Rahimde şekil bozukluğu yardım edin

sevgili bertaraff ve arkadaşlar bende bunun sıkıntısını en üst düzeyde yaşayanlardanım.... ve hala yaşıyorum:KK43: ne güzel en azından bir çocuğun var... ameliyat içinde edişelenme, ben yaklaşık 3 ay önce oldum ameliyatı.. perdemin büyük olduğunu ve alınması gerektiğini hamileliğme bile engel olacağını söylediler ve oldum:KK43: çok zorlanmadım ve pişmanda olmadım iyiki olmuşum ve kesinlikle tavsiye ederim olmanı... ama hala içimde 1 cm perde olduğunu söyledi doktor ve şimdi çok endişeliyim... sanada bunu sormak istiyorum.. ilk çocuğuna hamile kaldığında perdenin büyüklüğü hakkında bilgi verdilermi sana... kaç ayda hamile kalabildin??? ben bu konuda çok sıkıntılıyım ve çalışmalara rağmen hamilede kalamıyorum...artık çocuğum olsunda erken doğurmaya razı durumdayım:KK43: yardımcı olur musun canım ya!!

canım soruna cevap vermemişim ben zorlanmadım 2 ayda hamile kaldım perdenin büyüklüğüyle ilgisi var mı bilmiyorum dr.bana bilgi vermemişti büyüklüğüyle ilgili yani hala bilmiyorum..daha ameliyat olmadım işte olcam inşallah.. regl sancısından dolayı çok rahatsızım aşırı oluyor hem bunun için hem de 2.çocuğu istediğimde hamilelikte sıkıntı çekmemek için olucam ameliyatı inşallah..çünkü önceden dediğim gibi 7 aylık doğum yaptım ve hamilelik kanamalı geçti

Son düzenleme:
arkadaşlarım 3 ay önce perde ameliyatı olmuş biri olarak konuşuyorum: ameliyattan önce inanılmaz ağrım olurdu, kanamalarımda çok pıhtı olurdu ve regl dönemim 5 gün itibariyle lekelenmelerle beraber yaklaşık 10 11 gün sürerdi; fakat şimdi hiç ağrım olmuyor ve 5 günde hastalığım son buluyor, meğer ben daha önce neler yaşamışım....
bu arada hem histereskopi hem laparoskopi oldum , tabiki daha ağır geçti... ama abartılacak kadar değil, doktorum kocaelinden erkan bey; bana dediki hazır ameliyat oluyoken komple rahmini inceleyim ve başka problemler varmı diye bakayım dedi varsada müdahale edeyim dedi ve banada mantıklı geldi... iyikide öyle olmuşum....
kararınızda yardımcı olabilirsem ne mutlu bana:) ben çok sıkıntı yaşadım bu kararı verirken, siz hiç korkmayın...
buarada ameliyattan beri 2 aydır deneme sürecindeyim ve bugun regl günüm...henüz olmadım:))) nolur benim için dua edin ve bu sefer olsun:))) test yapsam çokmu erken olur acaba???

bukkett bende kocaelindeyim ve erkan beyi biliyorum önceki mesajlarını okudum çok ağır geçti demişsin yeni olduğunda sanırım korkuttun beni.. bir de rahim filmi çektirmeden mi anlaşıldı sende perde olduğu,4 boyutlu ultrasyonda gördü demişsin hangi profesördü gittiğin ?

canım ben tam 4 ekimde oldum ameliyatı evet ağır geçti onunda tek sebebi histeroskopi+ laparoskopi olması cünkü karnında küçükde olsa 3 kesik var ve birazda bünye meselesi galiba bana narkoz çok dokundu tüm gün kalkamadım ve hatta gece bile ayağa kalktığımda tansiyonum düştü hep: ama dediğim gibi bunlar narkozla alkalı daha çok, bide benim acı eşiğim fazla düşük galiba ; ben korkarak ve ağlayarak girdim daha önce böyle bi tecrübem olmadığı için bunlarda etkiledi tabi beni....ama 3 gün sonra ayklandım ve şimdi dikişlerimin izi bile yok desem yeri... iyikide erkana olmuşum gene olsam ona olurum. çünkü genel cerrahlığıda var ve ameliyatlarda çoook iyi.

valla bertarafcım ben tamamiyle teadüfen öğrendim perdeyi..farklı bir mesele için gitmiştim ve erkan bende perde olduğunu ultrasonda gördü, hiç denemeyin cocuğu ameliyat yapıyım dedi. ben çook korktum tabi ilk kez böyle bişey duydum ve ameliyatı göze alamadım... 6 ay çocuk çalışması yaptık ama olmadı. sonra semih özeren'e özel muayeneye gittim ve adam bana böyle zaten hamilede kalamzsın perden büyük yaklasık 2.5 cm deyince artık ameliyatı göze almak zorunda kaldım....ve erkana ameliyat oldum ama ameliyattan önce daha sağlıklı görmek ve göstermek için hsg çekti. ve gerçekten resmen rahmimi 2 ye ayıran bi perdem vardı. ama ameliyattan sonra çekme gereği duymadı, 6 ay korunmayın dedi sonra olmazsa tekrar gelin dedi...bu 2. ay ve ben hala deniyorum..inşallah erkanın yanına bu sefer hamile olarak giderim :KK49:

merhaba arkadaşlar.bendede uterus bicornis unicollis(rahimde yapısal bozukluk var).böle bişey yaşayan varmı aranızda?dr um hamile kalabilirsin fakat düşük veya erken doğum riskin olabilir dedi.böle bişey olup hamile kalan varmı?ve hamile kaldıktan sonra herhangi bir problem yaşayan veya hiç bi problem yaşamayan varmı?yardımcı olursanız sevinirim.

bende kalp şeklinde rahim var sanırım bebeğim 18 haftalık ben memurum bu zamana kadar raporum vardı v e 24. haftamda bitecek dr birdaha veremem sanırım sıkıntı oluyo burda dedi 25. haftadan sonra her an dedi doğum için çok korkuyorum şimdi memleketteyim ama rapor vermezse calıstıgım için ilçeye geri dönmek zorunda kalcam ilçede dr yok her kntr le merkeze gitmek zorundayım ve 1.5 saat bu arada 16. haftaya kadar hep kanamam vardı cok şükür rahimdeki kanama da bitmiş ayrıca haftada 2 tane pruluton kullanıyorum ben rahim filmi çektirmedim ultrasonda gayet net ti çektirmeyi düşündüğümüz ay hamilekaldım ilk bebegimi 11 hafta 2. bebeğimi 5. haftada kaybettim ve şimdi ço korkuyorum gebeliğimi öğrendiğimden beri sadece yatıyorum ve annem bakıyıo:18::18::18:

bende kalp şeklinde rahim var sanırım bebeğim 18 haftalık ben memurum bu zamana kadar raporum vardı v e 24. haftamda bitecek dr birdaha veremem sanırım sıkıntı oluyo burda dedi 25. haftadan sonra her an dedi doğum için çok korkuyorum şimdi memleketteyim ama rapor vermezse calıstıgım için ilçeye geri dönmek zorunda kalcam ilçede dr yok her kntr le merkeze gitmek zorundayım ve 1.5 saat bu arada 16. haftaya kadar hep kanamam vardı cok şükür rahimdeki kanama da bitmiş ayrıca haftada 2 tane pruluton kullanıyorum ben rahim filmi çektirmedim ultrasonda gayet net ti çektirmeyi düşündüğümüz ay hamilekaldım ilk bebegimi 11 hafta 2. bebeğimi 5. haftada kaybettim ve şimdi ço korkuyorum gebeliğimi öğrendiğimden beri sadece yatıyorum ve annem bakıyıo:18::18::18:

Rabbim inş.sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip eder.

arkadaşlarrr HAMİLEYİMMMM:KK70:DDD :KK49:

Canım tebrik ederim.Demekki ameliyatın başarılı geçmiş,korktuğun gibi olmadı.Hayırlı olsun,Allah tamamına erdirsin.Önemli bir konu hassas davran olurmu,dikkatli kontrollü hareket et ağır iş yapma uzunca bir süre.Tekrar tebrik ederim..

canım ben tam 4 ekimde oldum ameliyatı evet ağır geçti onunda tek sebebi histeroskopi+ laparoskopi olması cünkü karnında küçükde olsa 3 kesik var ve birazda bünye meselesi galiba bana narkoz çok dokundu tüm gün kalkamadım ve hatta gece bile ayağa kalktığımda tansiyonum düştü hep: ama dediğim gibi bunlar narkozla alkalı daha çok, bide benim acı eşiğim fazla düşük galiba ; ben korkarak ve ağlayarak girdim daha önce böyle bi tecrübem olmadığı için bunlarda etkiledi tabi beni....ama 3 gün sonra ayklandım ve şimdi dikişlerimin izi bile yok desem yeri... iyikide erkana olmuşum gene olsam ona olurum. çünkü genel cerrahlığıda var ve ameliyatlarda çoook iyi.

hımm anladım bukkett teşekkür ederim bilgiler için :)

benım açtıgım konulara bakabılırsın cnm , bilgi edinebilirsin.geçmiş olsun

Merhaba arkadaşlar, benimde rahimde şekil bozuklu var denildi dr.um rahim duvarları yanlardan dar dedi raporda bicornus uterus olarak yazıyor; ayrıca tüplerde hidrosalpenks var ve laparaskopi ameliyatı oldum, ama gebelk oluşmadı.
bicornus uterus ile kalp şeklinde rahim aynı değil dimi? arkadaşlar ayrıca rahimi dar olan varmı aranızda Allahım inşlh bizlerde bebiş nasip eder...

Sevgili belowhole, geçtiğimiz hafta bana özelden mesaj göndermişsin aslında mesajı alır almaz sana uzuuunn bir cvp yazmıştım ama malesef aktif bir forum kullanıcısı olmadığım için özel mesaj atamıyormuşum :KK43:(. O kadar yazdıklarım boşa gitti :KK43:(. O gündem beride bir türlü fırsat bulup bu yazıyı yazamadım. Şimdiye kısmetmiş, özelden msj gönderdiğin içinde bu başlıkların altına cvp yazmak istemedim. İyi geceler ...

5 haftalik gebeyim rahmim kalp seklindeymis noluck bilmiyorum doktor bsey sylemedi risk daha az dedi yardım edin gebelik nasl geçiyor

Arkadaşlar bende de rahimiçi şekil bozukluğu var. Salı günü ameliyat olacağım. Mayıs ayında ilk hamilelikten önce tam ameliyata hazirlanirken hamile kaldığımı öğrendim. Dr bu şekilde de doğuranilen gastalarımız oluyor, ameliyatı daha sonra gerçekleştireceğiz demişti mecburen .İlk bebeğimi ağustos ayında 12 haftalıklen kaybettim. Kalbi durmuştu. Kürtajla almak zorunda kaldılar. kürtaj sonrası tam ikibiçuk ay kanamam bitmedi. Dr bunun da rahimde ki şekil bozukluğu ile ilgili olabileceğini söyledi. Kanama bittikten sonra ilk adetimin gelmesini bekledik. Dört gündür adet görüyorum. Şimdi işte salıya gün verdi dr. Sonucu iyi olur umarım. İlk kürtajdan sonra çektiğim inanılmaz ağrilardan ve kanamadan sonra çok korkuyorum. Ameliyatı olan arkadaşların yazdıklarını okudum ama daha detaylı bilgi verebilecek olan varsa ameliyat ve sonrası için bilgilendirmenizi bekliyorum. Teşekkür ederim!

kızlar benim de rahimim kalp şeklindeydi 2010 yılında 8 haftalık hamileyken dış gebelik olduğunu öğrendik ve işte o zaman rahimin de şekil bozukluğu görüldü zaten bebek açık ameliyatla alındı ve rahimin de sağ taraftan kesilerek düzeltildi sonrasın de sayısız kez bebek tedavisi için uğraştım her gittiğim dr rahimimin kalp şeklinde olduğunu söylediğim de hiç bi sorun olmaz bebek büyüdükçe rahim kendi şeklini alır dediler laparoskopi ve histereskopi oldum hiç risk yoktu ilk tüp denemem de çok şükür hamile kaldım ve yine çok şükür hiç bi sorunum yok herşey yolunda :KK34::KK34:

Arkadaslar konuyu aktiflestireyim. Bn de iki kurtaj yasadim genetuk ve kromozom test istendi sonuc bekliyoruz . Stresliyim . Dr um rahim filmi fln istemedi. Ultrasonda rahimde gorur muydu bi suphesi olsaydi

X