Kontakt Lens rainbow lensler harika

deci27

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2010
462
0
slm arkadaşlar,

bgn bir arkadaşımla buluştum. senelerdir lens kullanan ve her markayı denemiş birisidir. ve en sonunda doğal duran bulabilmiş. gördüğümde inanamadım. hani kahve gözlü olduğunu bilmesem kesin mavi gözlü diycem. bu kadar doğal duramaz ya. rainbow açık yeşil miş aldığı lens. ama pek yeşil gibi durmuyor. daha çok mavi gibi ama griyi takınca mavi oluyor ya onun tonunun bi ton koyusu. ne damar var ne o plastik görüntü. aynı kendi gözü gibi. ortasından kendi göz rengide çıkmıyor. resmini koymaya çalıştım ama küçük oldu biraz. canlı olarak görmüş biri olarak söylüyorum ha-ri-ka

Eklentiler

• $180644_10150092362268637_618758636_6096244_5357765_n-1.jpg
    6,2 KB · Görüntüleme: 6.660
Son düzenleme:
eğer bahsettiğin rengin adı emerald green ise ben de kullanmıştım..evet mavimsi yeşildir o :)

eğer bahsettiğin rengin adı emerald green ise ben de kullanmıştım..evet mavimsi yeşildir o :)

sanırım o cnm. harika duruyor ya. böle lens görmedim ben. dibine yaklaştım böle. yok lensim demiyor kesinlikle

"berrylips" posta kutun dolu msj atamıyorum :) umarım beni burdan duyarsınnnnnn

genelde elite line giallo kullanıyorum,ve de gözüm lens demesem anlamıyor kimse.. hatta bir arkadaşıma lenssiz olduğum bir gün kahverengi lens taktım dedim "aa çok yakışmış " dedi:))
rainbow belki gün içinde kullanım açısından solotica kadar rahat diil (en fazla 6-7 saat sonra batma yapabiliyor) ama doğal görünümde kesinlikle yarışırlar!!

diyorlardı doğal falan ama canlı olarak görmek bambaşka bişey. foto, video falan yalan yani. canlı olarak görüyorsun gerçekten doğallığı. bayıldım bu lense ya. fiyat aralığı ne kadar cnm bu lenslerin :44:

internetten fiyatlarına baktım 110-120 fln fiyatları.deci bu arada senin avatardaki resim hep dikkatimi çekiyor lensmi onlar?

internetten fiyatlarına baktım 110-120 fln fiyatları.deci bu arada senin avatardaki resim hep dikkatimi çekiyor lensmi onlar?

fiyatıya iyimiş aslında :) evet cnm lens. freshlook zümrüt yeşili

rainbowun birçok rengini kullandım
emerald green, giallo, dark green, hazel, lilac..fantasy linedan da deep hazel kullandım..
şunu söylemek isterim..ben ta ki soloticalar elime geçene kadar benim de favorim markam rainbowdu..ancak pupil boşluğundan ve şaşı görünüm sorunundan rahatsız olmaktaydım...ancak solotica hidrocor serisini kullandıktan sonra rainbowa geri dönüş yapmayı düşünmüyorum...solotica beni rainbowlardan vazgeçirmeyi başaran tek lens markası oldu..hatta rainbowu sevdiğimden soloticalarla uzun süre ilgilenmemiştim çünkü solotica resimleri genelde makro çekimle görüyordum ve dokusundaki noktacıklar gerçek hayatta öyle gözüküyor sanıyordum ve genellikle charme resimlerini görüyordum ama hidrocor serisiyle tanışınca şimdi ondan daha iyi bir marka ve seri düşünemiyorum..o yüzden rainbowa şu anki duyduğun hayranlığı anlıyorum..ben de bir zamanlar aynı şeyi düşünmüştüm hidrocoru görene kadar :)

Son düzenleme:

işin tuhafı arkadaşım soloticada kullandı. bukadar doğal durmuyordu. renginden sanırım. walla hayran kaldım

işin tuhafı arkadaşım soloticada kullandı. bukadar doğal durmuyordu. renginden sanırım. walla hayran kaldım

belki soloticadan doğru renk ve seri seçememiştir..mesela ben soloticanın nc ve charme serisini beğenmiyorum sadece cor beğeniyorum..ve eminim cor serisinden mel rengini almış olsaydım yine beğenmiyecektim..hassas seçimler bunlar...biraz da renk seçimine ve göz rengi tabanına bağlı tabi..o bahsettiğin rainbow açık yeşili ben de kullandım..evet ilk başlarda bana da harika geliyordu ama kullanmaya devam ettikçe kusurlarını görmeye başlamıştım...hayran kaldığım lens zaman geçtikçe nefret ettiğim lens haline gelmişti farklı ışıklarda inceleme şansım olunca
en büyük sorun gerçek göz rengimin ışık vurduğunda altın rengi ve karamel yansımalara sahip olması..güneşte vampir gözü gibi parlar benim gözüm...rainbowun kenarlarından da kendi gözrengin gözüküyor böyle özelliği var..ışık vurduğunda gözün kendi açık yeşil ama hareleri altın rengi görünüyordu..korkunçluğu düşün artık :26:

haklısın cnm doğru renkler seçmek lazım. bgn öle bi inceledim ki lensleri arkadaşımın anlatamam güneşte sadece ortasındaki kahve çıkıyordu biraz ve rahatsız etmiyordu. kendi gözü gibiydi. bide şöle bir durumdan da olabilir. arkadaşımın gözleri küçük. hani belkide o yuzden batmıyor ortası. anlamadım ki :44: bi dahaki buluşmada bende deniycem içimde dert oldu walla benim gözlerde çok büyüktür bakalım bende nasıl durcak

fiyatıya iyimiş aslında :) evet cnm lens. freshlook zümrüt yeşili

çok güzel durmuş cnm maşallahkataloğunda baktığım bazı renkler satılmıyo internette ben bulamadım yada.açık gri fln yok.gerçi siyah gözde ne kadar belli olur tartışılır.ama arkadaşında gerçekten çok doğal duruyo

canım sana tavsiyem illa ki rainbow alıcaksan..malum rainbowun kenarları kendi göz renginin kenarlarını açıkta brırakıyo..kendi gözrengini kullanarak hare yapıyor...yani sadece gölgedeki göz rengin değil güneşteki yansıması da önemli..yoksa bahsettiğim korkunç durumlar ortaya çıkıyor..güneşte gözün ne kadar açılıyor ne kadar keskin parlıyor bu önemli...ha bu arada rainbowda güneşte de açık vermeyen renk bence hazel rengiydi..o tarz renk severmisin bilmem ama bendeki korkunç durumu çaktırmayan tek rengi oydu....neyseki cor verde aldım da gözüm güneşte keskin altın rengi parlamıyor..zaten lens almaktaki amacım o aşırı keskin yansımalarımı örtmesiydi..dışarıda insanları korkutmak istemem..resmen ateş rengi parlıyorlar

saol cnm. arkadaşımın lensi emerald green cnm. onun gözleri normal kahve baya bi açmış. siyahta nasıl durur bilemem ama çok beğendim açıkçası

rainbowun renklerini görmek isteyenler albümümü inceleyebilirler..birkaç rengin resimleri var :)

hmm baya bi derdi varmış bu lensin :44: okadar düşineceğime solotica alırım cnm ya gerçi şuan almayı düşünmüyorum ikna çalışmaları içindeyim ama alıcam bigün kararlıyım yani

arkadaşlar aslında solotica ve rainbowun doğallığı-güzelliği tercih edecek kişinin gözünün büyüklüğüne göre değişiyor..
rainbow diası 14, solotica 14.2.. arada pek fark yok gibi görünse de aslında büyük bir fark bu..yani bu ne demek diyen olursa kendimden örnek vereyim,
malumunuz pzt günü solotica mel aldım, taktım bir garip oldu renk çok güzel ama beni çok soldurdu, sonra öğrendim ki benim gözümün diası 14.1miş.. bu durumda rainbow cuk oturuyor ve de kendi gözümün haresi belirginleşiyor, lens daha da doğal görünüyor.. solotica ise gözümün etrafında extra sarı bir hare bıraktı..
çoğu optikçide artık dia ölçüyorlar, doktora gidip ölçtürmekten üşenenler kesinlikle ölçtürsün derim ben..

bir de fiyatını daha uyguna bulabilirsiniz, 90 küsüre almıştım ben bağdat caddesinden..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…