rahim filmi klomen'e başlamadan önce mi çekilmeli???

canixsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
15
0
Arkadaşlar merhaba,

benim merak ettiğim şey şu. bildiğim kadarıyla rahim filmi adetin bitiminden 3-4 gün sonra çekiliyormuş. peki klomen tedavisine başladıktan sonra film çekilebiliyor mu? zira ilaca da adetin 3.günü başlamak gerekiyor ya.ilaca başladıktan sonra adet bitince film çektiren var mı?

paylaşın benimle lütfen:)

Rahim filmi herhangi bir tedaviye başlamadan önce çekilir.a.s

doktorlar genelde önce 2-3 ay klomenle yumurta takibi yapıp sonuç alamazlarsa aşılamaya geçmeden önce rahim filmi istiyor. en azından benim doktorum öyle yapmıştı. ama doğal yollardan en az 6 ay yada 1 yıl denedikten sonra herhangi bir ilaca yada tedaviye başlamadan önce çeşitli kan testleri, hormon testleri ve rahim filmi çekilmesi ve ayrıca eşinizin sperm testlerinin yapılması çok daha iyi olur. en azından hormonlarda veya tüplerde bir problem varsa ona göre tedavi edilir ve boşa vakit kaybedilmemiş olur.

doktorlar genelde önce 2-3 ay klomenle yumurta takibi yapıp sonuç alamazlarsa aşılamaya geçmeden önce rahim filmi istiyor. en azından benim doktorum öyle yapmıştı. ama doğal yollardan en az 6 ay yada 1 yıl denedikten sonra herhangi bir ilaca yada tedaviye başlamadan önce çeşitli kan testleri, hormon testleri ve rahim filmi çekilmesi ve ayrıca eşinizin sperm testlerinin yapılması çok daha iyi olur. en azından hormonlarda veya tüplerde bir problem varsa ona göre tedavi edilir ve boşa vakit kaybedilmemiş olur.

benim eşimde sperm sayısı azlığı ve şekil bozukluğu var, doktor ilk semen testi sonunda aşılama demişti, ,ikinci semen testinde daha düşük çıkınca tüp bebek dedi.rahim filmi çekmeye de gerek yok dedi, ben de aşılama demiştiniz önce deyince istiyosanız önce aşılama deneriz dedi, klomen e başla dedi. ama rahim filmi çektirmek istemedim, yani böyle bir durumla karşılaşınca garip oldum açıkçası. hiç başına gelmez sandığın şeylerrr....neyse şimdi başka bi merkeze daha gittim tahliller falan yapıldı, yine semen testi falan. testlerin sonucu da ne yol izleyeceğimiz de çarşambaya belli olcak, hayırlısı...

doktorum herhangi bir tedaviye başlamadan önce benden rahim filmi çektirmemi istedi,ister klomen ister aşılama ya da tüp bebek tedavisi yapalım tüpler tıkalıysa hiç bir sonuç alınmaz,gebelik elde edilmez ve maddi manevi kaybınız olur dedi,o yüzden adetimin 6. ya da 8. günü rahim filmi için randevu verecek,bu hafta perşembe cuma günü adet oluyorum,ona göre belli olacak çektireceğim gün , ilk başta yapılacak olan şeyi sona bırakmaya gerek yok,rahim filminin sonucuna göre tadavi sürecim başlayacak...

Slm canim aslinda filim adet bitince cekilir. Cektirmen iyidir. Buna gore tedavi belirlenir.

ARKADASLAR LUTFEN CEVAP VERIN .aNLAYAMADIGIM BIR SEY TUP TIKALIYSA HEMEN TUP BEBEGE GONDERILME DURUMU BU NASIL OLUR? TUPLERI ACMAK ICIN OZEL TEDAVILER VAR. TUP BEBEGE HICBIR SONUC ALINAMAYINCA GIDILIR DIYE BILIYORUM.

Merhaba,ben bu ay ilk defa klomen kullandım. Bugün doktora gittim ama yumurtamın istenilen büyüklüğe gelmediğini öğrendim . Bugün 11. günü 14. günü tekrar bakacagız dedi çoooook moralim bozuk. Evet insan basına gelmeden anlamıyor. Çatlatma iğnesi de herzaman vurulmuyormuş, yasal sınırlılıgı varmış,tekrar deneyecegiz sonra asılama olacak. Benim doktorumda rahim filminden bahsetti ama duydugum kadarı ile cok agrılı oluyormus.Bir arkadasım anestezi ile cektirmiş. Allah herkezin gönlüne göre versin.

Arkadaşlar merhaba,

benim merak ettiğim şey şu. bildiğim kadarıyla rahim filmi adetin bitiminden 3-4 gün sonra çekiliyormuş. peki klomen tedavisine başladıktan sonra film çekilebiliyor mu? zira ilaca da adetin 3.günü başlamak gerekiyor ya.ilaca başladıktan sonra adet bitince film çektiren var mı?

paylaşın benimle lütfen:)

evet canım bende 10 martta çekildim hsg bu ay hastalandım ve klomene başladık .hakkımızd hayırlısı olsun

Merhaba,ben bu ay ilk defa klomen kullandım. Bugün doktora gittim ama yumurtamın istenilen büyüklüğe gelmediğini öğrendim . Bugün 11. günü 14. günü tekrar bakacagız dedi çoooook moralim bozuk. Evet insan basına gelmeden anlamıyor. Çatlatma iğnesi de herzaman vurulmuyormuş, yasal sınırlılıgı varmış,tekrar deneyecegiz sonra asılama olacak. Benim doktorumda rahim filminden bahsetti ama duydugum kadarı ile cok agrılı oluyormus.Bir arkadasım anestezi ile cektirmiş. Allah herkezin gönlüne göre versin.

selam canım bende klomene başladım bakalım 11 nisanda kontrol var.rahim filmi bende çektirdim anestezili çektirdim çünkü korktum özel hastanede çektirdim anestezili 300 ytl normal 215 ytl bence sende bir an önce çektir çünkü bebek için bir adım daha atmış oluyosun sakın boş geçme

ARKADASLAR LUTFEN CEVAP VERIN .aNLAYAMADIGIM BIR SEY TUP TIKALIYSA HEMEN TUP BEBEGE GONDERILME DURUMU BU NASIL OLUR? TUPLERI ACMAK ICIN OZEL TEDAVILER VAR. TUP BEBEGE HICBIR SONUC ALINAMAYINCA GIDILIR DIYE BILIYORUM.

tüplerin tıkalıysa laporoskopi yöntemiyle yani tüpler açılıyor yapışıklık varsa daha doğrusu tedavi ediliyor,ondan sonra tüp bebek deneniyor diye biliyorum,daha fazlası için internette bir sürü site var,googledan aratırsan tüp bebek,laporoskopi diye karşına çıkar mutlaka ya da tüp bebek bölümüne de girerek öğrenebilirsin bunları...a.s.

Arkadaşlar ben 2.5 yılık evliğim 1 yıl önce düşük yaptım hamile bile olduğumu bilmiyordum adetimde geldi daha sonra kürtaj oldum daha sonra 5 ay korunduktan sonra hiç korunmadık hamile kalamadım
eşim test yaptırdı iyi çıktı benim hormonlarım yumurtlamam her şey yolunda bu da neyin nesi kalamıyorum işte.....
doktorum klomen verdi 3. ayımdayım kalamadım hala ama adetlerim ağrılı geçiyor yumurtlamam dahi ağrılı oluyor bu ayda hamile kalmazsam doktorum hsg filmi çekecek
ama ben hsg den çok korkuyorum

hsg yi bende çektirdim korkulacak birşey yok 1 dakika süren bir adet sancısı farz edin, o kadar.
Benim bildiğim hiçbir tedaviye hsg çektirmeden başlanmaz en azından benim doktorum önce hsg istedi şimdide klomene başladım bakalım perşembe günü yumurtalarıma bakılacak.İnşallah istenilen ölçüye gelmiştir.Allah emkelerimizi boşa çıkarmasın arkadaşlar.

Arkadaşlar ben 2.5 yılık evliğim 1 yıl önce düşük yaptım hamile bile olduğumu bilmiyordum adetimde geldi daha sonra kürtaj oldum daha sonra 5 ay korunduktan sonra hiç korunmadık hamile kalamadım
eşim test yaptırdı iyi çıktı benim hormonlarım yumurtlamam her şey yolunda bu da neyin nesi kalamıyorum işte.....
doktorum klomen verdi 3. ayımdayım kalamadım hala ama adetlerim ağrılı geçiyor yumurtlamam dahi ağrılı oluyor bu ayda hamile kalmazsam doktorum hsg filmi çekecek

Canım seni korkutmak istemem,ama ben geçen sene rahim filmini çektirdim benim aşırı agrılı geçti bende yapışıklık vardı onuda açtılar.Ben anestezili çekildiğini bilmiyodum bilseydim öyle çektirirdim.Maddi imkanın varsa anestezili çektir,inşallah filme gerek kalmadan hamile kalırsın...:emir_bebek:

birşey soracağım,sen 1 yıl önce hamile kalmışsın zaten bu kanıtlanmış.ne diye şimdi sana hsg çektiriyor ki doktor?

X