Rahim filminden ve tüpteki şişlik/sıvıdan anlayan arkadaşlarım fikir verir misiniz (resimli)

Sizin sorunuzdan bağımsız olarak rahim filmi nasıl çekiliyor? Acılı bir işlem mi

raporu yazan kişi rahime sıvıyı verip röntgeni izleyerek yazıyor aslında. yine siz farklı bir doktora gösterin.
Aynen bende öyle biliyorum gerekli gördüklerini zaten yazmış ama sıvı ile alakalı bişey yazmamış dediğiniz gibi farklı doktorlara da göstereceğim çok teşekkür ederim ☺️

Sizin sorunuzdan bağımsız olarak rahim filmi nasıl çekiliyor? Acılı bir işlem mi
Ben yumurta toplama işleminden sonra gidip çektirmiştim 2 işlem üst üste olunca biraz zorlandım ama normalde sadece hah için gitseydim çokta ağrılı olacağını düşünmüyorum adet sancısının artışı gibi düşünebilirsiniz ağrısını

Ben yumurta toplama işleminden sonra gidip çektirmiştim 2 işlem üst üste olunca biraz zorlandım ama normalde sadece hah için gitseydim çokta ağrılı olacağını düşünmüyorum adet sancısının artışı gibi düşünebilirsiniz ağrısını
Anladım teşekkür ederim 🙏🏻

Estağfurullah, benim tüpte de sıvı vardı. Hidrosalpenks tanısı konuldu. Sol tüpüm daha ıyı durumdaydı hoca ameliyat ile birini alır diğerini açmaya calısayım dedi olmazsa onu da alırım dedı . Ben de tekrar tıkanma ihtimalini sordum. Bir günde de olur on yılda da dedı. Gerek yok o zaman ikisini de alın dedim uğraşmaya gerek yok. O sekılde yumurtaları topladık tüpler alındı transfer oldum 3. Gün çift embriyo. ☺
Şöyle demek istedim önce tüplerin durumundan emin olup öyle mi transfer olsanız , embriyo transferi için de hazırlık asamasında biliyosunuz ilaçlar alıyoruz her ilaç vücudu yoruyor bence. Yanlıs da düşünüyor olabilirim belki ama hem bedenen hem psikolojik olarak yorulmanızı ıstemedım o yüzden böyle bir öneride bulunayım dedim çok zorlu süreçler çünkü.
Laparoskopi mi oldunuz

Merhaba. Tüplerde sıvı birikmesi varsa ameliyat olmadan tek bir transfer bile yaptırmamalısınız. Çünkü o zaten toksik bir sıvı ve embriyonun tutunmasını engelliyor.

Canım tüpte sıvı vardır tanısı şuna için yok kesin net değil. Hsg raporumda da bu tanı yok benim doktorum sadece film sonucuna bakıp burda çok hafif bir şişlik var bu sıvı olabilir dedi öngörüye göre söyleyince ameliyat olmak istemedim zaten kendisi de şuna için ameliyatlık değil dedi ilk transferini bi yapalım ona göre bakarız dedi bende kararsız kaldım
Canım İstanbul'da cevat bayrak hocaya mesaj yoluyla filmi atıp yorum alabilirsin sana en iyi yolu söyler alanında uzman bir doktor kendisi

İçim rahatladı sağolun🙏🏻peki hastanede yatış yaptınız mı
Evet bir gece yattım ama agrı kesıcı bile takılmadı. O kadar rahattım. Ve hafiflemiş hissettim. Hatta şöyle benim tüpümün biri bağırsaga yapısmıs ona rağmen gayet iyiydim sükür. Siz de hiç korkmayın herşey çok güzel gidecek çok güzel olacak .☺

X