Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

18 yaşında ve evli misiniz? O yaşta rahim filmi cektirmeniz şaşırttı beni.

Kızlar hsg çekildim anestezi ile çok iyi oldu böylesi hiç ağrım sızım da olmadı çok şükür biraz kanama olmuş ped getirmiştim yanımda ama fazla da gelmiyor şuan iyi geçti çok şükür tüpler de açıkmış rahim biraz kenarlardan darmış ama sorun teşkil etmez dedi. İlişki içinde kanama bitince yapabilirsin dedi

Ben geçtiğimiz temmuz sonunda rahim filmi çektirdim.istanbul Ümraniye de yaşıyorum,Eva klinik Kadriye şener e gidiyordum,atlas Hastanesi'nde çekeceğim korkma anesteziye gerek yok dedi . Çok uzun sürmedi işlem ,hafif bir mide bulantısı oldu işlem bitince ,normalmiş ,hafif kanama da oldu tabi . 2 bir tıkanıklık görülmedi ,varsa da ufak tefek birşey bu işlemle açılmıştır dedi doktorum. 2 ay sonra da gebelik oldu...keşke daha önce çektirseydim.

Sat 12 aralık Hanımlar 20 Aralık'ta ben de hsg yaptırdım. Kanamam hala devam ediyor ıkınma öksürme sırasında da hafif ağrı var altta.
Bunlar normal mi acaba

Hanımlar bugün çektirdim hsg ve acısız ağrısız bir işlemdi ama 4 saat kadar sonra kabus gibi bir sancı girdi kasılma şeklinde, bir de sıtmalandım. 2 saat kadar sürdü. İki tane ağrı kesici aldım şimdi biraz sakinledi ama hala hareket ederken çok zorlanıyorum bunu yaşayan oldu mu aranızda?

Çok ağrınız varsa acile gidin. Bana öyle demişlerdi. Fazla kanama şiddetli ağrı olursa acile başvurun demişlerdi. Antibiyotik kullanıyorsunuz değil mi?

Çok ağrınız varsa acile gidin. Bana öyle demişlerdi. Fazla kanama şiddetli ağrı olursa acile başvurun demişlerdi. Antibiyotik kullanıyorsunuz değil mi?
Hiç kanama yok ama sancı berbat. Antibiyotik kullanıyorum iki tane de ağrı kesici aldım ama bana mısın demiyor. Çevredeki hastanelerin acillerini aradım ama bu saatte kadın doğum uzmanı yok. Çok endişeliyim gerçekten

Bilemedim. Sabaha kadar dayanılacak bir ağrı mı bilmiyorum ama sabaha tekrar arayıp sorun bir devam ediyor olursa ağrı.
Aslında bazı hastanelerin kadın doğum acili oluyor ama şehirden şehire değişiyor sanırım.

Valla evde kendi kendime 3 günde yorganları ısırarak düşük yapmış kadınım ama bu bambaşka bir boyut oldu. Sabaha kadar dayanıcam artık napayım. Kimsenin başına gelmesin, berbat bir ağrı valla. Çok sağolun ilginize

Elimizden bir şey de gelmiyor. İnşallah bir sorun yoktur.

Çok çok geçmiş olsun bende cektireceğim çok korkuyorum devlette mi yoksa özel hastanede mi çektirdiniz doktor adetin biti ve gel dedi yumurtalıkların çok sağlıklı tüplere de bakmam lazım bu da rahim filmi ile olur dedi ama şuan 14 gün adetim gecikti ara karnıma kasıklarım bıçak saplanmış gibi bir ağrı saplanıyor geçiyor son iki gündür de belim ağrıyor karnım ağrıyor tamam hasta oldum diyorum affedersiniz lavaboya gidiyorum hiç bir şey yok bir buçuk yıllık evliyim her zaman sonuç referans aralığı 6 değer <2,0 IU/L çıkıyordu 20 den fazla beta hgc yaptırmışımdır adetimden 2 gün önce beta hgc yaptırdım refarans aralığı 0-5 değer 0,29 mıu çıktı daha sonra adetim gecikti 3 gün sonra tekrar baktırdım 0,34 sonra hiç gitmedim şuan 14 gecikmem var korkuyorum hastaneye gitmeye rahim filminden de Allah herkesin yardımcısı olsun inşallah hayırlı ile evlatlarımız olur bana da dua edin

Elimizden bir şey de gelmiyor. İnşallah bir sorun yoktur.
Bugün doktoruma gittiğimde konuyu detaylıca öğrendim. Kimi insanlarda işlem esnasında zerkedilen sıvı, sonrasında vücuda yayılırken karın zarında irritasyon yaratıyormuş. Bana da böyle olmuş. Şükürler olsun ki başka bir problem yok. Kullanılan ilacın kalitesi de etkiliyormuş durumu. Ben görece uygun fiyatlı bir yerde anestezisiz yaptırmıştım. Bir daha yaptıracak olsam paraya kıyar daha iyi bir yerde yaptırırım

Antibiyotik verilmedi mi işlem sonrası içmeniz için.
Bana iki kutu verdiler içtim hatta hemen iç dediler.
Ama benım orda hem kanamam başladı hemde hıdrosalpinks e rastlandı.

Antibiyotik verilmedi mi işlem sonrası içmeniz için.
Bana iki kutu verdiler içtim hatta hemen iç dediler.
Ama benım orda hem kanamam başladı hemde hıdrosalpinks e rastlandı.
Antibiyotik de ağrı kesici de verildi ama yine de akşam kıvrandıran bir sancı çektim. Dediğim gibi çok rastlanan bir durum değilmiş, bugün de kalçadan ağrı kesici oldum ve yine akşam kullanayım diye ağrı kesici fitil yazdı doktorum. Şu an düne göre çok hafif bir sancı kaldı

Geçmiş olsun. Benim de tıkalı tüpün olduğu yerde hafif sancı oldu bir kaç gün.

Tüpünüz açık demek sıvının karın boşluğuna gitmesi demek.

Hayırla inşallah hamilelik haberlerinizi alırız.

Korunma kaç gün verdi doktorunuz?

Arkadaşlar ben çekilmedim hiç ama radyolojide calısıyorum ve hemen hemen her gün Hsg çekiyoruz.Tabikide ilacı vs doktor veriyor ama işlem zaten o kadar kısa sürüyoki max 5 dakika.Tabi bizim doktorumuz pratik ve hızlı.Ama %95 genel anestezi ile işlem yapılıyor.Cok nadir anestezisiz denk gelmişimdir.Ondada eger tüpler Tıkalıysa hastalarda acı daha fazla oluyor ama eger açıksa cok öyle aman aman bir acı olmuyor.Benım naçizane tavsiyem yinede genel antestezili olması.Ve de hsg çekildikten sonra cok fazla hamile kalan oluyor.Tüpler tıkalıysa bile o ilaç sayesinde tüpleri açılan kısa süre sonra hamilekalan kişiler cok tanıklık ettik.Dilerim ki anne olmak isteyen herkese Allah nasip eder.kimsenin kucağı bos kalmaz :))

Anestezili rahim filmini övmeyin ya.
Anestezi olmadan acısız ağrısız çekiliyor zaten. Burda da insanları korkutmayın bence.
Ben anestezi olmadan çektirdim hafif minik bir sancı oluyor. Benden önce giren kadın da aynı yorumu yaptı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…