Rahim filminden ve tüpteki şişlik/sıvıdan anlayan arkadaşlarım fikir verir misiniz (resimli)

tubiikk

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2023
404
127
27
Kızlar rahim hazırlığına başladım bugün
3 adet embriyom var 4aa 4ab 3bc
Bahçecide ebru Öztürk ile başladım bu yola
İlk denemem
İlk başka eşimin sperm azlığı nedeni ile gittik
Opudan sonra hsg çektirdim sol tüpüm kapalı sağ tüpüm açıl çıktı. Fakat ebru hoca sağ tüpümde çok hafif bir şişlik olduğunu ve bunun için ilk transfer tutmaz ise 2.cisini transfer etmeden önce laporaskopi önerdi.
Şimdi sorun şu kızlar çok hafif var dedi buna istinaden ilki tutmaz ise eğer ikincisinde denemeden laporoskopi olmalı mıyım hafif bir şişlik için yoksa tüm embriyolarımı kullanıp hiç biri tutmazsa mı laporoskopi yaptırmalıyım bana fikir verir misiniz
Bebeğin tutmasını % 80 embrıyo kalitesi belirler dedi yani bu ameliyat bana çok gerekli mi değil mi karar veremedim doktorumda tercihi bana bıraktı.
Hsg filmimi ekledim

Her transfer rahmi yormuyor mu ki? Benim iki tüpüm de alındı transfer öncesi hoca bu sekılde transfer yapamam bebek tutmaz dedi. İlk transferi de çift embriyo olarak oldum tuttu şükür 21. Haftadayız. Saglıklı sekılde gelirler inşallah , Allahım size de bekleyen herkese de en kısa zamanda göstersin

.
ayy ne kadar güzel Allahım sağlıkla kucağınıza aldırsın ikisinide
Sizdeki sorun neydi neden alındı tüpleriniz sıvı mı vardı
Birde her transfer rahmi yormuyor demekle 3 ünü de deneyin mi demek istediniz orayı anlayamadım kafam biraz dolu kusura bakmayın

Reactions: dhn
Estağfurullah, benim tüpte de sıvı vardı. Hidrosalpenks tanısı konuldu. Sol tüpüm daha ıyı durumdaydı hoca ameliyat ile birini alır diğerini açmaya calısayım dedi olmazsa onu da alırım dedı . Ben de tekrar tıkanma ihtimalini sordum. Bir günde de olur on yılda da dedı. Gerek yok o zaman ikisini de alın dedim uğraşmaya gerek yok. O sekılde yumurtaları topladık tüpler alındı transfer oldum 3. Gün çift embriyo. ☺
Şöyle demek istedim önce tüplerin durumundan emin olup öyle mi transfer olsanız , embriyo transferi için de hazırlık asamasında biliyosunuz ilaçlar alıyoruz her ilaç vücudu yoruyor bence. Yanlıs da düşünüyor olabilirim belki ama hem bedenen hem psikolojik olarak yorulmanızı ıstemedım o yüzden böyle bir öneride bulunayım dedim çok zorlu süreçler çünkü.

Tüpler koyulacak olan embriyonun tutunma ihtimalini çok azaltıyordu bende. Sizde de böyle bir durum olup olmadığını bir kaç doktora danısarak öğrenin isterseniz . Ben 3-4 prof gezdim bilerek. Hepsi de kaç embriyo koyulursa koyulsun tutsa bıle saglıklı olmayacagı icin işin sonu kürtaj dedı. Tüplerimdeki sıvı embriyoyu düşman olarak algılayıp savaş açar dıye anlattılar en kolay anlatımı ile. Bu yüzden de olabilecek olan umudumu ve şansımı tepmek istemedım aldırıp geçtim. Filmden anlamıyorum o yüzden filminiz hakkında yorum yapamam tabiki ama kendi yasadıgımı anlatayım ki size umut olsun istedim :)

Keşke o tüpü aldırıp transfer yaptırsan çünkü tuttuğunda ordan geken bir damla sıvı bile düşük yapmana sebeb olabilir

İşte bende bunu sordum aslında doktoruma benim hsg film sonucumda hidrosalpenk tanısı asla koyulmamış raporda yazmıyor bunu doktor kendisi öngörüyor filmin de hafif şişlik görüyorum sıvı olabilir diyor ameliyatı da zaten ne olduğunu görmek için yapalım diyor belki tüpümde hiç bi sıkıntı da yok öngörü amaçlı yapacak ameılyatı yaparsa o yüzden emin olamadım deşiğiniz gibi birde inanılmaz maliyetli

Aynen bende mecbur doktor doktor dolaşacağım kesinlik olsa direk olucam amiletiyat ama doktor çok çok az olma ihtimali var diyor yani bu kadar küçükse şayet ameliyat olunacak kadar mı bu durum ben anlamadım bakalım artık hayırlısı

Keşke o tüpü aldırıp transfer yaptırsan çünkü tuttuğunda ordan geken bir damla sıvı bile düşük yapmana sebeb olabilir
Canım tüpte sıvı vardır tanısı şuna için yok kesin net değil. Hsg raporumda da bu tanı yok benim doktorum sadece film sonucuna bakıp burda çok hafif bir şişlik var bu sıvı olabilir dedi öngörüye göre söyleyince ameliyat olmak istemedim zaten kendisi de şuna için ameliyatlık değil dedi ilk transferini bi yapalım ona göre bakarız dedi bende kararsız kaldım

Canım merhaba aynı sorunu ben de yaşadım 2 kez tüp bebek denedi hoca tutmadı. 3.’ye ben artık laparoskopi olmak istiyorum dedim çünkü şişlikte ki sıvı rahme akıyor ve embriyoyu anında zehirliyor. Bu bilgiyi bildiği halde 3.yü ikna rtmeye çalıştı doktorumu değiştirdim sıfırdan başladım ve gider gitmez doktorum önce bebekleri kenara koycaz sonra laparoskopi en son transfer dedi. Ben zaten dünden razıydım. Lütfen boşu boşuna transfer olma tutmuyor kalite evet önemli ama orda zehirleyen sıvı varken istersen bebeğin kendisini koy ölür dedi bana doktorum. Dediği tedaviyi uyguladık hamileyim şuan. Hiç riske girme laparoskopi de zaten aşırı basit bir şey ne ağrı ne sızı aynı gün taburcu oluyorsun.

Ama işte benim korkum şu doktorun kesin tanı koymadı bana sende kesin sıvı var demiyor olma ihtimali var çok hafif bir şişliğin var diyor benim kafamı kurcalayan kısmı orası çok hafif şişlik var demesi. Size kesin tanı koyulmuşmuydu peki

Merhaba ben sağda bir şişlik göremedim gayet ilaç dağılmış görünüyor ama neden öyle dendi acava
İşte çok çok hafif bir şişlik görüyorum dedi bende anlamadım çok küçük olduğunu söylüyor o kadar küçükse neden ameliyat olayım diyorum bende kafam çok karıştı

İşte çok çok hafif bir şişlik görüyorum dedi bende anlamadım çok küçük olduğunu söylüyor o kadar küçükse neden ameliyat olayım diyorum bende kafam çok karıştı
Şişlik olsa ilaç toplanır ve şişme net görülür ben anlayamadım gerçekten, bu çekimin videosunun sizde olması lazım doktor videoyu izleyip mi öyle söyledi, videoda geçişler daha net görünür . Hidrosalpinkste tüplerin direkt alınması gerekir gebeliğe engeldir ama bilemedim tabiki doktorunuz daha iyi bilir emin değilse eğer ilk embriyoyu deneyin siz ama sebepsiz bile tutmayabiliyor bazen

Bana video vermediler ama vermeler mi gerekirdi
Doktorum sadece filme baktı ona göre yorumladı
Bende öyle biliyorum hatta çok baktım hidrosalpinks olan rahim filmlerine benimkisiyle çok farklı diğerlerinde sosis gibi şiş şiş görüntü varken benimkisinde yok varsa da çok minik bir kısımda
Sanırım son çare öyle yapacağız inşallah ilk embriyom tutar çok teşekkür ederim yorumunuz için

Yani şişlik orada belliydi. O şişlikten sıvı akıyor dedi bu şişlik oldukça bebek tutunmaz dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…