. Bebeğimi sağ salim, hayırlısıyla, sağlıcakla kucağıma almak. Allah acısını göstermesin ve hayırlı bir evlat, kul olsun inşallah.

Hamd, alemlerin Rabbi olan Allah’a, (iyi) sonuç müttekilere mahsûstur. Zalimlerden başkasına husûmet yoktur, Salat-ü selam, Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v))’in, alinin ve ashabının üzerine olsun.
Ey Rabbimiz! Okunan şu hatmi bizden kabûl buyur. Şüphesiz hakkıyla İşiten, layıkıyla bilen sensin.
Ey Mevlamız! Tevbemizi kabul eyle, Çünkü tevbeleri en çok kabûl eden ve hakkıyla esirgeyen sensin, ya Rabbi! Bize hidayet eyle, hakka ve doğru yola ulaşmaya muvaffak eyle. Kur’an-ı Kerim’in bereketi ve Peygamber (-i ahır zaman) hürmetine duamızı kabul eyle!
Ey Kerim ve Rahim olan Rabbimiz! Günahlarımızı fazlın ve kereminle bağışlayan Allahımız! Bizi Kur’an-ın zineti ile süsle. Kur’an’ın kerametini ikram eyle. Kur’an’ın şerefiyle yücelt, bize Kur’an-ın hil’atini giydir. Bizi Kur’an’ın şefaati ile cennetle şereflendir. Dünyanın her belasından ve ahıret azablarından Kur’an-ı Kerim hürmetine bize afiyet ihsan eyle.
Ey esirgeyen ve merhamet eden Rabbimiz! Muhammed ümmetinin hepsini rahmetine eriştir.
Ey Allah’ım! Kur’an’ı bize dünyada arkadaş, kabirde yoldaş, kıyamet gününde şefaatçi ve sırat üzerinde bir nûr kıl. Cennete ulaşıncaya kadar refikimiz; ateşten perde, hayırların tamamına delil ve önder kıl.
Ey Allah’ım! Bizi Kur’an-ın önderliği ile hidayete ulaştır, ateşlerden koru, Kur’an-ın fazileti ile, derecelerimizi yücelt, Kur’an-ın okunması sebebiyle, kusurlarımızı örtüver.
Ey fazl-u ihsan sahibi bulunan Allahım! Duamızı kabûl buyur!
Ya Allah! Kalblerimizi pak eyle, ayıplarımızı setreyle, hastalarımıza şifa,dertlilerimize deva, borçlarımıza eda ihsan eyle. Bizim gibi evlat isteyenlere saglikli, sihhatli, hayirli,salih, saliha evlatlardan nasip eyle. Yüzlerimizi ak eyle, derecelerimizi yücelt, atalarımıza rahmet, analarımıza mağfiret eyle. Dinimizi ve dünyamızı ıslah eyle. Ehlimizi, mallarımızı, şehirlerimizi afetlerden, hastalıklardan ve belalardan koru. Ayaklarımızı doğru yolda sabit kıl ve inkarcı topluluklara karşı bize yardım eyle. Kur’an’ı ‘Azim’in hurmetine dileklerimizi kabûl eyle.
Ya İlahi! Okuduğumuz hatmin sevabını ve nûrunu evvela, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sallellah-ü aleyh-i ve sellem)’nın rûhuna, bütün enbiyanın rûhlarına eriştiriver. Allah’ın rahmeti, selamı ve rızası onların tamamı üzerine ve bu zatların hanedanı, çocukları, hanımları, ashabı ve onlara tabi olanların rûhları ile onların zürriyetlerinin hepsi üzerine olsun. Bir de babalarımızın, analarımızın, erkek ve kız kardeşlerimizin, evladımızın, akrabamızın, sevdiklerimizin, sadık dostlarımızın, hocalarımızın ve üstadlarımızın üzerimizde hakları bulunan kimselerin, erkek ve kadın mü’minlerden hayatta olan ve vefat etmiş bulunan kimselerin rûhlarına rahmet ve selamet ihsan eyle!
Ya Rabbi! Bizler dahi merhumların halleriyle hallendiğimiz vakitte, bizlere selamet-i iman nasibi müyesser eyle. Nefeslerimiz tükenip vadelerimiz geldiği zaman, ol kelime-i münciye-i mübareke ki “Eşhedü El-La İlahe İllellah Ve Eşhedü Enne Muhammeden Abdühû Ve Rasûlüh” diyerek çene kapamak nasib eyle. İki cihanımızı da mamûr eyle. Her türlü musibetten bizleri muhafaza eyle.
Ya Rabbi! Günahlarımızı affeyle. Kusurlarımızı mağfiret eyle. Hatalarımızı mahfeyle. Ayıplarımızı setreyle. Aşkını muhabbetini feyzini, bereketini, rahmetini hikmetini, sevgini ve korkunu gönlümüze kalbimize sen yağdır ya Rabbi!
Ya Rabbi! Bizler sana nasıl dua edeceğimiz bilemiyoruz, Ya Rabbi! Bizler seni asla meth-ü sena edemiyoruz. Sen kendini nasıl övdüysen öylesin. Hazret-i Peygamberimiz sallellah-ü aleyh-i ve sellem sana nasıl dua ettiyse öyle dua ediyoruz, kabûl eyle.
Ya Rabbi! Tembellikten, acizlikten, korkaklıktan, ihtiyarlığın düşkünlüğünden, fakirlikten, cimrilikte, borçlu düşmekten, gururdan, kibirden, riyadan, hasetten, iftiradan, iftiraya düşmekten, kötü ahlaktan, ağlamayan-ürpermeyen kalpten, gözden, gönülden, büyük küçük bütün günahlardan, gizli aşikar bilip bilemediğimiz bütün şirklerden, gecenin karanlığından, fayda vermeyen ilimden ve aklımıza gelmeyen bütün çirkin işlerden sana sığınıyoruz. Nefsimizi ve neslimizi sen muhafaza buyur ya Rabbi!
Ya Rabbi! Dünyanın her bir köşesinde özellikle, İslam ülkelerinde ve Türkiyemizde acı ve açlık çeken müslümanlara sen imdad eyle. Devletimizi vatanımızı sen koru. Beşeriyyeti iman nuru ile münevver eyle ya Rabbi!
Ey hacetleri eda, duaları kabûl eden ve esirgeyenlerin en merhametlisi bulunan Rabbimiz! Bizim dileklerimizi de kabûl buyur. SELAM, peygamberler üzerine; HAMD, alemlerin Rabbi olan Allah Azze ve celle'nin üzerine olsun!.

AMİN.

YARABİM;

Okuduğumuz Kuran-ı Kerimimizi kabul et ve hatmimizi hayırlara vesile et. Önce Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) efendimizin ruhuna hediye eyledim sen kabul eyle peygamberimizden önceki tüm peygamberlerin ruhuna hediye eyledim sen kabul eyle, dört halifeye ve peygamberimizin ashabına hediye eyledim sen kabul eyle, yedi uyuyanlara hediye eyledim sen kabul eyle, bu hatimde bana yardım eden arkadaşlarımızın ölmüşlerinin ruhuna gönderdik sen kabul eyle ben rahmetli babam Ali'nin ruhuna gönderdim sen kabul eyle arkadaşım senemin anneannesi Münevver'in ruhuna gönderdim sen kabul eyle akrabamız nazan ablamın anne ve babasının ruhuna gönderdim sen kabul eyle eşimin ölmüşlerinin ruhuna gönderdim sen kabul eyle tüm insanlığın ruhuna ve kabir azabı çekenlere gönderdik sen kabul eyle...

ALLAH'IM

Dertlilere deva borçlulara eda hastalarımıza şifa olsun annemin bacağındaki yaraya şifa olsun arkadaşım senemin kardeşinin ellerindeki yaralara şifa olsun arkaşlarımdan muzurtilki dilekleri hayırlarla kabul olsun ALLAH onu dünya ve ahirette sıkıntıda koymasın arkadaşım senem için de hayırlı imanlı kursaklı huzurlu bir evliliğinin olması ALLAH onun da cömertliğini dünyada da ahirette de karşısına çıkarsın hamile olan arkadaşım adre ve new hayırlı bir şekilde bebeklerini kucaklarına alsın hayırlı sağlıklı bir evlat olur inş benim gibi hayırlı sağlıklı imanlı kursaklı eli ayağı düzgün tam salih ve saliha bir evlada kavuşmak isteyen zikir listemdeki arkadaşlarımın hepsine damlaya arkadaşım ayşegüle ve sitede tüm evlat isteyenlerin yanında bana da hatim listemizdekilere de sonsuz hazinenden hayırlı evlatlar nasip eyle...

YA KADİR;

Biz bir hiçken bizi yaratan dünyaya gözümüzü açtığımızda git gide olgunlaşıp büyüyüp geliştiğimizde ve ölüm bizi bulduğunda kalbimizdeki iman kuvvetli olsun ve ahirette bizi yalnız bırakmasın ALLAH'IM..İbadetlerimiz kabul olsun hatalarımız af olsun günahlarımız bağışlansız ve aciz olan bu beden senin yolunda tertemiz olmasa da günahları ağır basanlardan olmayalım YARABBİM. Kimseyi kimseye muhtaç eyleme düşmanlıklar ilerlemesin Müslüman alemini koru tüm kardeşlerimizi koru ALLAH'IM vicdanını söküp atmış insanların kalemini kır ve suçsuz yere dökülen kanları durdur sen sabırlıların en sabırlısı ve merhametlilerin en merhametlisi SEN HER ŞEYİ BİLEN VE BİLİNEN VE BİLİNMEYEN HERŞEYİN SAHİBİ VE YARATICISI bizleri taşıyamayacağımız yüklerden koru ALLAH'IM...

YA RAHMAN;

99 ESMAÜL HÜSNA gibi nice güzel sıfatların vardır ama bilmeyiz çok bildiğimizi sanarız ama hiç bir şey bilmeyiz ALLAH'IM şeytanın şerrinden nefsimizin vesvesesinden ve beynimizin yanılgısından kalbimizin kararmasından SANA SIĞINIRIM ALLAH'IM ....

Biz bir tane yiyorsak yiyemeyenlere olmayanlara daha çok ver ALLAH'IM SEN BİZE VERİRSEN biz de olmayanlara yardım eli uzatanlardan olalım ve VİCDANIMIZI YOK ETME KİBİRLENDİRME bizi ALLAH'IM ...Sen izin verirsen hayırlısıyla seneye girmek istediğim kpss 'de beni bir devlet dairesinde çalışabileceğim puanı almamı nasip eyle ALLAH'IM şu puan bu puan diye sınırlarsak hata olur hayırlı insanlarla herkesi karşılaştır ben de elime mesleğimi aldığımda babamın yadigarları annem ve kardeşime daha rahat sahip çıkabilirim ALLAH'IM sen bilensin görensin duyansın kainatın ve bizlerin sahibi bize YAR VE YARDIMCI OL

Eşimle huzurlu sağlıklı mutlu bir evliliğimiz var bunu daha güzel sürmesini nasip eyle sıkıntılarımız gider YARABBİM. Ahirette de bizi birbirimizden koparma ona en güzel ben bana da en güzel o olsun ALLAH'IM eşimin bana sevgisi kat kat artsın kalbi benim ismimle çarpsın YA KADİR ...Onu başımdan eksik etme beni de onun başından eksik etme ALLAH'IM SEN HER ŞEYİ EN İYİ BİLEN VE TAYİN EDENSİN SEN YA HAKEMSİN SEN RAHMAN VE RAHİMSİN gönlümüzden geçenin dilimizden cümle haline getiremediğimiz dileklerimizi de bilen sensin gönlümüzdekileri biliyorsun bir kısmını yazdık sen dualarımızı kabul eyle hayırlarla..

AMİN.....

bazı dualar yine ekledim eşimle ilgili ALLAH herkesi yuvasında mutlu etsin

Benim duam,
Rabbim evladımızı bize bağışlasın, sağlık sıhhat, iman, hayırlı bi ömür versin, bizleri de yanından eksik etmesin..
Eşimle hayırlı sağlıklı huzurlu sevgi ve saygı dolu bi ömür geçirelim inş birlikte, bizi birbirimize bağışlasın, borçlarımızı ödeme kolaylığı versin.. Amin

Benim duam:

Estağfirullah, estağfirullah, estağfirullah, elhamdülillah elhamdülillah elhamdülillah, Allahümme sali ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed

Yarabbim kildigimiz namazlari tuttugumuz oruclari ve okudugumuz hatmi derif ile diğer dualarimizi sen kabul eyle Yarabbim.
Affaducisin affi seversin sen gunahlarimizi affeyle Yarabbim. Geçmiş ve gelecekte isledigimiz isleyecegimiz günahları sen affet Yarabbim. Gönül gözümüzü ac yarabnim ac ki herseyin göründüğü gibi dehilde derinlerdeki manasını gorelim.
Zalimin zulmunden fitne fesattan dedikodudan kem gözden kotu sozden sana siginiroz Yarabbim. Sen dertlerimize deva borclularimiza edayi nasip eyle. Evlat sahibi olmak isteyenlere hayirli evlat bekarlariiza

Arkadaslar duami yazarken sayfa karisti telden yaziyorum. Arsive kaydetyi diye uyari verdi ama bulamiyorumnasil geri getiririm bilen var mi

Benim duam:

Yarabbim kildigimiz namazlari tuttugumuz oruclari ve okudugumuz hatmi şerif ile diğer dualarimizi sen kabul eyle Yarabbim.
Affadicisin affi seversin sen gunahlarimizi affeyle Yarabbim. Geçmiş ve gelecekte isledigimiz isleyecegimiz günahları sen affet Yarabbim. Gönül gözümüzü ac yarabbim ac ki herseyin göründüğü gibi değilde derinlerdeki manasını gorelim.
Zalimin zulmunden fitne fesattan dedikodudan kem gözden kotu sozden sana sığınırız Yarabbim. Sen dertlerimize deva borclularimiza edayi nasip eyle. Evlat sahibi olmak isteyenlere hayirli evlat, bekarlarımıza hayırlı eş, iş isteyenlere hayırlı iş ver yarabbim.

Allahım;
Anneme babama abime ablama küçük kardesime,yegenlerime , esime ve ogluma sağlık sihhat ver gunahlarimizi bağışla yolundan izinden ayirma yarabbim. Altindan kalkamayacağımız yükleri yükleme .Evlerimize huzur bereket ver Yarabbim.
Yarabbim oğlum sana emanet onu hayirli bir insan olarak yetistirmem icin bana yardım et, sen ailemizi dahada genisetmeyi yine hayirlisi ile evlat sahibi olmayi nasip et bize yarabbim. Zaman zaman düştüğüm umutsuzlukdan kurtar yarabbim.
Yarabbim sen ettigimiz duaları peygamber efendimizin , büyük zatlarin, mubarek ramazani şerifin kadir gecesinin okudugumuz hatmi serif ile dualarimizin yuzu suyu hurmetine,kabul eyle Yarabbim.

AMİN

AMİN

AMİN

AMİN

AMİN

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…