Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Geçmiş olsun. Benim de tıkalı tüpün olduğu yerde hafif sancı oldu bir kaç gün.

Tüpünüz açık demek sıvının karın boşluğuna gitmesi demek.

Hayırla inşallah hamilelik haberlerinizi alırız.

Korunma kaç gün verdi doktorunuz?
Kanamam hiç olmadığı için antibiyotik biter bitmez cinsel perhize son verebilirsiniz dedi doktorum. Tıkalı tüpüm yokmuş, rahim şeklinde hafif üstten basıklık çıktı ama bu herhangi bir engel teşkil etmez dedi doktor. Benim sorunum hamile kalmak değil de erken düşükler maalesef. Hamile kalıyorum fakat yedi-sekiz haftalarda düşük yapıyorum. O yüzden yaptırdık hsg yi. Sizin tıkanıklık açıldığına göre inşallah en kısa sürede güzel haber alırsınız diye düşünüyorum😊 ne kadar oldu yaptıralı hsg yi?

Kanamam hiç olmadığı için antibiyotik biter bitmez cinsel perhize son verebilirsiniz dedi doktorum. Tıkalı tüpüm yokmuş, rahim şeklinde hafif üstten basıklık çıktı ama bu herhangi bir engel teşkil etmez dedi doktor. Benim sorunum hamile kalmak değil de erken düşükler maalesef. Hamile kalıyorum fakat yedi-sekiz haftalarda düşük yapıyorum. O yüzden yaptırdık hsg yi. Sizin tıkanıklık açıldığına göre inşallah en kısa sürede güzel haber alırsınız diye düşünüyorum😊 ne kadar oldu yaptıralı hsg yi?
Üç hafta oldu

Kaç düşüğünüz var?
Çok geçmiş olsun hepsi için.

hanımefendi ben anesteziliyi övmüyorum sizin acımamış agrı çekmemiş olabilirsiniz ama bu herkeste geçerli değil maaalesef.İyi niyetimden söylediğim bir şeyi bu denli yargılamanıza ne alaka yani :KK70:

Bugün doktoruma gittiğimde konuyu detaylıca öğrendim. Kimi insanlarda işlem esnasında zerkedilen sıvı, sonrasında vücuda yayılırken karın zarında irritasyon yaratıyormuş. Bana da böyle olmuş. Şükürler olsun ki başka bir problem yok. Kullanılan ilacın kalitesi de etkiliyormuş durumu. Ben görece uygun fiyatlı bir yerde anestezisiz yaptırmıştım. Bir daha yaptıracak olsam paraya kıyar daha iyi bir yerde yaptırırım😂
Çok geçmiş olsun. Benim de aklıma ilaç kaynaklı bir sıkıntı olduğu geldi ama söyleyip telaslandirmak istemedim. Şimdi iyi misiniz?
Bu arada ben de anestezisiz çektirdim ama devlette. İlacı reçete etmişlerdi, eczaneden alıp götürdüm.

Çok geçmiş olsun. Benim de aklıma ilaç kaynaklı bir sıkıntı olduğu geldi ama söyleyip telaslandirmak istemedim. Şimdi iyi misiniz?
Bu arada ben de anestezisiz çektirdim ama devlette. İlacı reçete etmişlerdi, eczaneden alıp götürdüm.
Çok teşekkür ederim. Her görüntüleme merkezi aynı kalitede ilaç ve cihaz kullanmıyor maalesef. Özel bir yerde yaptırdım ama dediğim gibi fiyatı görece çok uygundu. Şimdi çok daha iyiyim☺️

Tsh
Fsh hormon vs baktırdınız mı?

Rahim filmi için iyi yaptırmışsınız. Ben önceden bu kadar önemli ve etkili olduğunu bilmiyordum.
Hepsine baktırdım, her şey yolunda gözüküyor. Geriye sadece pıhtılaşmada sorun olma ihtimali ve genetik sorun olma ihtimali kaldı… Şimdiden asprine başladı doktorum folikle birlikte. Bakalım yine bir gebelik ve düşük olursa artık patoloji bakılacak diye kararlaştırdık

Çok teşekkür ederim. Her görüntüleme merkezi aynı kalitede ilaç ve cihaz kullanmıyor maalesef. Özel bir yerde yaptırdım ama dediğim gibi fiyatı görece çok uygundu. Şimdi çok daha iyiyim☺️
Fiyatı yükselten anestezi bence. Burdaki fiyatları görünce uygun gibi geliyor.

Hepsine baktırdım, her şey yolunda gözüküyor. Geriye sadece pıhtılaşmada sorun olma ihtimali ve genetik sorun olma ihtimali kaldı… Şimdiden asprine başladı doktorum folikle birlikte. Bakalım yine bir gebelik ve düşük olursa artık patoloji bakılacak diye kararlaştırdık
Kanda folıc asit değerine baktı mı?
İyi düşünün iyi olsun.
Yeni yılda kucağınız hayırla dolsun inşallah

Kanda folıc asit değerine baktı mı?
İyi düşünün iyi olsun.
Yeni yılda kucağınız hayırla dolsun inşallah
Aylarca folik kullandığım için depolarım artık dolmuştur diye düşündü doktorum son düşükten sonra artık tamamen bırakmıştım zaten. Canımdan bezdim o sıra ya. Üç ay da korunduk işte düşükten sonra. Üç ay dolar dolmaz hsg yi çektirelim sonrasında korunmayı bırakalım diye yönlendirdi bu sefer de böyle deniyoruz bakalım hayırlısıysa olsun modundayım artık. Evlat edinmeyi düşünüyorum ciddi ciddi artık. Vücudum da psikolojim de çok yıprandı cidden

Aylarca folik kullandığım için depolarım artık dolmuştur diye düşündü doktorum son düşükten sonra artık tamamen bırakmıştım zaten. Canımdan bezdim o sıra ya. Üç ay da korunduk işte düşükten sonra. Üç ay dolar dolmaz hsg yi çektirelim sonrasında korunmayı bırakalım diye yönlendirdi bu sefer de böyle deniyoruz bakalım hayırlısıysa olsun modundayım artık. Evlat edinmeyi düşünüyorum ciddi ciddi artık. Vücudum da psikolojim de çok yıprandı cidden
Yaşın kaç?
Haklısın

İki düşükten sonra devlette genetik ve pıhtılaşma testleri yapılıyor aslında. Yaptırıp öyle devam etseniz daha sağlıklı olmaz mı?

33 yaşındayım ama son bir yılda 10 yaş aldım gibi psikolojik olarak. Bebeğim olmasını çok istiyorum o yüzden gereken her şeyi yapacağım ama artık fazla umut bağlamadan, tevekkül ederek
Daha çok gençsiniz. Kısa zamanda iki düşük yaşadığınız için bu ruh halindesiniz muhtemelen. Bana sorarsanız genetik testleri yaptırıp yolunuza devam ederseniz psikolojiniz için de iyi olur.

Biz yaptırdık, sadece pihtilasmada sorun çıktı ama benim endometriyozis ve adenomiyozis gibi rahatsizliklarim da olduğu için bundan sonra da düşük yapma ihtimalin var, ne kadar ilaçlar kullansak da bunu engelleyemeyiz dedi doktorum. Ağır geldi o an ama Rabbim verecekse bir çocuk elbet olacaktır.

Daha çok gençsiniz. Kısa zamanda iki düşük yaşadığınız için bu ruh halindesiniz muhtemelen. Bana sorarsanız genetik testleri yaptırıp yolunuza devam ederseniz psikolojiniz için de iyi olur.

Biz yaptırdık, sadece pihtilasmada sorun çıktı ama benim endometriyozis ve adenomiyozis gibi rahatsizliklarim da olduğu için bundan sonra da düşük yapma ihtimalin var, ne kadar ilaçlar kullansak da bunu engelleyemeyiz dedi doktorum. Ağır geldi o an ama Rabbim verecekse bir çocuk elbet olacaktır.
Çok geçmiş olsun🙏 Genel muayenede mi farkedildi rahatsızlıklarınız yoksa onlar için de mi test vs yapıldı?
Ben artık çok bunalmıştım psikolojik olarak, özellikle ilk düşükten sonra insanların tuhaf yorumları, kimsenin halden anlamaması vs beni o kadar yordu ki. Üç aydır da korunduğum için çok kafam rahattı. Şimdi baştan bir daha aynı hevesler, test sonucu beklemeler, hayal kırıklıkları… Kaldırabilecek miyim bilmiyorum gerçekten allah hepimize dayanma gücü versin çok zor bir süreç.

X